Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Alacak

Erciyes Üniversitesi öğretim üyesi alımı için başvurular 23 Eylül 2015 tarihinde sona erecek.

banner396

Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Alacak

Erciyes Üniversitesi öğretim üyesi alımı için başvurular 23 Eylül 2015 tarihinde sona erecek.

09 Eylül 2015 Çarşamba 16:48
201 Okunma
Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Alacak
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN DUYURU

1-Üniversitemize bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere (daimi statüde) profesörler ile doçentler alınacaktır.
2-Kanuni şartlara haiz adayların başvuru süresi içerisinde; Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı’na bizzat başvurmaları gerekmektedir.
3- Devlet hizmetine girmede aranılan genel şartlara haiz olmakla birlikte, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Erciyes Üniversitesi Akademik Yükseltme ve Atama Kriterlerinde belirtilen şartları taşıyor olmak. (Erciyes Üniversitesi Akademik Yükseltme ve Atama Kriterleri Üniversitemiz web sitesinin (www.erciyes.edu.tr) yönetmelikler bölümünde yer almaktadır.)
4-Belirtilen şartları taşımayan ve süresi içerisinde başvurmayan adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır.
5-İlan hakkında Erciyes Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı’nın 0352 4379302 numaralı telefonundan bilgi alınabilir.
6- Ayrıca Erciyes Üniversitesi öğretim üyeliğine başvurma kriterleri, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının web sitesinin ana sayfasının Atanma Kriterleri bölümünde yer almaktadır.
7-Başvuru evrakları geri iade edilmeyecektir. İlan edilen kadrolara uygun olmadığı sonradan anlaşılan başvurular geçersiz sayılacaktır.
8-Yurtdışından alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.

PROFESÖRLER İÇİN

-Adayların ilan edilen profesörlük kadrosuna başvurabilmeleri için durumlarının Erciyes Üniversitesi’nde açık bulunan  profesörlük  kadrolarına  başvurma,   yükseltilme  ve  atanma   konusunda   Senato  ilkelerinin  ilgili maddelerinde belirtilen şartlara uygunluğunun ilgili komisyon tarafından kabulü zorunludur.
-Adayların, dilekçe, özgeçmiş ve yayın listesi ile noter veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora veya tıpta uzmanlık belgesi veya sanatta yeterlik belgesi, doçentlik belgesi, doçentlik yabancı dil başarı belgesi, askerlik durum belgesi, nüfus cüzdanın tasdikli fotokopisi ve 2 adet fotoğrafı   (Çalışmalarını kapsayan 6 takım dosya haricinde)  Personel Daire Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir.
-“Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin 17. maddesi gereğince profesör adayları yayın listelerinde başlıca araştırma eserlerini belirteceklerdir.

DOÇENTLER İÇİN

-Adayların ilan edilen doçentlik kadrosuna başvurabilmeleri için durumlarının Erciyes Üniversitesi’nde açık bulunan doçentlik kadrolarına başvurma, yükseltilme ve atanma konusunda Senato ilkelerinin ilgili maddelerinde belirtilen şartlara uygunluğunun ilgili komisyon tarafından kabulü zorunludur.
-2547 sayılı Kanun’un 25. maddesinde belirtilen şartlara haiz olmak,
-Doçentliğe atamalarda en az Üniversitelerarası Kurulun doçentlik sınavı için kabul ettiği ilkeler aranır.
-Adayların, dilekçe, özgeçmiş ve yayın listesi ile noter veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora veya tıpta uzmanlık veya sanatta yeterlik belgesi, doçentlik belgesi, doçentlik yabancı dil belgesi, askerlik durum belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi ve iki adet fotoğrafı (Çalışmalarını kapsayan 4 takım dosya haricinde) Personel Daire Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir.


İLAN KODU

BİRİMİ

BÖL/ABD/ASD/PROG

UNVANI

DRC

ADET

AÇIKLAMA

1001

Veteriner Fakültesi

Mikrobiyoloji

Profesör

1

1

Veteriner Mikrobiyoloji Alanında

Doçentliğini Almış Olmak.

1002

Tıp Fakültesi

Enfeksiyon Hastalıkla ve

Klinik Mikrobiyoloji

Profesör

1

1

Enfeksiyon Hastalıkla ve Klinik

Mikrobiyoloji Uzmanı Olmak.

1003

Tıp Fakültesi

Anesteziyoloji ve

Reanimasyon

Doçent

1

1

Anesteziyoloji ve Reanimasyon

Uzmanı Olmak.

1004

Mühendislik

Fakültesi

Endüstri

Doçent

1

1

-


>>2016 KPSS'YE GİRECEK ORTAÖĞRETİM ADAYLARI DİKKAT!!!

Son Güncelleme: 09.09.2015 16:50
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394