GÜNÜN MANŞETLERİ

O Askeri Personele 16 Maaş İkramiye!

Alınan bilgilere göre 3 yıl erken emekli olan albaylara 16 maaş ikramiye ödenecek. İşte detaylar...

banner396
O Askeri Personele 16 Maaş İkramiye!
Alınan bilgilere göre 3 yıl erken emekli olan albaylara 16 maaş ikramiye ödenecek. İşte detaylar...

2016 yılına girmemiz ile birlikte askeri personellerden olan albaylara iyi haber geldi. Albay rütbesinde yığılmaların önüne geçebilmek için alınan yeni bir karar ile görev süresi dolan albaylar emekli edilecek ve yaklaşık 3 bin albaya tam 16 maaş ikramiye ödenecek.

Albay rütbesindeki yığılmaların önüne geçmeyi planlayan bu kanun teklifi AK Parti milletvekillerinin imzasıyla TBMM'ye sunuldu.Al­bay rüt­be­siy­le gö­rev ya­pan yak­la­şık 6 bin ki­şi­den aza­mi gö­rev sü­re­si­ni ta­mam­la­yan­lar emek­li edi­le­cek. Bu ka­nun tek­li­fiy­le 6 bin ki­şi­den 3 bin ki­şi­ye emek­li­lik müj­de­si ve­ri­le­cek.

Aza­mi gö­rev sü­re­si­ni ta­mam­la­ma­dan ken­di is­te­ğiy­le emek­li­ye ay­rı­la­cak al­bay­la­ra emek­li ik­ra­mi­ye­le­ri­ne ila­ve ola­rak 16 maa­şa ka­dar faz­la­dan ik­ra­mi­ye ve­ri­le­cek. Üç yıl er­ken emek­li olan al­bay 51 bin 718 li­ra, kı­dem­li al­bay da 53 bin 127 li­ra da­ha faz­la ik­ra­mi­ye ala­cak.

 Türk Si­lah­lı Kuv­vet­le­ri Per­so­nel Ka­nu­nu­’na gö­re, 31 hiz­met yı­lı­nı ta­mam­la­yan ve ge­ne­ral­li­ğe ter­fi ede­me­yen al­bay­lar kad­ro­suz­luk­tan zo­run­lu ola­rak emek­li­ye ay­rı­lı­yor. An­cak al­bay­la­rın 31 yı­lı ta­mam­la­ma­dan, ken­di ira­de­le­ri dı­şın­da emek­li edi­le­bil­me­le­ri ka­nu­nen müm­kün de­ğil.

 

 
>>2016 KPSS'YE GİRECEK LİSE ÖNLİSANS ADAYLARI DİKKAT!!!

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
ismi lazım değil 11 ay önce

albay değilizki uzman erbaşız emekli bile olamıyoruz

banner348

banner388