Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavı GYS Yorumları (Kolay mıydı zor muydu?)

Yorumlar (5279)
PERSONEL SAĞ 4 yıl önce
Türkiye'nin en büyük genel sekreterliklerinde uzman olarak çalışanların 41 küsür , idari mali işler müdürünün 38 küsür, sağlık bakım müdürünün 50 küsür aldığını tespit ettik.

Düz memur iken Genel sekreterlikte hizmet başkanı olup 2 bin 500 lira maaştan 6 bin lira maaşa çıkan o torpilli abi ve ablaların 35,45 arası puan alması, idari mali işler müdürü olup trilyonluk ihale yapan sınavsız müdür olan kardeşlerimizin 45 puan alması çok yazık.

Sağlık Bakanlığının 60 ve altı puan alan mevcut yöneticileri tekrar gözden geçirmesinde fayda olacağını düşünmekteyiz.
ceybeng 4 yıl önce
sonuçlar açıklandı. arkadaşlar duyrulur
nur 4 yıl önce
Sınavla idareci olunmaz.İdarecilik;Özel kabiliyet,insan ilişkileri ve tecrübe gerektirir.Sınava girip te 80 alan ama iki lafı bir araya getiremeyen.İnsan ilişkileri kopuk aday çokkk
insanları karalamayın 4 yıl önce
Benim görev yaptığım genel sekreterlikte 10'un üzerinde uzman sınava girdi ve doğru dürüst ders çalışmadan giren iki kişi dışında hepsi 70 üstü aldı. Herkes torpille biyere gelmiyor çekememzlikten karalayıp durmayın
musts 4 yıl önce
ağzına sağlık kardeşim..........
bütün kurumların böyle olduğunu düşününce ümitsizliğe kapılıyor insan....
vay bu memleketin haline........
vah bu milletin haline................
arkadaşlar 4 yıl önce
mehmet bakar zaten emekliliği gelmiş adam yıllarca en üst düzeyde görev yapmış bundan sonra alınsa nolacak asıl işi sağlıksenin desteklediği ismail kartalın yaptığı söyleniyor kim hakkımızı yediyse Rabbim hesap sorsun
Ahh ahh... 4 yıl önce
Geçin bunları.Emekliliği gelmiş adam daha çok haksızlık olmasın, kul hakkına girmeyeyim diye uğraşması gerekmez miydi. Belli ki O da makamının derdine düşmüş.O izin vermese kim yapabilecek. Çıksın konuşsun o zaman şimdi hazır makamından da olmuş.Haksızlık oldu diye kurtulsun bu kadar vebalden..
erhana doğru 4 yıl önce
maalesef hepsi doğru. çkysden isimlerini gir görev yerleri çıkıyor. görev yerlerini ara sor. 2432 sıradaki urfalı sözlüden 100 almış. içimde ki öfke her geçen gün daha da büyüyor. üzüntümden hasta oldum. beddua etmeyin diyorlarlar. nasıl etmezsin.
erhana doğru 4 yıl önce
urfalıyı alırlar tabi. Sen onun kadar düzgün Türkçe konuşabiliyor musun bakalım, onun gibi iki kelimeyi bir araya getirme yeteneğin var mı?
HAK 4 yıl önce
Dava açın, Allah haklının yanındadır
ahmet 4 yıl önce
yoğun bir şekilde torpil iddiaları var. bazı arkadaşların eğitim deneyim hizmet yılı mülakattaki başarı vs. artılarının dikkate alınmadığı anlaşılmaktadır. çünkü buraya yazan hiç kimse de yalan söyleyecek karakterde değildir.yazılıyı kazanan "ötekilerine" de araştırmacı kadrosu verin hiç değilse bir nebze milletin ahından kurtulun.
iddialı 4 yıl önce
şu an oruçluyum onu belirterek sözlerime başlıyorum
1- ben bu şube müdürlüğü sınavına yaklaşık 3 aydır ara vermeden geceli gündüzlü çalıştım.
2- Toplamda 4 kere, biri tüm mevzuatı okuyup özet çıkararak, biri data yayınlarının konu anlatımı kitabından, ikisi yargı yayınlarının konu anlatım kitabından olmak üzere ve yanındaki testleriyle çalıştım.
3- Yargının soru bankası ile yargı ve data yayınlarının deneme sınavlarını bitirdim.
4- Son 5 gün boyunca güncel bilgilere çalıştım. Oradan 4 tane bildiğim güncel bilgilerden de 2 tane soru çıktı.
5- Bildiğim halde sınav psikolojisiyle yanlış okuyup yanlış yaptığım 2 - 3 soru var
6- Toplamda 85 doğru 15 yanlışım var
7- 80 ve üstü alan samimi olmaz diye düşüneceğinize oturup adam gibi ders çalışsaydınız da şimdi bu sözleri kullanmasaydınız.
8- Allah herkesin hakkında hayırlısını versin. Benim gibi çalışanların da emeğinin karşılığını versin inşAllah...
mgdr 4 yıl önce
Sorular oldukça insafsızdı, ne demek istediğimi önceki yıllar sınav sorularına bakacak olursanız daha iyi anlarsınız
ben 4 yıl önce
atı alan 3. köprüyü bile geçti neyi tartışıyoruz herkes mağdur oldu yapacak bir şey yok kimi kime şikayet edeceksin balık misali bu çırpınışlar boşuna herkes aklını başına alsın sendikaları dile getiren kimse yok bizi kim savunacak onlardan başka onlar da kendilerine koltuk kapma derdinde öyleyse herkes uyansın yalakalığı bırakıp sendikalardan istifa etsin
demir 4 yıl önce
2015 GYS'na ilk kez katıldım. Geçmiş yıllarda yapılmış olan sınavlara göre çok zordu. Hem soru sayısı artmış hemde şık seçeneği fazlaydı.
şef adayı 4 yıl önce
bu da senin şanssızlığın imiş arkadaşım...bizler için de kötü bir tecrübe oldu :(
gerçek şu ki 3 yıl önce
yazılısı iyi olup sadece siyasi referansı olanları hükümet taraftarı diye direk elediler ancak özellikle paralel yapıdan referanslı olanlar alındı ve anlaşılmasın diye araya diğer gruplardan serptiler. sadece siyasi referansla gidenler lütfen yazsın
1212 3 yıl önce
tesbitinize yüzde yüz katılıyorum
ömer faruk 4 yıl önce
torpil torpil deyip de kazanan arkadaşlara haksızlık etmekten biraz çekinmek gerekmez mi. hak ararken haksızlık etmeyelim.zira komisyon üyeleri hak yiyecek gibi gözükmüyorlardı.belki de adaletli sınav yapmışlardır. belki de sıralamalar referansın ağırlığına göre değil de kişilerin liyakatine göre yapılmıştır. abd de başkanlar incile el basarak yemin edip göreve başlarlar. madem biz de imanlı inançlı bir milletiz o halde yeni şube müdürlerimiz de göreve kutsal kitabımıza el basarak kimsenin hakkını gasp etmeden sırf kendi haklarıyla geldiklerini gönüllü olarak beyan edebilirler. böylece yok torpildi yok adam kayırmaydı gibi öne sürülen fitnede bertaraf edilmiş olur. laiklik bu yemine hiç engel teşkil etmez korkmasınlar. tıpkı resmi nikahla imam nikahı gibi. sıralamayla devlet nezdinde yeminle de hak ve halk huzurunda bu görevlerinize torpilsiz geldiğinizi ifade edin ki üzerinizde şaibe kalmasın. nedir bu her sınavda torpil torpil iddiaları. Allah hepimizin yardımcısı olsun.
ayşe 4 yıl önce
kuyruklu yalan
hatırlıyormusunuz 4 yıl önce
Yazılı sınavdan ilk çıktığımızda burda sınavın nasıl geçtiğine dair yorumlar yapıyor herkes birbirine kardeş diye hitap ediyordu
şimdi nefis işin içine girince herkes kendine bir pay çıkartıyor,herkes kendine göre hakettiğini düşünüyor ve kırıcı yorumlar yapıyor.
insanoglu. çıkar meselesi olunca nasıl değişiyor
sınav sonucunda herkes nasibini yer artık tartismayin Allah katında hakedenler ve millete faydası olacak kişiler kazansın ınş....
sözelci 4 yıl önce
83. soru da hem Moskova antlaşmasıda hem kars antlaşasında Batum Gürcistana verilen antlaşmalar. Eğer bu soruda Batum ilk hangi antlaşmayla Gürcistana verildi maksadı güdüldüyse bunu soruda belli etmelilerdi ki bizde ona göre cevaplayalım. yoksa bu iki antlaşmadan birisi soruda yer almalıydı. yani bir soruda iki doğru olmaz.
İTİRAZ ETMEMİZ GEREK.
inci 4 yıl önce
sevgili arkadaşlarım,yorumlarınızı okudukça yalnız olmadığımı anlayıp teselli buluyorum.ben 41 yaşına kadar hep okudum.ege ün.hemşirelik lisans.selçuk ün.i.i.b.f.kamu yönetimi ve beykentte hastane ve sağlık kur.yüksek lisans tez aşamasındayım.yani 8 yıllık hemşirelik,7 yıllık yöneticilik eğitimim var.24 yıllık ta hizmetim.bunca eğitime rağmen bana hiç fırsat verilmedi.sınavda da 284.sıradayım.mülakatta komisyon üyeleri iyiler içindesin dediler.ama sonuç fos.4 soru bildim.bu soruların yanında diğer kriterlere noldu.çevremde herkes bilir benim ikna kabiliyetimi.sonuçta sınava da lastik babuçla girmedim.gayet düzgün giyindim.bir tek suçum hayatım boyunca hiç torpile başvurmamam.çünkü karakterime ve savunduğum değerlere aykırı.benim gibi insanlar hep böyle arka planda kalmaya mahkum mu onu merak ediyorum.istediğim sadece adaletti.sendikaya da üyeydim.şimdi ne sınavlara güvenim kaldı ne adalete .a grubu kadrolar içinse yaşım geçmişti.artık.bunca emek öbür dünyada işe yarar mı acaba?
hak 4 yıl önce
seninle aynı durumdayım Allah hakkımızı bırakmasın ızdırap içindeyim hala
a bulut 4 yıl önce
sınavda... iki arkadaş doğru cevaplarını birleştirseler ancak 70 barajını aşıp sınav kovalisyonu kurabilirler
er hana ve hy e 4 yıl önce
İmkansızlıktan AÖF okumak zorunda kalsaydın görürdün. Maddi ve manevi şartlardan dolayı. Ahkam kesmeyin. O AÖF mezunları senin müdürün, amirin olduğu zaman artık kahrından çatlarsın. Büyük lokma ye ama büyük konuşma. Burnun sürtününce görürüsün dinleyip dinlememeyi.
erhana ve hy e diyan arkadaşa 4 yıl önce
sen yorumu yanlış anlamışın, bende AÖF bitirdim.
meammer 4 yıl önce
Sınav çok zor ve 5 şıklı bir sınavdı. ne hikmetse memur sen in dağıttığı kitapta bire bir aynı sorular çıkabiliyor. Mantığa bak şube müdürü ile hizmetlinin sınav soruları aynı idi. Memur ,V.H.K.İ ve Şef sorularıda aynı idi . mantık olarak hizmet li ile şube müdürü aynı bilgi ve beceriye sahip olduğu sanılıyor. O zaman hizmetli şube müdürü olsun.Tıpa tıp aynı sorular. Çok şıklı sorular bir birine çok benziyor du. Bazı sorularda Çevaplar 2 şıklı idi . Mesela Şef B kitapcığı 17 soru da şıklarda 2 adet doğru çevap vardı. Milli Eğitim Bakanlığı kendi personellerini bu kadar zor sormuş mu ? Acaba. Sinop da ülkenin biri nükleer santral almış bize santral ihalesini kim aldı diye soruyor. Şirket batsa gitti bizim cevaplar. Böyle soru olur mu....
Ahım var ahım 4 yıl önce
Mülakat sırasında sözlü sorularından 4'ünü net cevaplayan, kıyafeti son derece muntazam, içeri girdiğinde ceketin 2 düğmesini de ilikleyen, oturabilirsin denilene kadar ayakta bekleyen, her cevabının sonuna "efendim" ekleyen biri olarak yazıyorum.
Ey hakkımı yiyen torpilli;
Gün yüzü görmeyesin!
Göreve başlayamasın!
Başlasan da yapamayasın!
Dünyaya doyamayasın!
Perişan olasın!
Sürüm sürüm sürünesin!
Araban devrile!
Dört tekeri yukarı gele!
Sevdiklerine hasret kalasın!
Bir daha kavuşamayasın!
Bilmediğin memleketlere gidesin!
Rezil olasın, bela bulasın!

Sana yardımı olanlara da aynıları başına gelsin.
Masum ailen ve sevdiklerin hariç.
mavera 4 yıl önce
Kardeş, mülakatta gösterdiğin saygıyı diğer zamanlarda herkese gösteriyorsan, ve diğerleri gibi torpil arama gayretinde olmadıysan ne ala helal olsun, ancak başka zamanlarda bahsettiğin saygıyı yapmıyorsan ve sen de torpil arama referans bulma gayretinde olduysan bu kadar da yüzsüzlük olmaz ona göre.
hakiki şube md. 4 yıl önce
yazılıda ilk 450 de olamadığı halde atananlar haksız kazanç elde etmektedir ; çünkü mülakat komedi idi.. dolayısı ile evine helal lokma götürdükleri söylenemez.
bu vaziyette dahli bulunan herkes siyasi, idari, adli yada şahsi töhmet altındadır. yani suç ortağıdır.
imanla, vicdanla, izanla ve ahlakla bağdaşmayan bu durumu; hesabı mutlak ve kesin, adaleti milim şaşmaz, kadiri mutlak olan ALLAH’ a havale ediyorum.
hizmetli 4 yıl önce
güya 2015 in sonunda tekrar sınav yapılacaktı.hep boş
hizmetliden hizmetliye 4 yıl önce
aynen katılıyorum arkadaşım. şöförlük sınavına girdik %85 işube müdürü sorularıyla aynısı çıktı bunu sendika başkanlarıda biliyo. sağlık bakanıyla görüştük yenilenecek dediler ama hala açıklama yok.bizleri düşünen bile yok
hizmetli erbabı 4 yıl önce
Sendika hizmetlinin işleriyle ilğilenmez hizmetli kardeşim.sendika adamlarını mudur ve uzman yapar.hizmetlinin işleri onlara gore basit işler
hak arama zamanı 3 yıl önce
Bende ilk 150 arasında idim mülakatta elendim
arkadaşlar bimere ve cumhurbaşkanlığına itirazımı belirttim,eğer bu sınavda da fetö parmağı varsa ortaya çıkmalı.birlik olalım herkes itiraz etsin,incelensin.
Zamanın tkhk kurum başkanı zafer çukurova açığa alındı bu sınavda da parmağı olmadığı ne malum,mülakat komisyon üyeleri ve kazananların hepsi incelenmeli,
herkes tepkisini versin arkadaşlar sessiz kalmayın
xyxy 3 yıl önce
Cumhurbaşkanlığına mail gönderdim.
solangül 4 yıl önce
sağ olsunlar o kadar yardımcı olmuşlar ki emeği geçen herkese tşk ne bakanlıkmış yine sahip çıkmadı bizi oyuncak etti.
salih yıldırım 4 yıl önce
beyler sarı sendikadan istifa edin, sendika bizi yaktı, verdiği kitaba çalışanlar anca 40-50 alır. Geçmiş yıllarda sınav öncesi millet eğitime tabii tutuluyordu, 4 şık soruluyordu, konular uzun değildi 80 soru vardı, bize ne eğitim verdiler daha zor sordular, şıkları 5'e çıkardılar soru sayısını 100 yaptılar bunun anlamı ver 130 TL başka baharı bekle, kazıklandık, bunu yapanlardan hesap sormak lazım, Ramazan ramazan aç susuz bizi şehir şehir dolaştırdılar, şimdi de avucumuzu yalayacağız, yazıklar olsun.
Boşuna İzne ayrılan 4 yıl önce
Son hafta izne ayrıldım ve Kafamı kitaplardan kaldırmadan çalıştım. ve eskiye dönük Milli Eğitim, Sağlık Bakanlığı, Tarım, Vs.... G.Y.S sorularını deliksiz %100 yapıyordum. Ama çok çalışmama rağmen Kendime çok güvenmeme rağmen 65 i geçemedim V.H.K.İ ile Şube Müdürlüğü Memur ve Şeflik sorularını nasıl olurda 80 soruyu aynı soruyorsunuz. maksat para almak mıydı(eğer birileri girmesin,(kazanamasın) diye yapıyorsanız burada intikamın uğruna binlerce kişinin kul hakkına giriyorsunuz. Ben hiç bir yerden tiyo almadan 70 üzeri puan aldım diyeni tebrik ediyorum. onu VHKİ yapmayın Şube Müdürüde değil Daire Başkanlığına atayın mutlaka hak etmiştir. diyorum bu Ramazan'ı şerifte bu kadar zor soru hazırlattığı için Sağlık Bakanlığı yetkililerine de Hakkımı Helal etmiyorum.
Adalet bakanlığına 4 şık saglık bakanlıgına 5 şık cevap sebebi nedir adalet bakanlıgına 80 tl saglık bakanlıgına 130 tl sebebi nedir biz üvey evlatmıyız 4 yıl önce
Adalet bakanlıgına 4 şık saglık bakanlıgına 5 şık cevap adalet bakanlıgına 80 tl saglık bakanlıgına 130 tl biz üvey evlatmıyız
haluk 4 yıl önce
80 üzeri alan arkadaşlar, hiç bir eğitim almadan(özellikle türkçe sorularına full çekenler) hiç birinizin çalışıpta o puanı aldığınıza inandıramazsınız
ayşe 4 yıl önce
Sanki hak ederek liyakatle yöneticilik yaptınız. Torpille yöneticilik yap sonra tecrübem! var diye kadro al ne ala. Önlisans mezunu genelge yönerge diye bir şey olduğunu bilmeyen ama 2-3 şubeye bakan şube müdürleri de gördük.
TÜTMEYEN SOBA 4 yıl önce
İŞTE BU YAA %100 DOĞRU SÖZ
Başarı 4 yıl önce
Ne kadar cok zeki arkadaslar varmış aof yi begenmiyor osym nin okulunu madem cok zekisin maharetlisin gir üniversite sınavına hukuk oku tıp oku nasılsa her seyi biliyorsun
erhan 4 yıl önce
1.olan arkadaşımız hukuk okumuştu.ne oldu sonuç hüsran.aöf liler karşısında malesef elendi.hangi başarıdan söz ediyorsun anlayamadım.Sen herhalde uzayda yaşıyorsun.
ati 4 yıl önce
SAĞLIK SENDEN HEMEN İSTİFA ETTİM.BİZLERİ YANILTTILAR BOŞUNA UĞRAŞTIRDILAR.YA BU SINAVI İPTAL ETTİRİN YADA BU İSTİFALARIN DEVAMI AKIN AKIN GELECEKTİR.
Elif 4 yıl önce
Şimdi sağlıkla ilgili gelişmeleri izledim.hekimlerin emekli maaşına zam gelmiş.Neden hemşirelerin ve yardımcı sağlık personelin mevcut maaşına ve emekli maaşına zam yapılmıyor?Hemşire olmasa, hastaya teşhis koyulup tedavi edilemez.Performansa dayalı döner sermaye sistemi de tamamiyle doktor odaklı ve doktora kazanç sağlayan bir sistem.Ayrıca Türkiye'de doktor açığından ziyade hemşire açığı var.Yıpranma payını, maaşımızda ve emekli maaşımızda artış yapılmasını diliyoruz.
burdaki gündem 4 yıl önce
şube müdürlüğü değiştirmeyin lütfen
x 4 yıl önce
Torpil yaptirarak kazanan herkes bu sinavda kul hakki yemistir.Ben hakkimi helal etmiyorum hic bir zamanda etmiyecegim cocugumla ilgilenmedim Ben sinava calismak icinonlarda hayrini gormesinler emek hirsizlari
hamdi 3 yıl önce
Şu kadarını söyliyeyim, şube müdürü olanların %29u yazılı sınav sonucunda 450-1000 kişi arasında olanlardan; %36sı ise 1000-2437 arasında olanlardan oluşuyor. Sonuç olarak, şube müdürlüğü yazılı sınavında ilk 450 kişi içine girenlerin aşağı yukarı 300ü mülakatta elendi. Mülakat sınavının, en azından FETÖ/PDY kapsamında tekrar incelenmesi gerektiğini düşünüyorum. Takdirlerinize sunuyorum.
yasemin 4 yıl önce
zordu
şaziye 4 yıl önce
sağlık bakanlığı yaktın bizi :)
gökhan 4 yıl önce
zordu
PASPASCI 4 yıl önce
BİR DA HAKİ SINAVDA HİZMETLİYE 5 ŞIK OLMAZ 6 ŞIKLI SORUN DERS KONUSUNADA İNGİLİZCE ALMANCA RUSCA JAPONCA ARAPÇA FİZİK KİMYA EKLEYİN ŞUBE MÜDÜRÜNEDE ALİ TOPU TUT. AYŞE İP ATLA. DA KAÇ HECE VARDIR GİBİ SORU SORUN DAHA ADALETLİ OLUR
Teslimiyet 4 yıl önce
Selemun aleykum arkadaşlar hepimiz aynı merakla bekliyoruz kıssadan hisse benden size 1:ahirettiki yerimizi bu kadar merak etseydik cennete toplu girerdik.2:Allah nasip ederse kulun haddinemi engel olmak sabır ve umudumuzu yitirmeyelim 3:Allah kimlere nasip ederse onlar olacaktır fakat bunu helal yoldan mi haram yoldan mi nasiplenmek kullarin imtihanlari 3:nokta kadar menfaat için virgül kadar egilmemeli insan 4:unutmayın Allah sabredenlerle beraberdir 5:ALlah varsa dert yok hasbinAllahu ve nigmel vekil de huzuru bil vesselam
Teslimiyet 4 yıl önce
Merhaba arkadaşlar Allah kime işlemişse ona nasip olacaktır fakat bu iki şekilde olur biri helal diğeri haram şekilde şimdi kendi adıma konuşuyorum rabbime şükürler olsun ki kazansak sadece rabbime teşekkür edeceğim kaybetsek nasip değilmiş diyeceğim . Asıl imtihan ahiret imtihanidir Allah onda bizi başarılı etsin
murat 4 yıl önce
türkiye döküldü! böyle zor bir sınav olamazdı çan eğrisi uygulansın.
sözelci 4 yıl önce
yorumlarda arkadaşlardan birisi çan eğrisi uygulansın demişti. eğer sınav iptal eidlmezse bence de çan eğrisi uygulansın .hiç olmazsa emeklerimiz heba olmaz.
Bimere başvuralım diyen bir arkadaşımızda vardı onu da yapabiliriz.
özellikle vhki, şöför ve memur arkadaşlar eğer şube müdürlüğü sorularına tabii tutuldularsa kesin harekete geçmeliler.çünkü şube müdürlüğü soruları için bütün mevzuatı en az 3-4 kez okumak gerekiyordu. çok teferruatlı ve kapsamlıydı.genel kültür ve türkçe, coğrafya çok zordu.bir arkadaşımız 6 coğrafya sorusu var demişti. bende soruların ilan edildiği soru dağılımına uyuldumu diye düşünmeye başladım ama incelemedim. uyulmadıysa buna da itiraz etmemmiz gerekir bence.
Mağdur 4 yıl önce
Ben vanda sınava girdim 3 nolu salon b kitapçığı nin biri eksikti.. Ve sınav gerçek ten diğer yıllara gore çok zordu.. Sinav kesinlikle Yenilenmeli ..
istanbul 4 yıl önce
tutanak tutuldumu??
musluman turkoglu turk 4 yıl önce
Sinav zordu.ama zorluğu konu basliklari değil.sinav çok kalitesiz sorulardan birde dengesiz cevaplardan olusmasi.o sinav giriş belgesi neydi akillara zarar tam bir kaos acemice rezil bir kagit parcasi.yardimci kaynak yok.eğitime almak yok.bird ramazan ayinda olmasi cabasi.kusura bakmayin bu is sizin işiniz değil.ÖSYM yapsinda kalite görün.insan genel kültürü türkçeyi tarihi biraz kalite sorar.çok ayip genel kültür insanimizdan cografyamizdan kültürümüzden icatlarimizdan sorulur ayiptir beyler ayip.tek kelime ile hakkim haram olsun size.duyun haram.
sınavcıya 4 yıl önce
kardeşim sınav olsa ne yapacaksınki sınava göremi atanıyorsun sınavı alnımızın hakkıyla kazandık bizi eleyip haketmeyenlere verdiler Allah hesap sorsun
x 4 yıl önce
Kul hakki nedir bilirmisiniz torpilliler hakkina girdiginiz kisiden helallik almanizi gerektirir biz ilk 450 de elenenlerin hakkini Nasil odececeksiniz Ben diyorunki torpili bulan araci olan bunagoz yuman herkesi ALLAH A havale ediyorum
adalet 3 yıl önce
adalet tesis edilsin. mülakat iptal edilip yazılıya göre atamalar yapılsın. bu konuda danıştay kararı var.
Filiz kılıç 4 yıl önce
Sorular çoook zordu ..
eyyup 4 yıl önce
bu sorulardan 70 alanı direk mudür atayacaksın hak etmiştir
Ersoy EFE 4 yıl önce
sınavın kazanılmaması için herşey yapılmış.1.Daha önceki yıllarda yapılan sınavlarda verilen eğitim verilmedi.2.Sorular çok zor,Paragraflar çok uzun ve süre kısaydı.3.Kendi imkanımızla bulmaya çalıştığımız yardımcı kitaplar malesef ki yardımcı olamadı.Hiç alakasız sorular çıktı. İnanın sınavdan çıkan herkez bu durumdan şikayetçiydi.sorular zordu,paragraflar çok uzundu ve süre yetmedi.70 barajını aşabilecek kişi sayısı bence çok az olur ve genelde alınan puanlarda çok aşağı seviyelerde olacağına eminim.
Dava hayırlı olsun 4 yıl önce
İtiraz dilekçesi verilmeden dava açmanızda herhangi bir sıkıntı yok.hayırlı olsun.benim ilde de kazananları duyanlar gülüyor.onlarda gördükleri başarıyı ilk 450 de olan bende görmediler.5/4 olarak cevaplamıştım mülakatta.mülakatın giriş ve çıkışına kadar herşeye dikkat etmiştim.giyim derseniz lacivert takım elbise beyaz gömlek kırmızı kravat bağcıklı ayakkabı örgün üni.mezunuyum.memursen üyesiyim.vatan sağ olsun.ama davamı açacam.
ahmet'e 4 yıl önce
kardeş hayırlı olsun zaten arkadaşların gözden kaçırdığı bir nokta daha var türk sağlık senin zaten danıştayda davası var mülakat iptal edilsin diye bir daha okuyun bu yazıyı.avukatınıza bu konuda bilgi verin...
ahmet 4 yıl önce
Bende bugün mülakat sınavının iptali için dava açtım.Yürütmenin durdurulmasını istedim.Bakalım nasıl sonuçlanaçak.sonucları burda baylaşacağım.inşAllah mahkeme bu hukuksuzluğa kanan tanımamazlıga dur der.
MÜLAYİM TERS 4 yıl önce
NE SENDİKASI KARDEŞ YA SENDİKAMI VAR
kahramanmaraş 4 yıl önce
sınav süresi soruları çözmeye yetmedi.
60 tokat 4 yıl önce
önceki sınavda 83.544 aldım bu sınavda nissisi köprüsüne takıldım çıldır gölüne düştüm bir öncekinde söz veripte kazanılmış haklara kadro vermeyenler utansın
sen 4 yıl önce
arkadaşlar bu sınav iptal edilmeli ve eğitime tabi tutulmalı
ayrıca memurlara vhk kadrosu direk geçiş yapılacaktı hani
adalet.... adalet..... adalet nerde. bizi yaktın bu gidişle herkes sendikadan istifa ederbizim bu zor anımızda sınav parası - yol parası üstelik oruçlu gidildi nerde bunun adaleti. sağlık bakanlığı kadar personeline sahip çıkmayan varmı acaba babamız bize sahip çıksa yazık bize ezilen zorda kalan her zaman bizmi olacağız sağlık olmazsa her şey bitmezmi resmen psikolojim bozuldu
akademisyen 4 yıl önce
sınav gerçekten zordu.iptal edilmeli ve mağduriyet giderilmeli.tüm zahmetlere emeklere ve geçen zaman yazık oldu...
ahmet 4 yıl önce
Arkadaşlar BİMER e yazmaktan çözüm beklemeyin. BİMER in işleyiş şeklinin biliyorum. Şikayetiniz Bakanlığa ve MEB e gönderilir. Onlar da genel bir cevap yazıp tüm şikayet edenlere postalarlar. Sadece 15 genel kültür sorusu olmasına itiraz edilebilir. Çünkü hiç bir GYS de 15 Genel kültür sormuyorlar. Başka kurumların sınavlarını inceledim. Şimdiye kadar sadece 1 kurumda denk geldim genel kültür sorusuna. Sayısı 3 tane idi ve gerçekten genel kültür sorusuydu. Bize sordukları genel kültür sorularının 8-10 tanesi başka bakanlıkların alan sorusuydu. Genel kültür sorusunun çokluğuna, sınavdan önce kapsamının belirtilmemesine (Türkiye coğrafyası, dünya coğrafyası ya da kültür sanat gibi) itiraz edilebilir. Bir de siyasiler ve sendikalar aracılığıyla yenilenmesi için kamu oyu oluşturma çabasına girilebilir. Fakat sonucun çok değişeceğini sanmıyorum.
mehmet 4 yıl önce
Sınav aslında zor değildi.
İptal konusuna gelince,Van ve İzmirde kitapçık eksik iddiaları var.Eğer bu konuda bir tutanak varsa sınavın iptalini tartışmak bile gereksiz.
Kurumun direkt sınavı iptal etmesi gerekir.Bu yüksek puan aalanlarında iisteyeceği bi durum.
Benim şahsencevap anahtarina gore 82 ddoğrum var.
Ama dediğim gibi eğereksik kkitapçık varsa kesinlikle iptal edilmeli
HASAN 4 yıl önce
ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ SINAVINDA MI 82 DOĞRUNUZ VAR?
ankaralı 4 yıl önce
arkadaşlar be bu 90-88 kısaca 80 dan yukarı alanlara inanmıyorum.hepsi şaibeli.soruları ele geçirmişler.hakkım zhir zıkkım olsun.helal etmiyorum
herkese selamlar 4 yıl önce
66. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası İlanını görmekten sıkıldım 67 . ne zaman yayınlanacak acaba?
recep 4 yıl önce
dün hak ararken bugün aöf örgün meselesine nasıl gelmeyi başardınız. bu arada hiç bir üniversitede şube müdürlüğü bölümü yok bildiğim kadarıyla. yani iş sınavın adil yapılmasına bağlı.
Herhangi biri 4 yıl önce
Olay şube müdürü olup,olmama meselesi değil,olay yapılan aleni haksızızlıga gösterdiğimiz tutum.Biz şube müdürü olarak doğmadımık zaten,şube müdürü olmadanda hayatımızı idame ederiz.Sorun şu ki tavuk bir toplum a evrilmeye,dönüşmeye başladık,unutmayınınki hepimiz bireyiz ve yasal yollarla hak aramak bizim için zor olmamalı,maddi anlamda kükülfetli olsafa,bunu kendimize olan saygımız için yapmalıyız.Hak ihlali yaparak,niteliksiz,birikimsiz insanları sağlık şubelerine yönetici yapmak hükümetler için saltanat haline gelmemeli.Şu anki tabloya sessiz kalmak,bazı yaptırımları kabul etmemiz anlamına geliyor.Nitekim bizi değerlendirelerin eğitim seviyesi,mülakâtın kademe kademe uygulananış biçimi,değerlendirme kriterleri,komisyonlarlaın prosedüre uyma durumları vesaire vesaire birçok şey tatartışılması gereken durumlar.Ben eğer vijdanen ve mantıken eğlenmeyi hak ettiğime kanaat getirseydim ve ortada büyük çapta haksızlık olmadanığını hak eden kazandı psikolojisini girerim fakat demokratik,laik,hukuk devletinde yaşıyosak eğer maddiyatı bertaraf edip,bireyim,bireyiz dediğimiz için kendimize eğer duyarsınız kalmamalıı,yasal yollara sonuna kadar başvurmalıyız.Hep düşünürüm biz ne zaman dayımız,abimiz olmadan mevki sahibi olursak,ülke o zaman beni demokratik bir hukuk devleti olduğuna inandırır.Daha çokta şu dayılar,abilerin kalksının diye herkesi hahakkını yasal yollarla aramaya davet ediyorum...Tavuk olmayı şahısım kabul edemiyor,derdim şube müdürlüğü falan değil,derdim koyun gibi güdülmeyi içime sindirememe...
sınavcıya'ya 4 yıl önce
sınavın formalite oluşu şundan belli,yazılıyı bile kazanamayan adamı valilik oluruyla personel şube müd.yaptılar.Adana halk sağlığı müd.de yani yedekler boşa umutlanmasın
ramezan 4 yıl önce
burası türkiye....
hataylı 4 yıl önce
Sendikanın ilgi alakası yoksa istifa furyasını hatay iskenderundan başlatıyorum.
1.sorun yoka 4 yıl önce
tabi sorun yok sınavın yerlerdedir ama torpilin vardır gece gündüz çalıştın mı ailenden fedakarlık yaptın mı hakkımızı helal etmiyoruz benim ilk 200 deki sırama geçene haksızlık yapan herkese Rabbim büyüktür çıkar bir gün
Hakikat 3 yıl önce
Mülakatta 80-90 alanların neden elendiği 61-62 alanların nasıl şube müdürü yapıldığı şimdi daha iyi anlaşılıyor.
Özlem76 4 yıl önce
Sınavda çıkan sorulardan birer tane yazarsak sonuca ulaşabiliriz
mağdur 4 yıl önce
samanlıkda iğneleri bulamadık
muammer samsun 4 yıl önce
sorular 100 olmuş şıklarda 5 e çıkmış vakit yetmedi böyle sınav olmaz
Çok çalışmıştım 4 yıl önce
Bu sınava çok çalıştım genel kültür soruları gerçekten çok zordu. Bütün konuları ezberleyip yuttum. Bir tane soru çıktı o da tatlı olmayan göldü. Gerisi güncel konular onlara da bakmamıştım. Sınava yeninahallede tuvaletin karşı sında bir sınıfta girdik rezalet bir koku ve sürekli açılıp kapanan gıcırdayan bir sınıfta girdim.ilk yarım saat insanlar ağızlarına burunlarına ceketlerini mendillerini tutarak sınava konsantre olmaya çalıştı. Ağlayacaktım nerdeyse bildiğim 5 soruyu yanlış yapmışım. Nitekim üzgünüm 5 aylık bi emek boşa gitti.çalışmasam da ancak bu kadarını yapardım
Serdar-x 4 yıl önce
sınava yeni mahallede tuvaletin karşısında giren arkadaş bende orada girdim ama sınav öncesi çok zor durumdaydım o tuvaleti bulamadım kaçıncı kattaydı valla :)
güney 4 yıl önce
senika memursen yaktın bizi mademki o kitapdan sorular çıkmayacaktı neden o kitabı dağıttın neden bizi yaktın öğüne öğüne kitabın başına sözcükler yazdınız sizlerede yazıklar olsun herkes sedikadan istifa etsin.yaktılar bizi.
feride16 4 yıl önce
şube müdürü ile bize aynı soru sorulmasına şaşırdım şaşkınlık içerisindeyim kendimi kpss içinde hissetim bunun adı bence acımasızlık değilmi sizleri Allaha havale ediyorum 130 tl.size hiç helal etmiyorum.
23 Adnan 4 yıl önce
İnşAllah sınav iptal olur??????
sorgulanması gereken 4 yıl önce
daha önce yapılan sınavlarda 5 şıklı görevde yükselme sınavı yapılmış mı?
devlet sınav ücretini neye göre belirler!bakanlıklara göre mi eşitlik ilkesine göre mi?kitapçıkların eksik çıkmasıyla ilgili tutanak var mı?varsa sınav sadece türkiye de mi iptal edilmez dünyanın her yerin demi? ....bu konu başlıklarından herkes bireysel mahkeme yoluna gitse; hak hukuk adalet varsa kazanılır.
TEPKİSİZ KALMAMALIYIZ 4 yıl önce
AYNEN KATILIYORUM
yasemin 4 yıl önce
İnşAllah hakkaniyetli atamalar olur. Dualarımız bu yönde. Müminin en büyük silahı duadır. Allah kim hak ediyorsa, ülkemiz milletimiz için kim daha faydalı olacaksa ona nasip etsin. Allah başka türlü gelmeye çalışanlara fırsat vermesin.
Hak 4 yıl önce
Aminnn
İbrahim 4 yıl önce
Benim tahminim en geç bugün açıklanacağı yönündeydi, şuan saat 15:00 bir haber yok ama maç henüz bitmedi :))))) 75. dakika oynanıyor. Bu tür maçlarda gol son dakika gelir :))) ama yanılırsam herkesten özür dilerim peşinen...
bekle bekle 4 yıl önce
İnşAllah tahmininiz çıkar da bugün açıklanır....Sınava aylarca hazırlan mülakata günlerce sonuçları ise her gün acaba bugün mü diye bekle bekle...Allah herkes için hayırlısını versin...
İbrahim 4 yıl önce
Yeni yönergeyle ilgisi olduğunu düşünmüyorum; çünkü bu sınavla atanacak sayı belli zaten, yònerge değişikliği önümüzdeki günlerde Teşkilat yasasında değişiklik yapılacak teşraa teşkilatları sağlık müdürlüğü çaatısı altında toplanacak bunun alt yapısı oluşturuluyor sanırım.

