Mersin Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alacak

Mersin Üniversitesi çeşitli kadrolarda çalışma üzere sözleşmeli personel alacak. Sınava başvurular 30 Mart tarihinde sona erecek.

banner396

Mersin Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alacak

Mersin Üniversitesi çeşitli kadrolarda çalışma üzere sözleşmeli personel alacak. Sınava başvurular 30 Mart tarihinde sona erecek.

16 Mart 2015 Pazartesi 10:28
Mersin Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alacak

MERSİN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ 4/B (SÖZLEŞMELİ PERSONEL) ALIM İLANI

Sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin olarak 28 Haziran 2007 tarihli ve 26566 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan esaslar ve 5620 sayılı Kanun ve 06.06.1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile ek ve değişikliklerine göre 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun  4. maddesinin (B) fıkrasına göre Üniversitemizde istihdam edilmek üzere, KPSS(B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara sözleşmeli personel alınacaktır.

UNVANI

ADET

ARANILAN NİTELİKLER

GİDERLERİ

 

Hemşire

 

1

Sağk Yüksekokullarının Hemşirelik Bölümü

mezunu olmak (Lisans)

Özel Bütçe Gelirlerinden

Karşılanacaktır.

 

 

Sağk Teknikeri

 

 

1

Sağk Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Anestezi Teknikerliği Programlarında mezun olmak (Önlisans)

Döner Sermaye Gelirlerinden

Karşılanacaktır.

 

Büro Personeli

 

1

Fakültelerin Maliye Bölümünden mezun olmak

(Lisans)

Döner Sermaye Gelirlerinden

Karşılanacaktır.

 

Büro Personeli

 

1

Fakültelerin Maliye Bölümünden mezun olmak

(Lisans)

Özel Bütçe Gelirlerinden

Karşılanacaktır.

 

Destek Personeli

 

1

Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Mezunu olmak

(Ortğretim)

Öz Gelirlerden karşılanacak.


1-  Başvuracak  adaylarda  yukarda  belirtilen  özel  şartlar  ile  657  sayılı  Kanunun  48.  maddesinde  belirtilen aşağıdaki genel şartlar aranır.

Genel Şartlar

a) Türk vatandaşı olmak,

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

c) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına yada affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

d) Erkekler için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

e) 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

2- Lisans mezunları için 2014 KPSS(B) grubu KPSSP3 puanı, Önlisans mezunları için 2014 KPSS(B) grubu KPSSP93 puanı ve Ortaöğretim mezunları için 2014 KPSS(B) grubu KPSSP94 puanı esas alınacaktır.

3- İlgililerin, ilanın gazetede yayımlandığı günü izleyen 15 gün içinde (mesai saati bitimine kadar) başvuru formu ve istenilen belgeler ile birlikte

•   Giderleri Döner Sermaye Gelirlerinden karşılanacaklar Döner Sermaye İşletme Müdürlüğüne

•   Giderleri Özel Bütçe Gelirlerinden karşılanacaklar (Hemşire için) Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğüne

•   Giderleri   Özel   Bütçe   Gelirlerinden   karşılanacaklar   (Büro   Personeli   için)   Personel   Daire Başkanlığına

•   Giderleri Öz Gelirlerinden karşılanacaklar (Destek Personeli için) Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Posta yoluyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

4- İlanda yer alan pozisyonlardan sadece birine müracaat edilecektir.

5- 5917 sayılı Kanunun 47. maddesinin 5. fıkrası a (2) bendi gereğince, sözleşmeli (4/B) olarak istihdam edilenler,   hizmet   sözleşmesi   esaslarına   aykırı   hareket   etmesi   nedeniyle   kurumlarınca   sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.

6-  Gerçeğe  aykırı  belge  verdiği  veya  beyanda  bulunduğu  tespit  edilenlerin  atamaları  yapılmaz,  atamaları yapılmış ise iptal edilir ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilir.

7-  Başvurular  incelendikten  sonra  ataması  yapılacak  adayların  isimleri   www.mersin.edu.tr  adresinden  ilan edilecektir. Bu ilan tebliğ mahiyetinde olacağından, ilgililere ayrıca tebligat yapılmayacaktır.


İstenilen Belgeler:

1- Başvuru formu
2- 2014 KPSS (B) grubu sınav sonuç belgesi

BİLGİ  İÇİN 

Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü
Tel: 0324 241 0085-86

Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü
Tel: 0324 241 00 00 (1064 Dahili)

MEÜ. Personel Daire Başkanlığı
Tel: 0324 361 0001(4013 Dahili)

MEÜ. Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı
Tel: 0324 361 0001(4115 Dahili)

İlanın Yayımlandığı Gazete     : Takvim Gazetesi

İlanın Yayımlandığı Tarih       : 16.03.2015

Son Başvuru Tarihi                : 30.03.2015 Mesai Bitimi

Not: Ayrıntılı Bilgi için Üniversitemiz Web Sayfasına bakabilirsiniz

Ulaşım Adresi: www.mersin.edu.tr>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 16.03.2015 10:30
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394