DİB Yetiştirilmek Amacıyla Yurt Dışına Gönderilecek Personel Sınav Duyurusu Yayımladı

Diyanet İşleri Başkanlığı resmi web sayfası'nda bir duyuru metni yayımladı.

DİB Yetiştirilmek Amacıyla Yurt Dışına Gönderilecek Personel Sınav Duyurusu Yayımladı

Diyanet İşleri Başkanlığı resmi web sayfası'nda bir duyuru metni yayımladı.

25 Haziran 2016 Cumartesi 10:41
DİB Yetiştirilmek Amacıyla Yurt Dışına Gönderilecek Personel Sınav Duyurusu Yayımladı
Diyanet İşleri Başkanlığı Yetiştirilmek için yurt dışına gidecek personel sınavı hakkında bir açıklama metni yayımladı. 

Diyanet işleri Başkanlığı çok sayıda personelini yetiştirilmesi amacıyla yurt dışına gönderecek ve bu işlmei sınav usülu ile gerçekleştirecek. Haberimizde bu konuda hakkında tüm ayrıntılara yer verdik.

İşte Diyanet İşleri Başkanlığı'nın o duyurunun bir kısmı;
''657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 78, 79, ve 80. maddeleri ve Yetiştirilmek Amacıyla Yurt Dışına Gönderilecek Devlet Memurları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre Başkanlığımıza tahsis edilen kontenjanlar çerçevesinde yurtdışına personel gönderilmektedir. Başkanlığımızca, 2016 yılı içinde aşağıdaki tabloda belirtilen konularda yetiştirilmek amacıyla on (10) araştırmacı ve uluslararası kuruluşlarda staj yapmak üzere iki (2) olmak üzere toplam on iki (12) personel gönderilecektir.

Kontenjanlar, yabancı dil eğitimi için değil, kurum personelinin mesleklerine ait hizmetlerde yetiştirilmesi, eğitilmesi, bilgilerinin artırılması, staj, öğrenim ve ihtisas yaptırılması amacı ile gerçekleştirilecektir.

Şartlar Nelerdir?
*Dört yıllık dinî yükseköğrenim görmüş olmak
*Başkanlığımız merkez veya taşra teşkilatında, araştırmacı kontenjanı için en az 3 yıl, stajyer kontenjanı için 4 yıl çalışmış olmak
*Birim amirinin olumlu görüşünü almış olmak
*Son üç yıl içinde kademe ilerlemesinin durdurulması cezasını almamış olmak
*Askerlikle ilgisi bulunmamak
*Kontenjanın kullanılacağı yılın son günü itibarıyla, Dışişleri Bakanlığının bildirimi üzerine uluslararası kurum ve kuruluşlara gönderilecekler ile öğrenim veya ihtisas yapacak Devlet memurları için 40, diğerleri için 50 yaşını tamamlamamış olmak 
*Daha önce yurt içinde aynı konuda veya yurt dışında aynı düzeyde eğitim veya öğrenim görmemiş olmak
*Hastalık sebebiyle eğitim ve öğrenimini gerçekleştiremeyeceği genel hükümler çerçevesinde hastalık raporuyla tespit edilenler hariç, bu yönetmelik hükümlerine göre geri çağrılmamış olmak
*“Yetiştirilmek Amacıyla Yurt Dışına Gönderilecek Devlet Memurları Hakkında Yönetmelik” hükümleri gereği araştırmacı kontenjanı için İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça, İspanyolca, Japonca, Çince, Farsça ve Arapça dillerinden birinden Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’ndan en düşük 50 puan, Dışişleri Bakanlığınca bildirilecek uluslararası kurum ve kuruluşlara gönderilecekler için İngilizce veya Fransızca dillerinden birinden Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından en düşük 90 puan veya Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Yönetim Kurulunca eşdeğerliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir sınavdan bu puana denk bir puana almış olmak gerekiyor.

Başvuruda Gerekli Belgeler 
*Başvuru dilekçesi 
*Özgeçmiş
*Öğrenim diplomalarının, hizmet içi eğitim ve başarı belgelerinin onaylı suretleri
*Başvurulan kontenjanın eğitim ve araştırma konusuyla ilgili çalışma projesi

Başvurmak isteyen adaylar 27 Haziran ile 15 Temmuz 2016 tarihleri arasında başvurularını yapabilir. 
Daha fazla bilgi için lütfen TIKLAYINIZ.
Kpsscafe.com.tr
Son Güncelleme: 25.06.2016 10:49
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.