Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli/Muvazzaf Subay Alacak

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli/muvazzaf subay alımına başvurular 31 Aralık 2015-24 Ocak 2016 tarihleri arasında yapılacak.

banner396

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli/Muvazzaf Subay Alacak

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli/muvazzaf subay alımına başvurular 31 Aralık 2015-24 Ocak 2016 tarihleri arasında yapılacak.

02 Ocak 2016 Cumartesi 00:49
9590 Okunma
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli/Muvazzaf Subay Alacak
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli/muvazzaf subay alımına başvurular 31 Aralık 2015-24 Ocak 2016 tarihleri arasında yapılacak.

Başvuru Bilgileri

a.    Genel Koşullar:


(1)    Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

(2)    Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

(3)    Cezaları ertelenmiş, seçenek yaptırımlardan birisine çevrilmiş, genel ya da özel af kanunları kapsamına girmiş veya haklarında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi;

(a)    Devletin güvenliğine karşı işlenen suçlar, halkı askerlikten soğutmak, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama ile zimmet, irtikap, iftira, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, yalan tanıklık, yalan yere yemin, suç uydurma, cinsel saldırı, cinsel taciz, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak, fuhuş, gayri tabii mukarenet, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyet kırıcı suçlar ile kaçakçılık, ihaleye fesat karıştırma, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından birisinden,

(b)    Firar, amir veya üste fiilen taarruz, emre itaatsizlikte ısrar, üste hakaret, mukavemet, fesat ve isyan suçlarından,

(c)    22/5/1930 tarihli ve 1632 sayılı Kanunun 148’inci maddesinde belirtilen suçlardan birisinden,

mahkum olmamak.

(4)    Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişikleri kesilmemiş olmak.

b.    Öğrenimle İlgili Koşullar:

(1)    Adayların alım yapılacak branşlara uygun eğitim veren okullardan en geç Haziran 2016 döneminde mezun olmaları gerekmektedir.

(2)    Yüksek Lisans mezunları için mezun oldukları Lisans bölümü geçerlidir (Oşinografi Mühendisliği Hariç),

(3)    Öğrenimlerini yurtdışında bitirenlerin diplomalarının yurtiçinde geçerli olduğunu belirten Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK)’nca onaylanmış denklik belgeleri bulunmak,

(4)    Alım yapılacak branşlar için kaynak gösterilen bölümlere denk bölümlerden mezun olanlardan, diplomalarının denkliği YÖK tarafından onaylanmış olmak ve bu denklik onaylarını seçim aşamalarına getirmek,

(5)    Alımı yapılacak branşa göre belirlenen ve ilanda belirtilen sınavlardan istenilen yeterli notu almış olmak,

(6)    İngiliz Dili ve Edebiyatı Öğretmeni branşına başvuracak adaylardan en az 80 TOEFL-IBT notu istenecektir, 1 yıllık staj/adaylık süresince TOEFL-IBT sınavından en az 90     puan alamayan adayların ilişiği kesilecektir,

(7)    Araştırma görevlisi kadrolarına müracaat edecek adaylarda mezuniyet not ortalaması 2,75 ve üstü olmak (Seçim aşamalarında, Haziran 2016 döneminde mezun olacak adaylar için 7 dönem ortalaması üzerinden bu durum kontrol edilecek ancak Haziran 2016 döneminde mezuniyeti müteakip not ortalaması dikkate alınacaktır.), 2011 yılı veya daha sonraki yıllarda yapılan Yabancı Dil Sınavı (YDS)’ndan 60 ve üzeri puan almak şartı aranacaktır. 2016 bahar döneminde yapılacak YDS sınavından alınacak notlar geçerli kabul edilecektir. Ancak adayların 2016 bahar döneminde istenen baraj notunu alamamaları durumunda işlemleri sona erdirilecektir.

(8)    Öğrenimini kendi adına yapmış olmak veya herhangi bir kurum veya kuruluşa karşı hizmet veya tazminat yükümlülüğü bulunmamak, (Askerlik yükümlülüğüne ilişkin hükümler saklıdır.) (Kredi Yurtlar Kurumundan alınan öğrenim kredileri hariç)

c.    Yaş İle İlgili Koşullar:

01 Ocak 2015 tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre;

(1)        Lisans mezunları için 27 yaşından büyük olmamak (01 Ocak 1988 ve sonra doğanlar),

(2)    Lisansüstü mezunları ile beş yıl (hazırlık sınıfı ve sınıf tekrarı hariç) ve daha fazla lisans eğitimini tamamlamış olanlar için 32 yaşından büyük olmamak, (01 Ocak 1983 ve sonra doğanlar),

şartı aranır.

ç.    Sağlık İle İlgili Koşullar:

(1)    Fiziki Yeterlilik ve değerlendirme testlerine başlamadan önce yapılan ön sağlık muayenesinde (TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliği’nde belirtilen ön sağlık koşullarını taşıyıp, taşımadıklarının tespit edilmesine yönelik) öngörülen koşulları taşımak.

