Marmara Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı(1 Ekim 2012)

      T.

banner396

Marmara Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı(1 Ekim 2012)

      T.

01 Ekim 2012 Pazartesi 11:37
Marmara Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı(1 Ekim 2012)

 

 

 

T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ’NDEN

 

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Kanun ile “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile...


  


 


T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ’NDEN


 


Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Kanun ile “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” uyarınca öğretim elemanı alınacaktır.


 


GENEL ŞARTLAR


 


a) 657 sayılı Kanunun 48 nci maddesinde belirtilen şartları taşımak.


 


b) Öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına naklen veya açıktan yapılan her türlü atamada Lisans öğreniminde mezun olunan alanda ALES’ten (alan türü değişen programlardan mezun olanların, lisans/önlisans eğitimine başladıkları puan türünden) en az 70, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (KPDS) veya Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavından (ÜDS) en az 50 puan veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak.


 


c) Yabancı Dille Eğitim Öğretim yapılan Programlarda bu yönetmeliğe tabi Öğretim Elemanı kadrolarına naklen veya açıktan yapılacak atamalarda aranacak dil puanında Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Eğitim-Öğretimi ve Yabancı Dille Eğitim Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik hükümleri uygulanır.


 


ÖZEL ŞARTLAR


 


Öğretim Görevlisi


 


a) Lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere (Rektörlüğe bağlı bölümler dahil) başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az yüksek lisans mezunu veya lisans mezunu olmak şartıyla en az alanında on yıl tecrübeli olmak.


 


b) Güzel Sanatlar Fakülteleri, Eğitim Fakültelerinin Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümleri, Konservatuarlar ile önlisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az lisans mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla alanları ile ilgili iki yıl tecrübeli olmak.


 


c) Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notu hesaplanırken 4'lük ve 5’lik not sisteminin 100'lük not sistemine dönüştürülmesinde Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca belirlenen dönüşüm tablosu esas alınacaktır.


 


MUAFİYET


 


a) Doktorasını tamamlamış olanlar, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacaklar, “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” in yürürlüğe girdiği tarihte (31.07.2008) yükseköğretim kurumlarında bu kadro ünvanlarında çalışmakta olanlar ile yükseköğretim kurumlarından ayrılan öğretim elemanlarının öğretim elemanı kadrolarına başvurularında, merkezi sınav şartı aranmaz.


 


b) Meslek Yüksekokullarının öğretim elemanı kadrolarına başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.


 


BAŞVURU ŞEKLİ VE İSTENİLEN BELGELER


 


- Dilekçe (Başvuru dilekçelerinde başvurulan birimi, Anabilim Dalı ve iletişim adresleri (adres, telefon no, e-mail v.s.) açıkça belirtilecektir.)


 


- Özgeçmiş


 


- Nüfus Cüzdanı Sureti


 


- 2 adet Fotoğraf


 


- ALES belgesi aslı veya onaylı fotokopisi


 


- KPDS/ÜDS Belgesi veya onaylı fotokopisi


 


- Lisans ve varsa yüksek lisans diploması aslı veya onaylı fotokopisi (Yurtdışından alınan diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin onaylandığını gösterir belge)


 


- Lisans ve varsa Yüksek lisans Not Durum Belgesi (Transkript)


 


- Tecrübe durumunu gösterir belge (Kamu Kurumlarından veya SGK dan alınan hizmet belgesi)


 


- Bilimsel çalışmalarını kapsayan Dosya


 


- Erkek Adaylar için askerlik belgesi


 


- Adaylar sadece bir alana ilişkin başvuruda bulunabilecekler.


 


BAŞVURU YERİ VE ADRESİ


 


Başvuru süresi ilanın yayımı tarihinden itibaren on beş gündür. Başvurular ilgili Birime şahsen veya posta yolu ile yapılabilecektir. Süresi içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli dosyalar kabul edilmeyecektir.


 


Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Bağlarbaşı Kampüsü Altunizade Üsküdar/İSTANBUL


 


NOT :


 


- Posta ile yapılacak başvurularda gecikmeler dikkate alınmayacaktır.


 


- Ön değerlendirme sonuçları ve kesin sonuçlar Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığının http://pdb.marmara.edu.tr web adresinde ilgili tarihlerde yayınlanacak olup bu aynı zamanda tebligat niteliğinde olacaktır. Ayrıca tebligat yapılmayacaktır.


 


- Adaylar atanmaları halinde fotokopisini verdikleri belgelerin asıllarını ibraz etmek durumundadırlar.


 

 

Geleneksel Türk El Sanatları alanında Yüksek Lisans yapmış olmak.

Öğretim Görevlisi

1

15 Ekim 2012

>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 01.10.2012 11:37
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394