Bir de mülakatta 4-5 soru bilemeyenin direk elendiği yönündeki iddialar aasılsizdır, keza sorulan beş soru sözlü sınavın Sadece 6'da 1'ni oluşturuyor yönetmelik gereği... bir de bilindiği üzere sözlüde herkese aynı sorular sorulmadığı için fırsat eşitliği tam sağlanamıyor, aynı soruların da sorulma şansî zaten yok, o srularîn doğru cevabını bilmek sözlü puanın 1/6 sıdır. Bunun yanında cevabı verirken konuşma şekli, tavırlar, ifade etme gibi yönetmelikte belirtilen kriterler de değerlendiriliyor. Eğer aday 5 soruyu da bildi ama cevap verirken ukala tavırlar, küçümseme, ciddiyete almama gibi tavirlar sezilirse ki yazılı sınavda derece yapan birinin böyle bir harekette bulunduğu konuşuluyor bu durumda soru bilmenin bir önemi kalmıyor...
ibrahim bey 4 yıl önce
ibrahim bey,yazılı sınavdaki yorumlarınız çok faydalı olmuştu.mülakat hakkındada yorumlarınızı bekliyoruz.örneğin şu anda neyi beklediğimiz hakkında bilginiz var mı?ve sonuçların ne zaman açıklanacağı yönünde bilginiz var mı?
abc 4 yıl önce
Namaz kılacaksın, oruç tutacaksın, güya helal haramı gözeteceksin, kul hakkının önemini bileceksin ve öbür tarafta hesaba çekileceğine inanacaksın…. Hakkın olmayan bir şeyi torpille almaya çalışacaksın. Oradan aldığın parayla çoluk çocuğunun rızkını sağlayacaksın. torpili yapanda bu vebale ortak olacak. Bunu yapanlar birilerinin bu nasıl Müslümanlık bu nasıl islam anlayışı demelerinden hiç korkmazlar mı? Hiç tüyleri diken diken olmaz mı? Heyhattt….
memet 4 yıl önce
sınavcı kardeş çok doğru demişin lakin duyan kimse yok.....ey sendika ey hükümet herkez bi yana ey cumhurun başkanı bizim başkanımız duy bizi.
fatihli 4 yıl önce
İstifaya istanbul fatih den selamlar ..demekki bizim uyelığimize ihtiyaçları yok.ki taleplrimizi dillendilmiyorlar
kim 4 yıl önce
zaten alınacaklar belli bizi niye bu kadar sıkıntı s
itrese sokuyonuz torpilliler kolaydı diyor kendinden emin bir şekilde adalet bunun neresinde hak hukuk bizleri kendi yerinize koysanız anlarsınız
2371 kişiden biri 4 yıl önce
MEB in yapması saçmaydı kendi personelinede böyle sorular soruyorlarmı acaba
vhki mağduru 4 yıl önce
Sınav iptal edilmeli böyle bir sınav olmaz
ati 4 yıl önce
sınav iptal edilmeli,böyle vicdansızlık olmaz.
sınav 4 yıl önce
her şey tamam sınavdır zordur kolaydır hazırlayanların taktidiri , üniversite sınavları bir haftada açıklanırken bu sınavın açıklanması neden bir ay sürüyor
HARAM OLSUN 4 yıl önce
şu an yöneticilik yapıp mülakatı torpille geçenlere diğerlerinin hakkını yiyenlere hakkımız haram olsun...taklacılar bu dünyanın öbür tarafıda var unutmayın...
süleyman 4 yıl önce
Bama sorulan soruları 100 sene çalışsam yapamam.soruları yazıyorum.1-657 sayılı devlet memurları kanununun ek -3 sayılı cetveli neyi ifade eder.2-şehulemim nedir.3-Anayasanın degişmez hükümleri hariç diğer maddelerini hepsini değiştiren iktidara ne denir.4-malta konferansının komutanlarının adı nedir.5-1839 yılında nurettin paşanın cıkartığı derğinin adı nedir.bu soruların cevabını onlar biliyor mu acaba.
ahmet 4 yıl önce
mehmet bakar kesin bilmez.o günde 3 paket sıgara içmesini bilir.Birde insanları aşağılamayı iyi bilir.üzülmegin geçmiş olsun.
kesin bilgi 4 yıl önce
Aldığım son duyuma göre saglık bakanımız mehmet bakar ve ismail kartalı azarlamış ve görevden almış.bu duyumdur.kesin bilgi değildir.Tabi bu kadar haksızlığa uğrayan insan varken onlar koltuklarında nasıl oturacaktı.%95 doğru bilgidir.
Üzülmeyin. 4 yıl önce
Üzülmeyin ve Unutmayın ki! Adalet topal olabilir ama gideceği yere mutlaka varır. Hakkımı Yiyenlerden söke söke alacağım..
Bize nasıl kıydınız 4 yıl önce
Ahmet bey dava dilekçesini banada gönderdi.Ben acık öğretim fakültesinini bitirenlere hakaret ettiğini, göremedim.Dava dilekcesinde kendi bitirdiği okulları belirtmiş.aldığı puanı yazmış,yazılıda benden düşük puan alan A.Ö.F MEZUNLARI ve genelde kendisinden daha kıdemsiz memurların başarılı olduğunu yazmış.Burda aşagılama yok,hor görme yok.Kendisinden yazılıda yüksek puan alan A.Ö.F. mezunlarından hiç bahsetmemiş bunda ne var.Bende Ahmet beyle aynı düşüncedeğim.
Adocan 4 yıl önce
Ulan baştan sona dalevere bu mülakat, insanların hakki yendi. tkhk, yhgm, thsk personeli için komisyon ellerinde listelerde mulakata girdiler. Bırakın amirliği, memurluğu bile eline yüzüne bulastiracak adamlar sınav kazandı. Bu sınav iptal edilmelidir üstelik sınav komisyonları hakkında görevi kötüye kullanmaktan dava acilmalidir. Durum böyle iken adamlar çıkmış yedeklerin atanma şansını soruyor, yetinmiyor kritigini yapıyor. Bu ne iki yüzlülük arkadaş hak yendi diyoruz burda hak. Torpili asildan kazanmaya yetmeyen veya torpiller yüzünden yedekte kalan arkadaş ...
murat 4 yıl önce
şimdiye kadar burada yazılmış en güzel yorum.
bize nasıl kıydınız 4 yıl önce
bravvo.Benim yazmak istediğimin aynısını yazmışsınız tebrikler.
yeni yasa çalışması-yedekler 4 yıl önce
arkadaşlar bildiğiniz gibi sağlık teşkilatı için yeni bir yasa çalışması yapılmaktadır. mülakatta başarılı olan tüm adayların atanmasına yönelik geçici bir madde koydurulabilir bu yasaya. meclis sağlık komisyonu ile iletişime geçerek bence bu yönde bir çalışma yapılmalı. çünkü tek yol bu.
hakkımızı kaymakla yiyorsunuz 4 yıl önce
yazıklar olsun böyle bir tasarıda çıkarılırsa bizim hakkımızı yiyenler .... artık hiçbirşey diyemiyorum ya içimi sızlattınız HasbinAllahü ve niğmel vekil
sözleşmeli 4 yıl önce
bütün soruları çözdum fakat bence çok zordu.
sevinenlere 3 yıl önce
Burda atıp tutuyordunuz. Atananların mazeret eş durumları yapılmıyor diye. Bir arkadaşımız mahkeme sonucu eş durumu (eşi özelde çalışıyor sigorta primli) yapıldı. Ankarada görevine başladı.
ali yavuz 4 yıl önce
arkadaşlar. sınav kurulu verdikleri konu başlıklardan coğrafiya yoktu ama şu ana kadar 6 tane coğrafiya sorusunu tespit etik. gölerle ilgili, tuneler, termik santıralar, iç anadolu ile ilgili, nehir ve akan sular. adıyaman diyarbakır küprüsü ve saire itiraz etmeliyiz.
mehmet 4 yıl önce
arkadaşlar daha önce ki sınavlara göre çok zor kazık sorular sormuşlar..biz yeniden memuriyete atanmayacağız...en kıdemsizi 10 seneden aşağı değildir girenlerin...el insaf diyorum....
gys 4 yıl önce
genel kültür soruları çok zordu.avrupa birliği nato birleşmiş milletler ve 600 yıllık geçmişimiz varken hiç ummadığımız yerlerden sorular çıktı.muhtemelen kazanım az olsun diye yaptılar.
AYŞE 4 yıl önce
HEM SÜRE AZ DI HEMDE SORULAR ÇOK ZORDU BEN YARGI ,DATA. MURAT YAYINLARININ GENEL KÜLTÜRÜNE ÇALIŞTIM TOPLAMDA SADECE 2 SORU ÇIKTI SORULAR PARAGRAF SORUSUNDAN UZUN OLDUĞU HALDE SÜRE YETERSİZDİ
bertankenan 4 yıl önce
Bu mübarek ramazan ayında aç susuz, uzun açıklamalı soru sorulurmu? Soruyu kimler hazırlamışsa Allah belalarını versin. MEB kendi personelini VHKİ sınavsız kadro verdi, geçmişte de bütün hizmetlileri sınavsız memur yapmıştı, sağlık bakanlığı bu kadar zor soru hazırlattiysa onlarında Allah belasını versin. Yazıklar olsun size,
ayse 4 yıl önce
Az once baktim 43 45 arasi doğrum var. Bu sinavdan 60 alan kisi varsa tanimak isterim dogrusu...
sözelci 4 yıl önce
Arkadaşlar ben yıllardır bir sürü sınava girdim ve sınava girdiğimde sınav görevlisinin son 15 dakika uyarısına kadar sanki bir hikaye okur gibi soruları çözer ve tama yakın puanlar alırdım.
Bu sınavda aynısı olmadı. Çünkü sorular inanılmaz zor ve uzundu.Genel Kültür ve Türkçe soruları kazık ötesiydi.ve Şube Müdürlüğü B kitapçığı 77. sorunun cevabı A yani zarf tümleci olması gerekir diye düşünüyorum.Ama cevap C yani dolaylı tümleçmiş. Bence bu soruya itiraz edilmeli.Haksız mıyım?
Ve bütün yorumları okudum; Şube müdürlüğü ile diğer bölümlerin soruları aynıymış. büyük haksızlık bence. tamam bizi zorlasınlar sonuçta temsil edeceğimiz makamlar bilgiyi gerektiriyor ama şöför ve vhki veya memur için büyük haksızlık.
Son olarak benyanlışlar doğruyu götürür diye düşündüğümden 23 soruyu hiç işaretlemedim. bu durumda olan arkadaşlarım oldumu bilmiyorum ama sınav görevlilerinin bunu belirtmeleri gerekirdi. yanlışlar doğruyu götürmüyor boş bırakmayın57 net çok üzüldüm.
SUNAY 4 yıl önce
Ben ilk kez böyle bir sınava başvurdum.Çok fazla başvuru olacağını tahmin ediyordum. Ona rağmen başvurdum.Hayırlısı olsun. 60-65 arası bir puan bekliyorum. Çok özet hazırlanmış bir kitaptan sadece bir ay düzenli olarak çalıştım. Çoğunlukla soru çözdüm. Sadece mantık yürütülerek çözülebilecek sorular da vardı. Dilbilgisi ve genel kültür soruları zordu.Sonuçta hiçbir eğitim almadan çok ciddi bir kadroya atanacaksınız. Adayların yeterliliyini test etmek için daha ne yapılabilirdi ki?Sadece 450 kadro var. Binlerce başvuru var.Adınızı soyadınızı sorup kadroya alınacağınızı mı zannediyorsunuz.Bence herkes kendi kapasite ve yeterliliyine göre bazı şeylere talip olsun.Ben daha önce yapılmış bu tür sınavların sorularını da çözdüm. Benzer sorular sorulmuş.ufak tefek detaylar da vardı. Bence bilen yapar.kimseyi suçlamaya gerek yok.velev ki herhangi bir tirpil yapılmamış olsun... Hakkıyla sınavı geçebilen arkadaşlara başarılar dilerim. Her türlü yapılabilecek torpil girişimlerinde bulunanlara da hakkımı helal etmiyorum.
vanlı 4 yıl önce
sağlık bakanlığı müdür şef vhik memur hepsine benzer sorular sormuş bu hakkaniyete sığar mı milli eğitim bakanlığına baksın utansın kemdi elemanlarını sınavda nasıl geçirmiş bu insanların çoğunun emeklisi dolmuş senden yeni kadromu istiyorlar emekli maaşına 100 tl bir artış için çabalıyorlar yazıklar olsun.
konyaspor 4 yıl önce
neden bakanlık hiç bir açıklama yapmıyor, herkesin en azından içindeki stresi dağılsın.sınav iptal veya değil diye, çan eğrisi şu şartlar oluşursa uygulanır veya uygulanamaz diye bir açıklama yapsın ki herkes bilsin.
hizmetli 4 yıl önce
çan eğrisiistiyoruz
MÜLAKATIN DETAYI 4 yıl önce
ARKADAŞLAR HERKES MÜDÜR OLMAK İSTİYOR AMA DAHA DETAYINI BİLMİYOR
MÜLAKATTA SORULAN 5 SORUNUN DEĞERİ 20-30 ARASINDADIR. 5-5 TE YAPSAN ELENEBİLİRSİN. GERİYE KALAN 70 -80 PUAN DİĞER KRİTERLERDİR LİYAKAT V.S
5-1 TE YAPIPTA KAZANBİLRİSİNİZ
O YÜZDEN TARTIŞMAYIN ARTIK
s.m 4 yıl önce
kesin bilgi mi? tahmin mi?
cem koç 4 yıl önce
biri çıkıp da nevşehirli gibi listeler elimde hesabıma şu kadar yatırın söyleyeyim derse eminim çoğu kişi parayı yatırır :))
kesin bilgi 4 yıl önce
bana yapılan hakaretleri hakaret yapanlara iade ediyorum.kötü söz sahibine aittir,sizlere bir çift lafım var son gülen iyi güler hoşcakalın.13 kasım a kadar acıklanmasın sizleri üzdügüm icin ben özür dileyecegim son sözüm bu.
xmen 4 yıl önce
Ankara'dan sınava girip face grup kuran arkadaşalar sürekli paylaşım yapan arkadaşlar vardı sınav açıklanır açıklanmaz, Sınavı kazandıkları için grubu kapattılar. Bal tutan parmağını yalar hesabı madem adil sınav yapıldıysa çarşaf listeyi yayınlayın kim hangi ilden kaç puan aldı bilelim?
xmen e 4 yıl önce
sen takip ettiğine göre sende üye olmalısın ve sende ilk 200 sün çünkü başkalarını gruba almadılar senin durum ne
ahmet 4 yıl önce
BUgün YHGM aradım.Bu ne şiddet bu ne celal adamların telefonda konuşmalarıda bozulmuş.Bir soru sordum bana agza alımayacak hakaretler ettiler.arkadaşım aradı onada geri zekalı demişler.sucumuz 450 kişinin içinde olmak.hayret
ayşe 4 yıl önce
bu kadarmı alcaklaştılar.resmem aramayım demişler
fatih 4 yıl önce
bir arkadaşıda terslemişler.sanki aynı bakanlıkta calışmıyoruz.sucumuz yazılı sınavda başarılı olup 450 icine ğirmek.70 altı memur şöför olamazken müdür oluyor.arkadaş ihtiraz sonuçlarını beklemeden dava acabilirmiyiz diye sormuş.git avukata sor geri zekalı gibi laflar kullanmışlar.ayıp yaptıkları.bizim psikolojimiz bozuldu.onlarınki daha cok bozulmuş.her hallerinden belli
erhan 4 yıl önce
banada ters cevaplar verdiler.ahmet kardeş üzülme biz müçadele ile kazanacağız.ortada yazılı sonuçu var.bende 450 icindeydim. bende mahkemeye dava açtım.bu mülakatlar yarğıdan döner.bu haksız ve hukuksuzluğa yargi sessiz kalmaz.
insan 4 yıl önce
hakkı olmadan atananlara söylüyorum sizi bu kadar vebal ve ahla başbaşa bırakıyoruz.
ahmety 4 yıl önce
Bu listeyi bakanlıkta sağlık senin adamı yhgm nin genel müd. Dr. İsmail kartalla sağlık senin bşk metin memiş yaptı.Sendika başkanına bak şube müdürü atıyor.Yazılıdan yüksek puan almışsın hiç önemi yok.METİN MEMİŞİ tanıyanın müdürlüğü hazır yanı.
Vicdan 4 yıl önce
Bir fıkra anlatmadan yapmayacağım. Amerika bir savaşta 3 esir yakalar.bu 3esire komutan soru soracağıni bu soruları bölgenin canını affedeceğini söyler.İngiliz olan esire dünyanın en büyük gemisinin buz dağına çarparak çok insanın ölümüne neden olan geminin ismini sorar,İngiliz Titanic der ve canını kurtarır. 2.esir olan İtalyana sorar bu kaza nerde oldu der.oda Antarktika da der ve oda canını kurtarır.diğer 3.esir olan rusyali esire sorar bu kazada ölen 1500kisinin isimlerini söyle der.doğal olarak rus esir söyleyemez ve öldürülür. Yazılı sınavda açık uclu olması yüzde 20 başarı şansını arttırır. Soru hazırlama tekniklerini bilen birine sorabilirsiniz kesin bilgi.ayrıca yanlış sayisi doğru sayısıni düşünmemesi de bu oranı arttırır. Bu kadar şanslı ortamda düşük puan alipta mülakatta yüksek başarı gösteren arkadaşım bu fıkra sana atfedilmiştir. Vicdan en büyük hesaplaşma yeridir.ama vicdani olana.
:, 4 yıl önce
arkadaşım eğitim teknikleri ile söylediklerin bir bilgidir ama kapasitesi olan anlayabilir.bunlar vicdanlarını ve imanlarını sorgulasınlar
Fikirci 4 yıl önce
YAZDIKLARIN MANTIKSIZ. 2-3 saatlik eşit şartlarda yapılan objektif sınavdan olculemeyen, nasıl oluyor da 2-3 dakikada ölçülebiliyor. Vicdaninizi rahatlatmak için böyle takiyyelere gerek yok. Unutma O vicdan bir ömür sizi izleyecek.
Ahmet 4 yıl önce
Zaten mülakat sınavı tümden iptal edilmezse temyiz edeceğim.Bu 61 puanla atanan 9 kişi 62 puanla atanan 11 kişi 62 puanla atanan 13 kişi 63-69 arası öyle gidiyor bu haksız atamalar iptal olmadıktan sonra benim sınavımın iptal edilmesinin ne önemi var.
avcı 4 yıl önce
Her firavunun hakkından bir Musa gelir. Hakkımızda hayırlısı sizi bu girişimlerinizden dolayı tebrik ediyorum olumlu gelişmeleri paylaşmaya inşAllah devam edersiniz. 62 puanla .........İl Sağlık Müdürlüğüne atanan var. Torpilin gücü diye buna derler 70 üstündekiler yedek bile olamazken 62 puan alan birisi şube müdürü oluyor. 60 al Şube Müdürü ol 70 almayınca Şoför bile olma Türkiye Gerçeği
tayyar 4 yıl önce
yaw gardaşım şu torpile neden refarans adını taktınız. eski hali iyiydi. torpil yada dayı
insan 4 yıl önce
haksız yere atananlara söylüyorum,diyelimki yaptığınız yanınıza kaldı kendi ayaklarınıza dolanmadı,şunu hiç unutmayınki;bu parayla beslediğiniz çocuklarınız size dünyanın en hayırsız evladı olacaktır.ayet meali TABİ İNANAN MÜ'MİNLERE...
hizmetli 4 yıl önce
personel sağlık net de 2016 haziran görevde yükselme olacagı yayınlanmış
..... 3 yıl önce
Rabbim bana haksızlık yaparken kimin etkisi yada etkileri varsa sana havale ediyorum. İçimi sızlattı bu haksızlık Rabbim sen hesap sor bizlerede göster.
..... 3 yıl önce
mülakattaki oyunun bir kısmıda bu olaylarla bağlantılı.dikkat edin yazılısı yüksek siyasi referansı olanlar alınmadı çünkü hükümet taraftarı diye
xyxy 3 yıl önce
Mülakatın derhal araştırılması ve gerekiyorsa iptali gerekli.Ben de ilk 300 içindeyim.10 yıllık idareciliğim,sendika,ödül,referans vb.birçok özelliğim var.Sorulan 8 sorudan 7 sine net doğru cevap verdim.Elendim.60 puanla bir sürü atanan oldu.Ayrıca hakkım da zehir zıkkım olsun.Benim yerime atanan da aldığı maaşın hayrını görmesin...
5 soru 3 yıl önce
yalnız herkese 5 soru soruldu siz başka mülakata girdiniz galiba
xxyy 3 yıl önce
mülakatın formaliteden ibaret olduğunu hepimiz biliyoruz. ağzınla kuş tutsan bile bu komisyondakiler için birşey ifade etmez. ortaya çıkan listelerde ne tür önceliklerinin olduğunu hepimiz gördük.
agca 4 yıl önce
evet zordu. özellikle genel kültür soruları....
yusuf 4 yıl önce
Çok zordu. Kpss ve benzer hiç bir sınavda sorulmayacak derece zor genel kültür soruları vardı. Zaten o sorulara genel kültür denemez. Kültür Bakanlığının ya da Enerji Bakanlığının alan sorularını bize genel kültür diye sordular. Hiç bir Bakanlık personeline 15 genel kültür sormuyor. Sağlık bakanlığının amacı ne bilen var mı. Kültür müdürü mü alıyorlar da haberimiz yok.
Altun 4 yıl önce
Genel Kültür zordu. Sınav üniversite sınavı kadar ağırdı.
Mine 4 yıl önce
kazanılması için değilde, kazanılmaması için hazırlanmış, üniversite sınavı hatta KPSS'yi bile gölgede bırakacak derece ınsafsız hazırlanmış sorulardı...
geçen yıllarda sınav öncesi eğitimleri düzenlenirken, bu sene sınav öncesi eğitimde yoktu... hiç bir kurumun sınav soruları bu kadar zor değildi...
ADALET İÇİN SINAV İPTAL EDİLMELİ...
şube müdürlüğüne elveda 4 yıl önce
kim ne derse desin bütün sorular zordu. merak ediyorum şu an görevde olan şube müdürlerinden hangisi bu soruların cevabını bilecek bilgiye sahip......
LAZİSTAN 4 yıl önce
AYVAYI YEDİK ALLAH RAZI OLSUN EMEĞİ GEÇEN HERKEZDEN.HARAM OLSUN 130 TL.
güney 4 yıl önce
arkadaşlar. biz çıkan soruya kızmıyoruz verdikleri kitapla çıkan sorunun ne alakası var söyleyin nereden çalışacaktık böyle saçma bir sınav olurmu verdikleri kitapla soruları karşılaştırsınlar.yetkililer belki hoşlarına gider.
bertankenan 4 yıl önce
Arkadaşlar bakıyorum da yüzlerce şikayetçi yorumcu var, bu şikayetleriniz buraya yapacağınıza yazılı olarak bimer'e, Sağlık Bakanlığının Sitesine yapsanıza, en azından şikayetleriniz boşa gitmez, Hatta bağlı olduğunuz sendikalara yazın, gerekirse sendikadan istifa edin, tepki görelim beyler yazmakla olmuyor.
NE LAZIM 4 yıl önce
BÖYLE BERBAT BİR SINAV GÖRMEDİM. SENDİKANIN VERDİĞİ KİTAPCIK DAN SORU ÇIKMADI. 657. TAŞINMAZ MAL YÖNET.VE BİR ÇOK KONUDAN SORU ÇIKMADI. HER KEZ SENDİKADAN İSTİFA ETSİN BUNA BÜTÜN SENDİKALAR DAHİL.
osman 4 yıl önce
sınav iptal edilsin böyle zor,sacma sınav mı olur
MERTCAN 4 yıl önce
DEĞERLİ KARDEŞLER MERAK ETMEYİN MÜLAKAT 60 A KADAR İNECEK 85 ÜZERİ YAZANLAR HAVA CİVA İNANMAYIN BEN TÜRKİYENİN HERYERİNDEN SINAVA GİREN BAZI KİŞİLERLE GÖRŞTÜM 80 ÜZERİ ALAN PEK NADIR MESELA ERZURUMDA ARKADAŞLARLADA GÖRÜŞTÜM 80 ÜZERİ ALAN PEK YOK HATTA 70 ÜZERİ ALAN PEK YOK YAZANLAR HAVA CİVA SINAV AÇIKLANDIĞINDA GÖRÜRSÜNÜZ NE KADAR DOĞRU SÖYLEDİĞİMİ
9900571 4 yıl önce
Erzurum dan kiminle görüştünüz , erzurum da iyi yapanlar var
SINAVZEDE 4 yıl önce
milleti sağlığından ettiniz bari sınavı zamanında açıklayın
etik 4 yıl önce
Merak etme bu sınavdan 70 alan yönetmeliği de bilir yönergeyi de.Bilmezse bile 70 alan biri en az senin kadar öğrenir.İnsanları küçümsemeyin unutmayın ki kimse doğarken yönetici doğmaz.
adalet 4 yıl önce
Helal olsun kardeşim,3 günlük çakma yöneticilik yapanlar acaba nereden eğitimliydiler de şimdi ahkam kesiyorlar,yok herkes yapamaz,biz yaparız diye..
doğru söyleyen 4 yıl önce
Bak arkadaşım, senin kurduğun cümleden yönetici olamayacağın belli oluyor zaten..dışarıda bir sürü üniversite mezunu varken bu ülke neden bu kadar geri kalmış diye hiç düşündün mü, kitaptan okumakla liyakat başka şeylerdir, zaten o yüzden bu mülakat yapılıyor...
Adalete 4 yıl önce
Evet şuan mevcut müdürlerin ve uzmanların Nasıl atandıklarını biliyoruz.Bu sınavın olması güzel oldu yazılıdan 60 altında kaldılar istifa etmeleri gerekiyordu.Ben cahilliklerini anlarım ama ya kibirlerini neyapacağız.Allah bana kibirli üsten bakmayı nasip etmesin.Yinede saygılı olalım birbirimize.Sevgi ve saygılarımla.
haksızlığın böylesi 4 yıl önce
ilk yüzde ol. 5 soruda 4 cevap ver. yani yazlı çok başarılı sözlü çok başarılı. komisyon tarafından tebrik edil. Fiziksel olarak iyi görün konuşma kabiliyetinde başarılı ol. sonrada eleeeennn 57 alarak. aynı ilden başkası 2000 li sırada 5 soruda 2 cevap görüntü bırak müdürlüğü memur demeye kırk hacet. konuşma iki kelimeyi biaraya zor getirir. sonuççççç 81 ala ve başarıııı. süper.
selim 4 yıl önce
burası TÜRKİYEEEEEEEEEEEEEEE......
şakacı 4 yıl önce
atamaları noter huzurunda yapacakmış. bak sen kerataya.
bütün aşamaları noter huzurunda yapsaydın.
noterin huzuru mu Allahın huzurumu tercih senin...
bak sonra vay ben bilmiyordum olmasın ha....
erhan 4 yıl önce
Mademki torpil yapacaktın,acık öğretim fakültesi mezunlarını kazandıracaktın bende sormak istiyorum.neden 9 ay bizi uğraştırdınız.neden 130 tl yi aldınız?neden ankaraya mülakata gitmek için bizi masrafa soktunuz?neden yargıya gitmek için bizi masrafa soktunuz?degermiğdi bunlara yazılıdan 80 üstü al elen yok böyle adalet.Bu yaptıklarınızın hepsinin mahkemede hesabını soracağım.
erhan 4 yıl önce
bana cevap yazan arkadaşım çok teşekkür ederim.şehir ayırımı yapmasaydın daha güzel olurdu.şehir-bölge ayırımı yapmayalım.urfalının burada ne sucu var.suçlu mülakat komisyonu 70 altı alan şöför-memur olamazken şube müdürü nasıl olur.yok efendim yönetmelikte var diyorlar.tamam yönetmelikte varda yönetmelik sana 80 üstü alanı ele 70 altı alanı kazandır demiyor.
Üzüntü 4 yıl önce
Geçmiyor her sabah uyandığımda içimdeki üzüntüyle uyanıyorum bize yapılan bu haksızlık hala taptaze Allahım sende onların içini acıt
erhan 4 yıl önce
doktor ismail kartalın özelliği ne?Bu adam neden hiç doktorluk yapmamış.İdari kadrolarda calışmış doktor maaşı almış yıllardır haram lokma yemeye alışmış bir insandan adalet beklemek hata olurdu zaten.
ayşe 4 yıl önce
yhgm dr ismail kartal sağlık eski bakanı recep akdag zamanında her nedense yıldızı parlamış çünkü recep akdagın hemşerisi istanbul beyoğlu kamu hastaneleri birliginde mali hizmetler başkanlıgı yapıyor.hep ballı maaş almaya alışmış bir insan.Bulunduğu yere torpille gelmeye alışmış bir insandan hak,adalet beklemek ne kadar doğru birşey.bilmem anlata bildim mi?
x kişi 4 yıl önce
ben mülakata girdiğimde ismail kartal beni güler yüzle karşılamıştı.Hatta şaka bile yapmıştı.meğer bu gülüçüklerinin hepsi sahteymiş.Bana bravvo demişti ama sonuç hüsran.meyersem 61 puanlı adamları kazandırmak için bunları yapmış vesselam.
insan 4 yıl önce
dün gece rabbime havale ettim bütün bu haksızlıkları,anlattım rahmetten nasibi olmayanları bu kutlu gecede,ama vicdanen hakkı yenen olarak; inanın tercih etmem şuan haksız yere atanan birisi olmayı.ALLAH HERKESTEN BÜYÜKTÜR.
ayşe 4 yıl önce
Bize nasıl kıydınız.biz yazılı sonucu ilk 500 kişi sizin kazandırdıklarından daha bilğili.Bu kıyıma sayın cumhurbaşkanımız el atsın yoksa yargı bu büyük kıyıma dur diyecek başka cıkış yolu kalmadı.
kimse 4 yıl önce
hiç kimsenin umrunda değiliz ayşe hanım, biz yanarız biz söyleriz malesef herkes kulaklarını kapamış.
İtiraf 4 yıl önce
Benim çevremde yüksek puanlı (82-84) elenenlerin hepsininde bir torpili vardı .Ben de elenenlerdenim.Bugün burada laf edenlerin kaç tanesi bir torpil bulmadı sadece kazananlardan yetersiz oldu torpilleri..Bu sisteme bu yanlışa dahil olmak isteyipte olamayanlara feryadı bunlar.Yoksa en başta hepimiz biliyorduk mülakat eşittir torpil.Olmayınca hiç bu yollara girmedik laflarını bırakın...
123 4 yıl önce
Ben 83 puanla hiç kimsenin hakkına girmemek için torpil gibi bir hak gaspına tenezzül etmedim.Torpil veya referans adıyla hakkıma girenlere önüme geçenlere hakkım haram olsun.. Gün yüzü göremesinler.. Hesabımız ahirete kaldı onlarla.Bakalım oradaki mülakatta ne cevap vereceksiniz
haklısın kardeş 4 yıl önce
Hiç torpil aramayan bu yola tenezzül etmeyenlere diyeceğim yok ama her türlü torpil yolunu deneyip kazanamayınca vay torpil yapıldı diye yaygara koparanlar sadece ikiyüzlü ve benciller.
ramezan 4 yıl önce
evet haklısın. kimin torpili kiminkini döverse olayı oldu. hepsi bu.
Dava açan arkadaşlar 4 yıl önce
Dava açan arkadaşlar bir sonuç bir haber var mı ?
gaziantep 4 yıl önce
değerli hizmetli arkadaşlar sağlık bakanlığında taşeron işçi hizmetliden çok çok daha itibarlı bu yüzden ne sayın başbakanımız nede sayın sendika ve bakanımız hiç kulakları duyuyuyormu
ramezan 4 yıl önce
kardeş taşeronlar sağlık personelinden bile daha itibarlı. ne hizmetlisi. memleket tersine dönmüş. birde kadro alırlarsa.......
elazığlı 4 yıl önce
hadi hayırlısı haziranda sınav var bu sefer sağlık bakanlığı yapacak bu güzel haber emeği geçenlere çok teşekkürler.
Ayşe 4 yıl önce
Arkadaşlar görevde yükselme sınavı Haziranda ilan edilecek mi?Gerçekten açılacak mı??Şeflik, memurluk, VHİK ve şoför için açılacakmış deniyor??Bu haber gerçek mi?
..... 4 yıl önce
vhki için olabilir ama ünvan yok yalan haber
SORUN YOK 4 yıl önce
evet sorun yok adam birinci olacak sen onu yerine şube müdürü olacaksın bir de en adil sınav diyeceksin seni ALLAHA havale ediyorum kul hakkı nedir sen bilmiyorsun hadi git müdürcülüğüne devam et
adalet 4 yıl önce
yeni gysınavı yılın 2.yarısında yapılacak..Memur,vhki ve şef branşlarında olacak.Hastane müdür yardımcıları artık kadrolu olacak.Fakat sınavla mı olacak,yoksa tepeden inme kadro mu verecekler belli değil..İnşaAllah sınav açılır hakeden girer.2400 kişilik kadro alındı..
adalet mi 4 yıl önce
nerde adalet ya bana sınav demeyin
erhan 4 yıl önce
Benim hakkımı alıp başkasına veren hakkımı yiğenlere hakkım zehir zıkkım olsun
İNSAN 3 yıl önce
bizim mahkemelerden artık nasıl sonuç çıkar bilmem, şu fetö cüler yüzünden kazanılabilecek davalar idi. inş. paralel bağlantısı bulunurda mülakatlar tümden iptal olur.
fıstıkçı şahap 3 yıl önce
Mâlum mülakatın tekrar gözden geçirilmesi ve gerekirse iptali için BİMER'e ve Cumhurbaşkanlığı'na şikâyet etmeyi düşünen var mı?
xyxy 3 yıl önce
Bakanlıkta bizim şube müdürlüğü sınavında fetö parmağı olduğu konuşulmaya başlanmış.Sayın yetkililerin konuya eğilmeleri ve haksızca atananların ataması iptal edilmeli...
Ekrem 4 yıl önce
Çook zordu en az yüzde 80 elenir. Y
Mehmet66. 4 yıl önce
Sorulardan 1 tanesinde şıkların ikisi de aynı idi ne olacak bakalım
hakkı 4 yıl önce
adalet nerde sendikalar niye bizi savunmuyosunuz hakkımızı yemeyin ve yedirmeyin bu ödediğimiz 130 ların su çu neydi bu dar günümüzde Allahın adaleti büyüktür
başak 4 yıl önce
sınava giren arkadaşların hiç biri de umutluyum demiyo neden acaba o kadar ders çalış sahurdan sonra yatma akşamları çalış sonu da hüsran hakkımızı yemeyin Allahın adaleti büyüktür
ASİSTAN 4 yıl önce
50 YAŞ VE ÜZERİ İÇİN KOLAYDI GENÇLER İÇİN ZOR OLA BİLİR.SINAVA GİRENLERİN ÇOĞU PRF DU ZATEN
cevat 4 yıl önce
diğer kurumlarda 100 soru 120 dk. bizde 100 soru 110 dk. niye niye
mevlut 4 yıl önce
sorular çok zordu kitapta olmayan sorular vardı bize göre sınavın yeniden yapılması lazım
lazo 4 yıl önce
Dil bilgisi ve Genel kültür soruları bütün enerjimizi bitirrdi kalan sorularıda yedeklerle idare ettik
13 bts 4 yıl önce
Şube Müdürlük sınav soruları çok zordu. Diğer (YH sınıfı) Yani memur sınav soruları da Müdürlere sorulun aynı sorulardı. bu nasıl adalettir. bu nasıl hukuktur. YH arkadaşlar bu soruları nasıl yapabilirler bu araştırılmalıdır
bertankenan 4 yıl önce
Sınav soruları zormuydu sorusundan önce değinmek istediğim bugüne kadar yapılmayan uygulamalar bu sınavda yapılmıştı. Sınavı her kim hazırlamışsa ebesinkikine bakıp hazırlamış, Allah belasını versin diyorum. Geçmiş yıllarda 4 şık varken bu yıl 5 şık koymuşlar, geçmiş sınavlarda 80 soru varken bu yıl 100 soru sormuşlar, genel kültür diye tabir ettikleri sorular kazıktı, bölümle ilgili sorular konuyla alakasızdı, ayrıca oruç oruç insanları bukadar sıkmanızı da ayıplıyorum. Millet sorulara çalışırken 4 şık üzerinden çalıştı, neden 5 şık soruyorsunuz, başka kurumlar memurunu bedevadan V.K.İ Yaparken, sağlık bakanlığı yapmamak için her yolu denemiş yazıklar olsun. Verdiğimiz 130 TL haram zıkkım olsun.
ahmet hamdi 4 yıl önce
bu soruları kimler hazırladıysa hepsini Allaha havale ediyorum....biz öss sınavına mı girdik...ayrıca sendikadan istifa ediyorum..............
Doğu 4 yıl önce
Sınavı kazananlar belliydi o Yüzden beş şık kazık sorular. Milli eğitim kendi personellerine böylemi sınav yaptı. Yatmayalım Sendika kazanacakları biliyordu kazananları bir araştırın. Herkes istifasını dağıttıkları Kitabı'n arasına koyup göndersin
2012 MAGDURU 4 yıl önce
ÇOK ZOR.70 PUANI HAKKIYLA AŞANA HELAL OLSUN
rıdvan 4 yıl önce
Hey sınav kurulu hiçmi elinizi vidanıza koymadınız bukadar milletin nabalını nasıl vereceksiniz hakkımız hepinize haram olsul
mehmet 4 yıl önce
sınav çoooooooooooooooooooooooooooooooook zorduuuuuuuuuu
akademisyen 4 yıl önce
sınav ücretiyle ilgili ve basında çıkan '450 yandaş atama '' haberleriyle ilgili yapılan haberleri bimere şikayet ediyorum.Sınava katılacak kişilere daha sınava girmeden psiko travma yapılmıştır..dağıtılan kitaplarda oldukça fazla basım hatası bulunmaktadır.Sağlık çalışanlarının zerre kadar güveni kalmamıştır.sınav sonucunda 100 alsanız da bir önemi kalmamıştır bu durumda.Atı alan Üsküdarı geçmiştir çoktan vesselam...tüm dileklerimle sınavın iptalidir.Konu yargıya taşınmalıdır.
isranur 4 yıl önce
nasip kardeşim 90 üstünde hep dediğin kişiler nerde. o kadar araştırıyorum herkes 70 lerde bi kaçtane 80 var. sen 90-100 arası yığılma diyorsun. Bu sorularla ne kadar çalışırsan çalış en fazla 80 alınır. ne 90 ı 100 ü .bide yığılma.... ...
kayserili 4 yıl önce
Arkadaşlar müslümanız diye geçinenler, sınavlar ramazan ayında yapılmaz herkesin beyni zaten uyku modunda bu düpedüz planlı yapılmıştır .soruları okumaktan cevap yazmaya vaktimiz kalmadıki Milli egitim kendi personeline 3 şıklık soru sorarken saglık personeline neden 5 şıklı soru soruyor.kamuda yıllarca ambulans şöförlügü yapanlara neden bukadar kazık sorular soruluyor sizleri Allaha havale ediyoruz.ŞLiddetle kınıyoruz sendikadan istifa yakın zamanda
teksas16 4 yıl önce
sınava girmedim ama giren arkadaşlar adına gerçekten sinirim bozuldu..çalışanların moralini bozan bu hareketlerin ardında siyasi durum sözkonusu gibi..bu soruları hazırlayanların, servis edenlerin araştırılması gerekir..hiçbir mantık idareci sorularıyla memur sorularını aynı soramaz..resmen sınav fiyaskosu...
a bulut 4 yıl önce
görevde yükselemeME sınavı
burcu 4 yıl önce
sınava giren memurun yaş ve okul durumunu göze alırsak zor bir sınavdı alt tarafı hizmetli memuru normal memur yapacak nedir bu işkence biz zaten memurluğu zamanında kazanıpta girmişiz müdür aynı soruları yapıp müdür olacak barajıda 60 yazıklar olsun..
96 net yapmak 4 yıl önce
Tebrik ederim 96 net cikarmissiniz evet sorular zor degildi de genel kultur ve turkceyi sadece 4 yanlisla kapatmak icin muthis bir el yardim etmis olmali!
hasan 4 yıl önce
şube müdürlüğü için sınava girdim her gün çalışmaya ortalama 6 7 bazen de belki daha fazla ya da eksik çalıştım. Data yayınlarından konu anlatımlı kitabı, sendikanın kitabını, yargı yayınlarından deneme sorularını, murat yayınlarından soru bankası, başka kurumların gys sorularını, çıkan geçmiş soruları çözmeme rağmen 68 doğru bekliyorum. Sınav soruları zordu. Soru sorma stilleri bile karışıktı. ALLAH hakkımızda hayırlısını nasip etsin. Emeğimizin karşılığını istiyoruz.
haluk bilge 4 yıl önce
ilk 15 sorunun tamamına net cevap verenler varsa buraya yazsın , edebiyat fakültesine dekan olarak atayalım
