video/program-gelistirme-konu-anlatimi-4-ders-izle-214 Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırılması ile ilgili, "Ne kadar zor olursa olsun, ne kadar uluslararası bilinen, bilinmeyen güçler bu faaliyete destek verirse versin, Türkiye bunun üstesinden gelecek ve bu yükü de üzerinden atarak...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırılması ile ilgili, "Ne kadar zor olursa olsun, ne kadar uluslararası bilinen, bilinmeyen güçler bu faaliyete destek verirse versin, Türkiye bunun üstesinden gelecek ve bu yükü de üzerinden atarak yoluna daha hızlı bir şekilde devam edecektir." dedi.

        Nihat Ergün, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile imzalanan işbirliği protokolünde gündeme ilişkin soruları cevapladı. CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün kaçırılması ile ilgili bir soru üzerine Ergün, “Tabii önemli bir olay. Fakat lütfen bizim bu gündemimizi onunla birlikte ele almayın. İki ayrı başlık açın. Çünkü bu da Türkiye’nin geleceği açısından önemli bir konu.” dedi.

Türkiye’nin siyasi sorunları açısından en önemli konunun terör olduğunu vurgulayan Ergün, “Terör, Türkiye’nin ciddi bir şekilde mücadele ettiği bir meseledir. Bir milletvekili arkadaşımızın kendi ilinde siyasi çalışmalar yaparken kaçırılmış olması son derece üzüntü vericidir. Ama eminim çok kısa bir zaman içerisinde bu olay aydınlatılacaktır.” diye konuştu.

        Güvenlik güçlerinin bu konuyla ilgili kapsamlı bir çalışma yürüttüğünü dile getiren Ergün, Türkiye’nin terör meselesini de gündeminden çıkartacağını ifade etti.

        Ergün, şunları kaydetti: “Türkiye’nin ayağındaki son pranga bu kalmıştır. Türkiye çok ağır yükleri üzerinden ata ata yoluna devam ediyor. Bu mesele uluslararasılaşmış bir mesele olarak karşımıza çıkıyor. Karşımızda sadece bir terör örgütü yok. Aynı zamanda bu terör örgütünü destekleyen uluslar arası güçler var. Mücadelenin zorluğu da biraz buradan kaynaklanmıştır. Ne kadar zor olursa olsun, ne kadar uluslararası bilinen bilinmeyen güçler bu faaliyete destek verirse versin, Türkiye bunun üstesinden gelecek ve bu yükü de üzerinden atarak yoluna daha hızlı bir şeklide devam edecektir. Eminim en kısa zamanda bu milletvekili arkadaşımızın terör örgütünün elinden alınması, yeniden Parlamento'da halkın içinde siyasi faaliyetlerine başlaması sağlanacaktır.”

banner123