Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı(1 Ekim 2012)

  T.

Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı(1 Ekim 2012)

  T.

01 Ekim 2012 Pazartesi 11:34
Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı(1 Ekim 2012)

 

T.C. BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

 

Üniversitemiz Yüksekokul. Enstitü ve Fakültelerinde açık bulunan Profesör. Doçent ve Yardımcı Doçent kadrolarına 2547 Sayılı Kanunun 23.. 25. ve 3747 Sayılı Kanunla değişik 26. maddesinin (b) bendi ile...


 T.C. BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN


 


Üniversitemiz Yüksekokul. Enstitü ve Fakültelerinde açık bulunan Profesör. Doçent ve Yardımcı Doçent kadrolarına 2547 Sayılı Kanunun 23.. 25. ve 3747 Sayılı Kanunla değişik 26. maddesinin (b) bendi ile "Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği" ve Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyeleri Yükseltme ve Atama Esasları uyarınca Profesör, Doçent (Devamlı Statüde) ve Yardımcı Doçentler alınacaktır.


 


* Profesör kadrosuna başvuracak adaylar; özgeçmişlerini, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora ve yüksek lisans çalışmalarını, araştırma faaliyetlerinin kurumsallaştırılmasına katkılarını, araştırma ve eğitim faaliyetlerine üniversite dışından sağladığı kaynakları, üstlendiği idari görevler ile ilgili bilgileri kapsayan ve belgeleyen (6 nüsha) dosya ile ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde Rektörlüğümüze.


 


* Doçent kadrosuna başvuracak adaylar; özgeçmişlerini, bilimsel yayınlarını, kongre e konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora ve yüksek lisans çalışmalarını, araştırma faaliyetlerinin kurumsallaştırılmasına katkılarını, araştırma ve eğitim faaliyetlerine üniversite dışından sağladığı kaynakları, üstlendiği idari görevler ile ilgili bilgileri kapsayan ve belgeleyen (4 nüsha) dosya ile ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde Rektörlüğümüze.


 


* Yardımcı Doçentler ise; özgeçmişlerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları kapsayan ve belgeleyen dosya ile (4 nüsha) ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde ilgili Fakülte Dekanlığı. Enstitü veya Yüksekokul Müdürlüğü'ne başvurmaları duyurulur.


 

Aranan Nitelikler :


 


(a) Adayların Bilimsel çalışmalarını yayınlan ile kanıtlamış olması ve çok iyi derecede İngilizce bilmeleri gerekmektedir


 


(b) Aday ların Kompozit Malzemelerin Deneysel Mekaniği konusunda deneyimli olması gerekmektedir.


 


(c) Adayların Vıskoelastik Malzemeler Mekaniği konusunda deneyimli olması gerekmektedir.


 


(d) Aday ların Mikro Elektro Mekanik Sistemler. Mikro Akışkan Sistemler ve Organik Elektronik alanlarında uzmanlığının olması gerekmektedir.


 


(e) Adayların Enerji piyasa ve politikalarında matematiksel modelleme alanlarında uzmanlığı ve yayınlarının olması gerekmektedir.


 


(f) Adayların telsiz ağlar, uydu ağları ve bilişsel radyo ağları konularında uzmanlığının olması gerekmektedir.


 


(g) Adayların karmaşık ağlar ve sistemler, sosyal ağlar ve dinamikler, nörolojik sistemler konularında uzmanlığının olması gerekmektedir.


 


(h) Adayların çelik yapıların yangına dayanıklılığı konusunda uzmanlığının olması gerekmektedir.


 


(ı) Adayların Karmaşık malzemelerin sentezi ve yapılarının ileri spektroskopi ve x-ışını deneysel teknikleri ile detaylı karakterizasyonu konusunda uzman; ayrıca moleküler modelleme ve kuantum kimyasal hesaplamalar konusunda tecrübe sahibi olması gerekmektedir.


 


(i) Adayların doktorasını son üç yıl içerisinde tamamlamış olması; Türkiye Cumhuriyeti'ndeki hukuki ve ekonomik reformları hukuk ve toplum çalışmaları perspektifinden inceleyen çalışmalarının bulunması; bürokrasi, hukuk reformu ve regülasyon politikaları konularında uzmanlaşmış olması ve bu konularda saha araştırması yapmış olup, uluslararası yayını bulunması gerekmektedir.


 


(j) Adayların doktorasını son üç yıl içerisinde tamamlamış olması; 20. yüzyıl Osmanlı'dan Cumhuriyet'e geçiş sürecinde Orta Doğudaki ve özellikle Türkiye'ye sınırdaş ülkelerdeki gelişmeler üzere uzmanlaşması; Arapça bilmesi; alanında saha çalışması yapmış olması ve uluslararası yayınlarının bulunması gerekmektedir.


 


(k) Adayların Uygulamalı Matematik ve Teorik Jeofizik konularında doktora yapmış olması, Matematiksel Jeofizik konularında uluslararası prestije sahip gruplar ile çalışmış olması, sismik yönbağımlılık konusunda çalışmış ve bu konuda metodlar geliştirmiş olması ve uluslararası dergilerde (SCI dahilinde) yayınlar yapmış olması gerekmektedir.


 


(1) Adayların Jeodezi. GPS. G1S. InSAR. PS-InSAR, yer kabuğu deformasyonu. GerinimGerilim. Jeodezik verilerin Jeofizik amaçlı modellenmesi konularında yayınlara ve proje deneyimine sahip olması gerekmektedir.


 


 

Son Güncelleme: 01.10.2012 11:34
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.