yaralı 4 yıl önce
içim yanıyor arkadaş; soruları çalacak kadar küçülenlere hakkımı helal etmiyorum.
mantıklı 4 yıl önce
arkadaşlar sınav için 4 ay günde saatlerce 4 farklı kaynaktan 7 kitap bitirdim. sınavdan önce yaptığım 80 soruluk denemelerde 3-4 yanlış yapıyordum. sınavda 90 üstü çok rahat yapacağımı tahmin ediyordum. fakat hepimizinde gördüğü üzere çok zor türkçe genel kültür sorularıyla karşılaştık. bukadar çalışmaya 73 doğrum gözüküyor. Yinede şuan sınavın iptal edilmesini gerektirecek hukuki bir durum görünmüyor. sadece sağlık bakanlığına yakışır şekilde adaletsiz saçma bir sınav oldu işte!!
i.f 4 yıl önce
zormuydu ne demek, çok zordu..
sanki müsteşar olacağız
AHMET AVERİ 4 yıl önce
28 HAZİRAN Sınavı gerçekten çok zordu ve zaman kısaydı çok arkadaşlar yetiştiremediler 2014 de yapılan sınav 80 soru ile ibaretten yapıldı kitapcıga göre sorular hazırlnmış oysa 2015 sınavı müfredatın dısındaydı adaletli sınav yapıldıgına inanmıyorum iptal edilip yeni bir sınav yapılırsa çok daha iyi olur inşAllah hayırlısı olur.
ali 4 yıl önce
Evet sorular gerçekten çok zordu.Ama hiç kimse kimseye iftira etmesin. biz bir çok arkadaş sınav sorularını kritik yaptık. tahminimiz yada beklediğimiz puanlar aynen geldi. önce adam gibi ne yaptığınızı bilin . sonrada sağa sola sataşıp iftira etmeyin. oturun ders çalışın. Herkes çalıştığının karşılığını alır.kimseye hazır ve beleş müdürlük yok. 65.......
kitapçıklar 4 yıl önce
kaybolan kitapçıkların nerelere uçtuğu belli oldu
uzaktan seyreden 4 yıl önce
Arkadaşlar neden hırslanıyorsunuz,geriliyorsunuz.insan plan yaparken kader kıs kıs gülermiş.Kısmet neyse öyle olur.El emeğiyle yapılan hiç bir iş karşılıksız kalmaz rahat olun.Hayırlısını dileyin.belki atanıp da mutsuz olursunuz.Ha yır lı sı.
vekaleten yöneticilik 4 yıl önce
Vekaleten yöneticilik yapanlar o görevi ilk aldığında burdaki adaylarla yine böyle sınav yarışı yapılsa idi kaçıncı olacaktın bakalım
o görevi aldığında hangi mülakata girdin,sınava girdin
Referans la direk geldin oturdun oraya
şimdi gelmiş yöneticilik yapmayanin ne işi var diyor kendini beğenmisin biri
kardeşim 10 yıldır vekaleten orda isen nasıl bi taklacisin merak ediyorum helal olsun sana taklaci çakma müdür
adalet 4 yıl önce
Sendikalar kendi yerlerini de garanti altına almışlar,haberi almışlar,yerleri garanti,en azından Erzincan da öğle görünüyor.. sendikacı ve halen şube m.vek.olan 2 kişi kesin haberi almış sanki..Rabbim umduklarına nail eylemesin..
kalkınma 4 yıl önce
ya iyi diyorsunuz arkadaşım bu kanıya nereden vardınız o ikisi kadar başınıza taş düşsün
aaddaalleet 4 yıl önce
amin
ayşe 4 yıl önce
kesin bilgi ne olursun ayrılma.aramıza geri dön.ben size inanıyorum.arkadaşlarım adına sizden özür diliyorum.
Kesin olmayan bilgi 4 yıl önce
sonuçlar belli oldu yarın açıklanacak hayırlı olsun herkese...
KJKJ 4 yıl önce
BİLGİ SAĞLAMMI
kesin değilse 4 yıl önce
niye yazıyorsun
bugün 4 yıl önce
bugün, bugün bugün
adalet 4 yıl önce
Kesin mi yoksa bir temenni mi kardeş..
sonuçlar 4 yıl önce
Arkadaşlar sonuçlar bilgisayara giriliyormus
ozaman 4 yıl önce
ozaman bu akşam yada yarın sabah olabilirmi
ankara 4 yıl önce
bende ilk 100 deydim. ismim son ana kadar listedeydi. O son anda ne oldu bilmiyorum. sağlıksen üyesiydim. Sendika çok devrede dediler bakanlıktan. Herhalde benim ismimi çıkartmak için devredelermiş. Anladığım bu. Sendikadan istifamı verdim. Sendikanın gıkı çıkmıyor. Çünkü sonuçtan çok memnunlar. Arkadaşlar bunlar bizden aldıkları güçle kendi adamlarını bir yere getiriyorlar. Bizim bunlara ihtiyacımız yok. Şuba başkanına dava açacam diyorum. Yardımcı oluruz demiiyor. Bireysel yap ne yapacaksan diyor. Herkesi istifaya çağırıyorum.
ahmet 4 yıl önce
ayrıca sağlık senden istifa ettim.
ahmet 4 yıl önce
bende saglık sen üyesi idim.bende kazanamadım.ama sağlık sende yönetici,il ilce yönetiçisi işyeri temsilçisi degildim.
MEVZUATA UYGUN 4 yıl önce
Bimerden cevap geldi. Herşey mevzuata uygunmuş. Doğru sözlüyorlar herşey mevzuata uygun. mevzuata uygun olmayan benim yaptıklarım. 26 yıllık hizmetin olsun. Sınava çok çalış hatta 2015 yıllık iznini çoluk çoçuğunla geçireceğin izni ders çalışmak için kullan. çok ders çalış. Yazılıdan 80 alacağıma 61 alacak kadar çalışsaydım, cv'me yazacak birşey bulamasaydım, mülakatta da iyi bir dayı bulsaydım her şey MEVZUATA UYGUN OLACAK VE KAZANACAKTIM. HATA BENİM GÜNAH BENİM.
Hak 4 yıl önce
Arkadaşlar hakı yenildiğini düşünen babayiğitler başkasına bakmadan ferdi olarak mahkemeye gidin başkası gitti diye gitmemezlik etmeyin, mahkemeye gittik diye kandırılıyor olabilirsiniz masrafı çok değil 200-300 tl hemen gidin
.... 4 yıl önce
hakkım yenildi hem de nasıl yenildi harammı helalmi demeden yediler boğazlarından nasıl geçti bilmiyorum ama işin kötüsü hakkını alamıyorsun yalan olup gidecek hiç birşey ispat edemiyorsun BİR ALLAH biliyor
haksızlık olmaması için 4 yıl önce
ilk 450 nin atanması gerekirdi. Sözlü varsa kimseyi torpil olmadığına inandıramazsınız.
mülakat heyetine 4 yıl önce
Hepinizi ''bu kadar insanın haklarını yemenizden dolayı'' Allaha havale ediyorum.. Oturduğunuz o koltuklar dünyada, berzahta, mahşerde ve cehennemde ateş çukurunuz olsun..
xyxy 4 yıl önce
aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn...
acı 4 yıl önce
içimi öyle bir acıttınız ki; bu acıyla sizi Allahla baş başa bırakıyorum.
biz 4 yıl önce
mehmet bakar sen bizi kaybettirmekle yanlış yaptın.Biz senin kelleni aldırmakla doğrusunu yaptık.biz kim miyiz biz yazılıda 450 kişi arasından 350 kişiyiz.Sen artık yanlızsın.biz 350 kişi mülakat sınavınıda iptal ettirecegiz.Sen kaybettin mehmet bakar biz kazanacagız MEHMET BEKAR BİZ.BİZ.BİZ.
Ahlaksızlık diz boyu 4 yıl önce
arkadaşlar neden isim listesi halinde verilmediğini anlamayacak kadar safmısınız. Adamlar zaten her ilden gelen listeye göre adam seçtiler, şimdi de o seçtiği adamları hangi il için istedilerse oraya yerleştirdiler. Puana göre filan yapılmadı yerleştirme. herkesin ili hazırdı. Açık aleni ahlaksızca yapılan torpil işte. Bu işe hiç kimse sesini çıkarmadı. Herkes bu ahlaksızlığa peşkeş çekti. Buna sebep olan da, uygulayanda, yerleşen ve yerleştirende Allahından bulur ve çoluğundan çocuğundan çıkar inşAllah. Gün yüzü göremesin ne bu dünyada ne öbür dünyada. Hayatındaki en büyük acıyı yaşarlar inşAllah. O zaman sorarlar ben ne şerefsizmişim diye işte. Ama iş işten geçmiş olur.
çoluk çocuk hariç 4 yıl önce
amin
xyxy 4 yıl önce
AMİNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN...
iftira etmeyine 4 yıl önce
amma da atmışsın. 20-30 kişiyi nerden biliyorsun, yoksa sen de mi ankara kadrosundasın. Yoksa Ankara dan başka bir ilde kimse o kadar sayıda kazanmadı.
iftira etmeyin 4 yıl önce
ben en az 20 30 kişi biliyorum puana göre atandı ve il değiştirecekler.
Herhangi birine 4 yıl önce
Arkadasim sana tamamen katiliyorum. Ben 26 yillik memurum. Bu benim son sansimdi. Ben bu isi birakmayacagim sonuna kadar gidecegim. Inanin bu davadan belki bir sey cikacak yada cikmayacak ama ben soyle dusunuyorum. Hic olmazsa bizden sonra gelenlere belki bu davalar yuzunden daha adil davranirlar. Bana dava acma yakinda bir sinav daha var diyorlar. Bir sinav degil 10 dinav olsa ne olacak. Bu zihniyetler degismedikce. Bir daha sinava girmeyecegim. Ama bu dava icin elimden geleni yapacagim. Arkadasim bilincli insan cok az. Belki sizin yazdiklarinizi tam olarak anlayan cok azdir. Ben gecen bir yazimda magduriyetimi amlatmak icin 26 yilligim yazilidan 80 aldim diyorum. Adam cikmis emekli olsana genclerin onu acilsin diyor. Kafaya bak sen ya.
ahmet 4 yıl önce
Arkadaşlar benim edindiğim izlenim mahkeme bu sınavı mart başında tümden iptal edecek.artık bir şey yazmıyacağım.susuyorum.Artık söz yüce Türk yargısının vereceği kararı bekliyorum.mart başında mülakatlar tümden iptal edilecek.
....... 4 yıl önce
inşAllah kardeşim Rabbim yardımcımız olur bu haksızlığı durdurur
Milli egitim 4 yıl önce
Milli egitim 1700 sube mudurunun atamasini iptal etmis arkadaslar .Mahkeme kararina gore mulakattan dolayi
meb 4 yıl önce
iptal etmedi 2 yıldır süreç devam ediyor. Sürekli danıştaya gidip geliyor. Bir 2 yıl daha sürer.........
nize nasıl kıydınız 4 yıl önce
Bizimkide iptal olur.
halk sağlığı müdürleri genel sekretr oluyor 4 yıl önce
düşünsenize baştaki sekreter sözleşmeli yardımcılar sözleşmeli şube müdürleri kadrolu ben şube müdürü olsam kral olurdum çünkü kadroluyum beni kimse değiştirmeyecek demektir
mağdur 4 yıl önce
davalar ne durumda arkadaşlar? yok mu bir gelişme ??
bize nasıl kıydınız 4 yıl önce
sabır edelim,yakında olur inşAllah.
ben 4 yıl önce
görevde yükselme kimya iptal oldu darısı şube müdürlüğü için Allah büyüktür bunu siz bilmiyor musunuz? Çok iyi biliyorsunuz ama işinize gelmediği zaman bunu bile göz ardı edersiniz sizi gidi düzenbazlar
bize nasıl kıydınız 4 yıl önce
Şube müdürlüğüde iptal olacak.bu kararda yürütmenin durdurulması 6 ayda cıkmış
Elif 4 yıl önce
Şeflik için bu sene görevde yükselme sınavı açılacak mı? Bilen var mı?
Arkadaslar Kimseden Ses Cikmiyor 4 yıl önce
Davalari devam eden arkadaslardan ses yok mu ? Yurutmeyi durdurma karari cikmayacam mi? Milli egitim 1700 sube mud mulakattan dolayi geri cekmis , bir umut yok mu acaba bizde!!!!
....... 4 yıl önce
Danıştay 16. Dairesinin 1709 Şube Müdürlüğünün iptali yönünde verdiği karara MEB'in yaptığı İtirazı DANIŞTAY İDARİ DAVALAR KURULU kabul etti. Danıştay İDDK'nın dün karara bağladığı MEB'in itirazı hakkında ayrıntılar belli olmakla birlikte 1709 Şube müdürünün atamasının önündeki en büyük engel MEB'in itirazının kabul edilmesiyle böylece ortadan kalkmış oldu.
erhan 4 yıl önce
İnşAllah şube müdürlüğünde kıyım yapılanların ahı tek tek çıkar.61 puanı kazandır 90 puanı kazandırma,bizle resmen dalğa geçtiler
Dıkkattt 3 yıl önce
Sınav sartlarını tasımadıgı halde , sehven atanan 15 kısı mahkemelık olmus arkadaslar, teblıgatlar yollanmaya baslamış , kaynak bakanlık
Bir sağlıkcı 3 yıl önce
hep sehven olur zaten.
bla 3 yıl önce
daha net bilgi var mı? şube müdürlüğünde mi bu durum?
..... 3 yıl önce
hangi alanda müdürlerdemi
Oktay 4 yıl önce
Zordu
ali 4 yıl önce
zor olsa ne olur kolay olsa ne olur girecekler belliymiş ya boşa niye çabaladık............
Şef adayı 4 yıl önce
Türkçe ve genel kültür zordu.
kutay 4 yıl önce
memurun hali içler acısı 130 milyon para ver gidiş geliş ne zor şartlarda git sonrasıda sınavda böyle hiç alakası olmayan yada denilen yerden ne soru çıksın saçma saçma bizleri zordurumada bırakmaktan başka bir şey yok
KEMAL EREN 4 yıl önce
SORULAR GERÇEKTEN ÇOK ZORDU...
memur 4 yıl önce
biraz cık memuru da düşünün ev yok bark yok aldığımız faturalara gidiyo ay başını borçlu geçiriyoruz
sinan 4 yıl önce
sınav soruları önceki yıllara nazar zor bir sınavdı bakanlık neden böyle yaptı anlayamadım
Ayşe 4 yıl önce
Aşırı zor ve süre yetersizdi :(
meammer 4 yıl önce
Sınav çok zor ve 5 şıklı bir sınavdı. ne hikmetse memur sen in dağıttığı kitapta aynı sorular çıkabiliyor. Tıpa tıp aynı sorular. Çok şıklı sorular bir birine çok benziyor du. Çevaplar 2 şıklı idi. Milli Eğitim Bakanlığı kendi personellerini bu kadar zor sormuş mu ? Acaba. Sinop da ülkenin biri termik santral almış bize santral ihalesini kim aldı diye soruyor. Şirket batsa gitti bizim cevaplar. Böyle soru olur mu?
ömer 4 yıl önce
arkadaşlar sendikanın verdiği kitap kesinlikle faydalı değildi bu konuda yanılıyorsunuz sadece bu kitaptan çalışan hiç bir kimse bu sınavdan 70 alamaz bunu bilin
murat 4 yıl önce
tek kelimeyle pess yuhh sanki dersin ordinaryus profesörü belirliyorlar
COSKUN 4 yıl önce
BEN SINAVI BEĞENMEDİM ÇOK ZORDU TÜRKÇE DİLBİLGİİS VE GENEL KÜLTÜR GÖREVİMİZLE İLGİLİ SORU ÇIKMADI BENCE VHKİ.DİYİNCE BİLGİSAYARLA İLGİLİ SORULMASI GEREKİRDİ.2012 YILINDA 85 PUAN ALDIM ATANAMADIM.BU KADROLARIN BİR AN ÖNCE VERİLMESİNİ İSTİYORUM.
FATİH 4 yıl önce
EL İNSAF DİYORUM BAŞKA BİŞE DEMİYORUM,BAŞHEKİM'Mİ YAPACAKLAR BİLMİYORUM.
kazıkistandan selam 4 yıl önce
bu sınava kazıkistandan girsem daha başrılı olurdum.soruları kazıklı voyvoda hazırlasa daha zor olmazdı.
yalçın 4 yıl önce
her önüne gelenin müdürlük yaptığı bir dönemde , sınava girip hakkıyla müdür olmak isteyenlerin de olmaması için gereken yapılmış ,, yazık !!! ales te kpss vs sınavlarda bile bu kadar zor türkçe sorusu yok. isterseniz 10 üniversite bitirin boşşş olduğunu bir kez daha kanıtladılar işte bakalım kimler geçer puan alacaklar işte o zaman anlaşılır işin iç yüzü :))))
yalçın 4 yıl önce
iptal edilmeli !!!!!
musdafa 4 yıl önce
arkadaşlar gerçekten snav çok zordu inşAllah hakımızda hayırlı olur
ZAVALLI MEMUR 4 yıl önce
KİTAPTA OLMAYAN BİLHASSA GENEL KÜLTÜR SORULARI BU KADAR İNSAFSIZLIK OLURMU MİLLET 130 TL.Yİ KREDİ KARTIYLA CEKİP YATIRDI INSAF BEYA BU NEDİR BİZLER YENİ KPSS.yemi giriyoruz kadrolu insanlarız alttarafı bir ek gösterge alacağız.yazık gerçekten yazık 55.60.yaşında insanlar var yıllarca masa başında görev yapıyorlar.???????
GÜÜLLE KEMAL 4 yıl önce
BU SORULARI HAZIRLAYANLARA SORMAK LAZIM ACABA NE RUH HALİNDE HAZIRLADI....... İTİRAZ EDELİM ARKADAŞLAR
ati 4 yıl önce
sınavı hazırlayanların taaa anladınız siz onu
mağdure 4 yıl önce
alakasız sorular vardı çoğrafya mesela Meb bakanlığı bize kitap vermesi gerekirdi bizler mağdur olduk değil barajı 30 doğrumuz anca çıkar bütün umudum kırıldı resmen
Şehmus 4 yıl önce
Kazık gibiydi
ahmett 4 yıl önce
Bu sağlık bakanlığı kadar personeline sahip çıkmayan bşr bakanlık yoktur. Genel kültür ve tğrkçe resmen kazıktı soru çok şık fazla idi
66 yozgat 4 yıl önce
selamunaleykum zor ne kelime ki alt tarafı üç harften oluşuyor. ama sağolsun sağlık bakanlığı bize beş harten oluşan seçenek sunmuş. Allah insaf versin insan hiç olmazsa yüzde elli joker hakkı verirrrrrrrrr...
güney 4 yıl önce
kitapta olmayan böyle kazık soruları soranlara bu ramazan gününde sınav var diye oruca bile niyetlenmedim yazıklar olsun bilseydim böyle kazık sorular çıkacak oruca niyetlenirdim bunun vebalini çekeceklere asla hakkımı helal etmiyorum.
yorum 4 yıl önce
Zaten alacakları kişiler belli biz formalite den sınava girmiş olduk hayırlısı
murat 4 yıl önce
arkadaşlar burada bişeyler yazarak elimize bişi geçmez. vhki ve memurluk soruları aynı olamaz.sorular tamamen kazık.sendikayı harekete geçirmeli ve bimere.meb,ve sb'ye itiraz mesajları atalım kesinlikle iptal edilmesi lazım
Hatice 4 yıl önce
Türkçe batı sanatı olmalıydı cvp yanlış ,kars andlaşmasında da Batum'un Gürcüstan'a verimesi var soru hatalı özel hastaneler istihdam komisyonunun onayı ile bakanlıkça olur o soruda da hata var bence
ÇETİNNNNNNNNNNNNN 4 yıl önce
BASINDAKİ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ İLE İLGİLİ ÇIKAN HABERLERE SENDİKACILAR,BAKANLIK SESİZLİĞİNİ KORUYOR BÖYLE BİR ŞEY VAR VEYA YOK DEMEDİLER ARKADAŞLAR SENDİKALARDAN İSTİFA EDELİM KOYUN OLMAYALIM
ÇETİNNNNNNNNNN 4 yıl önce
ARKADAŞLAR SORULAR ÇOK KAZIKTI DİYORUZDA BAZI ARKADAŞLAR 100 ALDIM DİYO SİZ NE DERSİNİZ BU OLAYA ZATEN MİLLİ EĞT BAKANLIĞI NE ZAMAN BİR ŞAİBESİZ SINAV YAPTIKİ GEREĞİNİ YAPALIM SENDİKALARDAN ÇEKİLELİM
ALEM 4 yıl önce
BÜTÜN SENDİKALARDAN İSTİFA
kaya 4 yıl önce
Bu sorular da yuz netı olan varmis yalan metinlerookadar uzundukı okumaya bile zaman yetmedi. Yuz net olur tabi cvb lar eline verılmısseneden olmasın
mebzede 4 yıl önce
sendikalar ya hakkımızı arasın yada istifa ediyoruz. böyle bi zamanda işe yaramayacakta ne zaman yarayacak yazık değilmi bizden kesilen paraya
RİZELİ 4 yıl önce
GERÇEKTEN SORULAR ÇOK ZORDU. BİZ BU YAŞTA 100 SORUYU 110 DAKKİKADA OKUYUP CEVAPLAYABİLİRMİYİZ, ZAMAN YETMEDİKİ :) BİR ÖNCEKİ SINAV KOLAYDI KAZANDIK ATANAMADIK. BİZİ UĞRAŞTIRMAYIN ARTIK VERİN KADROLARIMIZI NE OLUR BİZDE EMEKLİ OLALİM. YILLAR ÖNCE BU KADROLARI ALAN ARKADAŞLARIMIZ SINAVAMI GİRDİLER, NE BÖYLE BİZ ÜVEY EVLATMIYIZ.
SAHİL 4 yıl önce
SAĞLIK BAKANLĞI ÇOK ACİZMİ KENDİ SINAVINI YAPAMIYOR MU?. SINAV ESNASINDA GÖZETMENLER NAZİ SUBAYINDAN FARKSIZDI. HEPİNİZE YAZIKLAR OLSUN. İNSANLARIN HAYATLARIYLA OYNADINIZ. PSİKOLOJİM TAMAMEN BOZULDU. RAMAZAN GÜNÜ BİRAZ İNANCINIZ VARSA BU GÜNAH(BEDDUA)SİZE YETER DE ARTAR
gülsüm 4 yıl önce
yardımcılar yerinde saysın diye iyi çalışmışlar el insaf sorular çok zordu elinize ne geçti daha önceki kazananların vebalinide aldınız 130 tl zor yatırdı herkes tek kelime yazıklar olsun
AĞLAMAYIN ARTIK 4 yıl önce
SINAV BİTTİ SONUÇ OLARAK İLK 2000 KİŞİ PUAN SIRALAMASI ÇIKACAK ORTAYA 15000 KİŞİNİN ARASINDAN İLK 2000 E GİRENLER HERHALDE HAKETMİŞTİR DEMEKTİR.ARTIK AGLAMAYIN.....
uzgun 4 yıl önce
Sinav iptal olsu.cok haksizlik var.adaletli olmaz bu durum.
sivaslı 4 yıl önce
Arkadaşlar mevcut sözleşmeli şube müdürleri ve yandaş sendikalı bunun yanınd partiye ykın insanlar var bu 92 alanlar bunlar olabilirmi? tabi 92 aldıkları doğru ise 92 bu sınavda imkansız ötesi çünkü mevzuatı yapsa dil bilgisinde çakar, dilbilgisini yaps atatür ilke e inkilaplarından çakması lazım. anlıyacağınız bu sınavda 80 i geçen varsa, sorular kessin önceden verilmiştirrrr bu sınavda kesinnnn şaibe vardırrr
istanbullu.. 4 yıl önce
bu sınavda 92 mümkün değil.böyle bir şey varsa kesinlikle sorular lans edilmiş demektir.Bu ndan sorumlu tüm yetkililere hakkımı helal etmiyorum ahirette iki elim yakalrında olacaklar.
adl 4 yıl önce
arkadaşlar uzun sözün kısası tüm ama tüm sendikalardan istifa edelim böyle 50000-100000 kişi bakın o zaman bu sendikalar tutuşur mu tutuşmaz mı adam 50 lira verene kadar bin dereden su getirirler sınava 250-300 liramız artı emeğimiz bu ramazanda onlara zehir zıkkım olsun aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn
2351 den biri 4 yıl önce
MEB in sinavini bizmi yaiyoruzki bizim sinavi onlar yapiyor.Gelsinler kendilerine 20-25 tane saglik sorusu sorulsun bakalim kac kisi kazanacak.MEB diger bakanliklarin uzerinde elini ceksin
konyaspor 4 yıl önce
anlamadığım, sendika, sınavda iki ilde soru kitapçığı eksik diyor, bakanlık öyle bir şey yok diyor. anlayan varsa söylesin....
yaşar 4 yıl önce
Varsayımla hareket ediyoruz arkadaşlar,yok kitap çalındı yok şu oldu yok bu oldu , eğer gerçek boyutu varsa bu kitap çalma olayının, o sınıfta bulunan bir ya da birkaç arkadaşımız eksik kitap bizim sınıftaydı desin,tutanak tutuldu desin biz de inanalım.
NE ÖNEMİ VAR 4 yıl önce
MEB BU İŞİ BİLMİYOR.REZİL BİR TÜRKÇE VE GENEL KÜLTÜR SORULARI VARDI.ÖSYM GİBİ KALİTELİ BİR KURUM BU İĞRENÇ VE SAÇMA SORULARI MÜMKÜN DEĞİL SORMAZDI.YA O GİRİŞ KAITLARIMIZA NE DEMELİ FOTOĞRAF YOK SINAV GİRİŞ BELGESİ BİLE YAZMIYOR.ARAMA YOK GİRİŞTE.REZİL ÖTESİ.SORULAR BİR FİLM ŞIKLAR DAHADA FİLM.NE KADAR ACEMİCE NE KADAR KÜLTÜRSÜZ BİR GENEL KÜLTÜR SORULARI.
Serkan DÖNMEZ 4 yıl önce
Bugün öğleden sonra itiraz sonuçları Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünce açıklanacak. duyurulur.
fatma 4 yıl önce
neden hala iptaller hakkında bir açıklama yok
mrt 4 yıl önce
nerden biliyon
bursa 4 yıl önce
Adalet Bakanlığının sınav sonucu saat 18:00 de meb' in sitesine konulmuş.Belki bizim sınav sonucunu da akşam saatlerinde yayınlarlar.Bu arada herkes için hayırlısı olsun.Beklemeye devam...
bursa 4 yıl önce
İlk yorumumda haklı çıkacağım galiba.Beklemeye devam...
Lütfen 4 yıl önce
56 doğru olduğunu düşünüyorum... Siz
BURSA 4 yıl önce
KAÇ BEKLİYORSUNUZ
Lütfen 4 yıl önce
Olmaz. Olmamalı! İnsan sabah kalkınca merak ediyor. Günlerce bu sonuç bekleniyor. O zaman yarın sabah açıklasın... Bütün sınav sonuçları verilen tarihin sabahında açıklanmalı. İnsanların zamanını akşama kadar alınmamalı.38000 kişi sınava girdi. belki bir o kadar da seveni var. Bu kadar kişinin zamanı akşama kadar alınmaz
Lütfen 4 yıl önce
Ya!
Bari sitede bir saat yazın be!
Duyuru yapın şu saatte yayınlanacaktır. diye.
İSİMSİZ KAHRAMAN 4 yıl önce
TÜRKİYEDE BU KADAR GEVŞEK BİR KURUM YOKTUR HERHALDE. SINAVI YAPALI NE KADAR ZAMAN OLDU DAHA HALA SIRALAMALARI BELİRLEYEMEDİLER. ADALET BAKANLIĞIDA BİZİMLE AYNI ZAMANDA YAPTI GÖREVDE YÜKSELME SINAVINI ONLARIN YERLEŞME İŞLEMİ BİLE YAPILDI.
MÜDÜR OLMA HAYALİ KURUYORSUNUZ 4 yıl önce
BAZI ARKADAŞLAR HALA 60 PUANIN NE ANLAMA GELDİĞİNİ BİLMİYOR
60 ALDIM BAŞARILI YAZIYOR DİYE MÜLAKAT GİRMESİ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYOR
60 VE ÜSTÜ ALAN BAŞARILI OLUR YÖNETMELİK GEREĞİ
KADRO SAYISININ 5 KATI MÜLAKATA GİRER. 60 ALAN 5 KATININ İÇİNDE DEĞİLSE NASIL MÜLAKATA GİRECEKSİNİZ
AYRICA ADAM 85 PUAN ALMIŞ SEN 60 PUAN O DURURKEN SENİN ATANMANDA NE KADAR DOĞRU BİLMİYORUM
Ceybeng 4 yıl önce
Burası bazılarımız için içini dökme, bazılarımız için stres atma, bazılarımız için dalga geçme ve insanların umutlarıyla alay ederek ego tatmini yeri olarak kullanılmakta olduğunu görüyorum. Çok yazık. Lütfen dezenformasyon ve bilgi kirliliği yapmayalım. Sabırla beklemeyi öğrenelim.
melankoli 4 yıl önce
açıklansın artık ya açıklansın açıklansın bizde insanız memuruz anayız babayız kardeşiz evladız duygularımız var arabesk var !!!!!!!!!!!! başka ne yazayım
Adalet 4 yıl önce
Allah bu imtihanda hem hak yiyeni ve hemde bu adaletsizliğe göz yumanı muhakkak hesabını soracaktır. Hak ettiğini düşünen hiç kimse üzelmesin arkadarşlar. Ya bu dünyada yada ahirette adalet kesinlikle tecelli edecektir.
özetle 4 yıl önce
Açıklanacağı tarihi bildirseler o bile yeter. Bu belirsizlik insanı kahrediyor. Ayrıca master, dil, 3 üniversite diyen arkadaşlara sesleniyorum. bu kadar özelliklisiniz gidin kaymakamlığa, a grubu kadrolara başvurun. burda ne uğraşıyorsunuz. sınavın şartları belli.
son bilgi 4 yıl önce
arkadaşlar aldığım son bilgiye göre listeler onaylanmış. yayımlanması an meselesi...
SON BİLGİ 4 yıl önce
yemin edermisin
AÇIKLANMA 4 yıl önce
mesele de o AN zaten gelmeyen her an bir mazaretle ertelenen o AN var ya o an
AHHHH HASTA BİZLERİ
Farklı komisyon eşit değil 4 yıl önce
Ben x komisyonunda stres içinde mülakata giriyorum, yandaki y komisyonunda giren arkadaş benimki sohbet havasında geçti diyor.Bu bile farklı sonuçlar alınmasına sebep olmuştur hukuki olarak..
Dadaş 4 yıl önce
Yav arkadaş ne kadar hazımsızsınız yahu.
Sınavda 90 puan al birinci ol, mülakatta 5 sorudan hiç birisine cevap vereme, sonra komisyon ile münakaşa et, ukalalık ederek salonu terk et sonrada hakkım yendi diye feveran et.
Hiç yakışmadı.
Ali ÇAKIR-İzmir 4 yıl önce
Arkadaşlar bu özgeçmiş bilgileri tarafıma aittir. Sadece ilk 25 e girenler tarafından oluşturulan whatsap grubunda bi soruya cevaben paylaşılmıştır. Oradan kopyalanarak burada paylaşıldığı için bu arkadaşı şiddetle kınıyorum. Hiçbir forumda paylaşımda bulunmuyorum. Hiçbir kimseye de kötü söz söylemem. Kazanan arkadaşlara da hiçbir ithamım olamaz. İçlerinde puanı düşük olmasına rağmen çok sevdiğim çok değer verdiğim arkadaşlarım da var. Bu yaşananlar onların suçu değildir. O yüzden "kahretsin" şeklinde bir ifade kesinlikle kullanmayacağımı bilmenizi isterim. Sayfa editöründen de bu yorumun silinmesini talep ediyorum..Saygılar.
torpille kazananları Allah kahretsin 4 yıl önce
22 yıl görev 3 önlisans, 3 lisans, 2 tezli yüksek lisans 5 bilimsel yayın, bakanlık en iyi araştırma ödülü, yabancı dil, AB projesi yurtdışı deneyimi, 9 yıl bakanlık kalite baştetikçisi, 2 yıl personel şube müdür, 2 yıl sağlık müd. yrd., 1 kalder yılın ekibi ödülü, avrupa kalite vakfı mükemmellik ödülü, 4 yıl dergi köşe yazarlığı v.s, yazılıda ilk 10. Başka sözüm yok hakim bey.
ayşe 4 yıl önce
Nerden biliyorsun hiç bir soru bilmediğini.sen komisyon üyesimisin.bilgili olmasa birinçi olmazdı.Adam hukuk fakültesini bitirmiş.dadaş bey sen hanği fakülteği bitirdin.ukalalık sen yapıyorsun.
ahmet 4 yıl önce
kesin bilgi nin verdigi bilgi eğer doğru ise bu sınavda 2435.adayın 10 yıllık memurun kazanması dogru ise bu sınavın yürütmesini durdurmak cok kolay olacak.652 ihtiraz az degil 5 kişi yalan söyler,50 kişi yalan söyler.600 kişinin hepsimi yalancı ayıp yahu.
hak 4 yıl önce
yürütmeyi durdurma yakındır inşAllah
inş. 4 yıl önce
inşaAllah atamaların durdurulması şeklinde çıkar
sözlü sınava katılmayan 4 yıl önce
88 kişiyi tebrik ediyorum tabi bazılarının mazareti vardır bazılarıda haksızlığın bu kadar büyük olacağını bildiklerini belirterek katılmadılar
kesin bilgi 4 yıl önce
mehmet bakarın emeklilik icin dilekce verdiği söylenmekte.
x kişi 4 yıl önce
ben daha 30 yaşındayım.nişanlıyım.insanın medeni durumuna bakılmaz.is yapma kabiliyeti teknolojiye acıklıgı bildiği dil sevyesi.bitirdiği okullar katıldıgı kurslar,yazılı sınavda alınan puana bakılır.bunlar hiçbirşeye bakmamış eskiden insanlar 20 yaşında evlenlrdi.Günümüzde 30 yaş normal kabul edilir.bunların aklı halen eski zihniyette.ayıp ayıp ayıp doktor olmuş adam olamamış.Sanane benim medeni halimden mehmet BEKAR.Güle güle gitme mehmet BEKAR.
x kişi 4 yıl önce
Bende ilk yirmide idim.ilk 20 de ğiren 20 kişiden 6 sı bekar dı 6 sınıda eledi.Soyadınıda değiştirsin bakar-bekar bir harf fark var.benim medeni halimden sanane mehmet bekar.
ahmet 4 yıl önce
benim hakımı yedi.yazılıdan 85 üstü aldım.mülakatta 5 te 5 bildim.ama gene eledi.hakkım haram olsun.
erhan 4 yıl önce
benim hakkımı yedi.hakkım mehmet bakara zehir zıkkım olsun.
Emeğ'e Saygi'ya 4 yıl önce
Sen kim bilir kimlerin nerelerini yalayarak hep bir yerlere geldiğinden olsa gerek namuslu insanları ve benim gibi derece yaparak elenenleri anlaman mümkün değil. Sen haram yemeye devam edeceksin bunu biliyoruz da bari sus.
cevap veriiin 4 yıl önce
mülakatta 1 bilene 80 5 bilene 40 nasıl verildi bunu açıklayın açıklayın diksiyonda yazmayın sakın
inci 4 yıl önce
arkadaşlar beddua nereye gideceğini bilir.boşu boşuna birbirinizi kırmayın.tabi ki hakedenler de vardır kazananların içinde.ama buradaki insanların derdi zaten onlar olamaz.bizim derdimiz 45o kişiden neye göre çoğunu elediler.hadi 50 si elendi.diğerlerinin kazanması gerekmez miydi.bu sonuç genel bir adaletsizlik örneği değil mi.o zaman sınav niye yapıldı.biraz gerçekçi düşünelim lütfen.gerçek adil düşünen insan başkalarından önce kendisini doğru yargılar.herkes vicdanında bu sorunun cevabını bulur.vicdanına sormayana zaten ne desen boş.onlar kısa günün karını düşünüyordur.uzun vadade ise gerçek karlı biziz.en azından kul hakkıyla yargılanmak zorunda kalmayacağız.
ebe hemşire 4 yıl önce
bu bakanlığın ne kadar kalitesiz bir bakanlık olduğu yaptıkları mülakat ve kazandırdıkları kişilerden belli. herkes etrafındaki kazananlara bir baksın.
Kimin hakku 4 yıl önce
Anladık mülakata giren herkesin hakkı sorun bu değil sorun mülakatta neye göre 70 verdiler 2 soru bilene 80 verilirken 4 soru bilene 50nasıl verildi bunu açıklayın adil olsaydı zaten sorun değildi listelerin değiştiğini belirten onlarca kişi var ya
hakkımız haram olsun 4 yıl önce
sendika ve malum bir tarikatın yönettiği bir sağlık bakanlığında olur böyle şeyler.....normaldir yani...
hak 4 yıl önce
başkalarının hakkını yiyerek kurulan saltanattan hayır bekleyenleri ve buna çanak tutanları Allaha havale ediyorum.
biz 4 yıl önce
arkadaşlar biz haklıyız,haklı olduğumuzu mahkemelerde dava acarak ispatlayacagız.susmayalım,hakımızı arıyalım hak aramanın nesi suc arkadaşlar.Susarak hak aranmaz.Bu haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.
ahmet 4 yıl önce
Sen o BÜLENT değilsin.Ben arkadaşımız B.A ya gönderdim.asıl sen yalancısın.Benim yazdıklarıma karşı cıkan birisisin sen.Kimseye hesap verme zorunluğum yok.Ben davamı açmışım.hakkımı arıyorum.Senin eteklerin tutuşuyor acaba yargı iptal mi edecek diye.Korkunun ecele faydası yok seni Allaha haval ettim.birdaha benim hakkımda yorum yapma
ahmet 4 yıl önce
Mahkeme sağlık bakanlığına soruyor.bu şahıs yazılıdan 81 puan almış.Mülakat sınavında sorulan beş sorunun tamamını bildiğini iddaa ediyor.sen bu şahsı hangi gerekçelerle eledin.Benim elenme gerekçemi mahkemeye gönderdikleri zaman iş bitecek.elenme gerekçemi açıklayamayacaklar.Saglık bakanlığı diyemez bu şahış soruları bilmedi diye,o zaman mahkemede derki kamera kaydı varmıydı.ses,görüntü,kamera kaydı olmadığına dair yazıyı mahkemeye sunduk.Elenme gerekçesini bakanlık acıklayamaz açıklasa dahi mahkeme kabul etmiyecek.Mülakat sınavımı iptal edecek.Mülakatların toptan iptali ise onu avukatım %90 diyor.Bekleyip göreceğiz.İnsAllah son gülen biz oluruz.
Aras 4 yıl önce
Adam 1946 sırada istanbula atanmış birde utanmadan Allah yardımcımız olsun diyor facebook da paylaşımda bari susun da rezilliginize Allahımizi karıştirmayiniz.
arasa cevap 4 yıl önce
utanmak nedir ki kardeş....
insan 4 yıl önce
diyelim davaları kazandık da inşaAllah uygulamada görürürüz,bide davayı kazanıp madur olmak var
x 4 yıl önce
Torpille dusuk puanlarla atanip hakkimizi yiyenler o koltuklarda nasil oturuyorsunuz vicdaniniz hic mi sizlamiyor Ben ilk 200 deydim mulakatta cok dusuk puanla elendim uzuntuden sagligim bozuldu bir cok insan var benim Gibi AMA Yukarida Allah var o koltuklar size yar olacak mi bakalim
elazığlı 4 yıl önce
sağlık sen den istifa edin arkadaşlar bu sendika hizmetliler le ilgili hiç çalışması yokmuş ama taşaronlara var bu adaletmi size soruyorum sendika için hizmetli diye birşey yok umurlarında bile yokuz.
Yurutmeyı durdurma 4 yıl önce
Yurutmeyı durdurma cıksın, gorurum ben o guya hakkıyla sube muduru olan tıplerı
memet 4 yıl önce
reis ne yürütmesi yürütme mi kaldı adamlar şube müdür oldu yeni teşkilat yasasından sonrada araştırmacı olacaklar.siz daha yürütmenin durdurulmasındasın..
sınavzede 3 yıl önce
sınavın iptali için mahkemeye başvuran arkadaşlar lütfen sonucunuzdan bir haber var mı ben son dilekçeyi bu gün verdim.
uğur özmen 4 yıl önce
sendikalardan istifa edelim , bu resmen kurmaca bir sınav
ayşe 4 yıl önce
80 üstü bekleyen başarılı arkadaşlarımız illerini yazsınlar da sınav açıklanınca arayıp tebrik edelim.
hizmetli 4 yıl önce
130 tl .üstüne 34 ders konusu. mudure 60. hizmetliye 70.sınava gir kazık sorular ve 5 şık sonra sınav kitapçıklarının buharlaşması daha ne sayayım verdigim para ve emekler haram ol................
hizmetli 4 yıl önce
arkadaşlar sağlık olsun.bütün mevkileri koltuk sevdalılarına bırakıyorum.
albay 4 yıl önce
barajı aşağı indirsinler
ugur 4 yıl önce
"AYDAR" eski sınavdan bahsediyorsan hiç sorun yok
bende 87 aldım hemde hiç çalışmadan ama bu sınavdan bahsediyorsan ve 92 aldığını idda ediyorsan sormak isterim hangi kitaptan çalıştın nerden aldın ve bu kadar kesin net nasıl puanını söyleyebiliyorsun
Ankara 4 yıl önce
Sınav iptal edilip yeniden yapılması gerekir. Ve daha daha adil olması herkesin tahsil durumuna göre soru hazırlanması gerek.
Sınavdaki zorluk 4 yıl önce
Ben hakimlik sınavına girdim mayısta genel kültür bu kadar ağır değildi sanki lys edebiyat sınavına girmiştik geçen yılki sorular arasında uçurum vardı
Allah hak yemek ve Hakkımız yedirmek nasip etmesin amin
vhki 4 yıl önce
vhki sınavlarına giren arkadaşlar 60 doğru ve üstü yapanlar 70 puanı geçer. bu sınavda taban puan 30 ve her doğru sorunun cevabı 0,7 puan .
SON DAKIKA 4 yıl önce
Sağlık Bakanlığı görevde yükselme sınavı hakkında çok önemli bilgileri ulaştık.

