Kırklareli Üniversitesine Öğretim Görevlisi Alımı(3 Kasım 2012)

      T.

banner396

Kırklareli Üniversitesine Öğretim Görevlisi Alımı(3 Kasım 2012)

      T.

03 Kasım 2012 Cumartesi 13:44
Kırklareli Üniversitesine Öğretim Görevlisi Alımı(3 Kasım 2012)

 

 

 

T.C. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞܒNDEN

 

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Kanun ile “ Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş...


  


 


T.C. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞܒNDEN


 


Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Kanun ile “ Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” uyarınca Araştırma Görevlisi alınacaktır.


 


BAŞVURULARDA GENEL ŞARTLAR


 


a) 657 sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.


 


b) Araştırma Görevlisi kadrosuna başvuracak adayların Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavından (ALES) son üç yılda en az 70 puan ( Araştırma Görevlisi kadro ilanına yapılan başvurularda, ALES puan türü olarak, atama yapılacak programın lisans eğitimine hangi alanda öğrenci alınıyorsa o alandaki ALES puan türü dikkate alınmaktadır. ) Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (KPDS) veya Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavından (ÜDS) en az 50 puan veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak şartı aranır.


 


ÖZEL ŞARTLAR


 


(1) Araştırma Görevlisi kadrosuna başvurabilmek için 35 yaşından gün almamış olmak gerekir.


 


(2) Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak, 4’lük not sisteminin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.


 


MUAFİYET: Doktorasını tamamlamış olanlar, 29/6/2009 tarihli ve 2009/15153 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği hükümlerine göre uzmanlık eğitimini tamamlayanlar, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacaklar, bu yönetmelik yürürlüğe girdiği tarihte yükseköğretim kurumlarında bu kadro unvanlarında çalışmakta olanlar ile yükseköğretim kurumlarından ayrılan öğretim elemanlarının çalışmakta oldukları yükseköğretim kurumlarında veya başka yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarına başvurularında, merkezi sınav; Öğretim Üyesi Yetiştirme Projesi kapsamında, Yükseköğretim Yürütme Kurulu kararı ile belirlenen araştırma görevlisi kontenjanlarına yapılacak başvurular ile meslek yüksekokullarının öğretim elemanı kadrolarına başvurularında ise yabancı dil şartı aranmaz. - Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gereklidir.


 


BAŞVURU ŞEKLİ VE EKLENECEK BELGELER


 


Araştırma Görevlisi kadrolarına başvuracak adayların başvuru genel ve özel şartlarına göre aşağıdaki belgeleri dilekçelerine eklemeleri gerekmektedir.Adaylar sadece bir kadroya başvuru yapabilecektir. Başvurular İlgili Dekanlığa şahsen veya posta yolu ile yapılabilecektir. (Başvuru aşamasında tüm belgelerin fotokopileri kabul edilebilecektir.)


 


1. Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığının web sayfasındaki formlar bölümünde yer alan öğretim elemanı ilan başvuru formu eksiksiz olarak doldurulacaktır.


 


2. Ayrıca başvuru dilekçesi yazılacaktır.


 


3. Özgeçmiş,


 


4. ALES Belgesi fotokopisi,


 


5. Yabancı dil puanını gösteren dil belgesi fotokopisi.


 


6. Lisans diploma fotokopisi,


 


7. Lisans not ortalamasını gösteren transkript fotokopisi,(Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak, 4’lük not sisteminin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir)


 


8. Nüfus cüzdan fotokopisi,


 


9. Askerlik durum belgesi fotokopisi.


 


10. 2 adet fotoğraf,


 


11. Yüksek Lisans veya Doktora yapıyor olmak şartı aranan ilanlarda yeni tarihli öğrenci belgesi ve transkript belgesi eklenecektir.


 


12. Varsa bilimsel çalışmalarını içeren dosya eklenecektir.


 


Süresi içinde yapılmayan başvurular, eksik belgeli müracaatlar ile postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacak ve bu durumdaki adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.


 


Ön değerlendirme ve giriş sınavı sonuçları Üniversitemizin web adresinde yayınlanacaktır. Duyurular tebligat niteliğindedir.


 

 

Sosyoloji Lisans mezunu olmak ve Sosyoloji veya Modern Türkiye Çalışmaları alanında yüksek lisans yapıyor olmak.

Araştırma Görevlisi

1

16 Kasım 2012


T.C. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞܒNDENÜniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Kanun ile “ Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” uyarınca Uzman alınacaktır.BAŞVURULARDA GENEL ŞARTLAR- 657 sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.- Öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına naklen veya açıktan yapılan her türlü atamada ALES’den en az 70 (Alan türü değişen programlardan mezun olan adayların başvurusunda ALES puan türü, adayın lisans/önlisans eğitimine girişteki puan türü esas alınacaktır.),- Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (KPDS) veya Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavından (ÜDS) en az 50 puan veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak şartı aranırÖZEL ŞARTLARRektörlük Uzaktan Eğitim Merkezinde çalıştırılmak üzere alınacak olan Uzman kadrosuna başvuru için aranacak özel şartlar şunlardır:- Belgelendirmek kaydıyla alanlarında en az iki yıl tecrübeli olmak. (Alanında Yüksek Lisans yapmış olanlar iki yıl tecrübe şartını sağlamış sayılmaktadır. ) BAŞVURU ŞEKLİ VE EKLENECEK BELGELERUzman kadrolarına başvuracak adayların başvuru genel ve özel şartlarına göre aşağıdaki belgeleri dilekçelerine eklemeleri gerekmektedir. Adaylar sadece bir kadroya başvuru yapabilecektir. Başvurular Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta yolu ile yapılabilecektir. (Başvuru aşamasında tüm belgelerin fotokopileri kabul edilebilecektir.)1. Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığının web sayfasındaki formlar bölümünde yer alan öğretim elemanı ilan başvuru formu eksiksiz olarak doldurulacaktır.2. Ayrıca başvuru dilekçesi yazılacaktır.3. Özgeçmiş,4. ALES Belgesi fotokopisi,5. Yabancı dil puanını gösteren dil belgesi fotokopisi.6. Lisans diploma fotokopisi,7. Lisans not ortalamasını gösteren transkript fotokopisi,(Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasındakullanılacak, 4’lük not sisteminin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir)8. Yüksek lisans diploma fotokopisi (varsa),9. Nüfus cüzdan fotokopisi,10. Askerlik durum belgesi fotokopisi.11. 2 adet fotoğraf,12. İki yıl tecrübeli olduğunu gösteren belge.13. Varsa bilimsel çalışmalarını içeren dosya eklenecektir.Süresi içinde yapılmayan başvurular, eksik belgeli müracaatlar ile postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacak ve bu durumdaki adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.Ön değerlendirme ve giriş sınavı sonuçları Üniversitemizin web adresinde yayınlanacaktır. Duyurular tebligat niteliğindedir. 

 

Bilgisayar Müh.,Yazılım Müh., Bilgisayar Öğretmenliği veya Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği lisans mezunu olmak ve alanında iki yıl tecrübeli olmak.

Uzman

3

16 Kasım 2012

>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 03.11.2012 13:44
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394