Yargıtay Başkanlığı Zabıt Katibi Alımı(20 Kasım 2012)

  Yargıtay Başkanlığı Zabıt Katibi Alımı   ZABIT KÂTİBİ ALIMI İLANI   Yargıtay Başkanlığından   1- Aşağıda sayısı ve derecesi belirtilen ve genel idare hizmetleri sınıfında bulunan toplam 35 zabıt katibi kadrosuna, Başkanlığımızca.

banner396

Yargıtay Başkanlığı Zabıt Katibi Alımı(20 Kasım 2012)

  Yargıtay Başkanlığı Zabıt Katibi Alımı   ZABIT KÂTİBİ ALIMI İLANI   Yargıtay Başkanlığından   1- Aşağıda sayısı ve derecesi belirtilen ve genel idare hizmetleri sınıfında bulunan toplam 35 zabıt katibi kadrosuna, Başkanlığımızca.

20 Kasım 2012 Salı 16:56
Yargıtay Başkanlığı Zabıt Katibi Alımı(20 Kasım 2012)

 

Yargıtay Başkanlığı Zabıt Katibi Alımı

 

ZABIT KÂTİBİ ALIMI İLANI

 

Yargıtay Başkanlığından

 

1- Aşağıda sayısı ve derecesi belirtilen ve genel idare hizmetleri sınıfında bulunan toplam 35 zabıt katibi kadrosuna, Başkanlığımızca...


 Yargıtay Başkanlığı Zabıt Katibi Alımı


 


ZABIT KÂTİBİ ALIMI İLANI


 


Yargıtay Başkanlığından


 


1- Aşağıda sayısı ve derecesi belirtilen ve genel idare hizmetleri sınıfında bulunan toplam 35 zabıt katibi kadrosuna, Başkanlığımızca yapılacak uygulamalı ve mülakat sınavı sonucuna göre açıktan atama yapılacaktır.


 


2- Başkanlığımızca yapılacak uygulamalı sınav ve mülakat sınavına, Kamu Personeli Seçme Sınavı (2012 KPSS)’nda, lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden, 70 ve daha yukarı puan alanlar başvurabilecek olup, başvuruda bulunacakların aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir.


 


I) Genel Şartlar:


 


a- Türk vatandaşı olmak,


 


b- İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için, başvurunun son günü olan 07/12/2012 tarihi itibariyle


 


35 yaşını bitirmemiş olmak (07/12/1977 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilecektir.) ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 40. maddesindeki yaş şartlarını taşımak.


 


c- Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,


 


d- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 23/01/2008 tarihli ve 5728 sayılı Kanunun 317. maddesi ile değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkum olmamak.


 


e- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,


 


f- Kamu haklarından mahrum bulunmamak.


 


II) Özel Şartlar:


 


a- Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet meslek lisesi veya diğer lise veya dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak (Bu maddede sayılan öğretim kurumlarından mezun olanlardan veya örgün eğitim yoluyla verilen bilgisayar veya daktilografi dersini başarıyla tamamladığını resmi olarak belgeleyenlerden daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecektir.)


 


b- Yukarıda sayılanlar dışında, en az lise veya dengi okul mezunu olup, en son başvuru tarihi itibariyle Millî Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo veya bilgisayar sertifikasına sahip olmak.


 


c- Meslek liselerinde okutulan daktilografi ders kitabından veya daha önce yayınlanmış her hangi bir eserde yer alan yazı parçasından seçilip yazılı olarak verilen bir metinden bilgisayar ile yanlışsız vuruş hesabı yapılmadan üç (3) dakikada en az doksan (90) kelime yazmak. (Vuruş hesabı yapılmadan üç (3) dakikada yanlışsız olarak en az doksan (90) kelime yazamayan adaylar mülakat sınavına alınmayacaklardır.)


 


III- Başvuru yeri ve şekli:


 


Başvuru koşullarını taşıyan adaylar başvurularını şahsen, APS, iadeli taahhütlü mektupla ya da kargo ile Yargıtay Başkanlığı Personel ve Eğitim Müdürlüğü Vekaletler Cad. No:3 Bakanlıklar/ANKARA adresine yapacaklardır.


 


IV- Başvuru tarihi: Başvurular 28/11/2012 Çarşamba günü başlayıp, 07/12/2012 Cuma günü saat 17.00’de sona erecektir. Posta veya kargo ile yapılacak başvuruların, başvurunun son günü mesai bitimine kadar Başkanlığımızda olması gerekmektedir.


 


V- Eksik belge ile veya nitelikleri uygun olmadığı halde başvuranlar hakkında kayıt kabul işlemi yapılmayacaktır.


 


VI- Başvuru bitim tarihinden itibaren, başvuru sayısı göz önünde bulundurularak uygulama sınavı (bilgisayar klavyesi ile yazı yazma) yapılacaktır. Bilgisayar klavyesi ile üç dakikada en az 90 kelime yazılması zorunlu olup; mülakat sınavına; merkezi KPSS sınavından alınan puanların %35’i, bilgisayar yeterlilik uygulama sınavında yazılan en fazla kelime sayısı 100 puan kabul edilerek her bir doğru kelime karşılığı oluşan katsayı puanı ile yazılan kelime sayısının çarpımı suretiyle elde edilecek puanın %35’inin birlikte toplamı esas olmak üzere; en yüksek puandan başlanılarak, ilan edilen kadro sayısının 20 katı kadar aday çağrılacaktır. Sınavların yer ve zamanı www.yargitay.gov.tr adresinden daha sonra duyurulacaktır. Adayların sözlü mülakatta başarılı sayılabilmesi için, mülakata katılan adaylar hakkında, mülakat heyetinin verdiği puan ortalamasının en az 50 puan olması gerekmektedir.


 


VII- Değerlendirme: Adayların aldıkları KPSS puanları % 35, Uygulama sınav puanları % 35 ve mülakat puanları da % 30 olacak şekilde alınacak hesaplama sonucunda sıralama ilan edilecektir.


 


VIII- Değerlendirme sonuçları www.yargitay.gov.tr adresinden duyurulacaktır.


 


IX- Başvuru için gerekli belgeler:


 


a- Başvuru Formu ( www.yargitay.gov.tr adresinde yer almaktadır.),


 


b-Nüfus cüzdan fotokopisi,


 


c-Öğrenim belgesi fotokopisi,


 


d-KPSS - 2012 sınav sonuç belgesi fotokopisi,


 


e-Son üç ay içinde çekilmiş iki adet vesikalık fotoğraf,


 


f-Bilgisayar veya daktilografi dersini başarıyla tamamladığını gösteren sertifika veya yukarıda belirtilen okullardan mezun olduğuna dair belge fotokopisi.


 


X- Açıktan atama yapılacak zabıt kâtipliği kadro dereceleri aşağıda gösterilmiştir.


 


10.derece: 10


 


12.derece: 25


 


TOPLAM: 35

>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 20.11.2012 16:56
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394