personel sağlık NET/ Ankara Özel Haber

Buna göre ;

-Şube Müdürlüğünde 63,265 puan ve üstü mülakata çağrılacak.

-Şoför kadrosunda sınavı kazanan yok. Kimse 70 ve üzeri puan alamadı. ,

-Bir diğer branş VHKİ de sadece 33 kişi 70 den yukarı puan alabildi.
SON DAKİKA MI? 4 yıl önce
YA BU HABER ÖNCEKİ HAFTA VERİLDİ HERKES BİLİYOR MÜLAKAT PUANINI KAÇ KİŞİ OLDUĞUNU SADECE SIRA BELLİ DEĞİL
müdür müdür mü dür? 4 yıl önce
baraj konusunda hala ağlayanlara ne demeli belli değilmiydi 60 olacağı evet adaletin zıddı mülakattır ben mülakatta adamını bulanlara değil milleti buna itenlere hakkımı helal etmiyorum. ayrıcı sorulardan sınavdan önce haberi olan varsa vay onların haline... birazcık vicdanları varsa mülakata gelmesinler
biri 4 yıl önce
hizmetliler daha akıllı oldukları için herhalde baraj 70 yapılmış diğerleri 60
Torpıller 4 yıl önce
Arkadaşlar lısans ıktısat mezunuyum ıgn master ımda var , 4 ay kopek gıbı çalıştım anca 71 aldım nasıl aldılar bu 80 lerı 90 ları çok çok ama çok merak edıyorum
* 4 yıl önce
sınavlara herkes çalışır daha çok çalışanlar daha yüksek alır bu kadar basit
bence 4 yıl önce
sonuçlar yarın açıklanır
Hakkaniyet 4 yıl önce
tepki oyu verecem diyen arkadaşa katılıyorum. Sonuçların seçimden sonraya bırakılması demek, kul hakkı yenecek demektir, hazırki kazanacak insanlar da bu karamsarlık ruh haliyle tepki oyu verecektir bundan eminim. Niye; çünkü sınavı kazanıp mülakata giren insanlar sonuç bekleyedursun, öbür taraftan barajı bile geçemeyenler geçici görevle şu curcunada müdür olsun. Yazıklar olsun, hakkımı helal etmiyorum. Allah burunlarından fitil fitil getirsin. Sendika eğer biraz hakkaniyetten yanaysa bunun üstüne gider, seçimden önce açıklanmasını sağlar.
adaletten doğru söyleyene 4 yıl önce
Bu ülke bu vaziyete geldiyse işin ehli olmayan çakma torpilli atamaları yüzündendir,bir ülkede görevler torpille veriliyorsa kıyamet yakındır.Hayrettin Karaman ın bu sene ki fetvasını aç oku birazcık koçum,buralarda nefsinden konuşup sallama..Sana kimsenin olumlu oy vermediğini de gör artık..
İktidar belli oldu 4 yıl önce
Sonunda olması gereken oldu Ak seçildi ama inşAllah sağlıktaki kötü atamalarını değiştirir sekreter tıbbi bşk gibi ülkemize hayırlı olur inş.
yönetici trbzn ÖNEMLİ 4 yıl önce
arkadaşlar merhaba yaklaşık 2 aydır burayı ızlıyorum ve ne garip/acıdır yazılan hıc bır sey gerçek çıkmadı. son günlerin popüler ismi KESİN BİLG kardeşim işte san bir tablo: trabzon baraj gecen 30 kişi mülakata giden 28 kişi ilk 450 de 2 kişi ilk binde 9 kişi trabzon alınacak müdür sayısı 5 kişi ilk 1000 de yer alanlardan 5 soruda en az 3 yapan 6 kişi ilk 1000 de yukse lısanslı olan 4 kişi doktoralı olan 1 kişi yöneticilik halı hazırda yapan sadece 3 kişi dayısı olan 2 kişi şimdi kim müdür olacak ??????
kesin bilgi 4 yıl önce
vurun abalıya misali oldu herkes bana vuruyor.arkadaşlar yaptıgınız ayıp yok fuat avni senmisinden tutun hertürlü hakareti yaptınız artık yeter
kesin bilgi 4 yıl önce
benim yazdıklarımda gercek olmayan ne var.lütfen acıklar mısın
kesin bilgi 4 yıl önce
trabzon kardeş bende sizler gibi bu sınava girip 85 puan üstünde alan bir arkadaşınızım.insanları eleştir fakat aşagılama burdan seni kınıyorum.seninle aynı bakanlık catısı altında calıştıgım icin senden utanıyorum.lütfen özür dile.
kesin bilgi 4 yıl önce
trabzondan kazanan 7 kişi
sendikal bilgi 4 yıl önce
Arkadaşlar, sonuçlar ya bugün akşam ya da yarın sabah açıklanacak denildi. saygılar....
Ümit'e 4 yıl önce
Sendikal bilgi diye bir isim kullanıyorum.... anlaşılır diye düşünmüştüm
ÜMİT 4 yıl önce
Bilginin kaynağınıda söylersen daha iyi olur
hak 4 yıl önce
kasım 17
KELOĞLAN 4 yıl önce
ARALIK AYINA KALMAZ.BELKİ BUGÜN BELKİ BBUGÜNDENDE YAKIN AÇIKLANIR.BİLGİ SAĞLAM KAYNAKTAN.HYIRLISI
.... 4 yıl önce
insanları umutlandırmayın yaa
ahmet 4 yıl önce
inşAllah acıklansın artık bende sıkıldım.
ökkeş 4 yıl önce
açıklayın lan
melankoli 4 yıl önce
yetkililer size sesleniyorum geçmiyor saatler dakikalar saniyeler bari açıklanma tarihi verin açıklayın yorulduk artık herşeyden nefret eder olduk umudumuz tükendi moralimiz bozuk
torpilsiz de oluyor 4 yıl önce
hiçbir torpilim olmadan bu sınavı kazandım. Sadece çalıştım ve tevekkül ettim. Artık bu ülkede benim gibi "torpilsizler"inde bir yerlere gelebileceğine inanıyorum.
yalancı 4 yıl önce
Kimin yalakasısın sen ya...
FAİK 4 yıl önce
torpilsiz bu sınavı kazanmak papa nın müslüman olması gibi birşey, cevrendekiler sorarsa torpilsizim dersin ama burada inanmazlar...
Yardım 4 yıl önce
Arkadaşlar sınav sonucuna itiraz edeceğim, itiraz dilekçesi için geç kaldım mı? Bir de ne tür bi şey yazdınız. Moral bozukluğundan hiçbir şeye bakmama, okumama kararı almıştım ama şimdi daha iyiyim. Haksızlığa uğrayan herkes itiraz ederse belki bir şeyler olur.
dilekçe 4 yıl önce
personel sağlıkhaber nette terksağlıksen bir dilekçe hazırlamış güzel hemen bugün kargoya ver
mağdur... 4 yıl önce
bende ilk 100 deydim. 52 puanla elemişler. itirazımı yaptım. davamı acacağım. zaten kazananlara baksan apaçık ortada herşey. Allah hakkımızı yiyenleri koltuklarında rahat rahat oturtmasın..
torpile kızan torpillilere 4 yıl önce
son ana kadar listede olduğunu bilenlerin de haksızlıktan dem vurmasına söyleyecek söz bulamıyorum Yazılıda ilk 450 deydim sözlü sonucunda yine 450 deyim ve sonuç açıklanana kadar da hiçbiyerden sonucumu öğrenemedim listeler hakkında bilgi sahibi olabilen siz mi yoksa yazılıda da ilk 450 de olup mülakatta da kazanan ben mi torpilliyim acaba, yazılıda 70 den aşağı alıp kapı kapı torpil arayıp bulanlar torpilleri işe yaramayınca adalet arıyolar utanmadan yazılıdan yüksek alanların elenmesi ayrı tabi onların hak aramasına diyecek bişey yok
asıl kazanan. 4 yıl önce
Şimdi kazandı gibi gösterilenlerin aksine benim gibi bu sınavı asıl kazanmayı hak eden ancak sendika ve AK PARTİ iş biriliği ile hakkımı alanlara karşı mahkeme-i kübrada hesaplaşacağım. Ama öncelikle idari mahkemelerde hakkımı arayacağım. İnşAllah kazanırsam ilk işim de komisyon üyelerine maddi manevi dava açmak olacak..
kesin bilgi 4 yıl önce
yazılı sınavda 85 puan üstü alan ilk 21 ye giren adaylardan 11 tanesi başarısız sayılırken.yazılı sınavda 2435.2432.2359.olan adaylar ki bunlar 61 puan alan kişilerdir.başarılı sayıldı.çok ilginç geldi bana.
ali 4 yıl önce
şakamı yapıyorsun kesinbilğili arkadaş
Mülakat iptal edilsin 4 yıl önce
Bakanımız yazılıyı referans alsın haksızlığa son verilsin
Hakkı yenen 4 yıl önce
Arkadaşlar dikkat ederseniz yazılıdan 80 üstü alanlara ve kaybedenlere 60 tan düşük puan vermişler amaçları yazılı ve sözlünün ortalamasını 70 puanın altında tutmak. yani sadece sözlüyü dikkate almışsınız gerekçesiyle atamalar mahkemeden dönecek(MEB'deki gibi) olursa ortalamamız 70'in altında olduğu için yine atanamayacağız. Herşeyi düşünerek hareket etmişler. Bizleri almamakla kendileri kaybediyor. Hakkıyla kazanan torpil koymayan dürüst insanları istemiyorlar sanırım ....Artık fazla üzülmüyorum. Dürüstlükten kaybedeceksem kaybedeyim. İyiki de kaybedenler tarafındayım.Ben bunlarla çalışamazdım, bu düzende yapamazdım.Allah beni kul hakkına girmekten muhafaza etti. Çok şükür
usüle uygun haksızlık 4 yıl önce
usülü yerine getirmişler ama teknolojiye bilimsel gelişmeye açıklığı nasıl anladılar en ileri teknolojiyi kullanana 10 üzerinden 3 vermişler adam otocet kullanıyor bilimsel yayını var daha nasıl ispat etsin bilimsel gelişmesini bunları iyi anlayan hakimler karşımıza çıkarsa herşey ters döner
neden sıralama yok 4 yıl önce
sıralama neden yayınlanmadı sanıyorsunuz , ilk 450de 80-90 kişi var kazanan. geri kalanların hepsi 1000 inci sıralardan sonra. bizden gizlesinler bakalım, mahkemeden gizleyebilecekler mi? Tutanaklardaki imzaların kontrolünü talep edelim de görsünler bakalım evrakta sahtecilik nasıl ortaya çıkarılıyor. Mülakat tutanakları nasıl sonradan oluşturuluyor. Herkes hesabını verir o zaman.
iyi sallamış o kimse 4 yıl önce
tamam kazanamayan var 450 de ama o kadar da değil en fazla 100 kişi çıkar
erhan 4 yıl önce
hakkımızı yiyen mehmet bakar görevden alınmıştır.bu arada kesin bilgili arkadaşıda tebrik ediyorum.günler öncesinden bu olayıda yazmıştı.Güle güle git diyemiyecegim mehmet bakar hakkım zehir zıkkım olsun.birçok insanın hakını yedin.İnşAllah öteki dünyada hesaplaşırız.
aöf lere 4 yıl önce
sen hiç nöbetten çıkıp uykusuz derse kavuşma telaşı yaşayıp 5 dk gecikince hoca tarafından kovuldunmu? sen hiç vize sınavında sayfalarca cevap yazıp 0.5 aldın mı? sen hiç anlamadığın konuyu hocanın kapısında saatlerce bekleyip sordun mu? sen hiç devamsızlık derdi çektin mi? şunu da söyleyeyim gerçekten imkanı olmayan aöfde derslere gerçek çalışıp geçen ender kişilerde var helal olsun
dd 4 yıl önce
bizde aöf mezunu il sağlık müd.yard var))) bırakın gereksiz konular hakkında tartişmayı,bu diploma geçerlimi ona bakın,gerisi lafı güzaf........
zulüm 4 yıl önce
zulme rıza zulümdür.....
dava aç...........
sessiz kalma...........
ali 4 yıl önce
dr.ismail kartalın dönüş zamanı geldi.güle güle gitme ismail kartal
Ahmet'e 4 yıl önce
Ahmet Bey size ne zaman gönderdiler tutanakları. Ben 30 kasımda bakanlığa elden verdim dilekçeyi. Hala cevap gelmedi. Dava açmak için tutanakları bekliyorum. Ben de sizin gibi 26 yıllık şefim. Yazılıdan 80 aldım sözlüden 28 aldım. Bir de dava açmak için avukat şart mı ben bir örnek dilekçe buldum ona göre hazırladım. Ben durmayacağım. sonuna kadar devam edeceğim. Nasıl olsa emekliliğim geldi. EyvAllahım yok kimseye.
ahmet 4 yıl önce
avukat şart degil kendinde dava acabilirsin ama ben işlerim yogun olduğu için takip edemediğimden avukat arkadaşım vardı o takip edecek.nede olsa bir hukukcunun davayı takip etmesi lazım.Sizin sözlü puanınız çok komik yazılı 80 puan mülakat 28 puan sizin mülakatınızın iptali kesin gibi keşke banada mülakattan 20 verselerdi.o zaman iptal ettirmek daha kolay olurdu.ne yiyeyim hepimize soguk bir duş yaptırdılar geçmiş olsun.Sizin durumunuzda olan benim arkadaşlarımda var.onlarda yazılı itiraz etmiş.Henüz ellerine bir sonuç ulaşmamış.Onların söylediklerine göre cumaya kadar ellerine sınav komisyonu tutanakları gececekmiş.bilğinize sunarım.umarım yardmcı olabilmişimdir.
ahmet 4 yıl önce
elektronik ortamda aldım. saglık bilği edinmeden,
unutacağız 4 yıl önce
gün gelecek bu günleride unutacağız, orda bizim hakkımız yenmişti diyeceğiz.sadece o kadar çünkü hiçbir şey düzelmeyecek...
ahmet 4 yıl önce
ümidini kaybetme Allahtan ümit kesilmez.
YA HAK 4 yıl önce
ARININ KARNINDAKİ BAL İLE KUYRUĞUNDAKİ ZEHRİ KARIŞTIRMAYAN ALLAH SENİN HAKKINIDA BAŞKASIYLA KARIŞTIRMAZ
ahmet 4 yıl önce
Kimden saklıyorlar bu listeyi anlaşılan çok korkuttuk.ben burda yazıyorum ve bundan sonra hiçbir şey yazmıyacağım.mahkeme 10 ocak a kadar yürütmeği durduracak avukatımın bana söylediği bu bekleyip göreceğiz.
Hak 4 yıl önce
Ahmet bey dava açtınızmı ki
ahmet'e 4 yıl önce
inşAllah dediğiniz gibi olur. Bu kadar kısa sürede yürütmeyi durdurma çıkarmı bilmiyorum. Bende dava açtım ama henüz savunma aşamasında. Ahmet bey siz bireysel iptal için dava açmıştınız değil mi
OLTULU 4 yıl önce
okadar çene yorunki daha bugün 30 puan alabilen birisi halksağlığına bağlı hastaneye müdür oldu 05.01.2016 tarihi itibariyle.hey yavrum heeeyyyy. kazanmakmış hikaye
oltulu 4 yıl önce
bu yorumu beğenmeyen arkadaş sebebini sorabilirmiyim.sende 30 puan alıp atananlardanmısın.yoksa bu yorum kimsenin zoruna gidecek bi yorum değil
Hemşehri 4 yıl önce
Doğru söylersin kardeş. Bizim orda adamın biri ölmüş oğluna hiç miras bırakmamış oğlu mezarın başına varmış babasına demiş ki "bekle Dursun sana mevlüt okutacak daha çok beklersin" demiş. Gerisini anlayın artık
İNSAN 4 yıl önce
HAKSIZ YERE ATANANLARA SÖYLÜYORUM:KALEMİ İLE YAZAN MEMURU,BU DURUMA GÖZ YUMAN TÜM BAKANLIK ÇALIŞANLARI V.S MAHŞERDE YAKANIZA YAPIŞACAĞIM.
xyxy 4 yıl önce
Aynen....
cengiz 4 yıl önce
nihayet ismail kartal ğörevden alındı
ahmet 4 yıl önce
İsmail Kartalın görevden alındıgı dogrudur.Bu formda yazan kesın bilgi rumuzlu arkadaşımız söyledi,Bende araştırdım görevden alınmış
....... 4 yıl önce
öyle bir haber yok
İptal olsun 4 yıl önce
Mulakattaki sorular sinav konulariyla ayniydi. Kurul enson meddiiumumi nedir diye sordu.ne zarfin icindeki soruyu gorup okuduk nede soruyu bize gosterdiler. Ee nerden bilelim zarfin gercekten icindeki soruyu sordugunu.zarfin icindeki gercek soru belkide kolay bi soruydu.seffaf degil mulakat.hem sinav konulariyla ayni mulakat sorusumu olur.yazik ben 80-90 alan bu ulkenin ihtiyaci olan arkadaslarin haklarinin gaspina uzuluyorum.
ahmet 4 yıl önce
bunların hepsini mahkeme soruyor.merak etmeyiniz.
ahmet 4 yıl önce
Mülakat komisyonu üyeleri bize komik puanlar vererek elediler.Bende diyorum ki bu mülakat komisyonu üyeleri acaba bizim girdigimiz yazılı sınavdan kaç puan alırdı.ben tanıdıklarımı tahmin edegim:Dr mehmet BAKAR EN FAZLA 18 Puan Dr.İsmail kartal en fazla 25 puan,zeki korkutata enfazla 25 puan,Ercan özğül en fazla 30 puan.
insan 4 yıl önce
herkesin sinirleri bozuk, psikolojimizi bozdular, huzur namına bişey bırakmadılar.
haksızlık ve huzursuzluk 4 yıl önce
bizlere bu haksızlığı yaşatan ve huzurumuzu bozanlar nasıl vicdanınız rahat
xx 4 yıl önce
Sınav çok zordu malum sınavı kazanırsak sağlık bakanının görevini elinden alırız diye sınavı sorularını zora koşması dır bu nedenle sağlık çalışanları sağlık bakanı yüzünden sınıfta kaldı bizler sınavları geçemeyince sağlık bakanı bu durumumuzdan mutlu oluyor galiba
insan 4 yıl önce
dava sonucunu bekliyoruz
Zeki 4 yıl önce
Sağlık bakanı uyuma. Bu personel sizlerden İCRAAT bekliyor. Kendi fantazilerini tatmin eden bürokratlara kalırsanız, gelecek seçimde kendi başınızı yiyeceğiniz muhakkaktır da, partinizede zararınız olacak!!!
hak.. 4 yıl önce
bu memlekette hakketmeyenlere şube müdürlüğü verilirken uzmanlık verilirken müdürlük verilirken hatta milletvekilliği verilirken şehit yakınına verilen V.H.K.İ. kadrosunu mantıklımıdır diye sormak cidden saçmalıktır...
ne kadar saçma bir soru 4 yıl önce
Şehit yakınları sınavsız memur olarak atanabiliyor direk zaten, hizmetliden vhki geçmesi gayet doğal..Yani bu kadar haksız şube müdürü ataması yapıldı şehit yakınlarının vhki atanması mı sizi rahatsız etti ? Kanuni hakları sonuna kadar helal olsun...
SINAVCI 4 yıl önce
2016 DA SINAV VARMI BİLGİSİ OLAN VARSA PAYLAŞSIN.SENDİKADAN HAYIR YOKTUR.
Sınav 4 yıl önce
Bu sene yapılan sınavdan ders alınmadı yeni sınavlar yeni dersler bekleniyor...
SENDİKADAN İSTİFA NEREDE 4 yıl önce
YAZILIYOR AMA KİMSE KORKUSUNDAN İSTİFA EDEMİYOR ÖYLE İL BAŞKANLARI VAR Kİ İŞİNİ GÜCÜNÜ BIRAKIP BU KİŞİLERLE UĞRAŞIYOR
ben 4 yıl önce
var cehenneme tayin oldum seni de bekliyorum kul hakkı yediğin için sayın sube müdürücük
ben e 4 yıl önce
zebanilerle iyi vakit geçirirsin artık, kolay gele
2323 3 yıl önce
İŞŞALLAH 2012 YILINDA SAĞLIKTA GÖREVDE YÜKSELME SINAVINI KAZANANLARIDA ARAŞTIRSINLAR BAKIN NELER ÇIKACAK ORTAYA HEP FETO CULAR BİZ İSE KAZANDIĞIMIZ HALDE ALAMADIK KADROLARIMIZI.
adil i mutlak 3 yıl önce
Allah adil i mutlaktır, adalet sahibidir,bu sınavda da fetonun parmağı varsa rabbim ortaya çıkaracaktır.gerçek hakedenlerin makamlara gelmesi dileğiyle
aaaaa 3 yıl önce
komik mülakat iptal edilmeli..........
yazılıdaki ilk 450 atanmalı tabi içinden çürükleri seçilerek..............
aaaa 3 yıl önce
zorunamı gitti yoksa sende kendini atandıranlardanmısın????
SUZAN 4 yıl önce
SORULAR ÇOK UZUN VE ZORDU ZAMAN YETMEDİ
urfalı bra 4 yıl önce
genel kütlür soruları dışında diğerleri normaldi ama genel kültür soruları zor ötesiydi...
ahmet 4 yıl önce
emekliliği gelmiş o kadar yaşlı memurlarımız girmişki bu sıanva yazık mağduriyetten başka ne olur memur alsın 3 kuruş maaş milletvekillerimiz maaşı ne olduğunu demeye gerek varmı bizim maalşarı onlar alsın bakalım geçineceklermi
hsnbl 4 yıl önce
aynen çok zordu
gökhan 4 yıl önce
memurun halinden anlayan yok sınav parası 130 gidiş geliş parası 40 -50 nerden alacak diyen yok kadro yok o yok bu yok seçim zamanı vaadler çok nerde hani o sözler memura zam yok çay kaşığı ile ver
irler kepçeyle alırlar hani bunu adaleti
mehmet 4 yıl önce
memursendeen istifa edin arkadaşlar 130, 5 şık zor soru eğitim yok Bir bakanlık çalışanına bukadar zulüm yaparmı yahu
melek 4 yıl önce
üniversite sınavı bile bu derece olamazdı.... zorlaştırmayınız ..kolaylaştırınız diye ayetimiz var hatırlatayım...verin artık hakkımızı ne bir eğitim nede yol gösteren saldım çayıra mevlam kayıra mı diyosunuz
mustafa 4 yıl önce
çalışınca yapılabilecek bir sınavdı.
meammer 4 yıl önce
Sınav çok zor ve 5 şıklı bir sınavdı. ne hikmetse memur senin dağıttığı kitapta aynı sorular çıkabiliyor. Tıpa tıp aynı sorular. Çok şıklı sorular bir birine çok benziyor du. Çevaplar 2 şıklı idi.Milli Eğitim Bakanlığı kendi personellerini bu kadar zor sormuş mu ? Acaba. Sinop da ülkenin biri termik santral almış bize santral ihalesini kim aldı diye soruyor. Şirket batsa gitti bizim cevaplar. Böyle soru olur mu?
ALI 4 yıl önce
SORULAR ÇOK UZUN ,KAZIK VE SÜRE KISAYDI.
omer 4 yıl önce
arkadaşlar şu çalışılsa yapılırdıları anlamıyorum. herkezin işi gücü var bu sınava aralıksız en az 2 ay çaışmayan kimse başarılı olamaz .peki kaç kişi işini gücünü bırakıp 2 ay aralıksız çalışabilir.biz istesek kurum izin vermez.sağlık bakanlığı resmen çalışanından ya intikam alıyor yada çalışanıyla dalga geçiyor.
nebiye 4 yıl önce
ne kadar doğru ifade etmişsiniz...
UZUN 4 yıl önce
sorular çok zordu. sendikanın vermiş olduğu kitapla soruların alakası yoktu.resmen oyuna geldik.
Hüseyin KARTAL 4 yıl önce
100 SORUYA 110 DAKİKA AZ DEYİL ARKADAŞLAR YETİŞTİREMEDİLER
slm 4 yıl önce
şimdi tüm memursen üyeleri istifa etmeli çünkü kitapçık dağıtmalarına rağmen kitapta hiç soru çıkmadı
memur 4 yıl önce
adelet bakanlığı tarım bakanlığı meb gibi bakanlıkklarda gys yaptı bu kurumlar 130 deyil adelet 80.t meb 30 tarım bakanlığı 50 aldı diye biliyorum bize yazık deyilmi biz nasıl çalışacağız bu morelle bunun vebalini kim sorumlu ise öder iş Allah yazıklar olsun
sağlam 4 yıl önce
Bütün uunvanlara ortak 80 soru sormuşlar. Hem şube müdürüne hem memura, vhkiye şefe aaynı yaa aynı. Bunlar neyin kafasını yaşamışlar. Böyle bir bakanlıkta çalışmaktan nefret ettim. Artik bu hhükümetin ddeğişmesinden hic pişman olmayacam. Disiplinsiz ve lakayıt bir bakanlığımız var.
isranur 4 yıl önce
80 doğrum var şube müdürlüğü için. ama çok zordu. o kadar çalışmama rağmen anca 80 yapmışım. normal zorlukta olsaydı 90-100 olabilirdi. bu arada aslı arkadaşım sen 100 tam puanı nasıl yaptın merak ediyorum. atıp tutmayasın. hayır hangi kadro için 100 bekliyosun onuda yazmadın. 100 imkansız bu sorularla. kıllandım yani.
aydin 4 yıl önce
Çok berbat bir sinavdi siklar 5 tane idi sınav yenilenmelidir
mehmet yurt 4 yıl önce
memurluk şöförlük vhk kadrolarının dolması suan imkansız gibi işAllah devlet büyükleri yeniden sınav açarlar birdahaki sınav sorularını bakanlık hazırlasın ders kitaplarınıda bakanlık versin yada baraj puanını 60 düşürsün bakanlığın almış olduğu kadrolar boşa gitmesin işAllah sendikalar personelin hakkını ararlar personelin moreli bozuk
Sendika lar sınav iptali istiyormuş 4 yıl önce
Arkadaşlar sınav iyisiyle kötüsüyle bitti.şimdi sendikalar sınavın iptalini istiyormus neden? Sınav çok zormuş evet zordu ama sonuçta 70 üstü alan bi çok insan var demekki onlar yeteri kadar çalışmış,biraz daha kolay olsa idi onlar 100 alırdı ,aradaki fark yine kapanmazdi. Ben hergün günde 8 saat çalıştım ancak 80 alabiliyorum,şimdi sınav iptal olunca bize haksızlık olmayacakmı biraz empati lütfen....
malatyalı 4 yıl önce
SENDİKALAR NE DİYE SINAVIN İPTALİNİ İSTİYOR..KOLAY SORULDUMU BUGÜN BARAJI GEÇENLER 100 ALACAK.O 40-50-55 SORU CEVAPLAYANLAR SANKİ ATANACAKLARMI.MADEM ÖYLE İSE 2012 DE YAPILAN SINAVDA 85 PUAN ALANLAR NİYE ATANAMADI.O ZAMANDA HOPLAYIP DURDUNUZ.DEĞİŞEN BİR ŞEY OLMAZ.TAMAM GENEL KÜLTÜR VE TÜRKÇE BİRAZ ZORDU AMA DİĞERLERİNİN HEPSİ KONU BAŞLIKLARININ İÇERİSİNDEN SORULMUŞTU.
Dogru Soz 4 yıl önce
Arkadaslar haksız olan bisey var soru dagılımında, 45 kanun ve yonetmelikten aslında 2 sertane soru cıkması gerekirdi, 20 kadar Turkce ve genel kultur sorusu adaletsizlik ve sorular cok garip
alooooooooooooooooo 4 yıl önce
aldığım son dakika haberine göre sendikalar bizi kurtaracakmış (((((((((((((((((((((((((((((;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
sallama tekcan 4 yıl önce
sallama tkcan 95 bekliyormus bende 100 bekliyorum
isranur 4 yıl önce
bence 80 ve üstü alanlar sıralamada ilik yüze girer. zaten sınava giren şub müd.için 17000 kişi değil. bu sayı başvuru sayısı. 130 tl açıklandıktan sonra çok kişi para yatırmadı yani sınava girmedi.kendini denemek için girecek olanlar 130 tl den sonra girmedi. yani para yatırıp sınava giren bence 7000 veya 8000 dir.
