Atatürk Üniv. Y. Lisans ve Doktora Program İlanı(5 Ocak 2013)

  BAŞVURU KOŞULLARI   1) Aday, müracaat tarihleri içerisinde, Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS)'ndeki ilgili formları doldurup başvurusunu yaptıktan sonra gerekli belgelerle birlikte ilgili enstitü müdürlüğüne kendisi veya vekili vasıtasıyla başvurusunu onaylatmalıdır.

banner396

Atatürk Üniv. Y. Lisans ve Doktora Program İlanı(5 Ocak 2013)

  BAŞVURU KOŞULLARI   1) Aday, müracaat tarihleri içerisinde, Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS)'ndeki ilgili formları doldurup başvurusunu yaptıktan sonra gerekli belgelerle birlikte ilgili enstitü müdürlüğüne kendisi veya vekili vasıtasıyla başvurusunu onaylatmalıdır.

05 Ocak 2013 Cumartesi 12:48
Atatürk Üniv. Y. Lisans ve Doktora Program İlanı(5 Ocak 2013)

 

BAŞVURU KOŞULLARI

 

1) Aday, müracaat tarihleri içerisinde, Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS)'ndeki ilgili formları doldurup başvurusunu yaptıktan sonra gerekli belgelerle birlikte ilgili enstitü müdürlüğüne kendisi veya vekili vasıtasıyla başvurusunu onaylatmalıdır....


 BAŞVURU KOŞULLARI


 


1) Aday, müracaat tarihleri içerisinde, Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS)'ndeki ilgili formları doldurup başvurusunu yaptıktan sonra gerekli belgelerle birlikte ilgili enstitü müdürlüğüne kendisi veya vekili vasıtasıyla başvurusunu onaylatmalıdır. Aksi takdirde müracaat geçersiz sayılacaktır. Posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.


 


2) Aday ilgili enstitünün öğrenci işleri bürosundan başvuru işlemini onaylattıktan sonra kullanıcı adı ve şifresiyle Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS)’ne giriş yaparak tercih ekranından tercihlerini yapmalıdır. Tercih işlemini yapmayan/tamamlamayan öğrencilerin başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır. Adaylar başvuru şartlarını sağladığı lisansüstü programlardan en fazla 10 tercih yapabilirler.


 


3) Öğrenciler, tercih sırası dikkate sadece tek bir lisansüstü programa yerleştirilirler. Birinci yerleştirmeden sonra kayıt hakkı kazanan adaylar ilan edilir.


 


4) Kayıtlar, öğrenciler tarafından bizzat, ilgili enstitü müdürlüklerince belirtilen tarihlerde yaptırılır. Haklı ve geçerli mazeretleri sebebiyle kaydını bizzat yaptıramayan adaylar, vekâlet yolu ile veya kanuni temsilcileri aracılığıyla kayıt süresi içinde kayıtlarını yaptırabilirler.


 


5) Her ne sebeple olursa olsun tercih ettiği programlardan birine yerleştirildiği halde, belirlenen tarihlerde kazandıkları programa kayıt yaptırmayanlar kayıt yaptırma hakkını kaybetmiş sayılırlar. Bu durumdaki öğrenciler yedekler için yapılacak yerleştirmeye de dâhil edilmezler.


 


6) ALES’ten en az 55 puanı olanlar tezli yüksek lisans ve doktora programına müracaat edebilirler (Yurt dışında ikamet eden Türk uyruklu adaylar dahil, Tezsiz Yüksek Lisans Programlarına, Güzel Sanatlar Fakültesine bağlı Ana Sanat Dallarına müracaat edecekler ile yabancı uyruklular hariç).


 


a) 4 yıllık Lisans diploması ile doğrudan doktora programına başvuru için ilgili programın puan türünde en az 85 ALES puanına;


 


b) TUS belgesi (ALES yerine) ile doktora programına başvuru için adaylar 50 Temel Tıp puanına sahip olmalıdır.


 


7) Doktora programına başvuran adayların ÜDS veya KPDS’den en az 55 puan veya eşdeğer kabul edilen diğer yabancı dil sınavlarından yukarıda belirtilen puan karşılığı puan almaları gerekmektedir. (Yurt dışında ikamet eden Türk uyruklu adaylar dahil, yabancı uyruklular hariç).


 


8) Lisansüstü programlara başvururken not döküm belgeleri dörtlük veya beşlik sisteme göre düzenlenmiş adayların notlarının 100’lük sistemdeki karşılıkları, Yüksek Öğretim Kurulu’nun 05.09.2008 tarih ve 24853 sayılı kararı gereğince kabul edilen “Not Dönüşüm Tablosu”esas alınarak belirlenecektir.


 


9) Güzel Sanatlar Eğitimi Ana Bilim Dalı bölümlerine müracaat edeceklerin, başvurularını yaptıktan sonra 3 adet orijinal iş ve dosyalarını Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümüne teslim etmeleri, dosya inceleme ve yeterlik sınavları için yukarıda belirtilen tarihte Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümünde hazır bulunmaları gerekmektedir.


 


10) Güzel Sanatlar Fakültesi bölümlerine müracaat edeceklerin, başvurularını yaptıktan sonra 3 adet orijinal iş ve dosyalarını Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığı’na teslim etmeleri, dosya inceleme ve yeterlik sınavları için yukarıda belirtilen tarihte Güzel Sanatlar Fakültesi’nde hazır bulunmaları gerekmektedir.


 


>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 05.01.2013 12:48
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394