Akdeniz Üniversitesi Akademik Personel Alımı Gerçekleştiriyor

Kurum bünyesinde görev yapmak üzere akademik personel alımı yapılacak olup detaylarıyla haberimizde bulabilirsiniz.

Akdeniz Üniversitesi Akademik Personel Alımı Gerçekleştiriyor

Kurum bünyesinde görev yapmak üzere akademik personel alımı yapılacak olup detaylarıyla haberimizde bulabilirsiniz.

25 Nisan 2016 Pazartesi 10:29
Akdeniz Üniversitesi Akademik Personel Alımı Gerçekleştiriyor
 Akdeniz Üniversitesi Akademik Personel Alımı Gerçekleştiriyor

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlanan bir bildiriyi duyurdu. Akdeniz Üniversitesi bünyesinde görev yapacak 1 akademik personelin yapılacağını bildiren ilan kapsamında, personel alımları gerçekleştirilecektir. Üniversite bünyesinde tam zamanlı olarak görev yapacak akademik personele yönelik aranan nitelikler ve tüm detaylar haberimizdedir.

Alınacak Personel Sayısı: 1 Akademik Personel

Aranan Nitelikler:

Kamu haklarından mahrum olmamak gerekmektedir.

Ayrıca; T.C vatandaşı olmak, 

Belirtilen bölüm doğrultusunda ilgili şartları ve nitelikleri taşıması gerekmektedir. Bu kapsamda tüm nitelik ve şartların ibraz edilmesi zorunlu tutulmaktadır.

Şartlar:

­Turizm İşletmeciliği veya Gastronomi Mutfak Sanatları Bölümü Lisans mezunu olmak, ilgili alanların birinde tezli Yüksek Lisans yapmış olmak.

­Yükseköğretim kurumlarında en az 5 yıl ders vermiş olmak.

İstenilen Belgeler: İSTENEN BELGELER

1­-Başvuru dilekçesi,

2­-Özgeçmiş,


1­657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak

3­)Ögretim üyesi dışındaki ögretim elemani kadrolarina yapılacak atamalarda ALES'ten en az 70.0 puan almış olmak

4­)Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS)) en az 50.0 puan veya eşdeğerliği
ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak,

5­)Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir

6)­Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak, not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.


1-­Lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere (rektörlüğe bağlı bölümler dâhil) başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az tezli yüksek lisans mezunu olmak veya lisans mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla alanında en az
beş yıl tecrübeli olmak.


2-­Güzel Sanatlar Fakülteleri, Eğitim Fakültelerinin Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümleri, Konservatuarlar ile ön lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az tezli yüksek lisans mezunu olmak
veya lisans mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla alanında en az iki yıl tecrübeli olmak.


3-­Yabancı dille eğitim­öğretim yapılan programlardaki öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul
edilen merkezi yabancı dil sınavından (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS)atama yapılacak programın eğitim dilinde en az 80 puan veya eşdeğerliği ÖSYM
tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olmak şartı aranır.

4) 3­Lisans diploma fotokopisi,

5)­ Lisans Not Durum Belgesi (Transkript) fotokopisi,

6) ­ALES belgesi fotokopisi,

7)­ Nüfus cüzdanı fotokopisi,


8)­ 1 adet vesikalık fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş)


9­) Yüksek Lisans belgesi fotokopisi


10) Yabancı Dil belgesi fotokopisi


11­)Hizmet belgesi (İlan edilen kadroya atanabilecekler, halen bir kurumda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar getireceklerdir)


12-) AVES çıktısı (Üniversitemizde görev yapan tüm Akademik Personelin atama işlemlerinde güncellenmiş AVES bilgilerinin bir çıktısının başvuru belgelerine eklemesi gerekmektedir)

İlanla ilgili yayımlanan kılavuza ulaşmak için buraya TIKLAYINIZ.

Akademik personel ilanları ve en güncel akademik personel haberleri cebinize bildirim olarak gelsin isterseniz KPSS CAFE mobil uygulamamızı Android mağazalardan yükleyebilirsiniz.
Son Güncelleme: 25.04.2016 10:45
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.