NURAY 4 yıl önce
YILLARINI VERMİŞ BİZ ÇALIŞANLARA SINAV SORULARI ZOR GELDİ...ÇOĞUMUZ ÜZÜLDÜK...BİZLERİ BU KADAR ZORLAMAYA VE ÜZMEYE KİMSENİN HAKKI YOK....VEBALİ BOYUNLARINA KALDI....
İZMİRLİ 4 yıl önce
MİLLİ EĞTİM ADALET BAKANLI GÖREVDE YÜKSELMEDE ÇAN EĞRİSİ UYĞULANDI
mehmet 4 yıl önce
bu sınavdan çalışan bir kişi gerçekten 85-90 net rahat yapabılırdı.bakanlık çalınan kitapcık var mı yokmu acıklama yapmalı ve bazı sendika temsilcilerinin sınava istanbulda neden gırdıklerını sınav sonucları acıklanınca gorecegız. Bu sınavdan hayatta 50 ustu alamıcak ınsanların kaç puan alcaklarını merakla beklıyorum. Sınava 4 ayrı kaynaktan hazırlandım data,yargı,murat yayınları ve hıcbırınde 2 soru harıc genel kultur soruları yoktu hayatımda 15-16 yıllık okul hayatımda hıc duymadım hıcbır cografya dersınde ancak uşaklı olanlar nılmışdır en buyuk kanyonu en buyuk kopruyu dıyarbakırlılar olsa gerekk bu da adeletsız olmuşş herşeyın hayırlısı son olarak mulakatla gerçekten yazılıda yuksek puan alan arkaadslarıma hakları verılmelı hakeden kazanmalı bence ışı her zaman hakeden ehlı yapmalıdır bekledgım puan 75
UGUR 4 yıl önce
adalet bakanlığı sınav açtı 9 konu 60 lira vhki için, yediğimiz kazığın boyutunu siz hesaplayın
yılmaz bulut 4 yıl önce
arkadaş sınavda adetsizlik vardır onun içn sınavı iptal etsinler her keze sınavsız verisinler teşekürler
sural 4 yıl önce
.TÜRKÇE SORULARI ÖSS DEKİ SORULARDAN DAHA ZORDU.GENEL KÜLTÜR DE CABASI. COGRAFYA DA ÖYLE, 5 ŞIKLI ÇOKKKK ZOR BİR SINAVDI MEB ÇOK ZOR SORMUŞ İŞİMİZ KOLAY DEĞİL...
aydar sallama 4 yıl önce
Bu sınavda 86 üstü yok 92 p almış pehhh
coni 4 yıl önce
omar mısın sen en fazla 86 olduğunu nerden biliyon.ben 87 yaptım
ali 4 yıl önce
kardeşim sınav neden iptal olsun çalışanın suçu ne ??? çalışan herkez bu sınavı yapardı genel kultur zordu onuda zaten herkez yapamazdı data kitabından çalışan herkez en az 80 alırdı .. sen ders calışma çalışanın hakkını ye ramazanda olcak ısmı bu kardesımm kul hakkı nasıl odeyeceksın ?????sınav ıptal olsun dıyenlere
BU SINAV CALIŞMAYLA BAŞARILMAZ 4 yıl önce
ÇALIŞSAN 1000 YIL ÇALIŞ GENEDE 80 ALAMAZSIN BU KADAR
ÖMER 4 yıl önce
MUTLU SON SINAV İPTAL
TİNKIRBEL 4 yıl önce
GERÇEK Mİ?
fatma 4 yıl önce
şaka mı gerçek mi resmi açıklama yok mu
ÖMER BEY'E 4 yıl önce
SEN CİDDİMİSİN
mebzede 4 yıl önce
arkadaşlar bi soru soracam bileniniz varmı sendikalar ne işe yarar?
adıyamanlı 4 yıl önce
hani sınav kötüydü,batmıştınız,hani iptal olsundu,zaman azdı,ne olduda hepiniz sonuca odaklandınız demekki neymiş sınav adilmiş
Lütfen 4 yıl önce
Ben sınavın adil olduğunu söylemedim. sınavın adil olması başka zor olması başka dedim. Bu farktan bahsettim.
Bond 4 yıl önce
Bunu sınavın adil olduğuna nasıl yorabiliyorsun acaba? Belki de insanlar adaletten ümidi kesmişlerdir.
lütfen 4 yıl önce
Kimseye cevaplar verilmemişse herkes zor bir sınava girmişse sınav adildir. Sınavın adil olması zor olmadığı anlamına gelmez.
ADOCAN 4 yıl önce
HADİ BE KARDEŞİM AÇIKLAYIN ARTIK. AMA LÜTFEN SIRALAMAYI DA GÖRELİM. SIRALAMAYI AÇIKLAMAZSANIZ KESİN BİR DALAVERE VAR DEMEKTİR.
Mağdurlar 4 yıl önce
İlginç değilmi her sınavda bakanlık çalışanlarının yüksek alması 2010 yılındaki sınavda da en çok bakanlık çalışanları yerleşti ve bölgeleri tutmadığı halde atandılar üstüne bide iller arası geçici görevle Ankaradan hiiiiç ayrılmadılar yani kadroyu alıp Ankarada kaldılar yüzdeye vurulursa oranlar daha net çıkar
YILAN HİKAYESİ 4 yıl önce
MÜLAKAT OLMASI ÇOK YANLIŞ.. YAKLAŞIK 18.000 KİŞİNİN BAŞVURDUĞU 10.000 KİŞİNİN SINAVA GİRMEYE CESARET EDEBİLDİĞİ BİR SINAVDAN İLK 450 KİŞİNİN ATANMASI EN ADİL İDİR. YAKLAŞIK BAŞVURAN 8000 KİŞİNİN SINAVA BİLE GİRMEYE CESARET EDEMEDİĞİ, 7000 KÜSUR KİŞİNİNDE 60 VE ALTI BİR PUAN ALDIĞI DÜŞÜNÜLDÜĞÜNDE İLK 450 KİŞİNİN DİREK ATANMASINDA HİÇ ADALETSİZ BİR TARAF YOKTUR. ZATEN SINAVA GİREN HERKES EN AZ 10 YILLIK MEMUR BAKANLIĞI İYİ BİLİYOR TECRÜBE SAHİBİ. BU BİR BİLEK GÜREŞİ YAZILI SINAV YETERLİ OLMALI İDİ. MÜLAKAT ŞAİBE KATIYOR.. SONUÇTA İLK DEFA MEMURLUĞA ATANILMAYACAK . YADA HAKİM SAVCI KAYMAKAM OLUNMAYACAK... SÜRECİN BU KADAR UZATILMASINA HİÇ AMA HİÇ GEREK YOKTU.
siyaset 4 yıl önce
sanki mevcut yöneticiler bileğinin hakkıyla gemişmi. sınava giren yöneticilerin uzmanların %90 ı 60 ı bile aşamadı. adaletli bakanıma ve tkhk başkanına sesleniyorum lütfen bunları görevden hemen alın.
denizli 4 yıl önce
Ş.Müdürlüğünde barajı aşan sayısı 360 mı?
sağlık 4 yıl önce
inşAllah diycem ama barajı aşan 2800 kişi çağrılacak olan 2400 deniyor kardeş
Adanalı Celal 4 yıl önce
2.843
Sedat 4 yıl önce
2800
2015 4 yıl önce
sube mudurune baraj 60 degil 50 yapsalardı. memurun kinide 70 değil 80 yapsalardı bu sınav daha adaletli olurdu
tabii ki 4 yıl önce
80-90 arası mutlaka yerleştirilmeli.adamlar büyük fark atmışlar kıskançlığa gerek yoookkk
musts 4 yıl önce
hak ve adalet için(!) bu sözlü sınav yada bir başka deyişle mülakat derhal iptal edilmelidir.
ondan sonra da ya ilk 450 kişi doğrudan atanmalı
ya da 60 üzeri puan alan herkesin tercihi alınıp, tercih sırasına göre asil ve yedek listeler belirlenmelidir.
Ayşecik 4 yıl önce
Yöneticilik deneyimine fazladan puan verilmesini fazlasıyla haksız buluyorum. Şöyle ki bizler hak etmediğimiz için ya da yapamayacağımız için değil fırsat verilmediği için yöneticilik deneyimimiz yok. Öyle insanlar biliyorum ki cemaat popülerse abidir, sendika popülerse yönetimindedir. Bu sayede şube müdürü olur, hastane müdürü olur, uzman olur... kimisi de direk tepeden inme torpilini bulur şube müdürlüğü yapar ama mevzuattan bi haberdir daha bilgisayarda yarım sayfa yazı yazamaz. Zaten liyakate bakılmadan görev yapmış ve bundan maddi manevi fayda sağlamış kişilere bir de kısmen de olsa liyakatle yapılan bir sınavda ek puan verilmesi hak mıdır zulüm müdür? Komisyon üyelerinin vicdanına kalmış.
Ah bu kesun yargilar ' a 4 yıl önce
Kardes kitap yuzu acmadan 78 aldiysan bu sektorde isin ne bu zekayla git bilimadami ol, yok normalsen sorulari bulmussun cunku biyerden demektir. Hic bakmadan anca 30 alinir cunku bu sinavdan .sallamayalim lutfen biraz mantik olsun yazilarda
alpin 4 yıl önce
Arkadaşlar mülakatlar bitti, İnşAllah en kısa zamanda sonuçlanır ve bu sitresten kurtuluruz.
NEDEN 4 yıl önce
ÇOK İLGİNÇ VE BENZERSİZ BİR SÜREÇ YAŞADIK. EŞSİZ BİR TECRÜBE OLDU BENİM İÇİN. İNŞALLAH HEPİMİZ İÇİN HAYIRLISI NEYSE O OLUR. KEŞKE BAKANLIĞIMIZ ELİNDEKİ BU MEVCUT YÖNETİCİ ADAYI HAVUZUNU VERİMLİ BİR ŞEKİLDE DEĞERLENDİRSE. BUNDAN SONRAKİ SÜREÇTE YÖNETİCİ ATAMALARINDA DİKKATE ALSA. SONUÇTA HEM YAZILI HEM SÖZLÜ MÜLAKATA GİRİLDİ. HERKES EMEĞİNİN KARŞILIĞINI ALIR UMARIM
1 kasım 4 yıl önce
1 kasıma kadar açıklanmaz ise oyumun rengi değişecek.
tepki oyu!.................
Oy'unun rengi 4 yıl önce
Bu şekilde değişiyorsa hiç durma hemen değiştir! Zira burayı kaale alıp açıklayacaklarını düşünmüyorsundur umarım!
adalet 4 yıl önce
Yeni sağlık bakanına kadar beklenirse işler hem uzar,hem de karışır..Listeler karıştırılır,baskı yapıp açıklanmasını sağlamalıyız..
işin doğrusu 4 yıl önce
Doğru diyorsun. Bakan %100 değişecek.
mağdur 4 yıl önce
sendika başkanları kendilerine yontmaktan başka birşey için değiller zavallı memuru kim düşünüyor sendikalar doktor sendikası ezilen hiç değişmiyor her türlü haksızlık gözardı ediliyor.yaşadıklarımla sabittir.nerde yalaka kafası çalışmayan kaba saba adam varsa sendikacı olmuş.amaç kendilerine yakınlarına rant sağlamak.hak savunmak diye birşey yok hala anlamadınızmı
Hak 4 yıl önce
Hakkım haram olsun, Allahtan dileğim hiçbir işleri doğru gitmez.
FGFG 4 yıl önce
YA BIRAKIN ARKADAŞLAR ADAM BİZLE KAFA BULUYOR
hak rumuzlu arkadaş 4 yıl önce
Farzedelimki dediğin doğru.nerden öğrendiğini anlatmayacaksın.bari durumunu anlat.yani mülakatta kaçta kaç yaptın.yöneticilik varmı sendikan nedir mesela.bizde buna göre kendimizi değerlendirelim.
zt 4 yıl önce
Arkadaş emin olmadan beddualarda bulunma.belki yanlış duyum almışındır
XYXY 4 yıl önce
KARDEŞ NERDEN ÖĞRENDİN Bİ YAZABİLİRSEN...
Teslimiyet 4 yıl önce
Arkadaşlar Allah a şükürler olsun ki hiç bir refaransim yok BEN sınavı kaybettiğim zaman bende olmayan bir şeyin bende olmayis haline devam edeceğim yani aslında kaybim olmayacak sadece bir kazanım elde etmemiş olacağım. Peki refanslarla başkalarının hakkı olabilecek bir makamı elde edenler in bu kazanı ma karşı kendilerinde olan insanlık şeref gurur ve benzeri hassalarini kaybedecek yetmedi ahireti kaybetme riski olacak deger mi acaba
Aramalar 4 yıl önce
Demek oluyorki kazanabilecek kişiler için arama yapılıyor amirlerinize sorun arandıysanız ihtimal yüksek ama çok saçma bir kriter ta amiriniz sizi sevmiyorsa sınavda barajı geçemeyen amire denk geldiyseniz nolacak Allah hakkımıza hayırlısını versin
Liste savasi 4 yıl önce
Savaşı yapan dilerim malup olur.çünkü bo çok kişi savaş maaş yapmıyor adam gibi sınavına girdi sonuç bekliyor. Hak yiyen Hakk'a havale ediyorum. Hakkıyla sınavına giren adam gibi merakla Sonic bekleyen tim kardeşlerinin vebali iki Eli yakalarinda olsun
Pusulu 4 yıl önce
Arkadaşlar bu forumlarda iyi bişeyler paylaşani da taşlarlar. Kesin bilgi arkadaşın şu paylaşımına katılıyorum. Benim de aldığım bilgi bu hafta açıklanacak. Tabi bunu engelleyecek çok kişi var. Bakan, Müsteşar veya Başbakan. Listeler de belli ama içeriği muamma. İnşAllah hak eden ve Ulkeme faydalı olan arkadaşlar atanır. Bilgi düzeyi yüksek kişi atansin diye bir temennim yok. Her bilgili insan iyi karakteri olmayabilir.
Teslimiyet 4 yıl önce
Kesin bilgi arkadaşım hemen de kusme millet hepsi paranoyak oldu a muhatab bulamayınca en ufak kivilcimda patlayacak hale geldiler sende elde ettiğin bilgileri paylaşmaya devam et nede olsa umut torpilsizin ekmeği ☺
lovato 4 yıl önce
Hükümet kurulacakmış, bakan atanacakmış, başbakan sekreteyasına uğrayacakmış,cumhurbaşkanının huzuruna çıkacakmış, obama gelecek, merkel kontrol edecek cameron onay verecekmiş…….komik olmayın hepsi şube müdürlüğü riskli birimde çalışan sağlık personelinden daha az kazanan bir kadro ayrıca… 3-5 vekil,3-5 il ve ilçe başkanı, 3-5 bakanlık brokratları ve bunların ayakçı yamakları olan sendika başkanları kendilerine yakın torpilli isimleri ilk 450 içine yerleştirmek için çeşitli formüller uyğuluyorlar durum bundan ibaret ve bunlarıda yaparken Allah rızası için yapıyorlar!!
Yazık be... 4 yıl önce
Bu gün tam açıklanacaktı listeyi çektiler. Yazılı sınav puanım çok yüksek, mülakatta tüm soruları bildim ki komisyonda tebrik etti. Öz geçmişimde yok yok... Çok şükür paralel de değilim. Ak oğlu Ak'ım... Buna rağmen listeye giremezsem listeyi hazirlayandan torpil yapandan... torpil yaptırıp benim yerime listeye girenlerden mahşerde hakkımı alacağım. ..
.... 4 yıl önce
nereden öğrendin bugün açıklanacağını ?
... 4 yıl önce
sen kesin kazanmışsın o zaman tebrik aldığına göre
Yalan değilse 4 yıl önce
Tüm soruları bildiğini söylüyorsun, yalan değilse yaz bakayım mülakat sorularını, soruyu bile anlamamışsındır diye düşünüyorum
Hadi ordan 4 yıl önce
Hadi ordan
birisi 4 yıl önce
bende sizinle aynı durumdayım, yüksek puan,5 te 5, 3 lisans, master, dil, sertifika. Bakalım ne kadar adiller, bekliyoruz göreceğiz.
nazlıcan 4 yıl önce
yav he he
adalet 4 yıl önce
Bilgi kaynaklarınızın çarkına tüküreyim,hepsi ayrı söylüyor,ulan dalga mı geçiyorsunuz?Hiçbirinizde bir tutarlılık yoktur..
ben 4 yıl önce
Açıklayın artık tadı inanın çok kaçtı...
KPSS CAFE 4 yıl önce
İsteğiniz üzere yorumlar kısmı düzenlenmiştir.
hakkı yenen 4 yıl önce
Teşekkürler...
ibr 4 yıl önce
Arkadaşlar mulakat iptal olsa nolacak sanki biseymi degisecek.
Dadaşım 4 yıl önce
Benim hakkım yenmedi arkadaş.
Yazılıdan 73 küsür aldım, mülakattan 5 soruya 4 doğru cevap verdim, ne ukalalık etdim, ne dikleştim nede yumuşadım 74 puan vermişler. Allahtan başka torpilim yok, sendikalıda değilim, kimse siyasetçi de tanımam. Nasipte varmış yazılıda da ilk 450 de idim, mülakatta da ilk 450 deyim.
Nokta.
ahmet 4 yıl önce
kuyruklu yalan
Dadaş 4 yıl önce
Arkadaşım bu sorunun muhatabı ben değilim. Bu sorunu her ikimizide huzurunda değerlendiren komisyona soracaksın. Sende ne eksiklik olduğunu, bende ise ne fazla gördüklerini.
cevap yaz 4 yıl önce
bende yazılıdan 78 mülakatta 5 de 4 cevap cv beğenildi kılık kıyafet tamam torpilim yok bana neye göre 56 kardeş bunu açıkla madem sen hakkınla 74 aldın bana verse o 74 ü direk senin önündeyim açıkla arada ne far var üstünlükten başka dikleşme kaç kişi yapabilir ya
DADAŞA 4 yıl önce
arkadaş sözlüde 5 4 yaptığını söylüyorsun inan YALAN. Nereyi bitirdinde 5 4 yaptın. 5 4 yapmak için dil tarih fakültesi mezunu üstüne konu il ilgili master ve doktora yaptıysan ancak o zaman 5 4 yapardın. bazı arkadaşlara bilene kadar soru sormuşlar. Kimi ne 8 kimine 10 hatta mülakattan çıkan biri bana 15 soru sordular dedi. Demekki sende bu durumda olanlardansın. Gevezelik etme
xyxy 4 yıl önce
kardeşim bana 8 soru soruldu.7 sini net bildim.İlk 200 küsürüncü sıradaydım.10 yıl idarecilik, takdir .......üyelik,25 yıllık memuriyet...vs.vs.Ama yinede elendim.Allah ahavale ediyorum.
Mulakat Komedisi 4 yıl önce
Bu kadar açıktan Adeletsizlik yapılır mı yahu. İlk 200 içindeyim, 5 sorudan 3'ünü bildim, 50 vermişler. Dava açmak sonucu değiştirmez diye düşünüyorum, minareyi çalan kılıfını uydurur. Göz göre göre hakkımı yediler, haram olsun.
bitlsi13 4 yıl önce
Ben ve benim gibi arkadaşlarımın hakkını helal etmiyoruz. Ya sınavın iptali yada yeniden yapılsın kim 450 içine girerse kazansın sınav öncesi sözlü yapılsın yazılı sonra yapılsın ak koyunla kara koyun o zaman belli olur
Dadaşa 4 yıl önce
İnsanlara çamur atmaktan uzak dur, kimsenin senin aldığınla verdiğinle işi yok. Söyleyecek sözün varsa künyenle yaz yöntemin onurlu insanlara yaraşmayan bir yöntemdir
Dadaş 4 yıl önce
Kime çamur atmışım el insaf yahu.
Sizler hakkı ile mülakatı geçen her kese yok torpilli, yok sendikalı yok bilmem ne derken benim gibi Allahtan başka torpili olmayan ve hiç sendika üyeliği bile olmayan, tabiri caizse elinin emeği alnının teri ile hakketmiş kişilere iftira etmekten utanmıyormusunuz. Bizim kazanımlarımızı gasp etmeye çalışmaktan uzak durun yeter.
Mülakat iptal edilsin 4 yıl önce
Mülakat iptal edilir inşaAllah gündem den düşmüyor.İnternete yazın genelde haber olarak var.Sesimizi umarım mülakatı iptal ettirecek kişiler duymuştur.İnanınki çalıştığımız yerlerde herkes vicdanen rahatsız elenmemizden.
garip 4 yıl önce
arkadaşlar akim'e demin yazdım bende tüm tutarsızlıkları,listenin alt üst olmasını falan lütfen herkes çok dua etsin biz rabbimize sığınalım,
hak 4 yıl önce
Arkadaşlar görüntü ve ses kaydı olmadığı için bir çok kişi dava açarsa mülakat tümden iptal olabilirmiş. Avukat bir arkadaşla görüştüm. O yüzden herkes hakkını savunsun. Allah büyük.
sendika 4 yıl önce
neden sendika ses çıkarmıyor sorarım size sebep nedir acep
hak 4 yıl önce
Siz kazandigini zannedenler bi zahmet kendi kulvarinizda oynayin lutfen. Algi operasyonlari yapmaya calismayin. Kim hakkı yenildigini düşünüyorsa mücadele etsin arkadaslar. Bu kazandiklarini zannedenler mulakatin iptalini önlemek icin kendi caplarinda ugrasiyorlar.
Ömrüm boyunca alacağım maaş farkını ahirette ödersiniz artık. . 4 yıl önce
2023 ,2023 deniyor ama benim bu memleketten 30 sene daha ümidim yok, çünkü sağlık müdürlüğünün idari mali işler şube müdürü makamını bile puan hırsızlığı ile kul hakkı yiyerek elde etmiş ve böyle en azından bizim bildiğimiz 400 kurum var..O yüzden ben umudumu 2053 e bağlıyorum ozamanda ben dünyada olmam hakkımı öteki dünyada ödersiniz..
Ahmete 4 yıl önce
İyide kardeşim sözlüde neye göre yüksek alıyor soruları bilmeyse bizde 5 ini bildik cv de iyi niye ona 85 bize 55 bunu açıkla neye göre yüksek almış hakkıyla aldıysa tamam ama bizde hak ettiğimizi alamadık Allah büyüktür
Avci 4 yıl önce
Birilerinin hakini çalmak nezamandan beri emek olmus. Burda yorum yazanlar en kötü 450 içindeler. Sondan 3. Olup sınavı kazanan değiller. Emeğe saygı derken bizlerin haksız yere elenmemize neden ses cikartmiyorsunuz.
iddia ediyorum 4 yıl önce
Bu mülakatı hakkıyla kazananların olabileceğini söyleyen arkadaşlara sesleniyorum. İddia ediyorum bu mülakatı hakkıyla kazanan bir kişi bile yok. Kazananların başarı sırası yüksek bile olsa onlarda hep listede yer alanlar. 50.sırada olup 3soru bilenle 300. sırada olup 5 soru bilenden hangisi alınmalıydı sizce. 50. sırayla 300. sıra arasında 5yazılı puanı oynuyor bu arada. Ama mülakatla bu fark 30-40-50 kere çıktı. Söyleyin bakalım torpilsiz kazandım diyen bir babayiğit var mı. Eğer torpilsiz kazanmadıysam bu benim çoluğumdan çocuğundan çıksın diyebilen
yeter yahu 4 yıl önce
Kazanacakların listesi zaten belli gibi söylentiler yüzünden yeterince motive olamadan çoluk çocukla ne kadar mümkün olabilirse sınava hazırlandım, yine de ilk 450 ye girdim üstelik de sonlar da değil, sözlüm de kötü geçmedi, 18 yıllık memurum, son 10 yıldır da münhal kadrolarda yer alan kurumlarda görev yapıyorum, bu süre boyunca çalıştığım her yerde hep aranılan personel oldum, çalışkanlığımdan, işimdeki titizliğimden, disiplinli oluşumdan bahsedilerek hep takdir gördüm, o yüzden ben hakkımla kazanmadım, yazılıda ilk 1000 e bile giremeyip şansına sözlüde benden 1 fazla doğru yapan , torpil de bulan ancak bulduğu torpil işe yaramayanlar hak ediyordu
0101 4 yıl önce
Çok can yandı. Haketmeyenler kendini mutlaka biliyordur. Ben Hakkımı haketmeyenlere helal etmiyorum.
ister inan ister inanma 4 yıl önce
benim duyduğum torpille bakanlığı baskı altına alanları komisyon diskalifiye etmiş.şuan söylenenlerin çoğu zaten ilk 450 de değil. boş boş konuşup milleti galeyana getirmeye çalışıyorlar. ilk 450 de olan bir tanıdık zerre torpili yoktu sendikadan bile tenezzül edip aramadı kimseyi sorduğumda Nasipte varsa gelir nasipte yoksa ne gelir elden derdi adam kazandı. o kazandıysa haksızlık falan yok bence...
xxx 4 yıl önce
sen kimi kandırmaya çalışıyorsun
erhan 4 yıl önce
kuyruklu yalan
....... 4 yıl önce
Allah Allah ne garip bizde de daire başkanlarını ziyaret edenler kazandı bizimde torpilimiz yoktu ve mülakatımız çok iyiydi
gam değil de haksızlık öldürür 4 yıl önce
nemrut güçlüydü ama ibrahim kazandı, ebu cehil güçlüydü ama h.z Resulullah kazandı...
izmirli 4 yıl önce
mülakattan önce puantaj cetveli niye yayınlanmadı
Bence 4 yıl önce
Mülakatta kazanacaklara nereyi istiyorsun diye bile sormuşlardır aslında direk atasalardı 2 ay bizi bekleterek fıtık ettiler
yalan 4 yıl önce
yalanın da bu kadarı artık yuh yani, bana da kazandığını bildiğim kimseye de böyle bir soru sorulmadı
insan 4 yıl önce
dünya zalimlerin dünyası olmuş. gemiyi çalanda KAPTAN..
BEN 4 yıl önce
Demekki dava eden yok yoksa yürütmeyi durdururlardı adamlar atamaları yapıyor siz hala yok şu okul mezunu yok bu okul mezunu tartışmaya devam edin sınav falan boş adamlarını aldı geçtiler sendika bu konuda ne yaptı söyleyin bakalım
Allah'ın adaleti şaşmaz... 4 yıl önce
Hepsini Allah'a havale ediyorum, bu cuma gününün hürmetine...
Adınızı yazın 4 yıl önce
Bir tane de insan evladı çıkıp da mülakat da torpil yaptım demez mi ?
İnşallah iptal olur 4 yıl önce
İnşAllah kazananlar başladıktan sonra iptal olur, geri çantalarını alıp memurluklarına devam ederler...
... 4 yıl önce
sen de parmaklarına kına yakarsın
geçmiş olsun 4 yıl önce
Daha öncede bu kez bakanlığın ilke karı aldığı geçici görevlendirme vb. yöntemlerle geri dönüşlerin zor olacağını yazmıştı. Ancak herkes bir başlayalım geri döneriz diyordu. Personel sağlıktaki haberde de olduğu gibi bakanlık eş durumu dahil tüm geri dönüşleri 2 yıllık bir süre için kapattığıdır. Erken başlayanlara geçiş olsun
..... 4 yıl önce
tabi ilkeli davranacak olsaydı merkez teşkilat için bizim haklarımızı yemezdi
ahmet 4 yıl önce
yürütmenin durdurulmasının iptali oy cokluğu ile alınmış.2/1 üyeler red etmiş mahkeme başkanı kabul etmiş.Yürütmeği durdursalardı değişen bir şey olmazdı.Atamalar zaten yapıldı.ŞUBAT SONUNA DOĞRU esas karar çıkar.Avukatımın beklentisi MÜLAKAT SINAVINI TÜMDEN İPTAL EDECEKLER BİLGİNİZE.
70 üstü alıp başarılı sayılıp atanmayanlar. 4 yıl önce
K.2) Atanmaya hak kazananların atamaları mükteseplerine uygun kadrolara yapılacak, ancak sınavda başarılı olup da mükteseplerine uygun yeterli kadro bulunmaması nedeniyle atamaları yapılamayanlara yönelik iptal ihdas işlemleri neticesinde kadro tahsisi yoluna gidilecek ve kadro tahsisi yapıldıktan sonra atamaları yapılacaktır. Bu süre içerisinde adı geçenlerin sınav sonucuna göre atamaya esas her türlü hakları saklıdır.

