Kilis 7 Aralık Üniversitesine Öğretim Görevlisi Alımı(22 Ekim 2012)

        T.

banner396

Kilis 7 Aralık Üniversitesine Öğretim Görevlisi Alımı(22 Ekim 2012)

        T.

22 Ekim 2012 Pazartesi 12:48
Kilis 7 Aralık Üniversitesine Öğretim Görevlisi Alımı(22 Ekim 2012)

 

 

 

 

T.C. KİLİS 7 ARALIK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞܒNDEN

 

Üniversitemize; 2547 sayılı Kanun ve 31.07.2008 tarih ve 26953 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına...


  


 


 


T.C. KİLİS 7 ARALIK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞܒNDEN


 


Üniversitemize; 2547 sayılı Kanun ve 31.07.2008 tarih ve 26953 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik” hükümleri gereği öğretim elemanı alınacaktır.


 


GENEL ŞARTLAR


 


a) 657 sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak,


 


b) Öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına naklen veya açıktan yapılan; Araştırma Görevlisi atamalarında atama yapılacak programın lisans eğitimine hangi alanda öğrenci alınıyorsa o alanda ALES’ten en az 70 puan aranır, özel yetenek sınavı ve yabancı dil puanı ile lisans öğrenimi yapanların öğretim elemanı kadrolarına başvurularda ALES’ten hangi puan türünde en az 70 puan sağlanıyorsa o puan türü dikkate alınır. Alan türü değişen programlardan mezun olanların, Öğretim Elemanı kadrolarına atanmalarında lisans/önlisans eğitimine başladıkları puan türünde ALES’ten en az 70 puan almaları gerekir.


 


c) Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (KPDS) veya Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavından (UDS) en az 50 puan veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir.


 


d) İlan edilen kadronun bölümüne / programına veya anabilim dalına uygun alandan mezun olmak,


 


e) Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gereklidir.


 


ÖZEL ŞARTLAR


 


ÖĞRETİM GÖREVLİSİ KADROSU İÇİN


 


a) Lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere başvuracak adaylarda en az yüksek lisans mezunu veya lisans mezunu olmak şartıyla en az alanında on yıl tecrübeli olmak,


 


b) Ön lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az lisans mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla alanları ile ilgili iki yıl tecrübeli olmak, şartı aranacaktır.


 


c) Yüksek lisans belgesine sahip olanlardan 2 yıl tecrübe şartı aranmayacaktır.


 


ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ KADROSU İÇİN


 


a) Son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşından gün almamış olmak,


 


MUAFİYET


 


a) Doktorasını tamamlamış olanlar merkezi sınav (ALES)’den muaf sayılacaktır.


 


b) Tıpta Uzmanlık Eğitimini tamamlayanlar merkezi sınav (ALES)’den muaf sayılacaktır.


 


c) Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği (31.07.2008) tarihinde Yükseköğretim Kurumlarında bu kadro unvanlarında çalışmakta olanlar ile Yükseköğretim Kurumlarından ayrılan öğretim elemanlarının çalışmakta oldukları Yükseköğretim Kurumlarında veya başka Yükseköğretim Kurumlarında öğretim elemanı kadrolarına başvurularında merkezi sınav (ALES)’den muaf sayılacaktır.


 


d) Meslek Yüksekokullarının öğretim elemanı kadrolarına başvurularında yabancı dil şartı aranmaz.


 


Duyuru Başlama Tarihi : 22.10.2012


 


Son Başvuru Tarihi : 06.11.2012


 


Ön Değerlendirme Tarihi : 09.11.2012


 


Giriş Sınav Tarihi : 14.11.2012


 


Sonuç Açıklama Tarihi : 19.11.2012


 


BAŞVURU ŞEKLİ VE EKLENECEK BELGELER


 


a) İlan edilen kadroya başvuracak adaylar;


 


1. Başvurdukları bölüm/anabilim dalı adı ile yazışma adreslerini belirten fotoğraflı dilekçe (başvuru dilekçesi matbu olup http://www.kilis.edu.tr adresi duyurular kısmından temin edilecektir.)


