video/turkiyede-madencilik-ve-sanayi-konu-anlatimi-ders-izle-cafer-elitog-290 Hepimiz onu oğluna yazdığı duygusal mektup ile tanımıştık. Oğlu için savaş veren Gamze anne artık hayatta değil.

 İZMİRLİ Gamze Akbaş, “Oğlum Atakan için yaşamak arzu ediyorum ” çığlığıyla biranda Türkiye’deki lösemi hastalarının sesi oldu. 20 bin kişi kan vermek için sıraya girdi. İtalya’dan mevcut bulunan donörden alınan ilikle hayata tutunan ve oğluna kavuşan Gamze, kullandığı ilaçların bağışıklık sistemini çökertmesi yüzünden sıhhat durumunun kötüleşmesi üzerine kaldırıldığı hastanede yaşamını kaybetti.
İzmir’de sevinçli bir evliliği olan bankacı Gamze Akbaş, 2009 senesinde yakalandığı lösemiden, kendi vücudundan gercekleşen nakille yaşama bağlanmaya çalıştı. Şayet 5 senelik bekleme zamanı içerisinde hastalığı ikinci defa nükseden Gamze’yi, oğluna bıraktığı “Oğlum Atakan için yaşamak arzu ediyorum ” mektubuyla tüm Türkiye tanıdı ve lösemi hastalarının sesi oldu. 20 bin kişi ona ilik verebilmek için kan verdi. Yapılan tetkikler akabinda İtalya’da buluna donörden alınan ilikle Gamze Akbaş, hayata tutundu. Çok sevdiği oğlu Atakan’a, eşi Emrah’a kavuştu.


KULLANDIĞI İLAÇLARLA VUCUDUN BAĞAŞIKLIK SİSTEMİ ÇÖKTÜ
Gamze Akbaş’ın mutluluğu kullandığı ilaçların vucudunda yarattığı tahribatla kısa sürdü. Tedavi sürecinde, kullanılan ilaçların ve tedavi yöntemlerinin vücudunu yorgun düşürmesiyle, Gamze’in akciğerlerinde de arıza çıktı. Vücudun bağışıklık sisteminin çökmesi üzerine bir dizi isteksizlik sebebiyle hastaneye kaldırılan Gamze Akbaş, gün içerisinde , akşam saatlerinde yaşamını kaybetti.
KARŞIYAKA’DA TOPRAĞA VERİLECEK
Acı haber, yakınlarını ve onun yaşama bağlanmasıyla sevince boğulan hemen herkese çok büyük üzüntü yaşattı. Gamze Akbaş’ın cenazesinin, yarın Karşıyaka Ali Gültekin Camisi’nde öğle vakti kılınacak cenaze namazının peşinden Doğançay Mezarlığı’nda toprağa verileceği öğrenildi.

Sözcü