Yüzüncü Yıl Üniversitesine Öğretim Görevlisi Alımı(3 Ekim 2012)

      T.

Yüzüncü Yıl Üniversitesine Öğretim Görevlisi Alımı(3 Ekim 2012)

      T.

03 Ekim 2012 Çarşamba 17:57
Yüzüncü Yıl Üniversitesine Öğretim Görevlisi Alımı(3 Ekim 2012)
banner400

 

 

 

T.C. YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ'NDEN

 

Üniversitemize 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri ile 31 Temmuz 2008 ve 19 Eylül 2009 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan "Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim...


  


 


T.C. YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ'NDEN


 


Üniversitemize 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri ile 31 Temmuz 2008 ve 19 Eylül 2009 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan "Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik" uyarınca aşağıda ünvanı ve nitelikleri belirtilen kadrolara öğretim elemanları alınacaktır.


 


A-GENEL ŞARTLAR


 


1) 657 Sayılı Kanun'un 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak.


 


2) Lisans öğreniminde mezun olunan alanda ALES'den en az 70 (Yetmiş) puan almış olmak. Alan türü değişen programlardan mezun olanların Lisans/Önlisans eğitimine başladıkları puan türünde ALES' ten en az 70 puan almış olmak.


 


3) Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.


 


B-ÖZEL ŞARTLAR


 


a)Adayların İlan edilen alanla ilgili istenilen en az 8 (sekiz) yıl deneyimin belgelendirilmesi gerekmektedir. (Hizmet, Resmi Kurumda ise; hizmet belgesi, Bağ-kur yada özel işyerinde ise belgenin Sosyal Güvenlik Kurumundan alınması gerekmektedir.)


 


b) Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyet notunun hesaplanmasında kullanılacak, 4' lük veya 5'lik not sisteminin 100'lük not sistemine eşdeğerliği YÖK Başkanlığınca belirlenen dönüşüm tablosuna göre esas alınacaktır.


 


Başvurma yeri ve istenen belgeler :


 


1-Başvurdukları bölüm/anabilim dalı/program adı, kadro ünvanı, T.C. no' sunu yazışma adreslerini ve telefon numaralarını belirten dilekçe,


 


2-Özgeçmiş,


 


3-Merkezi sınav (ALES) belgesi fotokopisi,


 


4-Lisans diploması fotokopisi (Resmi kurumlarca aslına uygunluğunun tasdiki gerekmektedir.),


 


5-Lisnas transkripti (Resmi kurumlarca aslına uygunluğunun tasdiki gerekmektedir.),


 


6-Deneyim belgesi,


 


7-Nüfus cüzdanı fotokopisi,


 


8-2 adet vesikalık fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş)


 


9-Askerlik durum belgesi (657 sayılı Kanunun 48. maddesinin 6. bendinde belirtildiği gibi askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.)


 


10- Başvuruların Özalp Meslek Yükseokulu Müdrlüğüne şahsen veya posta ile yapılması gerekmektedir. Son başvuru tarihinden sonra gelecek olan başvuru evrakları işleme alınmayacaktır.


 


Muafiyet :


 


Doktorasını tamamlamış olanlar, tıpta Uzmanlık tüzüğü hükümlerine göre uzmanlık eğitimini tamamlayanlar, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurumu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacaklar, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nın 31.07.2008 tarihli ve 26953 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik'in yürürlüğe girdiği tarihte yükseköğretim kurumlarında bu kadro ünvanlarında çalışmakta olanlar ile yükseköğretim kurumlarından ayrılan öğretim elemanlarının çalışmakta oldukları yükseköğretim kurumlarında veya başka yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarına başvurularda, merkezi sınav; meslek yüksekokullarının öğretim elemanı kadrolarına başvurularda ise yabancı dil şartı aranmaz.


 


 
 

FAKÜLTELERİN BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ ÖĞRETMENLİĞİ VEYA EĞİTİMİ MEZUNU OLMAK. ALANINDA EN AZ 8 (SEKİZ) YIL DENEYİMLİ OLMAK.

Öğretim Görevlisi

1

17 Ekim 2012
Son Güncelleme: 03.10.2012 17:57
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.