TEİAŞ Memur Alım İlanı DPB'de Yayımlandı-8 Şubat 2018

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla bir memur alım ilanı yayımladı. Yayımlanan ilanda KPSS sonucuna göre 10 memur alımı yapılacağı bildirildi. Peki ilana kimler başvurabilir? Başvuru şartları nelerdir?

TEİAŞ Memur Alım İlanı DPB'de Yayımlandı-8 Şubat 2018

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla bir memur alım ilanı yayımladı. Yayımlanan ilanda KPSS sonucuna göre 10 memur alımı yapılacağı bildirildi. Peki ilana kimler başvurabilir? Başvuru şartları nelerdir?

08 Şubat 2018 Perşembe 11:13
TEİAŞ Memur Alım İlanı DPB'de Yayımlandı-8 Şubat 2018

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğü tarafından bir personel alım ilanı yayımlandı.

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımlanan ilanda TEİAŞ Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcısı pozisyonunda istihdam etmek üzere giriş sınavı ile 10 adet personel alımı yapacağını duyurdu. 07 Nisan 2018 Cumartesi günü 09.00-12.00 ve 13.30-16.30 saatleri arasında “TEİAŞ Genel Müdürlüğü Nasuh Akar Mahallesi Türkocağı Caddesi No:2 Balgat/Çankaya/ANKARA” adresinde gerçekleşecek yazılı giriş sınavı ile yapılacak personel alımı için başvurular 19 Şubat günü başlayacak.

KİMLER BAŞVURABİLİR?

# ÖSYM tarafından 2017 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından, KPSS P48 puan türünden 75 ve daha yüksek puan almış olmak ve sınava başvuran adaylar arasında en yüksek puan sıralamasına göre ilk 200 kişi içinde bulunmak (Eşit puan almış olmaları nedeniyle son sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde, bu puana sahip adayların tümü sınava çağrılacaktır).

# 2016, 2017 veya 2018 yılları içinde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavında (YDS) İngilizce, Fransızca veya Almanca dillerinden birinden en az 60 puan veya 2016, 2017 veya 2018 yılları içinde yapılan diğer yabancı dil seviye tespit sınavlarından ÖSYM'nin buna denkliğini kabul ettiği puanı almış olmak.

# 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde yazılı nitelikleri taşımak.

# 01 Ocak 2018 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1983 ve daha sonra doğanlar sınava girebileceklerdir).

# Eğitim süresi en az 4 yıl olan Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yerli veya yabancı fakültelerden birini bitirmiş olmak.

# TEİAŞ Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavına bir defadan fazla katılmamış olmak.

# TEİAŞ dışında herhangi bir kuruma karşı hizmet taahhüdünde bulunmamak.

# Askerliğini yapmış, erteletmiş veya askerlikten muaf olmak.

# Görevini devamlı olarak yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak.

# Sicil, tutum ve davranışları bakımından Müfettişliğe engel bir hali bulunmamak.

BAŞBURU ŞEKLİ

Başvuru yapacak adayların aşağıdaki evraklarla 19 Şubat 9 Mart tarihleri arasında “Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı Nasuh Akar Mahallesi Türkocağı Caddesi No:2 A Blok (Kat:15) (06520) Balgat/Çankaya/ANKARA” adresine şahsen veya posta yolu ile müracaat etmesi gerekmektedir.

# Başvuru formu
# KPSS sonuç belgesi
# Yabancı Dil sonuç belgesi
# Mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği
# 2 vesikalık fotoğraf

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.