Cezaevi personeli mazaret tayini duyurusu

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünde çalışan personeller için mazaret tayini duyurusu yayımlandı.

banner396

Cezaevi personeli mazaret tayini duyurusu

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünde çalışan personeller için mazaret tayini duyurusu yayımlandı.

24 Temmuz 2015 Cuma 15:21
Cezaevi personeli mazaret tayini duyurusu
T.C.ADALET BAKANLIĞI
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü

Sayı : 34131527-903.02/3291/119375 23/07/2015
Konu : Bakanlık atamalı personelin mazeret ataması

.................................CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

Ceza infaz kurumlarında ve denetimli serbestlik müdürlüklerinde görev yapan bakanlık atamalı personelin 2015 yılı eş mazeretine dayalı naklen atama takvimi 05/12/2014 tarihli ve 34131527-903.02/5806/188036 sayılı yazı ile tüm teşkilata duyurulmuştur.

Bu itibarla; talepler arasında koordinasyonu sağlamak, personelin kurumlara dengeli dağılımını temin etmek amacıyla Genel Müdürlüğümüzce bakanlık atamalı personelin Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği'nin 26'ncı maddesi gereğince kurumlar arası eş mazeretine dayalı naklen atanma taleplerinin değerlendirilmesi düşünülmektedir.

Ceza infaz kurumları ile denetimli serbestlik müdürlüklerinde görev yapan personel, eşinin çalıştığı yere veya yakınına tercih sınırı bulunmaksızın naklen atanma talebinde bulunabilecektir.

Bakanlık Atamalı Personelin Eş Mazeretine Dayalı Naklen Atanma Esasları:

1. Aday memur olup olmadığına bakılmaksızın 01.09.2015 tarihi itibariyle memuriyette bir yılını doldurmuş olmak gerekmektedir.

2. Görev yapılan yere atanmadan önce var olan bir mazerete dayalı olarak naklen atanma talebinde bulunulamayacaktır.

3. Eşin 08/06/1984 tarihli ve 217 sayılı Devlet Personel Başkanlığı kuruluş ve görevlerin hakkında kanun hükmünde kararnameye tabi bir kurumda memur statüsünde görev yapması gerekmektedir.

4. Eşin özel sektörde çalışıyor olması nedeniyle Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 26'ncı maddesine göre nakil talebinde bulunamayan ya da talepte bulunup da talebi uygun görülmeyenlerin durumu ayrıca değerlendirileceğinden, ilgililerin mazeretlerini belgelendirmek suretiyle ekteki formu doldurmaları ve mazeretlerine ilişkin belgeleri (eşi özel sektörde çalışanlar için işyerinden alınacak belge, sigorta prim belgesi, işyeri kendi adına kayıtlı ise vergi levhası sureti) başvuru formuna eklemeleri gerekmektedir.

5. Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı sonucu ataması yapılan personelin bulundukları kurumda 2 yıl hizmet süresini tamamlamış olması gerekmektedir.

Eş durumu nedeniyle naklen atamalarda istenecek belgeler;

a- Dilekçe,

b- Eşine ait görev belgesi

c- Aile nüfus kayıt örneği,

d- Eşi özel sektörde çalışanlar için işyerinden alınacak belge, sigorta prim belgesi, işyeri kendi adına kayıtlı ise vergi levhası sureti.

Başvuru ve Değerlendirme Takvimi

03-07 Ağustos 2015 tarihleri arasında başvuruların alınması, 10-14 Ağustos 2015 tarihleri arasında Genel Müdürlüğümüzde olacak şekilde gönderilmesi gerekmektedir.

Bilgi edinilmesini, keyfiyetin yargı çevrenizde bulunan ceza infaz kurumları müdürlükleri ve denetimli serbestlik müdürlüklerindeki tüm merkez atamalı personele tebliğ edilmesini rica ederim.

Enis Yavuz Yıldırım
Hakim
Bakan a.
Genel Müdür 
>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 24.07.2015 15:24
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394