İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Öğretim Görevlisi Alımı(26 Aralık 2012)

      İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ REKTÖRLÜĞÜ'NDEN   Aşağıda bölüm itibariyle unvan ve şartları belirtilen, Enstitümüz birimlerinde açık bulunan kadrolara 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 28.

banner396

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Öğretim Görevlisi Alımı(26 Aralık 2012)

      İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ REKTÖRLÜĞÜ'NDEN   Aşağıda bölüm itibariyle unvan ve şartları belirtilen, Enstitümüz birimlerinde açık bulunan kadrolara 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 28.

26 Aralık 2012 Çarşamba 12:28
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Öğretim Görevlisi Alımı(26 Aralık 2012)

 

 

 

İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ REKTÖRLÜĞÜ'NDEN

 

Aşağıda bölüm itibariyle unvan ve şartları belirtilen, Enstitümüz birimlerinde açık bulunan kadrolara 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 28.01.1982 tarihli Resm Gazete'de...


  


 


İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ REKTÖRLÜĞÜ'NDEN


 


Aşağıda bölüm itibariyle unvan ve şartları belirtilen, Enstitümüz birimlerinde açık bulunan kadrolara 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 28.01.1982 tarihli Resm Gazete'de yayınlanan "Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği"nin ilgili maddeleri, Enstitümüzün Minimum Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütler ile İlgili Esasları ve Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Eğitim-Öğretım ve Yabancı Dille Eğitim-Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik ile Enstitümüz Senatosunun 10.07.2012 tarih ve 18/1 sayılı Kararı hükümlerine göre öğretim elemanı alınacaktır.


 


1- İstenen Belgeler:


 


Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adayların özgeçmiş, lisans, yüksek lisans doktora diploması, doktora tezi, yabancı dil başarı belgesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dosyayı 4 nüsha olarak hazırlayarak; bir dilekçe, iş talep formu ve 2 adet fotoğraf ile birlikte Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına (Gülbahçe Köyü Kampus alanı Urla-İZMİR) müracaat etmeleri gerekmektedir.


 


2- Adayların 657 sayılı Kanun'un 48. maddesindeki şartlar ile kadronun dereces bakımından atanabilme şartlarını taşımaları gerekmektedir.


 


3- Başvuracakların, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 28.01.1982 tarihli Resm Gazete'de yayınlanan öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Enstitümüzün Minimum Akademik Yükseltme ve Atama ölçütleri ile İlgili Esasları ve Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Eğitim-Öğretim ve Yabancı Dille EğitimÖğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik hükümlerini sağlamalar ve yardımcı doçent adaylarının Enstitümüz Senatosunun 10.07.2012 tarih ve 18/1 sayılı Kararı ile belirlenen yabancı dil puanına sahip olmaları gerekmektedir (KPDS en az 90 puan düzeyinde veya Yükseköğretim Kurulunun belirlediği eşdeğer diğer yabancı dil belgelerine sahip olmaları gerekmektedir. Senato Kararı, Kanun ve Yönetmelikler http://www.iyte.edu.tr adresinden temin edilebilir.)


 


4- Yurtdışından alınmış diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır. 5- Başvuru süresi ilanın yayın tarihinden itibaren 15 (onbeş) gündür. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.


 


BİRİMİ

BOLÜM

UNVAN

ADET

DERECE

AÇIKLAMA

Yabancı Diller Yüksek Okulu

Tem İngilizce Bolümü

Yardımcı Doçent

1

3

İngiliz Dili Eğitimi ve Yabancı Diller Eğitimi (İngilizce Öğretmenliği) alanlarında eğitim almış olmak. İngilizce dil bilgisi öğretimine an- lamsal açıdan yaklaşım yapmış olmak. İngilizce edebi metinlerin söylem çözümle- mesi yöntemi ile öğretilmesi tecrübesine sahip olmak. İngilizce metinlerde sözbilim (retorik) yöntemlerinin incelenmesi ve öğretimi konularında çalışmaları olmak. İngilizce ders verme tecrübesine sahip olmak.

>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 26.12.2012 12:28
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394