http://www.yhgm.saglik.gov.tr/dosya/1-96043/h/gorevde-yukselme-sinavi-duyurusu-09-03-2015.pdf​
bize nasıl kıydınıza 4 yıl önce
Bende dava açanlardanım. Dava ile ilgili bir iki şey soracaktım.mail den konuşabilirmiyiz. hasan_k034hotmail.com
MÜLAYIM SERT 4 yıl önce
SENDİKA SENDİKA AÇTIR ARTIK ŞU SINAVI...............
dava 4 yıl önce
arkadaşlar ne oldu açılan davalar
ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 4 yıl önce
ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ SINAVINA KARŞI AÇILIPTA SONUÇLANAN DAVA VARMI ARKADAŞLAR BİLGİSİ OLAN VARSA SEVİNİRİM
İNSAN 4 yıl önce
BEKLEMEDEYİZ
ara kararlar var 4 yıl önce
....oda dava açanların lehine
ben 3 yıl önce
kurum başkanının açığa alındığı doğru mu doğru ise bu sınav ve mülakat iptal olur mahkemeye gitmeye gerek kalmaz...Hak eden o koltuklara otursun torpille gelenler değil
ZEKİ 3 yıl önce
2015 YILI GÖREVDE YÜKSELME SINAVI ARAŞTIRILSIN İZMİRDE VANDA SORULAR ÇALINDI DEDİLER AMA SINAVLAR İPTAL EDİLMEDİ.RABBİM BUNUN HESABINI SORAR.S.ALEYKÜM
sınav 3 yıl önce
arkadaşlar lütfen hakkınızı arayın. ben mahkemede son aşamaya geldim. gerçi idare mahkemenin bazı hakimeride açığa alınmış ama olsun. hak yerini bulacak. mahkemeye gönderilen sözlü sınav tutanağında yer alan sorular ile bana sözlü sınavda sorulan sorular birbirinden farklı.
Fıstıkçışahap 3 yıl önce
Bimer'e, mülakatın incelenmesi talebinde bulundum. Talebimi Sağlık Bakanlığı'na göndermişler; Bakanlık da Yönetim Hiz.Genel.Müdürlüğü Sınav Hizmetleri Birimine göndermişler! Onlar da cevap verdiler: "Her şey gayet nizami yapılmıştır."
Fıstıkçışahap 3 yıl önce
O farklılığı nasıl tespit ettiniz? Söylerseniz biz de yapalım.
N N 4 yıl önce
ÇOOOK ZORDU
ayfer ozcan 4 yıl önce
Sorular inanimaz karirisik ve zor sorulmustu,bi kac tane balik soru disinda berbat zordu..
kenan 4 yıl önce
evet zordu özeliklen genel kültür sorularıl
banu 4 yıl önce
bu kadar kazık bu kadar iğrenç lik nerde olur acaba bilgisayar sorusu hani yada denilen ler nerde hiç kimse kazanamasın diyemi böyle oldu seçim zamanı el ayak üfelenir iş de bitince seni tanıyan bile olmaz
Neslihan Baki 4 yıl önce
Tabi ki diğer görevde yükselme sınavlarına göre zordu. Bilgi edinme başvurusu ile ilgili bir soru hatalıydı. Aynı cevap iki seçenekte verilmiş. Özellikle genel kültür soruları uç sorulardı. Diğer sorularda ayrıntı sorulmuş.
Nuray ÜNAL 4 yıl önce
zordu özellikle genel kültür soruları kimse yapamasın diye hazırlanmış birkaç soru vardı
asya 4 yıl önce
geçen senelere göre oldukça zorlayıcıydı
NFŞ 4 yıl önce
TABİKİ ÇOK ZORDU MALABADİ KÖPRÜSÜ YANLIŞMIŞ
ZEYNO 4 yıl önce
Soruların geneli parağraf içerikliydi. şıklardan aynı olanlar vardı.GENEL KÜLTÜR SORULARI ÇOK UÇUKTU. TÜRKÇE SORULARINDA AYNI KONUYU İÇEREN İKİ AYRI SORU VARDI.
a bulut 4 yıl önce
sınava giren arkadaşların bir kısmı seferi oldu oruç tutamadı sorularda zor çıkınca para emek ve oruç gitti
Ayşe 4 yıl önce
Hakikaten geçmiş yilara göre çok zordu , bu kadar detay soru yaktı bizi
ilker 4 yıl önce
Arkadas banade diyarbakirda yapilan otobandan yoldan .karayollari bolge mud.sinavinami girdik.sor yazismadanharciraktan vs.......
fulya 4 yıl önce
Genel kültür zordu. Çalışmadan yapılacak soru sayısı azdı. Detay sorulmuştu.
meammer 4 yıl önce
Sınav çok zor ve 5 şıklı bir sınavdı. ne hikmetse memur sen in dağıttığı kitapta aynı sorular çıkabiliyor. Mantığa bak şube hizmetlinin sınav soruları aynıdır.mantık olarak hizmet li ile şube müdürü aynı bilgi ve beceriye sahip olduğu sanılıyor. Ozaman hizmetli şube müdürü olsun.Tıpa tıp aynı sorular. Çok şıklı sorular bir birine çok benziyor du. Bazı sorularda Çevaplar 2 şıklı idi . Milli Eğitim Bakanlığı kendi personellerini bu kadar zor sormuş mu ? Acaba. Sinop da ülkenin biri nükleer santral almış bize santral ihalesini kim aldı diye soruyor. Şirket batsa gitti bizim cevaplar. Böyle soru olur mu
nrcn 4 yıl önce
maalesef zor ve sorular ilginçti.. kimse kazanamasın !!!!! diye zannımca.
Yalçın 4 yıl önce
Abi en Son lisans kpss ye gitmiştim.ben ki görmediğim sınav kalmadı(lise önlisans lisans kpss.lys ygs vb.) ama ben bu kadar ters köşeye yatırıldığım bir sınav olmadı.çok zordu... Neydi o öyle
halit güner 4 yıl önce
bütün arkadaşlara katılıyorum.haklılar çalışılan kitapta olmayan sorular vardı. şıklar hatalıydı.itiraz edilmeli.
Onder 4 yıl önce
Serdar; şıklar aynı değil bilgi belge farklı, ama cevap aynı. Kanunda bilgi veya belge diye ifade ediliyor. Sadece bilgi yada sadece belge demiyor.
serdar 4 yıl önce
şıklar aynı değil birisi belge birisi bilgi idi
ALİ ÇELİK 4 yıl önce
SORU SAYISI ÇOK -SÜRE YETERSİZ-17 SORU 2 ŞIK AYNI-SORULAR ÇOK ZORDU KPSS MI BU
ahmett 4 yıl önce
Bu sağlık bakanlığı kadar personeline sahip çıkmayan bşr bakanlık yoktur.
Mustafa MEHEL 4 yıl önce
BİRİNCİ DÜNYA SAVAŞINDA RUSLAR VE İNGİLİZLERE KARŞI CEPHE AÇILMIŞTIR.
Doğalgaz santralı Hamitabat
Adıyaman Diyarbakır arasındaki köprü Nissibi
Aile hekimleri haftada 30 saat çalışması yanlış
Aile hekimleri 1000-4000 arası
Sinop santralı Türkiye Japonya
Karşılıklı kültür yılı Katar-Türkiye
İller arası tayin ayları Ocak Temmuz
Kurtuluş savaşının gerekçeleri Amasya genelgesi
Ekonomiyle ilgi ilke devletcilik
ibrahim ayhan 4 yıl önce
Günümüz de Taşören işçilerin kadroya geçmesi tartışılırken siz sevgili bakanlık ta çalışan ve değerli sendika büyüklerimiz milli eğitim bakanlığının hizmetliler bizden çok daha kıymetli ki onlar kendi bünyelerinde uydurma bir sınav la işi kapattılar o yetmez gibi bizden hizmetli çekip kendi kurumların da çalıştırdılar lafa gelince biz bir aileyiz ama öyle olmadığı çok net nede olsa bizler hizmetliyiz ileriki günlerde Taşören de kadro verilir biz yine unutuluz sendikalar ve bakanlık artık BİZLERE milli eğitimin yaptığı gibi bir çalışma yapmayı bi denesinler derim bizim başımızı yerden kaldırmayı bi denemeler.Şimdi siz çalışsaydım diceksiniz çalıştık ama böyle sorulara değil
samsun 4 yıl önce
arkadaşlar sınav soruları zordu artı bizler girdiğimiz sınav kadrosu v.h.k.i kadrosu asıl olan konumuzla alakalı soru olmaması ve bu sınavı hazırlayan her kim olursa olsun yapılan sınavla alakalı bağlayıcı olması lazım örnek milli güvenlik sorusu yoktu T.C Anayasasını ve devlet memuru görevlerini den soru sorulmalıydı bizleri ders köşeye yatıranları bizlerde ders köşe yatırmamız lazım memursen den derhal istifa etmeliyiz sevgi ve selamlar sağlık bakanını da Allaha havale ediyorum gecen sınavı da kazananlardanım 84 puan
OZER 4 yıl önce
Sizi YUCE ALLAH a havale ediyoruz sizden mi cikar ailenizden mi cıkar bilemem resmen dalga gectiniz. Verdigimiz 130 tl de fitil fitil burnunuzdan cikar insAllah yani gozetmenlerin gelen mufettislerin ucak parasi ve kitapcik parasini bizden cikardilar. Hakkimiz olan sınıfı bizlere bu sekilde veriyorsaniz INSALLAH ülke SURIYE ve MISIR dan beter olur. VHKI verdiginiz sahislar gelin bakin Bilgisayar nedir cikti nasil alinir yapabiliyor mu veya bir dilekce yaz de bak nasil okuzun trene baktigi gibi bakacak.Iste ulkemizin adaleti
sağlıkçı memur 4 yıl önce
siz hangi mantıkla hem memura hem de şube müdürüne ortak 80 soru sorarsınız. o zaman bizim de barajımızı 60 a indirin. SİZİ ALLAH'a HAVALE EDİYORUM
süleyman 4 yıl önce
arkadaşlar sınav ücreti ile ilgili şikayetlerinizi www.ombudsman.gov.tr/ adresine yapabilirsiniz.
ALEM 4 yıl önce
TEK BİR ŞEY DİYORUM ALLAH ................. VESİN BÜTÜN SENDİKALARDAN İSTİFA BAŞKA SANŞ YOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOK
Yildirim 4 yıl önce
Ya 80 alan arkadas sana sira nasil gelmiyo yaaa sacmalama lutfenn
Murat zamanoglu 4 yıl önce
Arkadaslar imtahan vallhi zordu 80 70 netim vat diyenler yalan soylemeyin ALLAH tan korkun sorular zordu ben verdigim 130 tl yaniyorum gerisi bos nasip
iddialı 4 yıl önce
Bak arkadaşım, şu an oruçluyum onu belirterek sözlerime başlıyorum
1- ben bu şube müdürlüğü sınavına yaklaşık 3 aydır ara vermeden geceli gündüzlü çalıştım.
2- Toplamda 4 kere, biri tüm mevzuatı okuyup özet çıkararak, biri data yayınlarının konu anlatımı kitabından, ikisi yargı yayınlarının konu anlatım kitabından olmak üzere ve yanındaki testleriyle çalıştım.
3- Yargının soru bankası ile yargı ve data yayınlarının deneme sınavlarını bitirdim.
4- Son 5 gün boyunca güncel bilgilere çalıştım. Oradan 4 tane bildiğim güncel bilgilerden de 2 tane soru çıktı.
5- Bildiğim halde sınav psikolojisiyle yanlı okuyup yanlış yaptığım 2 - 3 soru var
6- Toplamda 85 doğru 15 yanlışım var
7- 80 ve üstü alan samimi olmaz diye düşüneceğine oturup adam gibi ders çalışsaydın da şimdi bu sözleri kullanmasaydın.
8- Allah herkesin hakkında hayırlısını versin. Benim gibi çalışanların da emeğinin karşılığını versin inşAllah...
oktay 4 yıl önce
Bu mübarek ayda kimsenin Ahi alınmazdi okadar kişinin ahini, aldinizki, o kadrolar size yar olmaz elbet bir yerinizden çıkar haram olsun...
Ertan 4 yıl önce
Arkadaşlar b kitapcigina gore 27,47,67 sorular yanlis nereye itiraz ediyoruz bilen var mi
helal 4 yıl önce
Sırf 130/TL için mi herkese aynı ve kazık soruları sordunuz. Hem şube müdürleriyle ayni soru hem de bize70 bbarajı. Yazıklarolsun. Adalet bakanligindan da 80 tTL almissiniz. Günah değilmiş yaw, fark nede....
23 Adnan 4 yıl önce
Sınav yenilenebilir çünkü ünvan değişikliği soruları bize hazırlanmış yanlış?
mehmet 4 yıl önce
vanda soru ktapçığı eksik çıkmış tutanak tutmuşlar
MAHMUT 4 yıl önce
BU ÜLKEDE NE ZAMAN ADELETSİZLİK BİTECEK MERAK EDİYORUM SINAVI KAZANIYORSUN ATANMIYORSUN TEKRAR SINAV AÇIYOR BU SEFER ÜNÜVERSİTE BİLE ÇÖZEMEDİĞİ SORULARI LİSE MEZUNU NASIL ÇÖZÜN BU RAMAZAN AYINDA HAKIMI HELAL ETMİYORUM...
uzgun 4 yıl önce
Sinav iptal olsu.cok haksizlik var.adaletli olmaz bu durum.
elaziğ 4 yıl önce
iptal edilmeli
bingöl 4 yıl önce
sağlık bakanlığı görevde yükselme van ve izmir de soru çalınmıştır adamı olan soru çalar adamı ne yapsın sınav iptal edilmeli
mehmet beşir polat 4 yıl önce
vala ne yalan söyleyim ben şu anda dilekçe hazırlamışım dava açacağım çünkü ben verihazırlama olarak girdim sorular çok zordu birde müdürlerle bizim sorularımız aynı müdür dörtyıl okul okumuş bizim kiler ise zar zor ışardan lise veya başka okul mezunu olarak çıkmışız bu resmen haksızlıktır sendika bunu mutlaka göndeme getirmwesi ve iptal başvurusu yapmalıdır.diyorum
Esra iptal olabilecek sorular var 4 yıl önce
Herkes tahmini net sayısını söylüyor ama itiraz sorular var şube mud. İçin. 6 tane soru itiraz edildi 4 -5 tanesi iptal edilsin bütün dengeler değişir.85 netim var diyen 80 e düşer
gülsüm 4 yıl önce
sınav soruları çok zor ve uzundu dakika süresi azdı kazanmamız için her yolu denenmiş
can 4 yıl önce
Gülsüm Hanım şube müdürlüğü sınavına mı girdiniz ?
murat sarı 4 yıl önce
van izmir sivas bugünde antalyada kitapçığın eksik olduğunu dudum adaya fotokopi çekilip verilmiş tutanak tutuldumu acaba sınavın iptali icin ortada tutanak yok deniliyor gözlemciler ve komisyon tutanak tutmadıysa o zaman neolacak bizim suçumuz ne
esra 4 yıl önce
70 ustu aldigini soyleyenlerin cogu dogru soylemiyor o kadar cok calismama ragmen 74 zor aliyorum turkceden 3 yanlisim var mektup sorusunun ben de yanlis oldugunu dusunuyorum
hizmetli 4 yıl önce
bence sağlık bakanlığı sınava girecek hizmetlinin ne seviyede bilgiye sahip olduğunu bilmiyor.onun için bir ayar tutturamıyor.bir önceki sınavda kolay sordu. kazananlar açıkta kalınca sınavı zorlaştırdı.bu defada daha çok haksızlık yapılmış oldu şube müdürüyle eşdeğer tutularak...
Sas 4 yıl önce
Arkadaşlar iptal soruları ne zaman açıklanır
SERKAN DÖNMEZ 4 yıl önce
İTİRAZ SONUÇLARI AÇIKLANDI. BATUM SORUSU VE DOĞUM YARDIMI OLAN SORU İPTAL OLDU. ÖMER ARKADAŞIMIDA GÜZEL DİLEKLERİMLE ANDIM. BİLİNSİN İSTEDİM.
sendika 4 yıl önce
sendikalar hizmetli için hiç birşey yapmıyor arkadaşlar.istifa istifa istifa
MÜSLÜM 4 yıl önce
bunlar personeliyle dalga mı geçmek istediler yoksa alaymı etmek istediler anlamış değilim
ali 4 yıl önce
bu sınavda bütün hizmetli personelle dalga ve alay edildi . bakanlık bizleri sevmiyor sendikalarında bizler umurunda değiliz.
Tinkırbel 4 yıl önce
Haklısınız Ali Bey...
uğur uğur 4 yıl önce
müdüre, müdür yrd, na , şöföre vhki memura nerdeyse aynı sorular sorulmuş, tamam arkadaş inşAllah kazanırsınızda yukarıda Allah var hiç kimse bu sınav adil yapıldı demesin ayıptır insan vicdanına yakışmaz
SINAVZEDE 4 yıl önce
Ya ne zaman açıklanacak şu sonuçlar
hizmetli 4 yıl önce
meb kpss sorusu : 28.06.2015 tarihinde Sağlık Bakanlığının yapmış olduğu görevde yükselme sınavında şube müdürlerine 100 üzerinden başarı puanı 60 ise hizmetliye 100 üzerinden ....... başarı puanı kaç uygulanmıştır .a.60 b.50 c.70 d.65 e. 55 anlayana
SORULAR UÇMUŞ 4 yıl önce
HAKKIYLA 90-80 ALAN OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM SINAVDAN !!!!!!! SORULAR DAĞITILMIŞ YADA ADAMINA GÖRE MUAMELE YAPILMADIYSA!!100 KİŞİ TANIYORUM GEÇEN SADECE 2 KİŞİ ONLARDA BİRİSİ 73 DİĞERİ 62
adalet 4 yıl önce
Bir forum sitesinde editör araştırmalarına göre mülakata 61.2 ve yukarısında puan alan 2400 kişi davet edilecekmiş..Hayırlısı ALLAH TAN..Demek ki yaklaşık 300-350 kişi 60 puan almış,buda mantıklı geldi bana.Çünkü yığılma 60-63 arasında olur.Milli eğitimin yaptığı sınavda baraj notu 70 olmuş.Sadece 70 puan alanların sayısı 1199 imiş.Başvuru sayısı bizden çokmuş,fakat oranlama yapılacak olursa 300-400 arası birikmenin normal olduğu görülecektir.Ayrıca bazı arkadaşların gereksiz haset yapması da yersiz,herkes nasibini görür.Zaten mülakata yüksek puanın avantajıyla girecektir.Fakat mülakatta da soruları iyi yanıtlaması gerekecektir.Çünkü test sınavı bilgiyi tam ölçemez..
adalet e 4 yıl önce
bu forumda editörün araştırmalarını nasıl görüyorsun. 61.2 nerden çıktı
adalet 4 yıl önce
arkadaşım,referans aramayla vaktini geçireceğine mülakatta çıkabilecek sorulara otur da biraz çalışıver,kimse kimsenin hakkını almaya tenezzül dahi etmesin,3 günlük dünya,sonra aheste aheste çıkar..
İbrahim 4 yıl önce
75 altı puan alanın Bakan tarafından mülakata çağrılmasın talimatı UYDURMADIR. Yazılıda 60 ve üstü puan alıp da ilk 2.250 kişi içinde olanlarla + son adayla aynı puana sahip tüm adaylar mülakata alınacak.
Metin 4 yıl önce
İşte o kadar
ERKAN 4 yıl önce
Türkiye genelinde toplam kazanan kişi sayısı 360 olduğu söyleniyor. ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNDE BARAJI AŞANLARIN HEPSİNİN YERLEŞTİRELECEĞİ SÖYLENİYOR.
erkann 4 yıl önce
ERKAN rumuzlu kardeş şube müdde barajı geçen 360 kişi oldoğu söylemi nerden duydun.basındanmı
sevgili erkan 4 yıl önce
öyle atmasyon birşey yazmışsinki yinede dua ediyorum yazdığın gerçek olsun diye
AŞAĞIDAN ATIN CİVCİVLER DE YESİN 4 yıl önce
yok bakanlık merkezde sorular dağıtılmış yok okunurken alavere dalavere çevrilmiş yok herkes 80 üstü almış yahu en popüler en zeki geçinen birim sorumlularından 60 bile alamayan bir yığın insan var burda .ben şahsen iş yoğunluğuna rağmen akşam eve gidip zaman ayırıp uykusuz kalıp iyi puan alan arkadaşlarımın hepsini canı gönülden tebrik ettim.kıskanmaya gerek yok.adamlar sıkı çalıştı.
x 4 yıl önce
bakanlıkta çalışıpta kesin bilgiye ulaşamayanlara şaşıyorum
mehmeter 4 yıl önce
Ufuk Sağlık Sen olarak
Konu ile ilgili sendikamız tarafından Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne kaybolan kitapçıklar, şaibeli ve hatalı sorular ile VHKİ-Memur-Şoför ile Şube Müdürü-Şef sınav sorularının aynı olması nedeniyle bir başvuru yapılmıştır. İlgili konuların incelenmesi ve sınavın iptalini istediğimiz başvurudan netice alıncaya kadar konunun takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz.”
biraz ahlak 4 yıl önce
ya sizin çaldıklarınız??
? 4 yıl önce
önce çaldığınız sorularla kamuya yerleştirdiğiniz kişilerin hesabını verin...
paralel 4 yıl önce
yav siz paralelciler her şeyde devleti kötüleyip kendinize pay çıkarmazsanız olmuyor mu yav...?
ibr 4 yıl önce
Ankaralı kim almış o kararı. sağlam kaynaklı bırakın bu yalan yanlış haberleri yazmayı. ben sana sağlam bi haber söyleyim hiç kimsenin bildiği yada duyduğu haberlerin aslı asgari yok.sadece s mud için 60 barajını geçen sayısının çok fazla olmadığı haberi gerçeği yansıtıyor bakanlıktan çalışan tanıdık üst yöneticiler bile bi bilgiye sahip değiller yada söylemiyor sadece haftaya salı çarşamba sıralama nin yayınlanacaktır söylüyorlar.
sıralama 4 yıl önce
sıralama puan göre mi alfabetik mi olur
69 da kalan 4 yıl önce
şimdi bi açıklama gelse çan eğrisi uygulanacak diye mutlu olacak baya çok arkadaş var
Fıstıkçı Şahap 4 yıl önce
"Adalet'e"ye: Adalet gayet doğru anlamış. Demek istiyor ki, Genel Sekreterlik'lerde sözleşmeli idareci olarak çalışanlar, Şube Müdürlüğü sınavında dökülmüşler. Hal böyleyse, bu sınavda 60'ı geçen kişi sayısı 2250'yi bulmayabilir (tabi yanılıyor da olabilir!). Diğer yandan, bu kadar kötü performans sergileyen Genel Sekreterlik sözleşmeli idarecilerinin sözleşmelerinin meşruiyeti tartışmalı hale gelmiştir, sözleşmelerine son verilmelidir. Yani, Adalet'in kastettiği bu.
adalet 4 yıl önce
Ben okuduğumu gayet iyi anlıyorum,merak etme dostum.İstersen sen yazıyı bir kez daha oku,gayet açık ve net,anlaşılmayacak hiç bir şey yok bunda.Yazı da anlatılanlar,aynen benim yazdığım gibidir.60 dahi alamıyanların yerine bakanlık daha kapasiteli olanları sınava göre atamalıdır,okey..
adalete destek 4 yıl önce
Katılıyorum, mevzuat bilgisini ölçen sınavda sözleşmeli uzman! ve müdürlerin! ortalaması 40. Sonra bu kadrolarla kurumsallaşma ileriye gitme bekleniyor. 663 ilk haliyle uzmanların yarısının sınavla sağlık bakanlığı çalışanlarından seçilmesini öngörüyordu. Sonra nasıl olduysa beden eğitimi öğretmenleri gardiyanlar mevzuat bilmeyenler bir paragraf yazı yazamayanlar uzman oldu, hastane müdürü oldu.
a. 4 yıl önce
e o zaman 40,50,60,70,alan hizmetlileri tebrik etmek lazım bence memurluğu baya baya hak ediyorlar.
ADANALI 4 yıl önce
ARKADAŞLAR HERŞEYİN DE BİR ŞANI OLMALI BARAJI AŞAMAYAN İDARECİLER DERHAL GÖREVDEN ALINIP EN AZINDAN ŞU SINAVDA 70 ÜZERİ ALAN YİNE KENDİ YAKINLARI OLSUN AMA EN ZINDAN ŞU BATAN HASTANELER BELKİ KURTULUR PERSONEL DÖNER SERMAYE ALIR İNŞALLAH BU SINAV SONUCUNA GÖRE BİRAZ DÜZENLEME YAPILIR
haysal 4 yıl önce
bakanlık bir listenin ne zaman açıklanabileceğini tahmin edemiyor mu bir tarih belirlemekten aciz mi her günüm sayfa takip etmekle geçiyor insanız merak ediyoruz
adanlı 4 yıl önce
arkadaşlar bu 88-90 alanlar hangi bölgede sınava girmiş yerlerine nerden bakabilriz inanın bu sınavda bu puanalrı almak zor bu işte bir iş var
Zafer 4 yıl önce
80 üzeri alan arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Hakkımız yenmez inşAllah.
muammer ÇELİK 4 yıl önce
130 TL YE Mİ YANAYIM RAMAZANDA SABAHIN KÖRÜNDE KALKIP BİR DÜNYA YOL GİTTİĞİME Mİ YANAYIM
DÜŞÜNCE 4 yıl önce
REFERANSI OLMAYANLAR. UNUTMAYIN Kİ YALNIZ DEĞİLSİNİZ. BEN VE BENİM GİBİLERİ ÇOK. BEN MÜLAKATA GİRDİM. SAKİN OLMAYA ÇALIŞIN. ORADA CİDDİ MÜLAKAT YAPILIYOR. BEN BİR TİYATRO VE SAMİMİYETSİZLİK GÖRMEDİM. KOMİSYONDAKİLER YARDIMCI OLUYOR. GİDİN VE HAKKINIZI ARAYIN. UNUTMAYIN ALLAH VEKİLDİR. VE NE GÜZEL VEKİLDİR.
musts 4 yıl önce
helal olsun kardeşim hislerime tercüman olmuşsun..............
KOMİK 4 yıl önce
YÜKSEK PUAN ALANLAR DÜŞÜK PUAN ALANLAR KADAR HEYCANLANMIYOR
SANKİ ONLARIN REFERANSI ,DONANIMI YOK
DÜŞÜK ALANLAR MÜLAKATTAÖN SIRALARA ÇIKMANIN HAYALİNİ KURUYOR
İLK 700 DIŞINDAN KİMSE ATANMAYACAK KESİN BİLGİ
ÖZGÜR 4 yıl önce
Bu kesin bilginin kaynağı nedir?
ismi mahfuz 4 yıl önce
Bilgisi ve tecrübesi ile yönetici olanlar istisna olmak kaydı ile; hiç bir idari birimde bir tek gün bile tecrübe edinmeden, bilinen yollarla servisler, laboratuvarlar, röntgen vb birimlerden müdür ve müdür yardımcısı olarak atanan onlarca kişi sınavda nal topladı. Şimdi buna benzer yöntemlerle idareci olmuş arkadaşlar, hakkı olduğu halde sırf atama yetkilisine veya etkili birisine yağcılık yapmadığı için idarecilik yetkisi verilmemiş ama sınavda ilk 450 ye girmiş kişilerden kendilerini daha üstün ve
şube müdürlüğünün öncelikle kendilerinin hakkı olduğunu anlatmaya çalışıyorlar. Onlarca kişiyi tanırım yönetmelikten, genelgeden bir paragraf okuyup ta ne istendiğini anlayamayan yorumlayamayan, memurun sırtından geçinen idareciler var aramızda. El insaf yahu....
Kul hakkı 4 yıl önce
Referans ile kazanan olursa Hakkı'mı helal etmiyorum.Bu kadar basit.Diğerlerine hakkım helal olsun.ilk 450 nin içindeyim. Hak etmiyorsam bende olmayayım.Kuruma çalışanlara vatandaşa en iyi hizmeti verecek olanların kazanmasını isterim.Saygılarımla.
adalet 4 yıl önce
Allah tan korkusu olan haketmediği bir işin peşine düşmez.Yani, nasıl olsa yazılıdan bir şekilde ilk 450 ye girdim,fakat mülakatta elle tutulacak birşeyler yapmasam da bu benim hakkım,neden 61 puan alan benden mülakatta daha iyi yapsın ki diye düşünen kişiler çok. Grurlanmayın, sizden büyük Allah var.Halen mülakata girecek diye ders çalışan,Allah'tan başkasından yardım ummayan insanlar var..Keşke herkesin mülakatta ne cevap verdiğini sonradan internete verseler..

