Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesine Öğretim Görevlisi Alımı(28 Eylül 2012)

        T.

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesine Öğretim Görevlisi Alımı(28 Eylül 2012)

        T.

28 Eylül 2012 Cuma 11:03
Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesine Öğretim Görevlisi Alımı(28 Eylül 2012)

 

 

 

 

T.C. ADANA BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

 

Üniversitemiz birimlerinde boş bulunan Öğretim elemanı kadrolarına 31.07.2008 gün ve 26953 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Öğretim Üyesi dışındaki Öğretim...


  


 


 


T.C. ADANA BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN


 


Üniversitemiz birimlerinde boş bulunan Öğretim elemanı kadrolarına 31.07.2008 gün ve 26953 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Öğretim Üyesi dışındaki Öğretim elemanı kadrolarına naklen veya açıktan atamalarda uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş sınavlarına ilişkin usul ve esaslar hakkındaki yönetmelik ile bu yönetmelikte değişiklik yapan 19.09.2009 gün ve 27354 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan yönetmelik hükümleri çerçevesinde öğretim elemanı alınacaktır.


 


MUAFİYETLER


 


Doktorasını tamamlamış olanlar ile halen öğretim elemanı kadrosunda bulunanlar veya öğretim elemanı kadrolarından ayrılanlar için merkezi sınav (ALES); meslek yüksekokullarının öğretim elemanı kadrolarına başvurularda ise yabancı dil şartı aranmaz.


 


GENEL ŞARTLAR


 


a) 2547 sayılı Kanun ve ilgili yönetmelik esasları ile 657 Sayılı Devlet Memurları Kanun’un 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak.


 


b) Öğretim Üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına naklen veya açıktan yapılan her türlü atamada ALES’den (Mezun olunan alanda) en az 70 (Yetmiş) (3 yıl geçerliliği bulunan) , ÖSYM tarafından yapılan KPDS veya ÜDS en az 50 puan veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak


 


c)


 


Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin onaylı sureti ve mezuniyet transkriptleri (yabancı yükseköğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğini gösteren onaylı belge).


 


Not: Şahsen başvurularda belgelerin aslı ibraz edilecek, fotokopileri alınıp onaylanacaktır.


 


d) Erkek adayların askerlik durum belgesi (terhis, tecil veya muaf olduğunu gösterir belge)


 


e) Hizmet Belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışıyor olanlar veya ayrılmış olanlar getireceklerdir.)


 


ÖZEL ŞARTLAR


 


ÖĞRETİM GÖREVLİSİ


 


Lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere başvuracak öğretim görevlisi adaylarının en az yüksek lisans mezunu veya lisans mezunu olmak şartıyla alanında en az 10 yıl tecrübeli olmaları gerekmektedir.


 


BAŞVURU


 


a) Adaylar Başvuru formunu web http://www.adanabtu.edu.tr adresinden alarak şahsen veya postayla başvuracaklardır.


 


b) Başvuru süresi, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gündür. Süresi içinde yapılmayan başvurulardan, eksik belgeli başvurulardan ve postada meydana gelen gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.


 


c) Ön değerlendirme ve değerlendirme sonuçları web http://www.adanabtu.edu.tr adresinden ilan edilecek olup adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.


 

 

İşletme alanında yükseklisans yapmış olmak ve alanında 10 yıl tecrübe sahibi olmak

