GÜNÜN MANŞETLERİ

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alacak

Deniz Kuvvetleri Komutanlığına sözleşmeli er alınacak. Başvurular 31 Temmuz-31 Ağustos 2015 tarihleri arasında yapılacak.

banner358
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alacak

Deniz Kuvvetleri Komutanlığına sözleşmeli er alınacak. Başvurular 31 Temmuz-31 Ağustos 2015 tarihleri arasında yapılacak.

BAŞVURU   KOŞULLARI

1.     Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,

2.     Askerlik hizmeti ve öğrenim şartı;

a.   İlköğretim (ortaokul) mezunları için;

(1)   En az ilköğretim (ilkokul/ortaokul) mezunu olmak veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak (Kılavuzda belirtilen okullara denk yurt dışındaki okullardan mezun olan adaylar, lisans/önlisans için Yükseköğretim Kurumu (YÖK)’ndan, ortaöğretim için Mili Eğitim Bakanlığı (MEB)’ndan denklik belgesi alacaktır.)

(2) Askerlik hizmetini yapıyor/yapmış olmak,

(3)  İlköğretim mezunu olup sözleşmeli er olmak için başvuran adayların mükellef askerlik hizmetinden muaf tutulmaları Milli Savunma Bakanlığı onayı ile mümkün olmaktadır. Halihazırda ilköğretim mezunu adaylar askerlik hizmetini tamamladıktan sonra oryantasyon eğitimine alınacaklardır. Ancak Milli Savunma Bakanı tarafından temin sürecinde onay verilmesi halinde bu adaylar da ortaöğretim mezunu adaylar gibi ön sözleşme imzalanmasından sonra kalan mükellef askerlik sürelerini sözleşmeli er olarak geçireceklerdir.

b. Ortaöğretim(Lise)/Önlisans/Lisans mezunları için;

(1)  En az ortaöğretim (lise) mezunu olmak,

(2)  Mükellef askerlik hizmetine başlamamış/başlamış veya bitirmiş olmak,

(3)   Silah altında iken sözleşmeli  er olarak seçilen lise mezunlarının, ön sözleşme imzalamalarına (sınav, sağlık muayenesi ve güvenlik soruşturmasının tamamlanmasını müteakip eğitim birliklerine katılmalarına) kadar geçirdikleri sürenin tamamı askerlik hizmetinden sayılacak; bahse konu adaylar sözleşmeli er olarak temin edilerek ön sözleşme imzalamalarını müteakip mükellef askerlik hizmetinden ayrılarak sözleşmeli er oryantasyon kursuna alınacaklardır. Mükellef askerlik hizmetinden kalan süreleri sözleşmeli er olarak tamamlattırılacaktır. Sözleşmeli erlikte geçirilen sürenin 3’te 1’i (1/3) mükellef askerlik hizmetinden sayılacaktır.

3. Düzeltilmemiş nüfus kaydına  göre  01  Ocak  2015  tarihi  itibarıyla  yirmi  beş (25)  yaşını  bitirmemiş,  20 yaşından gün almış olmak (01 Ocak 1990-31 Aralık 1995 tarihleri arasında doğanlar),

4.     Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak,

5. Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş veya sözleşmeli er olarak istihdam edilmemiş olmak,

6.     Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

7. Cezaları ertelenmiş, seçenek yaptırımlarından birisine çevrilmiş, genel ya da özel af kanunları kapsamına girmiş veya haklarında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına (HAGB) karar verilmiş olsa dahi;

(a)   Devletin güvenliğine karşı işlenen suçlar, halkı askerlikten soğutmak, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini,  Devletin  kurum  ve  organlarını aşağılama  ile  zimmet,  irtikâp,  iftira,  rüşvet,  hırsızlık,  dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, yalan tanıklık, yalan yere yemin, suç uydurma, cinsel saldırı, cinsel taciz, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak, fuhuş, gayri tabii mukarenet, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyet kırıcı suçlar ile kaçakçılık, ihaleye fesat karıştırma, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından birisinden,

(b)  Firar, amir veya üste fiilen taarruz, emre itaatsizlikte ısrar, üste hakaret, mukavemet, fesat ve isyan suçlarından,

(c)   22 Mayıs 1930 tarihli ve 1632 sayılı Askerî Ceza Kanununun 148’inci maddesinde belirtilen suçlardan birisinden mahkûm olmamak.

8.     Taksirli suçlar hariç olmak üzere bir suçtan bir ay veya daha fazla hapis cezası ile mahkûm olmamak,

9.     Askerlik hizmetini yapmakta iken başvuranların birliklerince, 6191 Sayılı Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanununun 9’uncu maddesi hükümlerine dayanılarak hazırlanan Sözleşmeli Erbaş ve Er Yönetmeliğinde örneği bulunan “SÖZLEŞMELİ ERBAŞ OLACAKLAR İÇİN NİTELİK BELGESİ” doldurulacaktır. Bu belgenin “Sözleşmeli Er Olur” kayıtlı olması gereklidir.

10.   Sayfa-9’da belirtilen boy ve kilo oranları değerleri içerisinde bulunmak,

11.   Yapılacak olan fiziki yeterlilik testi ve mülakatlarda başarılı olmak,

12.   Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmış olmak,

13.   Tüm sınavları geçen adaylar için TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine uygun olarak; sevk edildikleri asker hastanesinden “Sözleşmeli Er Olur.” kararlı sağlık raporu almış olmak,

14.   Öğrenimini kendi adına yapmış olmak veya herhangi bir kurum veya kuruluşa karşı hizmet veya tazminat yükümlülüğü bulunmamaktır.

Başvuru Kılavuzunun tamanına ulaşmak için tıklayınız>>2016 KPSS'YE GİRECEK LİSE ÖNLİSANS ADAYLARI DİKKAT!!!

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Sabit 1 yıl önce

Ben katılmak istiyorum

Misafir Avatar
süleyman 1 yıl önce

hankulu ben askerliğimi yaptım ama kara kuvvetlerinde sözleşmeli er olabilirmiyim doğum tarihim 1994

Misafir Avatar
mustafa 1 yıl önce

ben askerlimi yaptim 1985 dogumluyum olurmu

Misafir Avatar
Şeref avci 1 yıl önce

Ben katılmak istiyorum ama bu mezon lok berbat ediyor

Misafir Avatar
Mustafa 1 yıl önce

Lise diplamam yok bende olabilir miyim

Misafir Avatar
hata yapan sözleşmeli 1 yıl önce

arkadaşlar dışarda 500 tl ye calışın gelmeyin hata yapar pişman olursunuz

Misafir Avatar
doğan 13 ay önce @hata yapan sözleşmeli

hata yapan sözleşmeli sebep ne

Beğenmedim (0)

banner341

banner394