Ordu Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

  Ordu Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize, 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği Hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim Üyesi alınacaktır.

banner396

Ordu Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

  Ordu Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize, 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği Hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim Üyesi alınacaktır.

08 Şubat 2013 Cuma 09:32
Ordu Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

 

Ordu Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemize, 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği Hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların, 657 sayılı Kanunun 48. maddesindeki...


 Ordu Üniversitesi Rektörlüğünden:Üniversitemize, 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği Hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların, 657 sayılı Kanunun 48. maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartları taşımaları gerekmektedir.Profesör adaylarının; Başvuru Formuna (www.odu.edu.tr adresinden ulaşılabilir), özgeçmişleri, 4 fotoğraf, Nüfus Cüzdanı fotokopisi, lisans, yüksek lisans, doktora ve doçentlik belgelerinin onaylı suretleri, başlıca araştırma eserini belirttiği yayın listesini, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanatta yeterlik veya yüksek lisans çalışmalarını, Üniversiteye katkılarını kapsayan ve belgeleyen 6 takım dosya ile Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir.Doçent adaylarının; Başvuru Formuna (www.odu.edu.tr adresinden ulaşılabilir), özgeçmişleri, 4 fotoğraf, Nüfus Cüzdanı fotokopisi ve lisans, yüksek lisans, doktora ve doçentlik belgelerinin onaylı suretleri, yayın listesini, bilimsel çalışma ve yayınlarını, Üniversiteye katkılarını kapsayan ve belgeleyen 4 takım dosya ile Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir.Yardımcı Doçent adaylarının; Yabancı dilini belirten Başvuru Formuna (www.odu.edu.tr adresinden ulaşılabilir), özgeçmişleri, 4 fotoğraf, Nüfus Cüzdanı fotokopisi, lisans, yüksek lisans, doktora veya uzmanlık belgelerinin onaylı suretleri, askerlik durum belgesi ve varsa yabancı dil belgeleri ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya ile ilgili birime şahsen başvurmaları gerekmektedir. Adaylar, 2547 Sayılı Kanun’un 23. maddesinin (b) fıkrası 2 numaralı bendi hükmü gereği, ilgili birimlerce yabancı dil sınavına tabi tutulacaktır. Yabancı dil sınav tarihleri ve yerleri ilgili birimlerden öğrenilecektir.Genel Şartlar;*Herhangi bir kamu kurumunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi), çalıştıkları kurumlarından alacakları onaylı “Hizmet Belgesini” dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.* Yurtdışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.MÜRACAAT TARİHİ; Profesör ve Doçent adaylarının müracaatları, ilanın Resmi Gazete ve Ulusal Gazetede yayınlandığı tarihten itibaren (en son yayınlanan ilan dikkate alınacaktır) 15 gün, diğer adayların ise Ulusal Gazetede yayınlandığı tarihten itibaren 15 gündür.


Birimi

Bölüm/Anabilim Dalı

Unvanı

Adet

K/D

Açıklama

Ziraat Fakültesi

Toprak Bilimi ve Bitki Besleme / Bitki Besleme

Profesör

1

1

Fındık ve kivi bitkilerinin beslenmesi ve gübrelenmesi konularında çalışmalar yapmış olmak.

Ziraat Fakültesi

Toprak Bilimi ve Bitki Besleme / Toprak Bilimi

Profesör

1

1

Organik materyal uygulamaları ve toprak fiziği konusunda çalışmaları bulunmak.

Ziraat Fakültesi

Biyosistem Mühendisliği

Profesör

1

1

İklim değişikliği ile kuraklık konularında çalışmaları bulunmak.

Ziraat Fakültesi

Zootekni / Hayvan Yetiştirme

Doçent

1

1

Yerli yumurtacı saf hatlar üzerinde çalışmalar yapmış olmak.

Fen Edebiyat Fakültesi

Biyoloji / Zooloji

Profesör

1

1

Biyoakustik ve hayvan davranışları konularında çalışmalar yapmış olmak.

Fen Edebiyat Fakültesi

Türk Dili ve Edebiyatı / Eski Türk Edebiyatı

Doçent

1

1

Mevlevi Edebiyatı ve Kültürü konularında çalışmalar yapmış olmak.

Tıp Fakültesi

Cerrahi Tıp Bilimleri / Tıbbi Patoloji

Profesör

1

1

Elektromanyetik kirlilik konusunda çalışması olmak.

Tıp Fakültesi

Cerrahi Tıp Bilimleri / Genel Cerrahi

Doçent

1

1

Gastroenteroloji cerrahisi uzmanı olmak.

Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

İşletme / Yönetim ve Organizasyon

Yrd. Doçent

1

3

Kümelerin inovasyon kapasitelerini artırma konusunda çalışma yapmış olmak.

Diş Hekimliği Fakültesi

Klinik Bilimler / Endodonti

Yrd. Doçent

1

3

Üç farklı Ni -Ti döner alet sisteminin metal yorgunluğu ve korozyona karşı dirençleri konusunda çalışma yapmış olmak.

Diş Hekimliği Fakültesi

Klinik Bilimler / Endodonti

Yrd. Doçent

1

2

Bilgisayarlı tomografi kullanarak insan dişleri üzerinde üç Nikel-Titanyum enstrüman sisteminin karşılaştırmalı değerlendirilmesi konusunda çalışma yapmış olmak.

Diş Hekimliği Fakültesi

Klinik Bilimler / Pedodonti

Yrd. Doçent

1

4

İlgili alanda doktora yapmış olmak.

>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 08.02.2013 09:32
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394