video/6sinif-matematik-cokgenler-konu-anlatim-video-ders-izle-265 Mersin Büyükşehir Belediyesi Başantrenörü Ceyhun Yıldızoğlu, kupada sürpriz peşinde olmadıklarını, iyi oynayan ve hakkıyla kazanan takım olmak istediklerini söyledi.Spor Toto Kadınlar Türkiye Kupası 8’li Finalleri’nde ilk maçına çıkacak olan Mersin Büyükşehir Belediyesi...
Mersin Büyükşehir Belediyesi Başantrenörü Ceyhun Yıldızoğlu, kupada sürpriz peşinde olmadıklarını, iyi oynayan ve hakkıyla kazanan takım olmak istediklerini söyledi.

Spor Toto Kadınlar Türkiye Kupası 8’li Finalleri’nde ilk maçına çıkacak olan Mersin Büyükşehir Belediyesi Başantrenörü Ceyhun Yıldızoğlu, sürpriz peşinde olmadıklarını, iyi oynayan ve hakkıyla kazanan takım olmak istediklerini söyledi.

Kupadaki ilk maçında 4 gün önce ligde 69-87 yendikleri Canik Belediyesi ile karşılaşacak olan Mersin Büyükşehir Belediyesi’de başantrenör Ceyhun Yıldızoğlu, buradaki karşılaşmanın ondan ligden farklı olacağını söylerken, “O klasik bir lig maçıydı, bugün oynayacağımız maç ise kupa mücadelesi ve tek maç. İki takımın da çok önemli silahları olduğu açık. Biz bu maçta da dinamizmimizi sahaya yansıtıp galip gelmeye çalışacağız onlar ise tecrübelerini kullanmaya çalışacaklar. Sonucunda kesinlikle keyifli bir maç olacaktır.” dedi.

TKBL’nin 21.3 sayı ortalamasıyla en skorer oyuncusu Shavonte Zellous’u kadrosunda bulunduran Yıldızoğlu’na rakiplerin bu oyuncuya özel bir önlem alıp almadıklarını sorduğumuzda ise tecrübeli antrenör şunları söyledi:

“Tabii ki tüm rakiplerimiz ona özel bir önlem alabilirler ama bizim amacımız takımı tek bir kişinin sürüklediği bir ekip görüntüsü içerisine sokmamak. Takımda bir oyuncumuza özel bir önlem alındığında diğer skor opsiyonlarımızı sahaya yansıtıp sonuca gitmeliyiz.

Zaman zaman bunu da başardık. Örneğin son maçımızda 32 isabetin 22’si asistler üzerinden geldi. Her ne kadar Zellous her anlamda skor özelliği çok önemli bir silah olsa da biz takım olarak topu iyi paylaşmalıyız. Diğer oyuncularımın da bu potansiyeli olduklarını ve bunu yapabileceklerini biliyorum.”

Son olarak bir sürpriz yapma şanslarını ve 2013’ün kendilerine kupayla gelme olasılığını sorduğumuz Yıldızoğlu, “Sürpriz yapacağız dersem, sürpriz olmaz” derken, “Kupanın favorileri olmasına rağmen tek maç usulü bir sistemde her an, her şey olabilir. Ben takımıma güveniyorum. 40 dakika iyi konsantre olmuş bir halde tüm rakipleri yenebiliriz. Yani sürpriz yapmak istemiyoruz. Çıkıp iyi oynayan ve hakkıyla kazanan takım olmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

banner80