 


2. Özgeçmiş (CV)


 


3. Lisans transkripti


 


4. Mezuniyet belgesinin resmi onaylı örneği (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora)


 


5. Kamuda çalışıyor ya da çalışmışlığı varsa onaylı hizmet belgesi, tecrübe şartı aranması halinde tecrübe suresi (SGK hizmet dokumu) ve konusu (çalışılan işyerinden) ile ilgili belgeler,


 


6. ALES ve yabancı dil sınavı sonuç belgesi.


 


7. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi


 


b) Şahsen başvurularda belgelerin aslının ibrazı kaydıyla, fotokopileri alınıp onaylanacaktır.


 


c) Başvuru süresi ilanın yayımı tarihinden itibaren on beş gündür. Süresi içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli dosyalar kabul edilmeyecektir.


 


d) Başvurular; kadrosu ilan edilen birime şahsen veya posta ile yapılacaktır. Postada geciken başvuru dosyaları kabul edilmeyecektir. Santral Telefon No: 0 348 814 26 66


 


Adres: Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi, Fen- Edebiyat Fakültesi ve İlahiyat Fakültesi İçin: Mehmet Sanlı Mah. Doğan Güreş Paşa Bulvarı No: 134 Merkez/KİLİS


 


Adres: Yusuf Şerefoğlu Sağlık Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İçin: Aşıt Mah. Yedi Aralık Sk. No:30 Karataş Kampüsü Merkez/KİLİS


 


e) Tüm belgelerin asılları sınavın kazanılması durumunda ibraz edilmek zorundadır. Başvuran adayların koşullarının sonradan uygun olmadığının anlaşılması halinde atamaları yapılmayacak, yapıldıysa iptal edilecektir. Başvuruda bulunan aday bu şartı kabul etmiş sayılır. Ön Değerlendirme ve Giriş Sınavı Sonucu Üniversitemiz Web adresinde ilan edilecektir. Bu duyurular tebligat niteliğinde olup adaylara ayrıca posta yolu ile bilgilendirme yapılmayacaktır.


 


NOT: Araştırma Görevlisi ön değerlendirme ve giriş sınavında başvurulan bölüme ait ALES puanı, özel yetenek sınavı ile girilen bölüm mezunlarının veya yabancı dil eğitimi veren lisans programları mezunlarının başvurularında herhangi bir ALES puan türünden en az 70 almış olmak şartıyla en yüksek ALES puanı, Öğretim Görevlisi, Okutman, Uzman ve “Eğitim Bilimleri Öğretim Elemanı” başvurularında ise başvuran adayın mezun olduğu alandaki ALES puanı dikkate alınacaktır.


 
 

Fakültelerin Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü Mezunu Olmak (ALES:70, Yabancı Dil Puanı:50)

Öğretim Görevlisi

1

06 Kasım 2012

 

Fakültelerin Arap Dili ve Edebiyatı, ve Arapça Öğretmenliği Bölümü Mezunu Olmak veya İlahiyat Fakültelerinden Mezun Olup Arap Dili ve Edebiyatı Alanında Yüksek Lisans Yapmış Olmak (ALES:70, Arapça Dil Puanı:50)

Öğretim Görevlisi

1

06 Kasım 2012

 

Fakültelerin Sosyal Bilgiler Eğitimi Bölümü Mezunu Olmak (ALES:70, Yabancı Dil:50, 35 Yaşından Gün Almamış Olmak)

Araştırma Görevlisi

1

06 Kasım 2012

 

Fakültelerin Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü Mezunu Olmak (ALES:70, Yabancı Dil:50, 35 Yaşından Gün Almamış Olmak)

Araştırma Görevlisi

1

06 Kasım 2012

 

Fakültelerin Felsefe Bölümü Mezunu Olmak (ALES:70, Yabancı Dil Puanı: 50, 35 Yaşından Gün Almamış Olmak)

Araştırma Görevlisi

1

06 Kasım 2012

 

Hemşirelik Lisans Bölümü Mezunu, Hemşirelik Fakültesi ya da Hemşirelik Yüksekokulu Lisans Mezunu Olmak (ALES:70, Yabancı Dil Puanı:50, 35 yaşından Gün Almamış Olmak)

Araştırma Görevlisi

1

06 Kasım 2012

>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 22.10.2012 12:48
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394