Öğretim Görevlisi

1

12 Ekim 2012


T.C.ADANA BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞܒNDEN Üniversitemiz birimlerinde boş bulunan Öğretim elemanı kadrolarına 31.07.2008 gün ve 26953 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Öğretim Üyesi dışındaki Öğretim elemanı kadrolarına naklen veya açıktan atamalarda uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş sınavlarına ilişkin usul ve esaslar hakkındaki yönetmelik ile bu yönetmelikte değişiklik yapan 19.09.2009 gün ve 27354 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan yönetmelik hükümleri çerçevesinde öğretim elemanı alınacaktır.MUAFİYETLERHalen öğretim elemanı kadrosunda bulunanlar veya öğretim elemanı kadrolarından ayrılanlar için merkezi sınav (ALES); şartı aranmaz.GENEL ŞARTLAR a) 2547 sayılı Kanun ve ilgili yönetmelik esasları ile 657 Sayılı Devlet Memurları Kanun’un 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak.b) Öğretim Üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına naklen veya açıktan yapılan her türlü atamada ALES’den (alanındaki puan türünden) en az 70 (Yetmiş) (3 yıl geçerliliği bulunan), ÖSYM tarafından yapılan KPDS veya ÜDS en az 50 puan veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmakc) Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin onaylı sureti ve mezuniyet transkriptleri (yabancı yükseköğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğini gösteren onaylı belge). Not: Şahsen başvurularda belgelerin aslı ibraz edilecek, fotokopileri alınıp onaylanacaktır. d) Erkek adayların askerlik durum belgesi (terhis, tecil veya muaf olduğunu gösterir belge)e) İlan edilen alanlara, belirtilen kadro dereceleri itibariyle atanabilecekler başvuracaktır.f) Hizmet Belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışıyor olanlar veya ayrılmış olanlar getireceklerdir.) ÖZEL ŞARTLARARAŞTIRMA GÖREVLİSİ-Son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşından gün almamış olmak, 2547 Sayılı Kanunun 33/a. maddesi uyarınca atama yapılacaktır. BAŞVURU a) Adaylar Başvuru formunu web http://www.adanabtu.edu.tr adresinden alarak şahsen veya postayla başvuracaklardır.b) Başvuru süresi, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gündür. Süresi içinde yapılmayan başvurulardan, eksik belgeli başvurulardan ve postada meydana gelen gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.c) Ön değerlendirme ve değerlendirme sonuçları web http://www.adanabtu.edu.tr adresinden ilan edilecek olup adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.     

Makine Müh. Bölümü lisans mezunu olmak ve bu Bölümün Mekanik alanında doktora yapıyor olmak.

Araştırma Görevlisi

1

12 Ekim 2012

 

Otomotiv Mühendisliği Bölümü lisans mezun olmak.

Araştırma Görevlisi

1

12 Ekim 2012

 

Makine Müh. Bölümü lisans mezunu olmak ve bu Bölümün Termodinamik alanında yüksek lisans yapıyor olmak.

Araştırma Görevlisi

1

12 Ekim 2012

 

İnşaat Müh. Bölümü lisans mezunu olmak ve Hidrolik alanında yüksek lisans yapmış olmak

Araştırma Görevlisi

1

12 Ekim 2012

 

İnşaat Müh. Bölümü lisans mezunu olmak, Yapı İşletmesi alanında yüksek lisans yapmış ve bu alanda doktora yapıyor olmak.

Araştırma Görevlisi

1

12 Ekim 2012

 

Bilgisayar Müh. Bölümü lisans mezunu olmak, Bilgisayar Mühendisliği veya Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanlarının birinde yüksek lisans yapmış ve bu alanların birinde doktora yapıyor olmak.

Araştırma Görevlisi

2

12 Ekim 2012

 

Bilgisayar Müh. Bölümü lisans mezunu olmak ve Bilgisayar Yazılımı alanında yüksek lisans yapıyor olmak.

Araştırma Görevlisi

1

12 Ekim 2012

 

Elektrik-Elektronik Müh. Bölümü lisans mezunu olmak, bu bölümde yüksek lisans yapmış ve aynı alanda doktora yapıyor olmak.

Araştırma Görevlisi

1

12 Ekim 2012

 

Elektrik-Elektronik Müh. Bölümü lisans mezunu olmak,bu Bölümün Kontrol ve Kumanda Sistemleri alanında yüksek lisans yapmış ve bu alanda doktora yapıyor olmak.

Araştırma Görevlisi

1

12 Ekim 2012

 

Bilgisayar Müh. Bölümü lisans mezunu olmak ve Bilgisayar Mühendisliği veya Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanlarının birinde yüksek lisans yapmış olmak

Araştırma Görevlisi

1

12 Ekim 2012

 

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği veya Malzeme Mühendisliği Bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak ve bu alanların birinde yükseklisans yapmış olmak.

Araştırma Görevlisi

1

12 Ekim 2012

Son Güncelleme: 28.09.2012 11:03
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.