İş Bankası Müfettiş Yardımcısı Alımı 2015

Türkiye'nin en köklü kurumlardan İş Bankası 2015 yılında müfettiş yardımcısı alımı yapacaktır! Siz de başvuru yapıp, İş Bankası personeli olma şansını elde edebilirsiniz.

banner396

İş Bankası Müfettiş Yardımcısı Alımı 2015

Türkiye'nin en köklü kurumlardan İş Bankası 2015 yılında müfettiş yardımcısı alımı yapacaktır! Siz de başvuru yapıp, İş Bankası personeli olma şansını elde edebilirsiniz.

07 Ağustos 2015 Cuma 21:56
İş Bankası Müfettiş Yardımcısı Alımı 2015
 Türkiye'nin en köklü kurumlardan İş Bankası 2015 yılında müfettiş yardımcısı alımı yapacaktır! Siz de başvuru yapıp, İş Bankası personeli olma şansını elde edebilirsiniz.

Türkiye’nin en büyük bankaları arasında ilk sırada yer alan Türkiye İş Bankası bünyesi çalıştırmakta olduğu on binlerce çalışanlarına yenilerini eklemek için birçok iş ilanı sunmaktadır. Özellikle ekonomik açıdan zor geçen bir 2015 yılı olmasına rağmen birçok kişiyi almış olan ve almaya da devam eden Türkiye İş Bankası yeni kişileri almak içinde ilanlar vermeye devam ediyor. 

Bankamızın Genel Müdürlük Bölümleri ve Kurumsal Şubelerinde görevlendirilmek üzere, 7 Eylül 2015 ve izleyen günlerde Uzman Yardımcısı Alım Sınavı düzenlenecektir.
Bankamızın Genel Müdürlük Bölümleri ve Kurumsal Şubelerinde görevlendirilmek üzere Uzman Yardımcıları alınacaktır.
Sınavın, genel yetenek testi ve mesleki bilgi testinden oluşan ilk aşaması 7 Eylül 2015 ve izleyen günlerde gerçekleştirilecektir.

Sınav başvuruları  31 Ağustos 2015 Pazartesi

günü saat 10.00’a kadar kabul edilecektir.

Müfettiş Yardımcısı Ne İş Yapar?

Müfettiş ve müfettiş yardımcıları: Bankanın tüm birimlerindeki işlemleri denetlemekle görevli kadrodur. Genellikle şube denetimi yapmalarına rağmen genel müdürlük içinde de denetim yapabilirler. Son dönemde, BDDK tarafından çıkarılan yönetmelik ve tebliğlere göre iç denetim birimi teftiş kurulunun denetimle ilgili bazı işlemlerini yapmaya başlamıştır. Bu anlamda, müfettişlerin eskiye göre gücünde ve banka içindeki konumunda bir düşme olmasına rağmen halen saygınlığını korumaktadır. Belli bir çalışma yılından sonra isterlerse müdür yardımcılığı veya müdürlük gibi idari sabit bir göreve atanabilirler.

Banka Müfettişliği Kariyer Basamakları
Bir banka müfettişi için müfettişlik içerisindeki kariyer yolu bankadan bankaya farklılık gösterir ancak genel esaslarıyla anlatmaya çalışalım.

Müfettiş Yardımcısı: Müfettiş yardımcılığı mesleğe başlanılan adımdır. Bazı bankalarda 1 yıl bazı bankalarda ise 2 veya daha fazla yıl sürebilir. Bu seviyedeki müfettişler genel olarak bankacılık ve müfettişliği bilmediklerinden üstat diye hitap ettikleri kıdemli müfettiş yardımcısı, müfettiş veya kıdemli müfettişlerle birlikte usta-çırak ilişkisine benzer bir ilişki içerisinde mesleği öğrenirler. Zaman içerisinde kendileri de işi öğrenir, kıdemlenir ve muavinlikten üstatlığa geçiş yaparlar.

Kıdemli Müfettiş Yardımcısı: Bu seviyedeki müfettişler için farklı bankalarda farklı sıfatlar olabilir. Kıdemli veya Yetkili statüsüne kavuşmuş Müfettiş Yardımcıları artık kıdem almış ve unvanları değişmiştir. Bu seviyede denetlenen yerin büyüklüğüne göre üstat ya da muavin rolü üstlenilebilir. Kıdemli müfettiş yardımcıları hem edindikleri deneyim hem de dinamizmleriyle işlerin bitirilmesinde önemli rol oynarlar.

Müfettiş: Kıdemli Müfettiş Yardımcısı seviyesinden müfettiş seviyesine geçiş yıl kriterine bağlı olduğu kadar aynı zamanda müfettişlik sınavından başarıyla geçilmesini de gerektirmektedir. Müfettişlik sınavına girme süresi bankadan bankaya farklılık gösterir. Bazı bankalarda 3 yıl, bazı bankalarda 4 yıl, bazı bankalar da 5 yıl olabilir. Müfettişler artık kıdemli birer teftiş kurulu üyeleridirler ve soruşturma, inceleme ve büyük şubelerin denetimi gibi görevlerde önemli sorumluluklar üstlenirler.

Kıdemli Müfettiş: Kıdemli müfettişler banka süreçlerinin yakından tanıyan ve denetim süreçlerinde oldukça deneyimli bir noktada yer alan müfettişlerdir. Yıllık denetim planı çerçevesinde belirlenen ve önem derecesi en üstte olan denetimler ile önem derecesi yüksek incelemelerin yürütülmesinde sorumluluk üstlenirler. Deneyim gerektiren görevlerde ilk olarak Kıdemli Müfettişler akla gelir.
>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 07.08.2015 22:00
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394