(2)     Sevk edileceği Asker Hastanesi/Geçici Sağlık Kurulu (GSK)/Sağlık Muayene Merkezinden (SMM) “Sınıfında Muvazzaf/Sözleşmeli Subay Olur” kararlı sağlam raporu almak,

d.    Özel Koşullar:


(1)     Askerlik hizmetini yaparken başvuran yedek subay, kısa dönem erbaş/er ve erbaş/erler için üç sicil amirinden uygun onaylı nitelik belgesi almak (Kıtada üç ayını doldurmamış olanların nitelik belgesi üç ayı doldurmalarını müteakip gönderilir),

(2)    Silahlı Kuvvetlerde sivil memur ve işçi olarak görev yaparken başvuran adaylar için üç sicil amirinden uygun onaylı nitelik belgesi almak (Kıtada üç ayını doldurmamış olanların nitelik belgesi üç ayı doldurmalarını müteakip gönderilir),

(3)    Yedek subayların hizmet esnasında aldıkları sicil not ortalaması 85 not ve üzerinde olmak.

BAŞVURU YÖNTEMİ:

a.    Başvurular sadece www.dzkk.tsk.tr internet adresindeki “İnsan Kaynakları-Personel Alım Alımları’’ sayfası altında bulunan http://personeltemin.dzkk.tsk.tr linkinden “2016 yılı 1. Dönem Muvazzaf/Sözleşmeli Subay Alımları”  başlığından yapılacaktır.

b.    Başvurular; 31 Aralık 2015 günü saat 17:00’da başlayıp, 24 Ocak 2016 günü saat 23:59’da sona erecektir.

c.    Adayların Başvuru Kılavuzunu okuduktan sonra yukarıda belirtilen internet adresinden ‘’İlk Başvuru” kısmına girerek istenilen bilgileri doldurmaları gerekmektedir.

ç.    Başvurunun tamamlanmasını müteakip her adaya sistem tarafından şifre verilmektedir. Eğer müracaat sonunda sistem tarafından şifre verilmemiş ise kaydınız yapılmamış demektir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda başvurunuzu en başından yeniden yapmanız gerekmektedir. Bu şifreyle başvuru süresince “Aday Girişi” kısmından sisteme giriş yaparak bilgilerini kontrol edip güncelleyebileceklerdir. Adayların,  “Aday Girişi” kısmından sisteme giriş yaparak Sınav Merkezi Tercihlerini girmeleri gerekmektedir.

d.    Adaylar hem Dz.K.K.lığına hem de Sahil Güvenlik K.lığına aynı branş olmak koşuluyla başvuru     yapabilecektir. Deniz Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığının aynı branşları için bir başvuru yeterli olacaktır. Bu durumda aday, hem Deniz Kuvvetlerinin, hem de Sahil güvenlik Komutanlığının aynı branşına müracaat etmiş olacaktır. Adaylar nihai tercihlerini seçim aşamaları sonunda yapacaktır.

e.    Adayların, şifrelerini kaybetmeleri/unutmaları durumunda “Aday Girişi” kısmında bulunan “Şifremi Unuttum” kısmında daha önce girdikleri bilgileri girerek şifrelerini direk olarak ekranda göreceklerdir. Şifrelerin görünmemesi durumunda adaylar kullanmış oldukları internet tarayıcılarını güncellemeleri veya diğer tarayıcılardan girmeleri gerekmektedir. İdarece, adayların yazılı, sözlü veya bilgi edinme başvurusu yolu ile yapacakları “Şifre Öğrenme” taleplerine yanıt verilmeyecektir.

f.    Başvuru sayfasında doldurulacak bilgilerin doğruluğundan ve sonrasında doğabilecek hukuki sorumluluklardan adaylar sorumludur.

g.   İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

ğ.   Alım süresince her türlü duyuru http://personeltemin.dzkk.tsk.tr internet sayfasından yapılacak olup adaylar alım takvimine göre duyuruları takip etmekle sorumludur. Adayların adreslerine herhangi bir tebligat gönderilmeyecektir. http://personeltemin.dzkk.tsk.tr internet sayfasından yapılacak duyurular resmi tebligat niteliği taşımaktadır.

h.    Doldurulan bilgilerin, kılavuzda yer alan başvuru şartlarına uygun olmadığının tespit edilmesi durumunda alım sürecinin hangi aşamasında olursa olsun aday elenmiş kabul edilecek ve adayın işlemleri iptal edilecektir.

Başvuru Kılavuzu için tıklayınız

Başvuru yapmak için tıklayınız

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli/muvazzaf subay alımına başvurular 31 Aralık 2015-24 Ocak 2016 tarihleri arasında yapılacak.


>>2016 KPSS'YE GİRECEK ORTAÖĞRETİM ADAYLARI DİKKAT!!!

Son Güncelleme: 02.01.2016 01:00
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ahmet 9 ay önce

basvuru yapmak ıstıyorum

banner389

banner394