Erciyes Üniversitesi 24 Akademik Personel Alımı Devam Ediyor

Erciyes Üniversitesi' nin 24 akademik personel alımları halen devam etmektedir. Detaylar ve başvuru için haberimize göz atabilirsiniz.

Erciyes Üniversitesi 24 Akademik Personel Alımı Devam Ediyor

Erciyes Üniversitesi' nin 24 akademik personel alımları halen devam etmektedir. Detaylar ve başvuru için haberimize göz atabilirsiniz.

07 Mayıs 2016 Cumartesi 16:42
Erciyes Üniversitesi 24 Akademik Personel Alımı Devam Ediyor
banner400
 Erciyes Üniversitesi 24 Akademik Personel Alımı Devam Ediyor

Erciyes Üniversitesi geçtiğimiz günler itibariyle personel ilanına çıkmıştı. Bu kapsamda 24 personelin alınacağı duyurulmuş, öğretim üyesi pozisyonuna başvuracak; doçent, profesör ve yardımcı doçentler için tüm bilgiler de aktarılmıştı. Bizlerde bu kapsamda tüm detayları sizlere ulaştırmıştık.

İlgili personel alımları halen devam ederken, son bir hatırlatma yapmayı uygun gördük. Konuyla alakalı ilanın tüm detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Alınacak personel sayısı: 24 akademik personel

Kadro detayları:

PROFESÖRLER İÇİN - Adayların ilan edilen profesörlük kadrosuna başvurabilmeleri için durumlarının Erciyes Üniversitesi’nde açık bulunan profesörlük kadrolarına başvurma, yükseltilme ve atanma konusunda Senato ilkelerinin ilgili maddelerinde belirtilen şartlara uygunluğunun ilgili komisyon tarafından kabulü zorunludur.

-Adayların, dilekçe, özgeçmiş ve yayın listesi ile noter veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora veya tıpta uzmanlık belgesi veya sanatta yeterlik belgesi, doçentlik belgesi, doçentlik yabancı dil başarı belgesi, askerlik durum belgesi, nüfus cüzdanın tasdikli fotokopisi ve 2 adet fotoğrafı (Çalışmalarını kapsayan 6 takım dosya haricinde) Personel Daire Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir. -“Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin 17. maddesi gereğince profesör adayları yayın listelerinde başlıca araştırma eserlerini belirteceklerdir.

DOÇENTLER İÇİN -Adayların ilan edilen doçentlik kadrosuna başvurabilmeleri için durumlarının Erciyes Üniversitesi’nde açık bulunan doçentlik kadrolarına başvurma, yükseltilme ve atanma konusunda Senato ilkelerinin ilgili maddelerinde belirtilen şartlara uygunluğunun ilgili komisyon tarafından kabulü zorunludur.

-2547 sayılı Kanun’un 25. maddesinde belirtilen şartlara haiz olmak, -Adayların, dilekçe, özgeçmiş ve yayın listesi ile noter veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora veya tıpta uzmanlık veya sanatta yeterlik belgesi, doçentlik belgesi, doçentlik yabancı dil belgesi, askerlik durum belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi ve iki adet fotoğrafı (Çalışmalarını kapsayan 4 takım dosya haricinde) Personel Daire Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir.

YARDIMCI DOÇENTLER İÇİN -Adayların ilan edilen yardımcı doçentlik kadrosuna başvurabilmeleri için durumlarının Erciyes Üniversitesi’nde ilgili birimde açık bulunan yardımcı doçentlik kadrolarına başvurma, yükseltilme ve atanma konusunda Senato İlkelerinin ilgili maddelerinde belirtilen şartlara uygunluğunun ilgili komisyon tarafından kabulü zorunludur.

-2547 Sayılı Kanunun 23. maddesinde belirtilen şartlara haiz olmak. -Adayların, dilekçe, özgeçmiş, yayın listesi ile noter veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora, tıpta uzmanlık veya sanatta yeterlik belgeleri, nüfus cüzdan fotokopisi, yabancı dil belgesi, askerlik belgelerinin tasdikli örneği ve iki adet fotoğrafı (Çalışmalarını kapsayan 4 takım dosya haricinde ) Personel Daire Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir. Yardımcı Doçent adayları Personel Daire Başkanlığına başvuru yaptıktan sonra, son başvuru tarihinden önce olmak kaydıyla 4 takım yayın dosyasını ilan verilen birime (Fakülte/Yüksekokul/MYO ) teslim edeceklerdir. -Yardımcı doçent adaylarının KPDS, ÜDS veya YDS‘den en az 65 puan almış olmak. -Yardımcı doçent adayları için 2547 sayılı Kanun’un 23. maddesinin (b) fıkrasının 2. bendi gereğince ayrıca Üniversitemizde yabancı dil sınavı yapılacaktır.

Yukarıdaki şart ve niteliklerde gerçekleştirilecek olan alımlar kapsamındaki tüm kadrolara ulaşmak ve meslek bilgilerine erişim sağlamak için yayımlanan kılavuza göz atmanız gerekmektedir.

Kılavuza ulaşmak için TIKLAYINIZ. 

Son Başvuru Tarihi:
20 Mayıs 2016
Son Güncelleme: 07.05.2016 16:49
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.