HABERİN DEVAMI ==> http://www.kpsscafe.com.tr/saglik-personeli/saglik-bakanligi-gorevde-yukselme-sinavi-gys-yorumlari-kolay-miydi-zor-muydu-h41950.html

KPSS CAFE | KPSS Haber Portalı
adalet 4 yıl önce
Vekillik yapan ilçe hastane müdürlükleri,il genel sekr.uzmanlıkları,idari ve mali müdürlükleri,mali başkanlar dahil toplamda 4-5 bin kişi vekaleten veya sınavsız sözleşmeyle yürütüyor görevleri..Biz adam olsak, bakanlığa baskı yapar,tüm bu görevlere sınav sonucu atamaları yağtırırdık,ama nerdeee..Örneğin sınavda alınan puana göre en yüksek idari ve mali başkanlar,sonra vekaleten yürütülen tüm şube müdürlükleri,sonra sekr.teki müdürlükler ve uzmanlıklar ve en sonunda ilçe hastane müdürlükleri ataması yapılabilir,fakat ses çıkaracak adam lazım,bu torpillilerin torpilini alaşağı edecek ses lazım..
hııımmmmmm 4 yıl önce
SES !
demek ses lazım...
doğru söylemişsin
secimden onceee 4 yıl önce
Secimden once mutlaka aciklanir arkadaslar.
tatil 4 yıl önce
Yarın öğleden sonra tatil.ozaman bugün açıklanması lazım kardeş
hak 4 yıl önce
seçim öncesi dediğiniz yarın
fıstıkçı şahapın kankası 4 yıl önce
yav kardeşim bu idarecilik deneyimi olanlar zaten torpiili beyzadeler değil mi? nasıl oturdular o koltuklara? geçin bu deneyim ayaklarını. kimlerin bu camiada idareci olduklarını herkeş iyi biliyor.
XYXY 4 yıl önce
ARKADAŞLAR ESKİ-YENİ BAKAN DİYE BİR ŞEY YOK.SONUÇTA HÜKÜMET DEĞİŞMEDİ.AKPARTİ İKTİDARI SON HIZLA DEVAM EDİYOR.6 KASIMDA AÇIKLANACAKTIR...
XYXY GARDAŞ 4 yıl önce
hadi canım gerçekmi 6 kasım hadi inşALLAH
ÜMİT 4 yıl önce
6 KASIM da açılanacak bilgisinin kaynağı nedir?
adalet 4 yıl önce
inşaAllah ama,telefonla arayanlara öyle birşey söylememişler,6 kasım normal olarak olması gereken süre aslında,1 ay..
Yönetim hizmetleri 4 yıl önce
Aslında bir tarih yayınlansa herkes onu bekler ve o bölümde çalışan arkadaşlarda sürekli aynı soruyu cevaplayamamaktan kurtulurlar lütfen açıklanma tarihi yayınlayın sayın yetkililer
yorum 4 yıl önce
Arkadaşlar bu sınavda sendikacı getirirlerse yazıklar olsun
günümüz sendikaciligi ne demek
kısaca elinden bi iş gelmeyen taklaci demek
kukla demek robot demek kaç tane sendikacı tanıdı isem inanın çoban yapmam ama günümüz sisteminde kıymetleri var
sendikacılık rant kapısı olmuş memuru düşünen yok
yazıklar olsun
yzt 4 yıl önce
arkadaşlar bu süreç beni verem etti!!!
Salliyon Nevsehir !!!!! 4 yıl önce
Denizliden mulakata sadece 9 kisi gidebildi . Uydurma milletin canini sikma son dakka
değerlendirme kesin 4 yıl önce
Arkadaşlar bakanlıkta çalışan bir arkadaş mevzuat sorularının 15,diğer soruların 10puan üzerinden toplam 60puan olarak değerlendirildiğini diğer kriterlere 40puan ayrıldığını kesin bilgi olarak paylaşmış bir sosyal paylaşım sitesinde. Ve en az 3 soru bilmeyenin değerlendirilmediğini de kesin bilgi olarak aktarmış. Bu arkadaş bugüne kadar hep doğru bilgilendirme yaptı ayrıca.
Çok sevdiğimden değil zor sevdiğim 4 yıl önce
Kazanacağımdan değil durmak dinmek bilmeyen içgüdusel merakımdan bari kazananlar hayattayken aciklasalar
ben 4 yıl önce
Açıklayın artık
adalet 4 yıl önce
Arkadaşlar,kesin bilgi rumuzlu arkadaş kötü birşey yapmadı ki ,bende dahil birçok kişinin yüreğine bir nebze olsun su serpti.Buradan kendisine cok teşek.ediyor,Allah razı olsun diyorum.Eger ayın 13 üne kadar acıklanmazsa o zaman inanmayabilirsiniz.Ön yargılı olmakta neymiş..Asıl bu arkadaşıma inanmayıpta iftira atanları burada istemiyoruz vesselam..
NUR 4 yıl önce
Nasipse el getirir,yel getirir,sel getirir.
bilgi verin lütfen 4 yıl önce
yönetim hizmetlerinde çalışan bizi anlayan biri bilgi versin bakan geldimi imzaladımı
akıncıya 4 yıl önce
Önemli olan ne biliyor musun kardeş; yazılı sınavdan düşük de alsan yüksek de alsan hakkınla bir yere gelmektir. Sınavın ilan metninde mülakat olayı vardı. İki aşamalı bir sınav ve bunun aritmetik ortalamasının alınacağı yazılıydı. Kişi çalışmıştır yüksek puan alamamıştır ama hakkıyla çalışmıştır. Mülakata girmiştir bildiği sorular denk gelmemiştir birine, diğerine çok kolay sorular denk gelmiştir. Kimi hayatı boyunca gece gündüz demeden çalışmış bir sürü üniversite okumuştur, çok iyi yerlerde çalışıp devlete faydalı olmuştur, kimi de sadece 3-4 ay ders çalışıp yazılı sınavdan yüksek puan almıştır. Nasiptir bu işler. Tek sorun ne biliyor musun hakkıyla bir yere gelmek. Elinden geleni yapıp, gerisini Allah'a bırakmaktır.
....... 4 yıl önce
Artık kabak tadı vermeye başladı.
kesin bilgi arkadaşa 4 yıl önce
kesin bilgi arkadaş paylaşımların için tşk.Sınav puanlaması hakkında duyumun nedir?Neye göre belirlemişler ilk 450 yi bilgin varmı?
pes doğrusu 4 yıl önce
Ne ağır yorumlar, ne ağır ithamlar bunlar şaşırıyorum bazen . Bir sınava girdik sonucunu bekliyoruz işte bu kadar abartmayın bence kalbinizi de kirletmeyin herkes aynı durumda unutmayın. Bazı bilgileri paylaşanlardan, durumunuzun acısını çıkartmaya çalışmayın, artık biraz susunnnnnnnn.
.... 4 yıl önce
kardeş sınava girdik ne zaman açıklanacağını bilmek hakkımız değilmi? bilmeyenler kesin diye yazmasın tahminim ya da bence yazsın sınav basit bir sınav değil hayatını etkileyecek şeyler bunlar niye basit sıradan görüyorsun bir insan neleri değiştirebilir.
mustafa 4 yıl önce
80 üstü alanları burda soru çalmayla suçlamışlar.arkadaş biz bir ay yıllık izne ayrılalım döner almıyalım.piyasadaki bütün gys kitaplarına 600 / 700 lira para ödeyelim.zaman emek para harcıyalım.sen sonra burda gel 80 üstü alanları hırsızlıkla suçla.burda kul hakkına girmeyelim.soru alan varmıdır yokmudur bilmem ama ben kimseden soru almadım.80 üstü niye bu kadar size imkansız geliyor anlamadım. kendimden şüphelendim valla dahimiyim ben yoksa..
HAKKI 4 yıl önce
Bir ay çalışma ile müdürlük Bravo. Ben çalışmadan 74 aldım. Ve de iş yerinden hiç izin rapor kullanmadım. nolcek şimdi. senin puan mı yüksek benim puan mı. artı olarak yazılı puanı da sözlü puanı da bir yere kadar etkili önemli olan kuruldakilerin adaletli olması temennisi ile kişilerin müdür olabilirliğidir.
6755 4 yıl önce
Adam kaçıncı yedek olduğunu öğrenecek kadar etraflı biri ama nasılsa 250' yedek vaybe Allah ıslah etsin hak almayın duygularla oynamayın insanlara boş beklentilerle kötülük yapmayın
... 4 yıl önce
atmıştır ya listeler mümkün değil sızmaz
Ve beklenen an geldi.. 4 yıl önce
İsim listesi YHGM resmi yazıyla teslim edildi..bu akşam veya yarın yayımlanıyor herkese hayırlı olsun..
Siz hangi rüyayı görüyorsunuz.. 4 yıl önce
AKP hükümetinde hangi atama hakkıyla yapıldı ki bunda yapılacak, tabiki en iyi torpili olanlar yerleşecek ya ne sandınız ...
yeni bakan 4 yıl önce
sağlık bakanı Recep AKDAĞ..hayırlısı sonuççlar artık yeni bakanın imzasıyla yayınlanır şahsi fikrim.
nereden biliyorsunuz 4 yıl önce
Hükümet açıklandımı ?
izmir 4 yıl önce
Değerli müdür adayı arkadaşlarım; Gelinen süreçte yeni kabine resmileşmeden yani yeni bakanımız resmen açıklanmadan sonucun açıklanmayacağı kanaatindeyim, Açıklanmasının etik de olmayacağını düşünüyorum. Yeni kabine yarın kuruluyor.Eğer ki bakanımız değişirse sürecin biraz daha uzayacağı sonucuna varmak da yanlış olmayacaktır.Bakanımız değişmez ise muhtemelen bu hafta açıklanacaktır.
izmir 4 yıl önce
Değerli müdür adayı arkadaşlarım; Hak edenin kazanmasını temenni edebilmeliyiz canı gönülden.Bunu söyleyebilmenin huzurunu hissetmenizi temenni ederim.
acize ve mağdur edebiyatı yapanlara. 4 yıl önce
El insaf :yok ilk 450 deydim, yok 5 de 5 bildim elendim diyenler ve haktan bahsedenler. Bide 450 --2400 arası olup mülakatım iyiydi deyip elendiğini iddia edip haktan bahsedenler.Siz cahil ? misiniz , provokatör müsünüz? Siz ne siniz? Bilmiyor mu dunuz? Ki bu sınav iki aşamalı. Yoksa zaten yazılı puanlara göre 450 kişi alınırdı. Şurada yazdıklarınızı okuyup mülakatta neden elendiğinizi anlamak hiçte zor olmuyor. Siz olmamışsınız ve Hamsınız. Bırakın mağdur edebiyatını, hayat her anlamıyla bir mücadele ve bunu başaranlar kazanır her zaman.
garip 4 yıl önce
hayatım boyunca girdiğim tüm imtihanlardan derece yaptım ;bir zamanlar solcular yaptı dedik imam hatipli idik; şimdide sağcılar(Allahtan kormayan) yapıtılar.içimin nasıl acıdığını tarif bile edemem
aynen 4 yıl önce
kardeşim sml de baş örtülü olduğum için açıkça biz koministiz diyen hocalarım okul 1.liğimi engelledi ve 2. oldum ama koministiz diyenden adalet bekleyemezdim ama senin dediğin gibi inançlı insanların adaletsizlik yapması bir başka içime oturdu
Kul hakkı 4 yıl önce
Kimsenin ağlayarak kaybettiğini, kimse gülerek tadını alamaz...
Acizaneye 4 yıl önce
Acizane sana laf atanlara bakma sen. Yarasi olan gocunuyor. Adamlar sonlardayken torpille 90 100 almislar. Kendiletide biliuor hak etmediklerini bu siteye girip bakiyorlar ki millet bize nediyor diye. Millet size ne diyecek bol bol beddua ediyor buradan edemedikleri icinde bol bol kufur ediyorlar. Acizane veffigin bilgiler icin cok tesekkurler
hakkı yenen 4 yıl önce
Davam açılmıştır arkadaşlar hepimize hayırlı olur inşAllah...
hakkı yenen den acizaneye 4 yıl önce
YORUMUNUZDA BELİRTTİĞİNİZ İYUK M.13 TAM YARGI DAVALARI İLE İLGİLİ OLUP KONUMUZLA İLGİSİ YOKTUR.DAVAMIZ İPTAL DAVASI OLUP "İDARİ İŞLEMLERİ" KONU EDİNİR.İYUK M.13 "İDARİ EYLEMLERE" KARŞI BAŞVURUYU ZORUNLU KILIYOR.
ahmet 4 yıl önce
ihtirazlar sonuçlanmadan dava nasıl açtın.lütfen yalan yazmayalım
Acizane 4 yıl önce
Madde 13 – 1. İdari eylemlerden hakları ihlal edilmiş olanların idari dava açmadan önce, bu eylemleri yazılı bildirim
üzerine veya başka süretle öğrendikleri tarihten itibaren bir yıl ve her halde eylem tarihinden itibaren beş yıl içinde ilgili
idareye başvurarak haklarının yerine getirilmesini istemeleri gereklidir. Bu isteklerin kısmen veya tamamen reddi halinde, bu
konudaki işlemin tebliğini izleyen günden itibaren veya istek hakkında altmış gün içinde cevap verilmediği takdirde bu
sürenin bittiği tarihten itibaren, dava süresi içinde dava açılabilir.

Siz idareden red cevabı aldınız mı?
bende kaybettim 4 yıl önce
Arkadaşlar dava hikaye diyanet örneği veren arkadaş zaten yönetmelikten haberi olmadığı için kaybetmesi normal.herşey nizami gözüküyor.yapcak bişey yok .nasipten ötesi olmuyor malesef
bulandırma.... 4 yıl önce
milletin aklını bulandırma , yazılı sınavım 73 mülakatta 5 te 4 bildim sözlü 68 vermişler, 61 puan alan kazmalar kazandı, zehir zıkkım olsun...hangi nasipten bahsediyorsun, elinden ekmeğini çaldır sonra nasip de bırak bu işleri..
damdaki kedi 4 yıl önce
kazananlara özellikle mülakatta yüksek puan alanlara bakılsın. kimlerin kazandığı ne dolaplar döndüğü belli olur. ben kazananları duydukça gülüyorum.
haksızlık niye 4 yıl önce
düşünüyorum niye bu haksızlığa maruz kaldık kazananlar içinde bildiğim kötü insanlar var eğer ben kötüysem bu sınav ise haksızlığa nasıl tahammül etmek gerekir
yürütmeyi durdurma 4 yıl önce
arkadaşlar yürütmeyi durdurma 15-30 günde de çıkabiliyormuş 3 ay da da çıkabiliyormuş. biz hak ararken atı alan üsküdarı geçmiş mi olacak yani bu mu. Allahım yardım et.
durdurun yürütmeyi 4 yıl önce
inşAllah çok iyi hakimlere gelirde haksız atanacaklarada dur der
ahmet 4 yıl önce
Allahtan ümit kesilmez.haklı her zaman kazanacak.ben 02.12.2015 tarihinde yürütmenin durdurulması ve mülakat sınavının iptal edilmesi içın dava actım.beklemekten başka birşey yapamıyorum.dua edin arkadaşlar.inşAllah yüçe türk adaleti bu yanlişa dur der.
At'ı alan Üsküdarı geçebilir de, Ah'ı alan sıratı geçebilir mi?... 4 yıl önce
At'ı alan Üsküdarı geçebilir de,
Ah'ı alan sıratı geçebilir mi?..
ahmet 4 yıl önce
Atı alan üsküdarı gecemiyecek.yargı dur der.
Dogrucu 4 yıl önce
Arkadaslar yazılı ve çoktan seçmeli bir sınavdan düşük puan alanlar,şimdi çıkmış komisyon uyeleri onunde girdigi sözlüm çok iyi geçti diyebiliyor. Eğitim bilimlerine aykırı bir durum bence. Ve bizden inanmamizi bekliyor. Hakkımı yiyene zehir zikkim olsun. Yapan, yaptıran ve vesile olanlar dahil..
dua 4 yıl önce
mahkemeye verilmiş bu mevzu;
Herhangi bir konuda haklı olduğunuza inanıyorsanız bu davayı kazanmak için her gün; "Ya Hakem celle celalühü" zikri okunur. Ayrıca güneş doğmadan önce "Ya Adl celle celalühü" zikri yapılırsa haklı olduğu dava kazanılır.
annenize babanıza eşinize çoluk çocuğınuza yayın bu duayı derim
abc 4 yıl önce
Merak ediyorum da mülakatın hakkaniyete göre yapılıp yapılmadığının tespiti açısından da acaba ilk 450 nin içinde yazılı sınavda ilk 450 kişinin içnden kaç kişi var?
xyz 4 yıl önce
Yazılıdaki sıralamam ile mülakat sonucu sıralamam ile benden önceki 123 kişi elenmiş durumda. Mülakat notuna çok yüksek verilipte sıralamada benim önüme geçen sayısı çok fazla değildir kanaatindeyim. Yalnız şurası gerçektir. Yazılıdan çok yüksek puan alan (80-90) aralığında olan ve hali hazırda vekaleten görev yapan arkadaşların çoğunluğu, elendi, buna bakanlık personeli de dahildir. Buradaki haklı isyanın en büyük nedeni de budur. Sanırım bakanlık bu görevi taze kanlar ile devam etme cihetine gitti.
abc ye 4 yıl önce
80-90 civarı kişi ilk 450den. Ama onlarda mevcut listede olanlardan seçilmiş zaten. Mülakatta sorulan sorulara cevap verip vermemeleriyle ilgisi yok. Ha bu arada ilk 450 olan ve seçilen 90 kişinin 50 si bakanlık merkez teşkilatı çalışanı. Toplam bakanlık çalışanı 130 kişi, bunların 120si alınmış
xyz 4 yıl önce
En az 300 kişi var.
Ahmet 4 yıl önce
Arkadaşlar sınav sonucu yazılı ve sőzlū sınav ortalamasıdır 2500 kişi mūlakata hak kazandıgına gőre hepsinin kazsnma hakkı var sen yazılıdan 85 alırsın o sőzlūden eşitlik söz konusu
Akparti iletişim merkezine form doldurun.. 4 yıl önce
Arkadaşlar akin sayfasındaki formda hukuk ve sınavları seçip mesajınızı atın.bimer eskisi gibi etkili değil siyasi kanaldan tepk ve şikayet daha etkili olur. Gerçekten adalet partisiyse adaleti sağlamalılar, bir ak partili ve ilk ellide olan biri olarak kendimi kazık yemiş sırtından bıçaklanmış gibi hissediyorum ama haberimiz yoktu deme şansını vermeyelim akpartiye. .
akim 4 yıl önce
sizi 184 e yönlendiriyor yani herşey boşşş
CEYBENG 4 yıl önce
Ben daha önce AKİM'den bir müracaatım olmuştu. Aradan 8 yıl geçti hala bir cevap verilmedi.
x misin y misin 4 yıl önce
rabbim haksızlık yapanların yanına bırakmasın sonuç belli tabi her şey kılıfına uydurulmuştur başta tüm haksızlıkları hazırlayanlar tabiki ileriki tüm olacakların cevapları hazırlamışlardır bakınız biri diyorki 652 başvuru var hepsininde cevabı hazır yazık ya yazık söylenecek söz yok
adalete 4 yıl önce
İdarenin takdir yetkisi vardır. ancak mutlak ve sınırsız değildir. Takdir yetkisinin kullanımı idareyi yargı denetiminden BAĞIŞIK kılmaz.
adalet 4 yıl önce
Amenna.
Elbette her kim haksızlık etmişse hesabı sorulsun. Yani 61-62 puan alan adamları hangi mantıklı gerekçe ile kontenjana sokuldu. Gerçekten mide bulandırıcı.
Şunu da göz ardı etmemek gerekir. İdarenin takdir yetkisi denen bir kavram var. Buna yargı bile müdahale edemiyor. Her ne kadar içimize sinmese de saygı duymak zorundayız.
bedirhan gökçe 4 yıl önce
Bazen
öyle bir acıya düşer ki insan,
Ne diyeceğini bilemez olur.
Dilinde söz tükenir
İçinde kıyametler kopar.

