Adalet Bakanlığı CTE Personeli Görevde Yükselme Sözlü Sınav Sonuçları

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Personeli görevde yükselme sınavının sözlü aşamasının sonuçları açıklandı.

banner396

Adalet Bakanlığı CTE Personeli Görevde Yükselme Sözlü Sınav Sonuçları

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Personeli görevde yükselme sınavının sözlü aşamasının sonuçları açıklandı.

13 Kasım 2015 Cuma 10:20
Adalet Bakanlığı CTE Personeli Görevde Yükselme Sözlü Sınav Sonuçları
Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Personeli görevde yükselme sınavının sözlü aşamasının sonuçları açıklandı.

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ

SINAV BİLGİLERİ

SÖZLÜ SINAV

Sözlü sınava en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere sıralama yapılarak ilan edilen kadro sayısının beş katı aday çağrılacaktır. Son adayla aynı puana sahip olan adayların tamamı sözlü sınava alınacaktır. Aday; sınav kurulunun her bir üyesi tarafından,

a) Sınav konularına ilişkin bilgi düzeyi (30 puan),
b) Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü (20 puan),
c)Liyakati, temsil kabiliyeti, tutum ve davranışlarının göreve uygunluğu (20 puan),
ç) Özgüveni, ikna kabiliyeti (10 puan),
d)Genel kültürü ve genel yeteneği (10 puan),
e) Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı (10 puan),
alanlarında sınava tabi tutulacaktır. Her üyenin vermiş olduğu puanların aritmetik ortalaması alınarak personelin sözlü sınav puanı tespit edilecektir.

Sözlü sınavda başarılı sayılmak için en az yetmiş puan alınması zorunludur.

Sözlü sınav yeri ve saati daha sonra www.cte.adalet.gov.tr adresinde ilan edilecektir.

SONUÇLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE ATAMA

Görevde yükselme suretiyle ilan edilen boş kadro sayısı kadar atama yapılmasında başarı puanı esas alınır. Başarı puanı, ceza infaz kurumu ikinci müdürlüğü, denetimli serbestlik müdür yardımcılığı ve idare memurluğu kadrolarına atanacaklar için yazılı ve sözlü sınavın aritmetik ortalaması; diğer kadrolara atanacaklar için yazılı sınav puanı esas alınmak suretiyle tespit edilir.

Başarı puanlarının eşitliği halinde sırasıyla hizmet süresi fazla olanlara, daha üst öğrenimi bitirmiş olanlara, üst öğrenim mezuniyet notu yüksek olanlara öncelik verilmek suretiyle, en yüksek puandan başlamak üzere başarı sıralaması belirlenir.

Görevde yükselme sınavında başarılı olmalarına rağmen ilan edilen kadro sayısı nedeniyle ataması yapılamayacak personel başarı sıralaması listesinde yedek olarak belirlenecektir.

Duyurulan kadrolardan; atama şartlarını taşımaması nedeniyle sınavın geçersiz sayılması veya bu sebeple atama işleminin iptal edilmesi, atanılan göreve geçerli bir mazeret olmaksızın süresi içinde başlanmaması ya da atanma hakkından vazgeçilmesi ile emeklilik, ölüm, memurluktan çekilme veya çıkarılma, başka unvanlı kadrolara ya da başka bir kuruma naklen atama yapılması sebebiyle boş kalan veya boşalan kadrolara, başarı sıralamasının ilan edildiği tarihten itibaren altı aylık süreyi aşmamak üzere aynı unvanlı kadrolar için yapılacak müteakip sınava ilişkin duyuruya kadar yedekler arasından başarı sıralamasına göre atama yapılacaktır.

SINAV SORULARINA, YAZILI VE SÖZLÜ SINAV SONUÇLARINA İTİRAZ

Sınav soruları ve cevap anahtarı 9 Mart 2015 tarihinde www.meb.gov.tr adresinde ilan edilecektir. Adaylar sınav soruları ve cevaplarına ilişkin itiraz başvurularını MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile 20 TL yatırarak alınan banka dekontu ve sınav adının yazılı olduğu dilekçe ile çalıştığı ceza infaz kurumu, denetimli serbestlik müdürlüğü, eğitim merkezi veya Genel Müdürlüğe sınav sorularının açıklanmasından itibaren 3 işgünü içerisinde yapacaklardır. Başvurular sınav kurulu tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne(ÖDSGM) gönderilecek ve ÖDSGM tarafından 10 gün içerisinde sonuçlandırılacaktır.

Adaylar yazılı sınav sonuçlarına sonuçların açıklanmasından itibaren beş işgünü içerisinde itiraz edebilirler. Adaylar itiraz başvurularını MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile 20 TL yatırarak alınan banka dekontu ve sınav adının yazılı olduğu dilekçe ile çalıştığı ceza infaz kurumu, denetimli serbestlik müdürlüğü, eğitim merkezi veya Genel Müdürlüğe yapacaklardır. Başvurular sınav kurulu tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne(ÖDSGM) gönderilecek ve ÖDSGM tarafından 10 gün içerisinde sonuçlandırılacaktır. İtiraz üzerine verilen karar sınav kurulu tarafından ilgiliye tebliğ edilecektir. İtiraz üzerine verilen kararlar idari yönden kesindir.

Sözlü sınav ve nihai başarı sıralamasının Genel Müdürlük internet sitesinde yayınlanmasından itibaren beş işgünü içerisinde yazılı olarak çalıştığı ceza infaz kurumu, denetimli serbestlik müdürlüğü, eğitim merkezi veya Genel Müdürlüğe itiraz edilebilir. İtirazlar beş işgünü içerisinde sonuçlandırılarak ilgilisine tebliğ edilecektir. İtiraz üzerine verilen kararlar idari yönden kesindir.

DİĞER HUSUSLAR

1)Sitede yer alan hususlar tüm personele tebliğ edilmiş sayılacak ayrıca herhangi bir tebligat yapılmayacaktır.
2) Sınav konularına ilişkin kurumumuzca ders notu yayımlanmayacaktır.
3) Bu duyuruda yer almayan hususlarda Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği hükümleri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmelik hükümleri geçerlidir.
4) Sınava başvuru şartlarını taşıyan ancak bilgileri UYAP ortamına işlenmemiş adayların en geç 23 Ocak 2015 tarihine kadar bilgilerini güncellemeleri gerekmektedir. Herhangi bir hak kaybına uğramamaları için adayların bu hususa dikkat etmeleri gerekmektedir.
5) Sınav uygulamasına ilişkin diğer hususlar ve sınav kılavuzu daha sonra www.meb.gov.tr adresinde ilan edilecektir.
Görevde yükselme veya unvan değişikliği suretiyle başka kadrolara atananlar iki yıl süreyle başka yere naklen atanamazlar.
6) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B (sözleşmeli personel) ve 4/C(geçici personel) maddesini tabi olarak çalışan personel görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarına başvuramayacaktır.Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Personeli görevde yükselme sınavının sözlü aşamasının sonuçları
>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 13.11.2015 10:28
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394