İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Öğretim Üyesi Alım İlanı(15 Aralık 2012)

  İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörlüğünden: Aşağıda anabilim dalı itibariyle unvan ve şartları belirtilen, Enstitümüz birimlerinde açık bulunan kadrolara 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 28.

banner396

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Öğretim Üyesi Alım İlanı(15 Aralık 2012)

  İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörlüğünden: Aşağıda anabilim dalı itibariyle unvan ve şartları belirtilen, Enstitümüz birimlerinde açık bulunan kadrolara 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 28.

15 Aralık 2012 Cumartesi 14:04
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Öğretim Üyesi Alım İlanı(15 Aralık 2012)

 

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörlüğünden:

Aşağıda anabilim dalı itibariyle unvan ve şartları belirtilen, Enstitümüz birimlerinde açık bulunan kadrolara 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 28.01.1982 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan "Öğretim Üyeliğine...


 İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörlüğünden:Aşağıda anabilim dalı itibariyle unvan ve şartları belirtilen, Enstitümüz birimlerinde açık bulunan kadrolara 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 28.01.1982 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan "Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği"nin ilgili maddeleri, Enstitümüzün Minimum Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütleri ile İlgili Esasları ve Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Eğitim-Öğretim ve Yabancı Dille Eğitim-Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik, Enstitümüz Senatosunun 22.08.2012 tarih ve 23/03 sayılı Kararı hükümlerine göre öğretim elemanı alınacaktır.1 - İstenen Belgeler:a) Profesör ve Doçent kadroları daimi statüde olup, yukarıda belirtilen şartlara haiz adayların özgeçmiş, lisans, yüksek lisans ve doktora diplomaları, doktora tezi, doçentlik belgesi, yayın listeleri ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dosyayı profesörler 6 nüsha, doçentler 4 nüsha olarak hazırlayarak bir dilekçe, iş talep formu ve 2 adet fotoğraf ile birlikte (Profesör adaylarının 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 26. maddesi gereğince yayınlarından birisini başlıca araştırma eseri olarak belirtmeleri gerekmektedir.)b) Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adayların özgeçmiş, lisans, yüksek lisans, doktora diploması, doktora tezi, yabancı dil başarı belgesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dosyayı 4 nüsha olarak hazırlayarak, bir dilekçe, iş talep formu ve 2 adet fotoğraf ile birlikte Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına (Gülbahçe Köyü Kampüs alanı Urla-İZMİR) müracaat etmeleri gerekmektedir2 - Adayların 657 sayılı Kanun'un 48. maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir.3 - Başvuracakların, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 28.01.1982 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Enstitümüzün Minimum Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütleri ile İlgili Esasları ve Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Eğitim-Öğretim ve Yabancı Dille Eğitim-Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik hükümlerini sağlamaları ve Enstitümüz Senatosunun 22.08.2012 tarih ve 23/03 sayılı Kararı ile belirlenen yabancı dil puanına sahip olmaları gerekmektedir. (Senato Kararı, Kanun ve Yönetmelikler http://www.iyte.edu.tr adresinden temin edilebilir.)4 - Yurtdışından alınmış diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.5 - Başvuru süresi ilanın yayın tarihinden itibaren 15 (onbeş) gündür. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.  


Birimi

Anabilim Dalı

Unvan

Adet

Derece

Açıklama

Mühendislik Fak.

İnşaat Mühendisliği

Profesör

1

1.

Hidrojeoloji ve yer altı suyu kirliliği üzerine bilimsel çalışmaları ve makaleleri yayınlanmış olmak.

Mühendislik Fak.

Kimya Mühendisliği

Profesör

1

1.

Kimya Mühendisliği alanında Doçentlik unvanına sahip olmak, yeni polimerizasyon teknikleri ve polimerlerin ilaç salım ve nanobiyoteknoloji uygulamalarında kullanımı üzerine araştırma projeleri ve yayınları olmak.

Mühendislik Fak.

Makina Mühendisliği

Profesör

1

1.

Makina Mühendisliği alanında Üniversite Doçenti unvanına sahip olmak, makina sağlığı, yapay zeka ve kontrol konularında araştırmaları ve yayınları olmak.

Mühendislik Fak.

Gıda Mühendisliği

Profesör

1

1.

Küflerin morfolojik yapısının enzim üretimi üzerine etkisi. Değişik gıda enzimleri üretimi, optimizasyonu , saflaştırılması ve karakterizasyonu konularında araştırma ve yayınları olmak.

Mimarlık Fak.

Şehir ve Bölge Planlama

Doçent

1

1.

Sosyoloji ve Sosyal Teori/Sosyal Bilimlerde araştırma yöntemleri alanlarındaki dersleri vermek üzere ihtisas sahibi olmak.
>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 15.12.2012 14:04
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394