Adalet Personeli Haberleri
Adalet Bakanlığı 12 bin 713 CTE, Zabıt Katibi, İKM Başvuru Tarihi Belli Oldu! Adalet Bakanlığı Personel Alım İlanı Yayınlandı!
Adalet Bakanlığı 12 bin 713 CTE, Zabıt Katibi, İKM Başvuru Tarihi Belli Oldu! Adalet Bakanlığı Personel Alım İlanı Yayınlandı!
28 Haziran 2019, 12:37
Adalet Bakanlığı tarafından 2019 yılı içerisinde 8 bin İnfaz Koruma Memuru (İKM) ve Mübaşir alımı yapılacağı ve bu sayının 2020 tarihine kadar 15 bine çıkarılacağı yönünde açıklama yapılmıştı. Adalet Bakanlığı İnfaz koruma memuru (İKM), Sosyal araştırmacı, Şoför, Psikolog veya mübaşir (zabıt katibi) olmak isteyen binlerce vatandaş, Memur personel alımı başvuru şartlarını merak etmeye başladı. İnfaz koruma memuru alım ilanı ve mübaşir alım ilanı hakkında bilgi almak isteyen adaylar araştırma yapıyorlar. Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru şartları için yapılan açıklamalar arasında, İnfaz Koruma Memuru (İKM) alımı için başvuru şartlarından birisi, adayların 2018 KPSS'den taban puanı 70 olması gerektiği vurgulanırken, aynı zamanda adayların en az önlisans mezunu olmaları gerektiği belirtilmiştir. Mübaşir-Zabıt katibi ve şoför alımı için aranan şartlar arasında ise adayların en az Ortaöğretim (lise ve dengi okullar) mezunu olmaları, ve 35 yaşını bitirmemiş olmaları gerektiği, belirtilmiştir. Peki Adalet Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak? Mübaşir (zabıt katibi), psikolog, sosyal araştırmacı, şoför alımı başvuruları ne zaman başlıyor? Genel başvuru şartları nelerdir? İşte detaylar...