Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Görevde Yükselme Sonuçları Açıklandı!

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Görevde Yükselme Sınavı Atama Sonuçlarını Açıkladı.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Görevde Yükselme Sonuçları Açıklandı!

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Görevde Yükselme Sınavı Atama Sonuçlarını Açıkladı.

27 Kasım 2015 Cuma 09:50
Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Görevde Yükselme Sonuçları Açıklandı!
banner400
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Görevde Yükselme Sınavı Atama Sonuçlarını Açıkladı.

Ceza İnfaz Kurumu İkinci Müdürlüğü Atama Sonucu İçin Tıklayınız

Denetimli Serbestlik Müdür Yardımcılığı Atama Sonucu İçin Tıklayınız

İdare Memurluğu Atama Sonucu İçin Tıklayınız

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan duyuruda Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün taşra teşkilatına ataması yapılacak ikinci müdür, denetimli serbestlik müdür yardımcısı ve idare memuru kadrosu için, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğine göre yapılan görevde yükselme yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre başarılı olarak atanmaya hak kazanan adaylar atama sonuçlarının açıklandığı duyuruldu.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nün taşra teşkilatına ataması yapılacak 110 ikinci müdür, 45 denetimli serbestlik müdür yardımcısı ve 100 idare memuru kadrosu için, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğine göre yapılan görevde yükselme ve unvan değişikliği yazılı sınavı ve sözlü sınav sonucuna göre belirlendi.

Atamalar adayların tercihleri dikkate alınmak suretiyle nihai başarı puan sırasına göre yapıldı. Tercihlerinden birine yerleşemeyen adaylardan; “tercihlerim dışında bir yere atanmak istiyorum” seçeneğini işaretleyenler boş kalan kontenjanlara re’sen atanacak, “tercihlerim dışında bir yere atanmak istemiyorum” seçeneğini işaretleyenler ise atanmaktan feragat etmiş olarak değerlendirildi.

İkinci müdür ve denetimli serbestlik müdür yardımcılığı kadrosuna atananların, Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 33’üncü maddesi gereğince, bölge esasına göre atamaya tâbi olduklarından, nüfusu bir milyonu aşan yerler hariç olmak üzere, kendisinin nüfusa kayıtlı olduğu il ve bu ile bağlı ilçelere, nüfusa kayıtlı olmamakla birlikte en az on beş yıl müddetle devamlı olarak ikamet ettikleri veya hizmetini olumsuz yönde etkileyecek maddi ilişkisinin bulunduğu il veya ilçe ile ilçenin bağlı olduğu il veya ilçe ile ilçenin bağlı olduğu il ve ilçelerine atanamayacağından, tercihlerini buna göre yapmaları istenmişti. Anılan yönetmelik hükmüne uygun düşmeyen tercihler yok kabul edildi; tercih listesindeki diğer tercihlerine göre değerlendirme yapıldı.

Ataması yapılan adayların söz konusu atamalarına dair onaylar görev yaptıkları kurumlara gönderilecektir.

Son Güncelleme: 27.11.2015 10:00
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.