Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı(31 Ocak 2013)

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğünden:   Üniversitemize 2547 sayılı Kanun Hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim Üyesi alınacaktır.

banner396

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı(31 Ocak 2013)

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğünden:   Üniversitemize 2547 sayılı Kanun Hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim Üyesi alınacaktır.

31 Ocak 2013 Perşembe 09:04
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı(31 Ocak 2013)

 

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğünden:

 

Üniversitemize 2547 sayılı Kanun Hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Kanunun 48.maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartları...


 Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğünden:


 


Üniversitemize 2547 sayılı Kanun Hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Kanunun 48.maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartları taşımaları gerekmektir.


 


1 - Profesör adaylarının; Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin 17. maddesi gereğince adayların Anabilim Dalları ile “Başlıca Araştırma Eserini belirttiği dilekçeleri ekinde özgeçmişini, Doçentlik belge suretini, yayın listesini (aday yayın listesinde ve başvuru dilekçesinde Başlıca Araştırma Eserini belirtmelidir.) tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, yönettiği doktora ve yüksek lisans çalışmalarını, Üniversiteye katkılarını kapsayan ve belgeleyen 6 takım dosyaları, karton kutu içerisinde teslim edilmesi,


 


2 - Doçent adaylarının; Dilekçe, özgeçmişleri, onaylı doçentlik belgesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosyaları karton kutu temin ederek teslim edilmesi gerekir.


 


3 - Yardımcı Doçent adaylarının; yabancı dili belirten bir dilekçe, özgeçmişleri, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya ve tasdikli mezuniyet belgesi, doktora veya uzmanlık belgesinin onaylı sureti ile başvurmaları gerekmektedir. (Yardımcı Doçent kadrosuna başvuran tüm adaylar 2547 sayılı Kanunun 23.maddesinin (b) fıkrasının 2 numaralı bendinde belirtilen yabancı dil sınavına tabi tutulacaktır.)


 


Yardımcı Doçent kadrolarına Doçentler başvuramazlar.


 


NOT:


 


1 - Müracaat edecek Profesör adaylarının Üniversitemiz Web sayfasında DUYURULAR kısmında yayınlanan Akademik Yükseltme ve Atama Değerlendirme Formunun doldurularak başvuruda teslim etmeleri gerekmektedir.


 


2 - Müracaat edecek adayların “Ondokuz Mayıs Üniversitesi Akademik Değerlendirme Kriterleri ve Puanlama Yönergesin” de belirlenen koşulları yerine getirmeleri gerekmektedir. ( http://www.omu.edu.tr ) adresinden Yönetim/Yönergelerden ulaşılabilinir.) Ayrıca başvuracak adayların Üniversitemiz Akademik Değerlendirme Kriterleri ve Puanlama Yönergesine göre puanlama listelerini oluşturarak ve imzalayarak tüm dosyalara koymaları gerekmektedir. (Profesör adaylarının bilimsel araştırma ve yayın faaliyetlerini doçentlik öncesi ve doçentlik sonrası şeklinde ayırıp, ayrı ayrı puanlandırması gerekir.)


 


MÜRACAAT YERİ: Profesör ve Doçent adaylarının Üniversitemiz Rektörlüğüne, diğer adayların ilgili birimlere; şahsen başvurmaları gerekmektedir.


 


Bir kişi birden fazla kadroya müracaat edemez.


 


MÜRACAAT TARİHİ: Profesör ve Doçent adaylarının ilanın Resmi Gazete ve Gazetede yayınlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde, (en son yayınlanan ilan dikkate alınacaktır) diğer adayların ise Gazetede yayınlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde olup, yabancı dil sınav tarihlerini ve yerleri ilgili birimlerden öğrenilecektir.


 


Belirtilen şartları taşımayan ve süresi içinde başvurmayan adayların başvuruları ile posta ile yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.


 


BİRİMİ

BÖLÜM/ANABİLİM/ANASANAT DALI

PROF .

AÇIKLAMA

DOÇ.

AÇIKLAMA

Fen-Edebiyat Fakültesi

Botanik

 

 

2

 

 

Biyokimya

 

 

1

 


Fizikokimya

 

 

1

 


Topoloji

 

 

1

 


Genel Fizik

 

 

1

Elektron Paramanyetik Rezonans (EPR) alanında çalışma yapmış olmak

Diş Hekimliği Fakültesi

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

 

 

1

 

Tıp Fakültesi

Anesteziyoloji ve Reanimasyon

 

 

1

 


Histoloji-Embriyoloji

 

 

1

 

Mühendislik Fakültesi

Bilgisayar Donanımı

1

 

 

 

İktisadi ve İdari Bilimler

İktisat Politikası

1

 

 

 


İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat

 

 

1

 


Yönetim Bilimleri

 

 

1

 


Kentleşme ve Çevre Sorunları

 

 

1

 

Ziraat Fakültesi

Tarımsal Yapılar ve Sulama

 

 

1

 


Endüstri Bitkileri

 

 

1

 


Hayvan Yetiştirme

 

 

1

 

Eğitim Fakültesi

İngiliz Dili Eğitimi

 

 

1

 

Havacılık ve Uzay Bilimleri Fak

Uçak Mühendisliği

1

 

 

 

Sağlık Hizmetleri Mes . Y.O.

 

 

 

1

 

>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 31.01.2013 09:04
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394