Diyanet İşleri Başkanlığı Personel Alımı Başvuruları Devam Ediyor

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kuruluna 12 uzman yardımcısı alımı için başvurular devam ediyor. Başvurular 31 Aralık Perşembe günü sona erecek.

banner396

Diyanet İşleri Başkanlığı Personel Alımı Başvuruları Devam Ediyor

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kuruluna 12 uzman yardımcısı alımı için başvurular devam ediyor. Başvurular 31 Aralık Perşembe günü sona erecek.

23 Aralık 2015 Çarşamba 09:58
Diyanet İşleri Başkanlığı Personel Alımı Başvuruları Devam Ediyor
Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kuruluna 12 uzman yardımcısı alımı için başvurular devam ediyor. Başvurular 31 Aralık Perşembe günü sona erecek. 

Sınav iki aşamalı yazılı ve sözlü sınavları olarak gerçekleştirilecek.

Başvuracak adaylarda olması gereken genel şartlar şöyledir:

1.   657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

2.   En az lisans düzeyinde dört yıllık dini yükseköğrenim mezunu olmak,

3.   Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde yer alan ortak nitelik şartını taşımak,

4.   Sınavın yapılacağı yılın ilk günü itibariyle 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak,

5.  2014 veya 2015 Lisans (A) grubu Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP-1, KPSSP-2, KPSSP-3, KPSSP-4, KPSSP-5, KPSSP-6, KPSSP-7, KPSSP-8 puan türlerinin birinden en az altmış (60) puan almış olmak.

6.   Din  İşleri  Yüksek  Kurulu  Uzman  Yardımcılığı  yarışma  sınavında  iki  defa  başarısız olmamak.

Adaylar başvurularını belirtilen tarihler arasında il müftülüklerine yapacaklardır. Başvuru şaartlarından herhangi birini taşımayan adayların başvuru işlemleri geçersiz sayılacaktır.

Başvuru yapmak için hangi belgeler gereklidir?


1.   T.C. Kimlik numaralı kimlik belgesi,

2.   En az lisans düzeyinde dört yıllık dini yükseköğrenim mezunu olduğunu gösterir diploma, diplomanın tasdikli sureti veya mezuniyet belgesi (Diploma 
yabancı bir ülkeden alınmışsa YÖK’ten alınacak denklik belgesi),

3.   2014 veya 2015 yılına ait KPSS sonuç belgesi,

4.   Sağlıkla ilgili olarak görevini devamlı yapmaya engel bir durum olmadığına, sabıka ve arşiv kaydı bulunmadığına ve erkek adayların askerlik durumlarına dair yazılı beyan,

-  Adayların başvuru için gerekli belgeleri, başvuru esnasında müracaatı gerçekleştiren personele ibraz etmeleri gerekmektedir. Belgelerini ibraz edemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Belgeler, kontrol edildikten sonra adaylara iade edilecektir.
-  Yazılı beyan istenen hususlar tek bir dilekçede yer alacaktır.
-  Belgeler, atanmaya hak kazanan adaylar tarafından atama sürecinde ilgili birime teslim edilecektir.

Yazılı ve Sözlü Sınav Konuları

Yazılı sınav konuları;

- Kur'an-ı Kerim (20 puan)
- Arapça (20 puan)
- Fıkıh (10 puan)
- Tefsir (10 puan)
- Hadis (10 puan)
- Akaid-Kelam (10 puan)
- Devlet memurları mevzuatı ve Başkanlık mevzuatı (20 puan)

Sözlü sınav konuları;

- Yazılı sınavda belirtilen konulardaki bilgi düzeyi (50 puan)
- Kavrama, muhakeme etme ve ifade etme yeteneği (10 puan)
- Liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu (10 puan)
- Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı (10 puan)
- Genel yetenek ve genel kültürü (10 puan)
- Bilimsel ve teknoloji gelişmelere açıklığı (10 puan) 

Sınav Tarihi ve Diğer Bilgiler

Yazılı sınav 31 Ocak 2016 tarihinde Ankara'da yapılacaktır. Sınava KPSS puan üstünlüğüne göre yapılacak sıralamada ilk 120'ye giren adaylar çağrılacaktır.

Adaylar; sınav için “sınav giriş belgesi” alma işlemlerini (https://ikys.diyanet.gov.tr/ikys/sinav/kurumdisi) adresi aracılığıyla gerçekleştireceklerdir. Adaylar sınava gelirken  “Sınav Giriş Belgesi”  ile  birlikte kimlik  belgelerinden  birini (Nüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyet) yanlarında bulunduracaklardır.

- Sınav başvurularında adayın beyanı esas alınacaktır. Başkanlık, sınav ve atama sürecinin her aşamasında aday tarafından belirtilen hususlarda adaydan belge talep edebilecektir.

- Sınav öncesi, sonrası ve atama sürecindeki işlemlerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilen adayların başvuru ve sınavları geçersiz sayılacağı gibi görev alsalar dahi görevleriyle ilişikleri kesilecektir. Bu durumdaki adaylar hiçbir hak talebinde bulunamayacaklardır.

- Bu duyurudaki şartlar, sadece bu sınav ve bu sınava bağlı atamalar ile ilgilidir. Bundan sonraki sınav ve atamalar için müktesep teşkil etmez.

- Sınav süreciyle ilgili Başkanlığımızın internet sitesinde ve aynı sitedeki İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü sayfasında yapılan tüm duyurular tebligat sayılacaktır. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

- Sınavla ilgili iş ve işlemlerde faks ve e-mail ile işlem yapılmayacaktır. Adayların ıslak imzalı ve yazılı dilekçelerini İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne (Personel Sistemleri Eğitim ve Sınavlar Daire Başkanlığı) ulaştırmaları gerekmektedir.

- Bu duyuruda yer almayan hususlarla ilgili olarak 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, 633 sayılı Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun, Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzman ve Uzman Yardımcılığı Sınav ve Atama Yönetmeliği  ile  Kamu  Görevlerine  İlk  Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri geçerlidir.

Sınavda başarılı olabilmek için yazılı ve sözlüden en az 70 puan almak gereklidir. Genel başarı notu her iki sınavın ortalaması alınarak hesaplanacak.Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kuruluna 12 uzman yardımcısı alımı için başvurular devam ediyor. Başvurular 31 Aralık Perşembe günü sona erecek. 
>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 23.12.2015 02:59
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394