Sadece Allahım der

"Gören Sensin"
"Bilen Sensin"
"Duyan Sen"
(B. Gökçe)
görevden alma 4 yıl önce
madem görevden alınacaklar ki eğer sınav nedeniyle ise o halde sınav iptal edilsin demekki adaletsizlik ve hukuksuzluk var
madalyonun diğer tarafı 4 yıl önce
mahşer günü mizana geliniğinde hesap defterleri açıldığında; korku ve panik içinde diyecekler ki, ya rabbi biz şu kadar iyilik yaptık şu kadar namaz kıldık defterimizde nden hiç biri yok; onlar büyük bir hüsrana uğrayacaklar..
bizim eksilen puanlarımıza karşılık onlarında(sebep olan,kalemi eline alıp o puanı yazan,haksız yere atanan)iyi amelleri eksilecek, ve Allah ben sizi affedemem büyük kul hakları var üzerinizde diyecek..
Haksızlık 4 yıl önce
Bir kişi bile hakkıyla kazanmamışsa ortada haksızlık vardır...
The end 4 yıl önce
Son. Gerek bu dünyada gerekse ahirette görüşmek üzere.
...... 4 yıl önce
niye the end olsun asıl bundan sonra haksızlık çıkar
erhan 4 yıl önce
Sırada bu haksız uygulamaya imza atan yhgm müdürü İsmail kartal var.
erhan 4 yıl önce
aöf ya kimsenin bir şey dediği yok.yanlış anlaşıldıysam özür dilerim.sen aöf mezunusun çıkarsın 80 üstü alırsın sana kim ne diyecek.yok 61 puan al.git torpil peşinde koş birde AÖF mezunu ol ondan sonra benim hakkımı ye adama demezlermi ne oluyor arkadaş o kadar bilgiliysen yazılıdan neden 61 aldın.Hadi ordan sende suç yok seni kazandıranda suç var.ben 78 küsür puan alayım.benim hakkımı sana versinler bende diyorumki:HADİ ORDAN
hy 4 yıl önce
Benim demek istediğim de o aslında yazılı puanlar dikkate alınarak haketmeyenler elensin ama burada torpili iyi olan kazandı. Puana kapasite veya başarıya bakılmadı. Çoktan seçmeli yazılıda başarılı olamayan birisi daha zor şartlarda sözlü sınavda nasıl daha başarılı oldu.
zulüm 4 yıl önce
mazlumun ahı indirir şahı............
alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste............
siyasi ve idari en tepeden en alta kadar kimin dahli varsa Allah onlara en büyük acı yaşatsın......
Davaya 4 yıl önce
Ulan sanane milletin parasindan. Sen tuvalet temizligine para harcadigin gibi bu insanlar da toplumdaki pislikleri temizlemek icin para harcamaktan kacinmazlar. Ne de olsa temizlik imandan gelir. Yani sen kurani cek birader
x kişi 4 yıl önce
Ben yhgm yi aradım.Mülakat komisyonunun tuttugu tutanakları neden göndermiyorsunuz diye sordum. Verdikleri cevap çok komik aynen yazıyorum.Biz sadace 3 kişiye bilği edinme kapsamımda sehven gönderdiklerini.Sınav tutanaklarının mahkemeye gönderilecegini söyledi.Bu konuda bile insan ayırıyorlar.bazılarına gönderiyorlar bazılarına göndermiyorlar.Bu durum bile işin ne kadar çiddiyetten uzak yapıldıgının göstergesi degilmi.Demekki kesin bilgili arkadaşın yazdıkları dogrumuş.herşey diz boyu vesselam.
murat 4 yıl önce
daha 2 yıl öncesine kadar hizmetli olan biri torpilleri sayesinde bugün şube müdürü olarak atandı. zaten sınavdan bir süre öncede vekaleten şube müdürü olarak atandı ki yöneticilik deneyimi de olmuş oldu. sonrada yerleri sağlamlaştırıldı. bu tip memuriyet geçmişleri bile olmayan adamların ne özellikleri vardı da bu yerlere getirildi merak ediyorum. torpilciler siziiiiii....
viçdansızlar 4 yıl önce
70 üzeri alan 890 kişiden 180 ini kazandırmışlar.70 altı alan şöför,memur şef olamıyacak kişileri şube müdürü yapmış yapmışlar.Artık yeter bu komediye son verilsin.kesin bilğili arkadaşın bir sözü vardı nereden tutsan kopuyor.hakikatten nereden tutsan kopuyor.Bu ne demek arkadaş 3 kişiye sehven gönderdik.Bu rezilliğe son verin.battıkca batıyorsunuz artık yeter isyan mı edelim.
Atı alan üskudarı geçmedi o at geri dönecek... 4 yıl önce
Arkadaş kazanmış sınav iptal olmasın diye dua edenlerden sanırım..
Goreve baslayanlar 4 yıl önce
Gıdıp ımza atıp baslayıp , donup bulundugu ılde sozleşme ımzalamayı planlıyolardı.Yanı hem sube mud olup hem 2yıl bulundukları yerde para kazanıp keyıf yapacaklardı .Bu kadar degısıklıkle nasıl ılcak bakalım
Ahmet rumuza 4 yıl önce
Kardeş sen kimseye açıklama yapma bizde mahkemeye verdik sen mücadelene devam et haksızlıkla yerimize gelenler endişeleniyor Allah hesap sorar nasıl kpssdekilet yıllar sonra ortaya çıktı bunlarında çıkar ya öyle ya böle
Turkıye dısında 4 yıl önce
Turkıye dışında hıcbır ulkede boyle bır uygulama zaten yok.Malesef kı bızım gıbı meslek lısesını bıtırıp mat fızık kımya gormeden adam gıbı bır bolum kazanıp okuyanların kı aynı bolumdekılerden daha cok calışarak orayı kazandıgı ortada.Turkıyenın duzelebılmesı ıcın avrupa ve amerıkadakı gıbı okuyan ve hakedenlerın onunun acılması gerek.Buradakı gıbı engel koyulması degıl
Asıl Mesele 4 yıl önce
Orgun lısans mezunlarıyla , acık ogretım okuyanların bır sayılması.Okuyanla okumayan bır olur mu?
Örgün Eğitim? 4 yıl önce
Kardeşim sen gel de bu hafta lisans tamamlama adı altında Acil Yardım ve Afet Yönetiminde her hangi bir derse gir yada sorularına bak sonra eleştir.(Mesela Anotomi dersi) Örgünde hocayla şunla bunla konuş hallet.açık öğretim şimdi eskisi gibi hiç değil. Örgünde okumak çok daha kolay.Çoğumuz örgünü yarım bırakıp Açık yada Uzaktan Öğretim okuyoruz.
Ahmet bey ı 4 yıl önce
Rahat bırakın adamı , onun dılekcesınden sıze ne ? Herkes kendı ışıne baksın
ahmet 4 yıl önce
AÖF mezunlarını küçümseme diye bir şey yok.Adam AÖF mezunudur yapılan yazılı sınavdan 75 üstü almışsa ona bravvo derim.alkış tutarım.Ama 61 puan almış 4 ay torpil peşinde koşmuş benim hakkımı elimden almaya kalkmışsa tabiki hırsız olduğu için hor görürüm. kimse kusura bakmasın.
Yedekler sınav iptal olacak rahat olun 4 yıl önce
Burda Türkiye derecesi yapmış olanlar elenmiş yedekler neyin kritiğini yapıyor anlamıyorum sınav iptal olunca siz de yedeklikten çıkacaksınız rahat olun...
BEN 4 yıl önce
adamlar atandı yerleri belli oldu bu iş zor ama kul hakkı herzaman geçerli bunlar hayattayken bunun cezalarını Allahım verir inşAllah gerçekten büyük haksızlıklar yapıldı ve baştakiler buna seyirci kaldı Allahım büyüktür
..... 4 yıl önce
seyirci mi kalındı bizzat imkan verdiler?
ben' 4 yıl önce
bene cevap demişsin ben de atanamadım hakkımı arayacak merci de göremiyorum ondan bahsediyorum avantacılar atandı diyorum türkçe konuşuyorum ama anlayan yok eğer mahkeme doğru hareket etse bu hak yiyenleri önce hepsini açığa alır ve sonra hepsini meslekten men etmesi gerekir bu düpe düz sahtecilik,görevi kötüye kullanma ,evrakta sahtecilik yapma daha ne olsun....
Biz 4 yıl önce
Biz 500 lerde kalalim millet 1946. Olarak ilk 450 de atanain referansin saglamligina bak
adalet 4 yıl önce
Dava açanlar haber yokmu
Bize nasıl kıydınız 4 yıl önce
Ben davamı 10 ocakta açtım.Ankara 14.idare mahkemesi Sağlık bakanlığından 27.01.2016 tarihinde savunma istemiş.Saglık bakanlıği kendini savunamamış ki ek süre istemiş ama mahkeme ek süre talebini red etmiş.27.02.2016 tarihine kadar YHGM harıl harıl calışıp savunma yapacak karar 27.02.2016 tarihinden sonra cıkacak ben başkada bir şey bilmiyorum.
Zeki 4 yıl önce
Aşağıdaki yorumları ilk sefer okudum. Benim durumumda tek arkadaş bulamadım. Hepsi'' Allah'tan bir vadi dolu altını bulup, tekrar bir vadi dolusu isteyenler.'' Sonunuz benim gibi olursa kafanızı çook dağlara taşlara vurursunuz. Sorular zormuydu? Bizim vhki soruları herkes EVET diyecektir. 75 üzeri alanlardan ŞÜPHELİYİM zaten. Soru sızdırılmasından.
mağdur 4 yıl önce
evet dava açmadım yazılım 72 küsür sözlüden 45 vermişler ilk 450 de bile değilim eğer ilk 450 de olsaydım dava açardım. Sadece burdan dava açtık diye yazan arkadaşlar ne yaptı onu merak ettim çünkü çevremde bu işi haketmeden atanan insanlar var enazından hakeden kazansın diye düşünüyorum yanlış mı sizce??
x kişi 4 yıl önce
Bize nasıl kıydınız arkadasın adı ne
Bize nasıl kıydınız 4 yıl önce
Sen ismini acıklıyormusun,arkadaşımın ismini neden soruyorsun,arkadaşımın isminden sanane
Hak 4 yıl önce
Şehit yakını hizmetli kriterleri tamamsa lise dengi okul mezinu. 120 saat bilgisayar belgesi varsa V.H.K.İ haktır.
ben e 4 yıl önce
kul hakkını yiyenlere söyle ! sayın şube müdürücük adayı
erhan 3 yıl önce
Kazanan adaylardan birisi 1 soru bilmiş 80 puan almış,Kimse hakkıyla kazanmadı ki
kazanan 3 yıl önce
yazılıda ilk 250 de olup sözlüde 3 soru bilip 70 puan alıp sözlü sonucu 300 lü sıralara düştüm evet kimse hakkıyla kazanmadı! ne kadar kolay konuşmak
xyxy 3 yıl önce
MÜBAREK GÜNLER HÜRMETİNE HAYRINI GÖRMESİN...
bla bla.... 3 yıl önce
İSMET ÖZTÜRK
GONCA CANLI EROĞLU
FİLİZ TÜRKKAN
ERCAN TANRIKULİ
GÖKHAN KAHRAMAN
HABİBE ERDOĞAN
ADEM YILMAZ
DURSUN ALTINTAŞ
HABİP ELBAN
NECATİ KOCAKOÇ
KAMİLE AYDEMİR ERKEÇ
ŞEYMA ÖZTÜRK
AYSEL OVALIOĞLU
aras 3 yıl önce
teşekkürler bu dediğin doğru ise mülakatın iptal edilmesi gerekir. Bizlere yapılan haksızlık ancak mülakat iptali ile ortadan kalkar.
yorumsuz 3 yıl önce
Kim bunlar
memet 3 yıl önce
mahkeme sonuçları ne oldu bunca zaman sonra hiç bişey olmaz artık
ali 3 yıl önce
mahkemelerden haber yok mu arkadaşlar mülakat iptali ile ilgili
Reyc 4 yıl önce
Evet sorular zordu artık başka bahara kaldı bizim kadro değiştirmemiz.
musts 4 yıl önce
zordu
Orhan BOZAN 4 yıl önce
yaaaa zorda kelimemi Sağlık Bakanlığı ve MEB resmen haletti bileri
mlkalkan 4 yıl önce
şube müdürü bilgisinde gün ve rakam değerlerinin bu kadar önemli olduğunu bilmiyordum.son derece ayrıntıya girilmiş,ana hatlar atlanmış,en önemli anayasadan 1-2 soru sorulmuş.tebrikler doğrusu
teslime bağcivan 4 yıl önce
çok zordu. veri hazırlama kadrosu için 1 tane bile bilgisayar sorusu yoktu.
ALİ 4 yıl önce
KONU BAŞLIKLARINDA DA ZATEN BİLGİSAYAR KONUSU YOKTU
hakkı yenilen 4 yıl önce
barajı aşabilene aşk olsun.çok zor
hemşire 4 yıl önce
çok zordu önceki yıllarda hiç sorulmayan konulardan soru soruldu. mesela coğrafya (enlem farkı sorusu) ,genel kültür gibi.......
Gökhan 4 yıl önce
eğer sınavı geçersem okuduğum okulu arayıp bana mühendislik diploması verin diyeceğim. bu ne ya sınavı geçirmemek için ellerinden geleni yapmışlar. Bakanlıkta çalışan ilgili bölümlerin amirleri acaba sorulara baktılar mı hiç?
3 ün biri 4 yıl önce
şakşakçı toplumun sonuçları bunlar daha ne beklerdiniz.tepkisiz ve beyinsiz toplum.
kubilay 4 yıl önce
Başarılı olabilmek için 2 ay düzenli ve disiplinli çalışmayla olabilecek bir sınavdı.genel kültür soruları zordu.genel kültür soruları dışında iyiydi.zaten çalışan ile çalışmayanı ayırt edebilen bir sınavdı.tebrik ederim.beğendim.benim sınavım iyi geçmedi
cahit 4 yıl önce
ŞEF B KİTAPCIĞI 17 SORUSU B VE C ŞIKLARI AYNIYDI SORULAR ÇOK ZORDU KAZANILACAK KADROYLA HİÇ İLGİSİ OLMAYAN SORULAR SORULDU
Yaşar 4 yıl önce
Berbat bir sinavdi o kadar sınava girdim bu sınav gibi zor olanını görmedim helal olsun bu iki bakanlığa da bizleri kazandırmamak için için ellerinden geleni yapmislar
GÜNEY 4 yıl önce
yazık ya 150.tl kredi kartı kitabı baştan sona çalıştık çıkan 10 soru gerisini ünüversite son sınıf öğrencileri bile zor yapar bu ne saçmalık yaktın bizi bakanlık.
Adsız 4 yıl önce
Çok zor bir sınavdı hem soru sayısını arttırmışlar hem şıkların sayısını hemde sorular çok uzundu zamanda yetmedi sağolsun bakanlığımıza bizi çok düşünmüş herzamanki gibi
sultan 4 yıl önce
Hem şube müdürü hem vhki kitapcıklarında aynı olmasıda ayrı bir ironi, Okadar sınava girdim bu kadarına ilkkez denk geliyorum
mağdure 4 yıl önce
bir önceki sınavda 82 aldım where is the adalet ?
trb61 4 yıl önce
sınava kırmızı girip mor çıktık :-) bu kadar caışmaya bu sonuç :-(
NEDEN 4 yıl önce
BEN O KADAR ÇOK ÇALIŞMIŞTIMKİ BU ÇALIŞMAMA GÖRE 10 ALMAM GEREK DEDİM AMA 40 ZOR ALIRIM BİZE YAZIK DEĞİLMİ 130 UMUZA YAZIK DEĞİLMİ EMEĞİMİZE NE DEMELİ KAYNAK KİTAPTAN DA ÇALIŞ SENDİKANIN VERDİĞİNE DE ÇALIŞ SONUÇ AMA 00000000 BUNDAN KİMLER SORUMLU ACABA
mersin 4 yıl önce
kazanılmaması için elinizden geleni yapmışsınız.... milletvekilleri girse acaba kaç puan alırdı 50 bile alamazsınız
ben sen o 4 yıl önce
bizi bu kadar zorlamasanız memur Allahın kulu değilmi oruçluyduk üstelik bu aylar bütün beleları gidermezmi sıkıntılarımızı attamazmı yazık değilmi bize
depdep 4 yıl önce
Nisbi köprüsünü doğudakiler hariç adını sadece akp reklamlarında duymuşlardır.Buda doğuda yaşayanları +1 puan demek
doğılu 4 yıl önce
o zaman burdurda yaşayanlarda 1 puan artıda değilmi yada maraşta yaşanlar herhalde o rumlardan kalan tarihi eseri biliyordur eleştiriniz hatalı beyefendi
malatyalı 4 yıl önce
VHKİ 75 kesin doğru 20 yanlış 5 soruyu hatırlayamadım.Sizce sıralamaya girermiyim.
sözelci 4 yıl önce
13.soru Sağlık Sen in kitabında 198. sayfada Kamu İdareleri bütçe gelir ve gider tekliflerini Temmuz ayı sonuna kadar imzalar ve Maliye Bakanlığına gönderir diyor.
Eylül ayı sonuna kadar olana da TBMM, SAYIŞTAY VE DÜZENLEYİCİ DENETLEYİCİ KURUMLAR bütçeleri doğrudan TBMM ye, bir örneğini Maliye ye gönderir diyor.
SONUÇ OLARAK kitap bizi gaflete düşürdü..
sözelci 4 yıl önce
sağlık senin kitabında 712. sayfa 5. soru sınavda çıkan soru. cevabı hükümet baytarı. ama sınavda defterdar
bu duruma göre kitabı hazırlayanlar dikkatsiz hazırlamış. onların yüzünden 2 sorumuz heba oldu. ben kanunlarda kontrol ettim sınavdaki cevaplar doğru. kitabın ki yanlış malesef.
sözelci 4 yıl önce
Arkadaşlar sınava itiraz soruların M.E.B.'de yayınlanmasından sonra 3 iş günü içinde Zıraat Bankası Kurumsal tahsilat hesabına 20 tl yatırıldıktan sonra Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne gerekçelerini de belirterek yazılı olarak yapılacakmış.
Burada yorumlarda değindiğim 77. soru ve 83. soru için ben belirttiğim gerekçelerle itiraz edeceğim.Desteklerinizi bekliyorum.Eğer siz de benim gibi düşünüyorsanız haydi birlikte hareket edelim.
Adminden de ricam bu 3 gün boyunca sayfayı googleda aramalarada bulunacak şekilde aktif tutmaları..Yorumlarımızı olduğu gibi yayınladığınız içinde ayrıca teşekkür ediyorum. iyi ki varsınız. sesismize ses oldunuz.
iyi geceler
UĞUR ÖZMEN 4 yıl önce
özellikle vhki soruları sınav kazanılmasın diye yapılmış sınavdır, bize hiç bir eğitim vermedin bu kadar zor bir sınava sokmaları kasıtlıdır bu sınavdan 90-100 arası alandan şüphe ederim , hele ki dil bilgisi sorularına 10 net veren arkadaşları ben olsam türkçe öğretmeni olarak atarım , tam bir rezaletti her soru neredeyse roman şeklindeydi ve kitapçılardan bulabildiğimiz kitaplardan neredeyse hiç soru çıkmad sendikalar özellikle bu konuda yasal olarak eğitim vermek zorunda olan bakanlığa dava açmalı hakkımızı aramalıdır
gakkoş 4 yıl önce
ben memurluktan 64 netim var baraj aşağı çekilsin diye bimere başvurdum sizde başvurun
yolgun 4 yıl önce
gerçekten çok zor idi bence bunu milli eğitim sağlık bakanlığının talimatıyla bu şekilde zor hazırladı
5561 4 yıl önce
OFFFFFFFFFFFFFFFFFF. BOŞA GİTTİ ZAMAN VE EMEK... BİR DE 130TL......
nuran 4 yıl önce
hiç kimse yalandan 80-85 demesin sorular gerçekten çok zordu.Hele türkçe ve genel kültür neydi öğle...Sanırsın Genel sektererlik sınavına girdik :) en iyi çalışan 70-80 arası bekliyor.Umarım iptal olur.Şaibe var gibi.Yinede hiç birşey nasipten öteğe gidemez.
MUZAFFER İST. 4 yıl önce
BEN AYNI ZAMANDA CUMARTESİ GÜNÜ ÜNİVERSİTE SINAVINA GİRDİM BU KADAR ZOR DEĞİLDİ.TERS KÖŞEYE YATIRDILAR. ÇOK ZORDU VE SÜRE YETERSİZDİ.
sağlıkçı aslen 4 yıl önce
madem şube müdürleriyle 80 soru ortak sorulmuş o zaman biz memurlara da barajın 60 olması lazım. bu nasıl adalet yahu. sağlık bakanlığı hep böyle hantal çalışıyor her işleri böyle vAllahi bıktırdılar yahu....
HİZMETLİLER 4 yıl önce
ARKADAŞLAR YORUM YAPANLARIN TEK HAKLI TARAFI SINAV ÜCRETİNİN FAZLA OLMASI DİĞERLERİ BOŞ....
mağdur 4 yıl önce
nerden bildin kardeş
RİZELİ 4 yıl önce
senin altın kuru herhalde kardeş
HİZMETLİLER 4 yıl önce
BEĞENMEYEN ARKADAŞLAR DOĞRU SÖYLEYENİ DOKUZ KÖYDEN
KOVARLAR
Kayserili 4 yıl önce
Arkadaşlar ben veri hazırlamayı kazandım atanamadım bu senede şöförlüge başvurdum soruları görünce şok oldum.bir defa alan sorusu nerdeyse yok gibiydi sendikanın verdiği kitaptan nerdeyse hiç soru çıkmadı diyebilirim.Bu soruları neden milli eğitime hazırlatıyorlar Milli egitim bizim halimizden ne anlar.Soruların sağlık bakanlıgı eğitim şubesi tarafından hazırlanmasını çok isterdim.Bu arada sendikalar bizlerle hiç ilgilenmiyor yakında bu sorunlar çozülmezse yada sınav iptali için ugraşılmazsa istifalar kapıda olacak sayın sendika.
H.Taçyıldız 4 yıl önce
Bebek doğduğu gün aşı yapılır. Bir de ayın sonunda yapılır. Verilen cevap yanlış. 3 ay diyor. Benim de 57 netim var. 8 tane emin olamadığım silerek düzelttiğim cevaplarım var.
saçmalık 4 yıl önce
Bu sınav iptal edilmelidir. Böylesine bir soru tekniği ile sınav yapılır mı? Sınavı Sağlık bakanlığı kendisi yapmalı ve konuları kendisi seçmelidir.
ADANALI 4 yıl önce
SIVAVIN İPTALİNİ İSTİYORUZ SINAV ŞUBE MD ,ŞEF,AYNI KATOGORİDE SORULAR SORULDUNDAN DOLAYI HAKSIZLIK HİZMETLİ KADROSUNDA ÇALIŞANLARA ÇOĞUNLUK 55 VE ÜZERİ YAŞDAYIZ ÜÇ KURUŞ MAAŞIMIZA YANSISIN DİYE BEKLİYORUZ BUNUMU YAPTINIZ BİZE DAHA ÖNCE KAZANILMIŞ HAKKIMIZIDA YEDİNİZ HELLAL DEĞİL MAHKEMEYE KADAR BAŞ VURACAĞIZ SINAVIN İPTALİ İÇİN ADALET YERİNİ BULMALI SAYGILAR
omer 4 yıl önce
arkadaşlar sınavın iptal edilmesi veya soruların basit olması o kadarda mantıklı değil nihayetinde bu bir seçme sınavı.sınava giren herkezin yüz aldığını bir düşünsenize.ama sınavdan daha iyi bir verim alabilmek için kesinlikle çan eğrisi uygulanmalı.
hevvi istek 4 yıl önce
arkadaşlar yetkililerden sınavın iptal edilmesini istiyonuzda hangi yetkiliden sınavı kazanmamanız için uğraşanlardanmı?
Mehmet hatinoğlu. 4 yıl önce
Tam bir rezalet sınavı olmuştur bence sınav deyil Tambir fiyasko 130 TL gasp tuzağı derhal sinav iptal edilmelidir yeniden adam gibi sınav yapilmalidir
08 Artvinli 4 yıl önce
Kazanılmış hakkımızı vermediler tekrar sınava tabi tuttular tabiki sınav denilirse tam bir kepazelik sınav oldu derhal iptal edilmelidir kazanılmış haklarımız iade edilmelidir yoksa kul hakkı yenilmiş sayilir
sercan 4 yıl önce
elektrik A, kitabacıgında 4,5,6 sorular hatalı itiraz eden oldumu
yaşar 4 yıl önce
Görevde Yükselme Sınavında Şube Müdürü, Şef, VHKİ ve Şoförlere % 80 aynı soru sorulması tamamen eşitlik ilkesine aykırı, Sınav iptal edilmelidir.
esra 4 yıl önce
Yahu kime sorsam sube mud puani 70 ustu, bu durumda mulakat 80 in alti olmayacak galiba yada puanlarini yalan söylüyorlar
mülakat 4 yıl önce
Mülakata 5 katı aday çağrılır, yönetmelikte 5 katına kadar diyor,komisyon üyeleri kaç katına kadar çağıracağını kendisi belirler diye bir ibare yok. 5 katından az aday çalışılırsa keyfi bi uygulama olur ,adaletsiz ve usulsüz olur
konyali arkadas 4 yıl önce
Cumle bitiminde noktadan sonra buyuk harfle baslanir,sanirim 96 net yaptiginiza gore turkcenin tamamini dogru yapmissinizdir degil mi!
can 4 yıl önce
Yorumların % 90'ı kötü demiş.98-96 alacağım diyenler biraz gerçekçi olun.
mehmet 4 yıl önce
arkadaşlar hizmetliyi bakanlık sevmiyor kazanmasınlardiye ellerinden geleni yapmışlar 5şık. 34.konu.kitap yok.baraj 70.eğitim yok bu insanların kaçı sınavı kazanır.en kısa zamanda işAllah yeni sınav açılır.telafi ederler
hizmetli 4 yıl önce
hizmetliye 70 müdürlüğe 60 neden kendi adamlarınız kazanamaz diyemi 60 yaptınız.bazı sendikaları takip ediyorum.neden yeterin ce açıklama yapmıyorsunuz.sonuçta sizlerin üyelerinin hakkı yendi.soru kitapları kayıp deniliyor.3 aydır ders çalışıyorum doğru dürüs çalışmayan kişileri biliyorum hep 70 üstü diyorlar .o kişilerde A sendikasının elemenları şüpelenmemek içten değil
5656 4 yıl önce
ARKADAŞLAR SENDİKALARDAN AYRILALIM AMA TOPLU BİR ŞEKİLDE LÜTFEN YOKSA BURAYA YORUM YAZARAK BU İŞLER YÜRÜMEZ
arkadaş 4 yıl önce
arkadaşlar zor sormalarının sebebi açıklamaları şu: malesef önceki sınavlarda barajı geçen herkes açıklanan kadro kadar alım yapılmasına rağmen yüksekten aşağıya doğru notlar baz alınırken diğerleri de tutturdu beni de yerleştir diye, bakanlık açıklamasında cahile laf anlatmak zor mantığıyla şikayetler olmasın diye zorlaştırmışlar. ok
adalet 4 yıl önce
Sınavdan 90 ve üstü alanların tüm bağlantıları araştırılmalı,gerekirse telefonları dinlenmeli,bir yerden tiyo veya çıkabilecek konu ve soruları alıp almadığı araştırılmalıdır.İnşaAllah mülakat puanı 60 a kadar düşer,hayırlısı Allah tan..
ÇALINAN KİTAPÇIKLAR 4 yıl önce
VAN İZMİRDE KİTAPÇIKLAR YOK ÇOK ILGİNÇ BİRİ DOGUDA BIRI BATIDA KIM BILIR KAÇ KIŞIYE BŞ KES ÇEKILMIŞTIR BU ÇALINAN KITAPÇIAR ALLAH BILIR YAINDA CIKAR KOKUSU 80 LERİ 90 LARI 95 LERİ GÖRUNCE HAKI SINAV İPTAL İPTAL EDILMELİ YADA ACIKLAMA YAPILMALI MANTIKLI
GÖREVDE YÜKSELME 4 yıl önce
BİR DUYUM ALDIM SINAVI İPTAL EDECEKLERMIŞ YAN 90 GÜN SONRA YENI SINAV
hadiya 4 yıl önce
nerden duyum aldın
ARKADAŞLAR 4 yıl önce
FARKINDA MISINIZ BASIN DA BİZİM SINAVDAN BAHSEDİLMİYOR BİLE. SENDİKALAR BASINI HAREKETE GEÇİRMESİ LAZIM Kİ SES GETİRSİN YOKSA KENDİN ÇAL KENDİN OYNA DURUMUNDA KALIRIZ.
TÜRK SĞLIK SEN 4 yıl önce
Sağlık Bakanlığı görevde yükselme ve unvan değişikliği sınav ücretinin 130 TL olması haksızlıktır, adaletsizliktir, eşitsizliktir.
Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavı ve Unvan Değişikliği Sınavı için duyuru yayımlandı.
Bu duyuruya göre yapılacak olan sınavın ücreti 130 TL olarak açıklanmıştır. 30 bin çalışanın başvurduğu bu sınavda bu kadar fahiş bir fiyat alınacak olması kabul edilemezdir.
Ocak ayında görevde Yükselme sınavı yapan Tarım Bakanlığı çalışanlarından sınav ücreti 60 TL alınmıştı.
Sağlık Bakanlığı çalışanları ile aynı gün yani 28 Haziran 2015 tarihinde görevde yükselme sınavına girecek Adalet Bakanlığı çalışanlarından ise 80 TL alınıyorken Sağlık Bakanlığı çalışanlarından 130 TL istenmesinin izahı mümkün değildir. Bu iş düpedüz sağlık çalışanlarına yapılmış bir haksızlıktır. Milli Eğitim Bakanlığı Sağlık çalışanlarına niçin bu zulmü yapmaktadır. Sağlık çalışanlarını mağdur etmektedir.
Sağlık Bakanlığı yetkilileri ise neden personelleri böylesine bir haksızlığa uğrarken
KONYASPOR 4 yıl önce
SENDİKA ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMADI.YAPMIYOR
ADANALI 4 yıl önce
SENDİKALAR NASIL ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMADI GAYET ÇOK GÜZEL YAPTI BAŞA GELEN VEKİL OLUYOR DAHA NE YAPSIN EL İNSAF ARKADAŞLAR
kartal 4 yıl önce
çalınan soru kitapçıkları ne olacak 2 ilde
vw 4 yıl önce
batum sorusu dogruydu....tarih kitaplarını değiştirsinler artık. bütün tarih kitaplarında moskova yazıyor. asıl hata meb sınav yaptıran da
dadaş 4 yıl önce
arkadaşlar boşuna hiç yazışma yapmayalım işin kısacası biraz delikanlı olun okadar istifa ediniz sendikalardan tavsiyem ozaman onlar koşsun peşimize
hülya 4 yıl önce
arkadaşlar yarın sonuçları görünce sakın üzülmeyin. çünkü bu bilinçli yapılan bir tuzak.amaçları herkesi üzmek. yolumuza taş koymak. siz başarısızsınız demek.kitap dışı soru sormakta neymiş.kabirde bile bize öğretilen bilgiler sorulacakken bu ne vicdansızlık.
paramaz 4 yıl önce
sınav sonuçları açıklanmadı gitti sabır da kalmadı bence 28 temmuz+5 gün yapacaklar o 5 gün bakanlığımız kendi torpilli elemanlarını listeye sıkıştıracaktır.heyyy mıttt
maho 4 yıl önce
katılıyorum gardaş.sıralamayı bakanlık kendi ayarlıyor.puan hikaye.apaçiler ganimet paylaşıyor yukarıda
m..can 4 yıl önce
müdür.şef.verihazırlama.memur ve şöför beş bölümde soruları aynı olurmu. ayırlara vesile olsun birileri 130 tl.topladı.
AYHAN 4 yıl önce
ARKADAŞALAR SIRALAMA YOK HİLLE BÜYÜK BAKANLIK ÇALIŞANLARI PUANLARI VE SIRALAMALARI BELLİ OLMASIN DİYE GİZLİ TUTULUYOR BAKANLIKÇALIŞANLARI HEP 80 ÜZERİ ALMIŞ
konyadan 4 yıl önce
arkadaşlar sınavda hile var yok optik okuyucu yanlış okudu vs bahaneler ben kaç doğru yaptıysam aynı puan geldi(75 puan)
SINAVZEDE 4 yıl önce
Ya neden ünvan sınavında ÇAN uygulanmıyor. Bütün kurumlar personel yararına karar alırken Sağlık Bakanlığı SAĞLIKSIZ uygulamalar ile inadına personelinin zararına çalışıyor. Tahsis edilen kadroların yakılması hangi akla mantığa sığıyor. Ahkam kesen SENDİKACILARDAN neden ses çıkmıyor.
BAKANLIK BURAK 4 yıl önce
ARKADAŞLAR 75 PUANDAN AŞAĞIYA KİMSE BİRŞEY BEKLEMESSİN MÜLAKATA BİLE BAKAN BEY 75 PUANA KADAR OLANALARI ÇAĞIRIN DEMİŞ ÇOK SAĞLAM KYANAK
bakanlık burak arkadaşa 4 yıl önce
ağzından bal damlıyor bakan bey ne güzel demş
tabi b seviye olmalı 75 altı byee
siyasetçiye yazan arkadaşa. 4 yıl önce
1- tedaviyi hemşire sağlık memuru yapar ama kararı doktor verir.tedavinin başarısı doktordan kaynaklanır.
2- şube müdürü doktor olsun diyorsun. neden. sensemi doktorsun. kendi mesleğini yapsa daha iyi kazanır
3- zaten doktorlarda girdi bu sınava
4- ayrıca acilde nöbet tutmaya bu kadar ihtiyaç varken doktorlar neden şube müdürü oluyor.
Tercihe şayan 4 yıl önce
Burada tababet birinci planda değil arkadaşlar. Yöneticilik, bir sanattır, profesyonel bir vakıadır. Olaya biraz da böyle bakmakta fayda var. O yüzden tababet mesleğinde daha iyi olanlar veya tek başına yazılı sınavda en yüksek almak yeterli olmayacaktır. Doğru bir mülakat, liyakatli ve objektif bir mülakat, bunlar dikkate alınarak yapılacak ve en doğru karar verilecektir. Böyle umuyorum, inanıyorum, inanmak istiyorum.
tababete 4 yıl önce
bu durumda sağlıkla ilgili bölüm mezunları bizim hakkımız diye yazmasın dimi
ibrahim danışma merkezi 4 yıl önce
ibo gerçekten marka oldun
sanki sen mülakat yapacaksın herkes sana soruyor :DDDDD
mülakatta ibo yazan bi tişört giy seni tanıyalım :DDDD
arakdaşlar bakan bey 75 aldtı mülakata çağırmayın demiş bilginize
Şube Müdürlüğü 4 yıl önce
Yorumları okudukça hayretler içinde kalıyorum. İnsanlar çalıştıkları şubelerinde 2-3 ay çalışıp sınavdan da 1 ay önce izin alıp sınava hazırlanıp Şube Müdürlüğü 70-80 arası puan aldılar. Bende sınavdan önce 10-15 gün zar zor çalışıp 62,4 aldım şimdi mülakata girmeyelim mi, yok çakma açık öğretim, yok 3 üniversite yüksek lisans insanları hor ve niye küçük görülüyor anlamıyorum. Yok Bakanlık merkezde herkes yüksek almış bakın bulunduğum kurum ve katta tam 22 kişi sınava girdi ve 11 kişi başarılı olamadı. Lütfen doğru, dürüst ve mantıklı yorum yapalım. Nasip ve kısmetinizde var ise o sizi gelir bulur.
İbrahim 4 yıl önce
Bence çok iyi bazı illerde il bazında o kadar yok başarılı olan, orada bir katta çalışan 22 kişiden 11'i başaralı güzel bir sonuç bence...
SENDE İZİN ALSA İDİN 4 yıl önce
sende izin alsa idin kardeşim
kolay mı çalıştık sanıyorsunuz şimdi gelmiş az calıştım malıştım çalışsa idin
ANKARALI 4 yıl önce
ARKADAŞLAR SAĞLAM KAYNAK 75 ALTI MÜLAKATA GİTSE DAHİ KAZANACAKLARIN 75 PUAN ÜZERİNDE OLACAĞI YÖNÜNDE KARARA ALINMIŞ
aydan 4 yıl önce
75 üstü alan 450 kişi yoktur. En fazla 200-250 kişi geçebilir 75'i. Sınavdan önce de sorular verildi, alınacaklar belli gibi insanları yıldırmaya yönelik yorumlar yapıldı. Sınav sonucunda soruların verilmediğini gördük. Şimdi mülakat öncesi insanlar birbirini spekülasyonlarla yıldırmaya çalışıyor.
ankaralı ya 4 yıl önce
mülakat sonrası eğer 75 altı alınmış olursa ne diyeceksin bakalım? madem öyle mülakatta olmasın ilk 450 alınsın
madur 4 yıl önce
Sofor,memur,vhki bu sinavda cok buyuk haksizliga ugradi.lise mezunu adaylara unuversite seviyesinde soru soruldu garip olan 60 soru yapan adaylar basarisiz sube mudurlugunde basarili bu nebicim uygulama mantiga ters egitim yok 30 uzerinde ders konusu 5 sik sure yetersiz kitap yok 130tl ucret bu sinavda 50 soru yapani bile tebrik etmek lazim.
Ali ye 4 yıl önce
Asılsız şeyler yazıp insanların aklını bulandırma zaten yeterince personelle dalga geçildi saygılar.